Vyzvednutí Titaniku

• Česko Tajemství Titaniku (více)

Komunikace Spojených států se Sovětským svazem je vzhledem k trvající studené válce složitá a nerost, který USA pro svůj nový obranný systém nutně potřebují, se těží jen a pouze v SSSR. Zjištění, že byl roku 1912 převážen na Titaniku, poněkud kalí skutečnost, že slavná dopravní loď kotví několik kilometrů pod mořskou hladinou. A protože s nápadem dostat monumentální plavidlo zpět nahoru nepřijdou jen Američané, stává se komplikovaná operace ke všemu otázkou času. Adaptace i u nás populární knihy Clivea Cusslera nabízí dobrodružný sci-fi příběh, který dalece předcházel objevu, že na dvě části rozlomený Titanic by těžko někdo vyzvedl stejně, jako se o to pokoušejí hrdinové snímku. Ve filmu s atraktivním námětem si navíc zahráli výborní herci jako Jason Robards (Tenkrát na Západě, Všichni prezidentovi muži) nebo Alec Guinness (Lawrence z Arábie, Hvězdné války). (Filmhouse)

gogos

Svého času celkem populární a velkolepý snímek jsem měl i já v oblibě. Není to sice žádná pořádní dramatická zápletka, ovšem příběh je solidní, efekty docela taky a film je dost dobře koukatelný. ()

Rakosnicek77

Úsměvná a zdlouhavá ptákovina :o) Řekněme že v roce vzniku filmu, ještě nebyl Titanic objeven a tak o jeho samotném rozlomení na dva kusy, neměli filmaři tušení, to je omlouvá. Přesto zápletka i samotné provedení vyznělo hodně lacině, proto jsem se chvílemi i dost nudil :o( ()

WolfR

Kromě samotného vyzvednutí je to velmi prázdný snímek. Nic se tam nestane, nejsou tam zajímaví herci, zápletka je přinejmenším "podivná", 2 hvězdy. ()

majo25

Film, ktorý sa velkolepými scénami vyzdvihnutím Titaniku chcel tváriť ako velkofilm, ale vôbec ním nebol. Spracovanie bolo na úrovni televízneho filmu, hereckým obsadením dokonca ani to. Ako tak to zachraňuju dobrodružnejší dej a podmorské scény. Samozrejme aj samotné vyplávanie lode na hladinu...nie zo srandy ho toľkokrát opakovali a spomalene. Hodnotenie: 55% ()

otík

Film s dobrým úmyslem, ale vyšla z toho všeho nemastná neslaná kaše. Na pozadí snahy o vítězství v politických kruzích stejně jako úmyslu o získání materiálu pro novou bombu, se rozehrává blesková akce, která nejen že má zachránit uvězněné námořníky v ponorce, ale hlavně vyzvednout loď - mega Loď. Že se to podaří, to je jasné snad hned každému, ale je škoda, že každý obrázek na Titanic je pak provázen řadou zcela zbytečných scén a řečí. ()

Prometheus69

Nějak to zapomněli očistit od vší té podmořské havěti.... O! Vlastně, nezapomněli... O_o Dneska by to vyzvednutí řešily asi nafukovacími vaky jako se vyzvedávají letadla... ale i tak ponorky? No to je kunšť! :D ()

baruss

Raspberry Award (Maliny) : 1981 : NOMINÁCIE (3) : Najhorší film, Najhorší herec VR - David Selby, Najhorší scenár - Adam Kennedy, Eric Hughes. ()

filmmovier

No, nebylo to špatné, naopak mě to celkem mile potěšilo. Příběh je sice tak trochu přitažený za vlasy a je tam pár nelogičností, ale to nevadí, páč jde o celkem dobrou zábavu. Samozřejmě chápu, že v době vzniku filmu vrak Titanicu neexistoval, ale tvůrci si s tím poměrně poradili. Lodi utrhli komín a prostě jí vytáhli v celku. Ta scéna byla epická, Titanic na tom byl poměrně dobře a hlavně poslední část odehrávající se na palubě bvynořené lodi a příjezd Titanicu do New Yorku byla poměrně zajímavá, stejně jako podmořské záběry. Zbytek občas nudí, ale jako celek to působí poměrně dobrým dojmem. Za mě 75%. ()

