Každá noční můra má svůj začátek! V místnostech tvaru kostky se probouzejí lidé, kteří si nepamatují nic ze své minulosti, a jejich jediným úkolem je dostat se z nebezpečného bludiště kostek ven, což ve většině případů znamená jistou smrt. Wynn, který pracuje v pozorovacím centru a má za úkol zaznamenávat chování objektů uvnitř kostky, si všimne krásné Rains. Dívka ho neodolatelně přitahuje, a tak se rozhodne jí pomoci. To se však nelíbí tajemnému vládci celého komplexu, který na Wynna a Rains posílá pološílence Jaxe s jeho dvěma pomocníky... (SPI Film)

maseer2

tak trochu návrat k jedničce - žádné machinace s časem a opět trochu reálnější pasti.. dokonce se dozvíme i něco ze zákulisí, a přitom to vůbec neubírá na tajemnu.. a i když mě konec trochu zklamal, tak ve výsledku jsem spokojen :) ()

ProjectAlice

Obrovské sklamanie. Po vynikajúcej jednotke a dobrej dvojke som sa tešil, že sa konečne dozviem odpovede. Nestalo sa. Dostali sme sa síce konečne aj mimo kocku, ale asi v nejakej forme komédie. Bol to úplne zbytočný diel, ktorý vôbec nič dôležité neprezradil. Síce sa opäť objavili pasce a farebnosť miestností, no vyzeralo to, akoby to bol starší film, než bola dvojka. Škoda. ()

Lacike

Druhé pokračovanie na to ide trochu inak. Okrem ďalších chudákov v kocke sledujeme aj dvoch pozorovateľov, ktorý na nich dozerajú. Bohužiaľ to rúca predstavy o hi-tech zariadení špičkovo vybavenej armády alebo nejakej výskumnej organizácie. Ukazuje sa, že to je banda šupákov. Aspoň, že je tá dvojica pozorovateľov celkom sympatická a vtipná. Zato banda v kocke je úplne vygumovaná. To nie je nadávka, ale vymazali im pamäť, čo ničí možnosť nejakého hlbšieho budovania charakterov na čom by sa dala vystavať poriadna ponorka medi postavami ako v jednotke. Ale aspoň nie sú neznesiteľné ako v dvojke, kde ich mal divák chuť všetkých zabiť. Vizuálne kocka znova pôsobí temne a atmosféricky ako v jednotke, ale nie je tak skvele prepracovaná. Pasce tiež nie sú nejak extra výnimočné, ale aspoň sa držia pri zemi a nie je to také sci-fi ako v dvojke. Zato gore tromfne v hnusnosti aj jednotku a jednu scénu som už nevydržal a radšej trochu preskočil. Už na takéto scény nemám žalúdok. Dejové napojenie na prvý diel je zaujímavé. Celkovo to je priemer, ktorý sám o sebe neohromí, ale ak máte chuť sa dozvedieť niečo o zákulisí kocky, tak tento diel poskytne nejaké odpovede. Či budú uspokojivejšie ako vaša predstavivosť je otázne. Ale na Barbarashove pomery to je jeden z jeho lepších filmov. 5/10. ()

bouncer

Trochu vylepšení oproti zmatené a nepovedené dvojce, ale i tak to prostě je jen odlesk skvělé jedničky. Tvůrci se pustili do trochu jiného vyprávění ohledně Kostky a popravdě měli toto téma už nechat dávno ležet a fanoušky jedničky si užívat původní originální a skvěle zpracované podívané. ()

cinefob

U tohoto typu filmů mi nikdy není jasné, zda jsou určité věci špatné, protože to tak autoři zamýšleli, nebo je to naprosto neúmyslné. Jinak jsem očekával, že to bude technicky vypiplanější než první díl a že to naopak bude ve srovnání s ním ztrácet na příběhové stránce, což se mi moc nepotvrdilo. Překvapení. (2,5*) ()

sidzej odpad!

Tak ale teraz som už vážne nasratý. Hneď prvá scéna kraľuje v mojom rebríčku najnechutnejších scén aké kedy vznikli. Toľko stupidity, dementnosti a bezradnosti sa len tak nevidí ani v najhoršom céčkovom braku. Rómovia vo vašom meste by boli lepší herci ako tí, na ktorých sa nanešťastie musíte pozerať pričom rozpočet je samozrejme 8krát väčší, než pri pôvodnej Kocke. Ľutujem peniaze aj čas zmárnený pri tomto nepodarku. Jediná pozitívna vec je návrat k vražedným pasciam. ()

