• Filipes

Špionátor má opravdovej "rajc" ale tohle Myersovi kapánek ujelo. Ano sice je to stále v duchu jedničky a odvázanejch šedesátejch let, ale ta základní zápletka s Vannesou mi přišla opravdu docela trapná a nevylepší to ani to, že Mustafa je opět vážně raněný a Burt Bacharach místo na lodi zpívá v restauraci s Elvisem Costellem (Nádherná písnička). Ale co bych to byl za diváka kdybych Austinovi jen křivdil. Scéna kdy nastupuje vskutku nádherná Heather Graham při "American Woman" má hodně co do sebe, nebo taky ta úchvatná pípací scéna v Jerry Springer show jenž je asi nejvtipnější z celého filmu. (Svět je můj!! Svět je můj vy *****) Co dodat- na kvalitní komedii příliš komerční, ale nějak mi to ,,Jeď bejby." Přirostlo k srdci.(3.9.2007)

• POMO

Jediný díl ze série co jsem viděl, a další nechci. Komedie plná vtipů, u které jsem se dva krát sotva pousmál, a i to jenom “útěšně”, že aspoň něco přehlušilo tu infantilní křeč všeho kolem. Rowan Atkinson hraje blbce, ale je vtipný každým gestem, mimikou, tónem hlasu. Adam Sandler hraje blbce a je vtipnej přiznanou trapností, vědomím, že zas tak vtipnej není. Ale Mike Myers a jeho vtipy vtipné NEJSOU. Nevzbuzujou nic, jen údiv “co to má být?”. Dokonce i rádobyparodické vsuvky ze známých filmů jsou samoučelně použité, bez spojitosti s čímkoliv ve filmu.(18.5.2020)

• brzozin

Kdyby se mě někdo zeptal, proč jsem na to koukal, pak jedině rozumné vysvětlení je, že je o pozoruhodný studijní materiál o tom, jak postupně v naší společnosti dochází k odumírání intelektu. Jinak jde o oslavu vyměšován, bisexuality, infantilnosti, různých choulostivých částí těla, pohlavní fascinace a prostě všeho, co je symptomatické pro celkovou společenskou degeneraci.(7.5.2014)

Tak u tohohle filmu jsem od prvních sekund až do samého závěru nevyšel z údivu. U tohohle prostě nešlo se nesmát a úsměv držel na mé tváři po celou dobu, ale jen jsem nevěděl jestli se směju kvůli tomu, že je to vtipný nebo kvůli tomu, jaká je to blbost :-)) Avšak svůj účel komedie to splnilo na 200%, takhle jsem se dlouho nenasmál a nakonec opravdu převážil názor, že to neni blbost, ale že je to opravdu "vtipná" komedie! Austin je nenahraditelná postava, ale bez Mini-já Dr. Zlouna by to taky nebylo úplně ono....(31.7.2006)

V podstatě mírně ujetější první díl s větší kadencí trapných gagů, což ale na rozdíl od trojky neznamená, že by se nedalo sem tam narazit na vtipnou situaci - většinou spíše tak absurdní, až vtipnou, ale úsměvnou tak jako tak. Nejde samozřejmě o komedii roku, ale nedaří se mi najít důvod, proč by měl kdokoli trpět. Ten film si na nic nehraje a ví o sobě, že je hloupý, takže záleží jen na divákovi, zda tento fakt akceptuje a dokáže si tu hodinu a půl nějakým zvrhlejším způsobem užít … Heather je tu navíc k sežrání. 60% RECENZE ČESKÉHO BLU-RAY: Jedničku nám před nedávnem přinesla „Blu-ray edice“ (recenze zde) a o vydání druhého dílu se tentokrát postaral starý známý „MagicBox“. Nebudeme se nikde zdržovat a vrhneme se na zhodnocení technické stránky disku. Obraz je prezentován v anamorfním 2,40:1 a oproti přepisu prvního dílu nabízí o něco sytější barevné podání. Tomuto dojmu sice dopomáhá celkově barevnější stylizace, ale díky znatelně lepšímu kontrastu působí mnohem živěji a nedoplácí na to ani pleťovky. Ostrost se drží spíše na průměru a míra detailů se mění v závislosti na individuální scéně. Šum o sobě dokáže dát vědět vcelku drasticky a zrno je dávkováno v docela vysokých hodnotách, což však výslednému dojmu nijak zvlášť neubližuje. Vychází z toho ne nutně dokonalý, ale pro potřeby snímku a parametry Blu-ray formátu dostačující přepis. Originální anglický zvuk v DTS-HD 5.1 MASTER disponuje možností využít „umělý“ zadní centr, přílišnou prostorovost ale nečekejte. Mix je situován převážně do předních kanálů a prostorové reproduktory jsou využívány spíše jen pro dozvuky hudby. Nezapotí se ani subwoofer a detaily jsou lehce potopené v nenápadnu. Ten věk a fakt, že jde primárně o konverzační komedii, je tu zkrátka zřetelný, ale abych nebyl úplně zlý, nějakou tou dynamikou disponuje, jen nepřekračuje hodnoty průměru. Dialogy jsou ale hlasité a čisté, takže požadavky bez problému splňuje. Česká stopa je na tom pak o něco hůř, protože je na disku zastoupena jen v DD 2.0 a to je docela škoda, protože dabing televize Nova se překvapivě docela povedl. Bonusy odstartujeme audio-komentářem M. Meyerse, režiséra a scénáristy, a to ve velkém stylu, protože přináší velmi příjemnou dávku humoru a informací o produkci. Následuje 26 minutový „making of…“ filmeček, který spadá spíše do průměru. Ty náznaky kvalitního filmu o filmu tu jsou, ale ve výsledku jde spíše o další z řady generických „promo“ dokumentů. Pokračujeme dvaceti smazanými scénami, a jak se dá vzhledem k charakteru filmu tušit, finální sestřih sice nijak neobohacují, ale nabízí dalších 15 minut toho samého, takže určitě doporučuji. Tyto scény ještě doplňuje 4 minutová montáž, což je ve své podstatě další kolekce nepoužitých scén, avšak působících spíše jako tzv. „bloopers“. Nabídku bonusů zakončíme čtveřicí videoklipů a nakonec ještě teaserem a dvěma trailery. Audio-komentář není bohužel vybaven českými, ani anglickými titulky, ale všechny ostatní materiály již naštěstí ano. Co se týče jejich technický parametrů, všechny jsou prezentovány v SD. Jde spíše o průměrný titul, ale fanouškům, co film nevlastní na DVD, jej mohu bez problému doporučit. 60%(30.3.2012)

• - Mini-Me je insirován podobnou postavou z filmu The Island of Dr. Moreau. Marlon Brando zde má pomocníka, který se obléká jako on a hraje s ním i duety na klavír. (PußyMagnet)

• - Překlad německého názvu filmu je Spy in the Secret Missionary Position. (PußyMagnet)

• - Když Austin prochází nahý kolem hotelu, můžete si všimnout znaku Casino Royal, což je odkaz na román o Jamesi Bondovi Casino Royale (1967). (PußyMagnet)