Každá noční můra má svůj začátek! V místnostech tvaru kostky se probouzejí lidé, kteří si nepamatují nic ze své minulosti, a jejich jediným úkolem je dostat se z nebezpečného bludiště kostek ven, což ve většině případů znamená jistou smrt. Wynn, který pracuje v pozorovacím centru a má za úkol zaznamenávat chování objektů uvnitř kostky, si všimne krásné Rains. Dívka ho neodolatelně přitahuje, a tak se rozhodne jí pomoci. To se však nelíbí tajemnému vládci celého komplexu, který na Wynna a Rains posílá pološílence Jaxe s jeho dvěma pomocníky... (SPI Film)

as-minor

Vôbec to nie je až také zlé, ale nie je to ani nijako výnimočné. Zaujímavý pohľad z druhej strany a celkom funkčný námet vytvárajú predpoklad pre interesantný zážitok. Ten však brzdí slabá dramatická atmosféra, neexistujúce napätie, dysfunkčné rozvíjanie dejovej linky a nezaujímavá herecká skvadra. Dá sa na to pozrieť a ako filmová jednohubka to môže fungovať, ale neočakávajte obzvlášť silný zážitok. ()

Pokri

Atmosférickejšie, akčnejšie, krvavejšie a scenáristicky výrazne zaujímavejšie ako paškvil hyperkocka. Evidentná je aj snaha vrátiť sa do sveta z jednotky, čo sú všetko klady. Škoda však, že tomu v poslednej tretine dochádza dych a záver síce uzatvára príbeh ako-tak logicky, ale nijak originálne. ()

Breaker

Větší šance nahlédnout do principu a smyslu Kostky ... ale bohužel to nestačí a nakonec se stejně nic člověk nedozví a ač je film vylepšen druhou dějovou linií, tak je stejně o ničem. ()

Alesus

Pokud by chtěl někdo mermomocí pokračovat v této sérii, měl by natočit Kostku ½, kde by se vysvětlilo, jak se pravděpodobně jediný přeživší retard z kostky 0 s kulatými průlezy dostal do její nové verze 1.0 s hranatými průlezy. Vzápětí by se pak ale měla natočit i Kostka 1½, ve které by komando žoldáků zkoncovalo s celou budovou i personálem kostky a tím i s celou sérií. ()

papinak

Dal bych přesně dvě a půl ale pokud se musím rozhodnout přikláním se k dvojce.Film svým řemeslným zpracováním není špatný, ale vysvětlení některých záhad z minulých dílů je opravdu hrubě céčkové. těšil jsem se, že ledacos bude vysvětleno, ale takhe? To mělo být radši ponecháno za rouškou tajemství. Ano sice se nedozvíme, kdo se za vším skrývá a proč, ale přítomnost stupidních, bezokých individuí a dalších parádních kousků v nás vzbuzuje obavy, zda za vším nestojí skupina mentálně slabších jedinců z ústavu. ()

Keledaia

Není to špatné, ze začátku super pohled mimo kostku, ale časem se to ubírá někam... kam mě to vůbec jako.. nezajímá .. no... Jakože fakt už ne, ten konec největší faux pas.... A uvnitř kostky? Krev, maso, tkáně a jiné tělesné i jiné tekutiny, jinak o ničem. Bohužel. Já se tak těšila. ()

HanisShka

V tomto díle jsou konečně vysvětleny věci, které mi celou dobu vrtaly hlavou a nutily, abych si o tom udělala svůj vlastní obrázek, ale v tomhle případě jsem byla opravdu líná a chtěla se to dozvědět z hlavy samotných tvůrců, což se mi nakonec i dostalo. Avšak co mi vrtá stále hlavou je ta hlavní pointa: proč. Nejlepší bylo, kdyby zůstala jen jednička, protože teď se mi do hlavy nahrnulo tolik otázek, že se mi asi nebude zdát o něčem jiným. Naštěstí je to jen film, který naopak má konečně ten správný děj, co se informací týče. Některé smrti jsou tam opravdu unikátní, z jiných se mi tou nechutností zvedal kýbl. Ale za ty logické myšlenky, obětavého hrdinu a celkem i sympatickou ženskou postavu Rains to přece jen stálo za to. Navíc ten šílenec Jaxe byl celkem dobré zpestření celého filmu. 65% ()