PauloZ

Musím se přiznat, že mě celkem překvapuje takhle vysoké hodnocení. Čekal jsem tak 30% max. Tenhle film neměl vzniknou, je to hloupé, nepromyšlené, nudné a jediné co tomu trošku zvedlo dívatelnost byl ten jaryn bez oka, co přišel udělat dole pořádek. Celé to působilo jako nějaká špatná parodie. Baba co se probere v kostce po jakési velmi špatně natočené vzpomínce a hned je nejchytřejší na světe bez trošky strachu, naprostá tupost a když už chtěli navázat před jedničku, tak měli týpka na konci aspoň vyholit! Navíc je tenhle film můj vítěz zlaté maliny za hudbu, horší soundtrack jsem v životě neslyšel! Hraje zde snad všechno, od westernu po elektro! Jedna hvězda je jenom za toho bezokatého idiota. ()

Tryskomyš

Pořád jsem si myslela, že je toto první díl Kostky. Teď koukám, že ne. Celkem se mi tento díl líbil, i když pravda, oproti prvnímu bledne závistí. ()

Andersis

Určitě lepší než dvojka. Dokonce se dozvíme jak do kostky přicházejí lidi a co se s něma stane když se dostanou pryč. Uvodní pastička se vskutku vyvedla a to je tak vše. Třetí díl už přece jen zachází víc do sci-fi než sme byly u této sérii zvyklý. ()

fcreading

Pôvodná kocka bola lepšia, atmosferická záležitosť dobre napísaná a zfilmovaná. V druhom dieli sme mohli vidieť neschopnosť režiséra, pojať príbeh tak jednoducho a stručne, že sa v ňom divák postupne začal strácať. Tretí diel je už trochu iná káva. Postavy aj keď sú síce otravné, príbeh dostáva novú šancu k rozvoju a režisér pridáva nové dialógy. V porovnaní s prvým dielom je to krok späť a tvorcovi rozhodne nerobí hambu. ()

NinonL

Mnohem horší než jednička, o něco lepší, než dvojka. Tentokrát se díváme na kostku i trochu zvenčí. Hrdiny jsou dva technici, kteří sledují a trochu i řídí uvězněné v kostce. Může se však stát, že se jeden technik do jedné vězenkyně zamiluje a pak je to hukot. ()

Korbitch

Obrovské zklamání! Zkouk jsem dnes všechny kostičky a těšil se na rozuzlení. A ono prdlajz. Začátek velmi slušný, ale potom se začne projevovat ultralevný scénář, který snad napsal něčí bratranec a vysvětlení se nedočkáte. Otázka zůstane nejspíš tedy do smrti nezodpovězena. Kdo za tím vším vlastně byl?? Hmm? ()

Z0oMb3E

Tak sa nám kruh uzavrel. Tretiej Kocke môžeme s kľudom priradiť podtitul "logistika". A jedine zistenie, čo sa skrýva za zákernejším Rubikom by sa dalo označiť za pozitívum tohto dielu série. Horory síce moc nevyhľadávam, ale telotrýzniaci subžáner si pozriem celkom rád. Vyžadujem však fantáziu a zvrátenosť tvorcov pri vymýšľaní bizarných pascí a nie dvoch IT technikov zapadnutých v tmavej pivnici či kecy ujačenej hráčky. Chápem, že kvalitu prvého dielu tažko udržať, ale tu sa nám príbeh odčlenil od podstaty úplne, takže veľa likvidačiek sa nekoná. ()

Vxxx

Já vím, že je je to složité, když každý díl natáčí jiný režisér, ale když se tohle odehrává v době kostky 1, nemohla by ta kostka vypadat stejně?! Ale jinak ok. Na jedničku to nemá a mít nebude, ale ztráta času to taky úplně nebyla. 2* ()