noriaki

Aniž bych to plánoval, tak jsem si v jeden den pustil dva zfilmované příběhy Dirka Pitta, a musím říci, že u tohohle jsem se zabavil víc než u Sahary. Vyzvednutí Titaniku je o čtyři minuty kratší, jenže díky slušnému tempu a minimu hluchých míst mi uběhlo podstatně rychleji. Nejde o dobrodružnou jízdu, spíše by se hodilo do kategorie tísnivý politický thriller. Scénář si libuje v dlouhých dialogových výměnách a kamera zase v táhlých mlčenlivých záběrech. Přiznaným vrcholem snímku je ovšem impozantní vynoření nešťastného parníku. Hudba Johna Barryho jí dodala potřebné kouzlo, které nevyprchalo ani po čtyřiceti letech. ()

yeniczek

Pokud odhlédneme od nesmyslů typu Titaniku v celku (v době natáčení to ještě nemohli vědět! - jen tak pro brblaly) jedná se o výborné dobrodružství s pěknými efekty, které pobaví. 7/10 ()

VanTom

Ve své době se jednalo o čirou fabulaci, protože vrak Titaniku ještě nebyl objeven, nicméně béčkově neskutečně dnes působí spíše "studenoválečná" zápletka s energetickým nerostem byzanium, kterým chtějí USA napájet svůj obranný systém, zatímco SSSR vše sleduje a nakonec bezzubě pohrozí. Ona z ní také zbyla jen nedořešená (přítelkyně, špeh?) omáčka, záminka pro metodické podvodní pátrání a následné fantastické vynoření slavné lodi, trikově slušně zvládnuté a doprovázené majestátně romantickou hudbou Johna Barryho, úplně mimo pro dobrodružný thriller. Slabé 3* s náběhem na "guilty pleasure", avšak též nudu. ()

Almásy odpad!

urazka pamiatky titanicu a jeden z najhorsich filmov co som kedy videl. ze sa tam pristastil moj oblubeny alec guiness je zazrak. ()

skinny

Tento film mě nepřekvapil ani neurazil, čekala jsem, že to bude ptákovina, už podle názvu:) ale když odmyslím, jak vrak Titanicu skutečně dopadl, tak to jeho vynoření v "celku" byla nejlepší scéna z celého filmu. ()

Han22

Film který jsem párkrát zahlédl v programu televizí a měl pocit, že půjde o katastrofický film. A on to místy i je s vytahováním lodě a záchranou uvízlé ponorky. Jen k tomu ještě přidejte dobrodružný, vojensko-politicko-špionážní thriler a trochu romantiky. Věc se má tak, že USA vyvíjí obranný systém a potřebují k němu fiktivní byzanium (takže i sci-fi), které se ale nachází jen v trezoru Titaniku. Ten je potřeba najít a vylovit. O celou akci mají zájem i Rusové, na misi je špion a nakonec i záměry americké vlády nejsou tak čisté. A ještě tu vědec a dobrodruh soupeří o srdce ženy. Prostě kravina ze které měkne mozek... ovšem kravina se sympatickými postavami, zábavně a napínavě natočená a přes okaté modýlky místy velkolepá (vynoření lodě, průzkum, připlutí do New Yorku). Takže neutrální 3*. ()

wosho

Je to blbost jako nosit dámská tanga na fotbalový zápas Sparty a Baníku. Ale je to docela zábavné, napínavé a k tomu trošku té imperalistické propagandy neuškodí taky. No, jinak snad je to přímo překrásně nádherná ukázka propadáku, který se ztratil v dějinách Hollywoodu. ()

Michael2807

V podstatě to není vina tvůrců, že je to taková fantasmagorie. Protože se Titanic našel až pět let po natočení a poprvé se vidělo jak vlastně vypadá. Ale i tak ho hodně přecenili když mysleli, že po 68 letech na dně oceánu by byl v tak výborném stavu... ()

Foxhound#1

Pravda dnes s fakty o Titanicu, která jsou dispozici působí film a samotné vyzvednutí neporušeného vraku (chybí jen jeden komín) poněkud úsměvně. I tak to ale není vyloženě špatné a koukat se na to dá. ()

DHDV

Když to točily tak nevěděli, že Titanic je rozlomený. Takže tento film se stal ze dne na den, velmi těžko uvěřitelným. To nemění nic na tom, že v rámci dobrodružného žánru je to docela nadprůměr a film má své kouzlo. Škoda jen, že ho nevytahovaly po částech – možná by pak film byl nadčasoví… No a politický podtext je pochopitelný…. ()