nocnimura

Kostka je celá amatérská, takže souhlasím s T2. Amatér znamená milovník. Takže završení triologie tímhle dílem je stále v mezích - lepší než dvojka a pochopitelně nedosahující konsternace co divákům přivodila jednička ()

vojtik.sup

Super - možná by mohli ukázat trochu víc z okolí kostky, ale jinak skvělý film. Každý musí ale přiznat, že tenhle film je největší masakr ze všech předchozích. Ale teda - ta jedna ubraná hvězdička je za SPECIÁLNÍ EFEKTY, to se musí přiznat. Ten "efektář" a ty počítačový technici byly fakt dyliny, opravdu to vypadá děsně, jak se na něj na začátku vylije ta kyselina, a ne jenom to, to vůbec ne, vypadá to všechno hrozně neopravdově, některé ty masakry by ve skutečnosti vůbec takhle nevypadali. Je tam jedna výrazná (nebo nevýrazná, to je jedno) chyba: V prvním díle jedna postava říkala něco jako, že je nikdo nesleduje a další věci, které se z dílem 0 vůbec neschodují. Ten film je celý takový divný. Ale i přesto je úžasný. ()

Eclipsis___

Po psycho dvojke konečne solídny spinoff jednotky. Menej pascí, ale viac deja, konečne aj nejaký mimo kocky, vysvetľujúci jej existenciu. Oveľa lepšie herecké výkony ako v dvojke, celkom zvládnuté efekty a vydarený záver, aj keď mne dosť vadilo, že sú tam iní herci, ako boli v jedničke. ()

Dexies

Děj skoro žádný, ale na druhou stránku bylo ukázáno "zázemí" tohoto monstra ... nápad slušný, ale chtělo to s tím trochu více pracovat ... průměrní herci a trochu chudší výprava, ale i tak film, na který se dá koukat ... ()

PanPopleta

Celé to je hozené tak nějak do retro stylu 90.let. Člověk má pocit, že se kouká na nějaký seriál typu Hvězdná brána. Však je to taky videofilm. Hlavní hrdinové nejsou až tak vězňové kostky, jak to bylo v předchozích dílech, ale spíš lidé v zákulisí. Celá zápletka působí spíš jako nutné zlo, která ve filmu musí být, protože kouzlo filmu je spíš o jakési hororové nadsázce, která nabyde na síle v okamžiku, kdy se rozrazí dveře od výtahu a v nich stojí týpek s umělým okem, s nepřílíš dobrými oumysly a s těžkým "přednáškovo-okecávacím" syndromem... Od filmu jsem nic neočekával takže jsem byl příjemně překvapen. ()

Milsa

Škoda, že tento diel nebol natočený ako prvý. Na druhej strane tento film aspoň netrpí syndrómom predpovede budúcnosti tak ako X-Men: Volverine. Tam jednoducho človek vie, čo bude nasledovať. V tomto filme to divák netuší do poslednej chvíle. ()

andy60

V kostce řečeno - tahle Kostka se mi líbila z těch třech nejvíc. Děj je nejpropracovanější a nejsrozumitelnější, lecos je zde vysvětleno a nabízí se zde i pohled z druhé strany - z řídícího centra. ()

TylerD.

Mě ten konec tak skvělý nepřijde, jen se přiživí na jedničce. Vlastně celý film slouží k vysvětlení jedné postavy. A co? To jsem k životu nepotřeboval. Vysvětlení Kostky jako takové je levný. Je to prostě projekt, kam se umisťují nepohodlný lidi. Aha, tak to je bomba, jsem ohromen. Jenže takovej projekt, by asi finančně zruinoval jakýkoliv stát. 26 na třetí místností nabitých nesmysl efektníma technologiema. Kdo by takovou blbost asi platil? A mimochodem, není trošku divný, že při vší té technologii jsou všude papírový kartotéky a co mě dostalo nejvíc - papírová píchačka. Tak to se povedlo :D ()