PKD

SPOILER ke konci pro neznalce 1.filmu. Dlouho jsem se 2 a 3 vyhýbal, páč jsem měl dojem, že by mi to zkazilo atmosphéru 1. Ale, když už ji znám tak dlouho, sem si řekl, že to prubnu. Takže...1 je př. za málo peněz, HODNĚ muziky. 2 je v podstatě zbytečná a 3 je návrat ke kořenům a to v některých př., doslova...mundůry se jmény, růz. barvy místností, průzkumná sonda v podobě boty a kreativní zranění (TOP je hned to 1.) neslučitelná se životem (fakt jsem si na chvíli myslel, že je to jen voda:) Nejvíce to připomíná delší díl 90tkových Outer Limits. Které jsou pro mne takovou trvalkou, jako např. Sliders. V obou př. jde o výrobek těch trapičů puků ze severu USA, jejichž SF tv produkci, jsem měl vždy rád. Pan Jax byl sice roztomile excentrický, ale do tohoto filmu se mi jeho postava, zrovna moc nehodila. Až do jeho příchodu, měl totiž film mysteriózo atmošku, chvílemi až lehce thrillerovou. 4 bych dal stejně, ale za ty posl. 3min. oba palce nahoru. Ty jsou pro mě totální lahůdkou. Plus za ten pravý a jediný(?) způsob, cesty ven. Též bych více ocenil, více děje v Kocke než mimo ni. Oceňuji design místností, který mi vskutku ewokoval něco jako prototyp. Jen by mě zajímalo, zda jsem správně pochopil, jak tedy velmi pravděpodobně dopadl onen ´´dementní´´ autista z 1. Vždycky jsem byl totiž naštván, že přežil ze všech zrovna on a ne třeba Ezri. Vejdi do světla, můj synu.:))) Dle tohoto filmu by to mělo býti jasné, já si ale přesto tím 100% jist, nejsem. A též v rámci této trilogie, bych moc nesázel na to, že Rains (dle zdejšího popisku krásná, ehm...ani ne) opravdu utekla. V každém případě to není špatné skore, 2 ze 3 filmů stojí za to. Ale je dobře, že to moudře ukončili, páč bych fakt nechtěl další nekonečnou SF/H ságu, vydojenou do mrtva. 3.5 A oceňuji samotného autora, že se opravdu (na rozdíl od jeho předchůdce) snažil býti v rámci možností, kreativní a svým skrovným způsobem i originální. Věříte v Boha? Ano/Ne. ()

jondzavid odpad!

Tak tento tretí (teda nultý) diel je des. Tešil som sa na slušnú zábavu a po skôr pozitívnej kritike som čakal, že trojka bude inovatívnejšia ako dvojka. To možno je, ale tým nesprávnym smerom. Pokým dvojka zkomplikovala a skopírovala princíp jednotky a zabalila ju do efektnejšieho (aj keď menej pôsobivého) obalu, trojka sa snaží vymyslieť niečo iné. Ale čo? No prvá scéna je jediný zábavný moment filmu (tak som sa nabažil, že režisér má krvavejšie chúťky ako v predchádzajúcich dieloch). Ďalej sa divák dozvedá o týpkoch, ktorý spravujú miestnosti (čím si asi 30 minút buduje s trapnou šachovou partiou hlavnú postavu - aby aj divák blbec vedel, že týpek je génius), potom príde niekto z vyšších sfér kontroly (retardovaný bezooký klon ala al pacino - sorry al) a potom film dohupká do prekvapivej pointy (tá by až tak nevadila - ale vadí spôsob tých 90 minút dopracovávania sa k nej - jednoducho nuda). Nezaujala ma ani nápaditosť pascí a vrcholom bol black soldier ala stargate (jedna hviezda dolu) a aj to deletovanie myšlienok bola desná nuda. A na záver herci (aj keď v kockách nejde o žiadne herecké výkony) sú hrozne hrozní ako z laciného béčka(ale to vlastne tento film je) No keď to zhrniem, na cube zero som sa tešil (odložil som kvôli nej aviatora či million dollar baby) a dočkal som sa najhoršieho dielu série, ktorý ma po 90 minút nudil a tak nemôžem inak (u mňa je to jeden z najhorších filmov roka - ak sa zamyslím tak aj z Kameňáku mám lepší odpadový pocit :)) P.s. Ten film si ten odpad pýta už aj názvom. ()

kaylin

„Kostka 0“ není nijak skvělým filmem ve srovnání s prvním dílem. Jenže když ji srovnáte s „Hyperkostkou“, uvědomíte si, že je to zase alespoň částečný posun nahoru. Alespoň trochu. Pozitivní je, že se konečně dovídáme něco nového, co je zajímavé a co by klidně stálo za to, aby bylo rozvinuto v dalším filmem, což bylo i v roce 2011 oznámeno, ale zatím k realizaci nedošlo. Osobně by mě ale celkem pokračování zajímalo. ()

RAiken

Jak je vidno, tak se tvůrci snažili z originálního námětu vyždímat i poslední ždibíček šťávy, kterou oplývala slavná Kostka. Jediným možným prostředkem jak ještě oživit zatuchlé stěny kostky bylo natočit snímek, který by nás dostal i ven z kostky / čtyřstěnu / krychle (sami si vyberte svůj oblíbený matematický výraz), a ten nápad nebyl vůbec špatný. Takže ačkoliv "snad už" poslední díl kostky není tak sofistikovaný, deprimující a originální jako jednička, tak je narozdíl od ní pestřejší, rozmanitější a taky se dozvíme něco ze zákulisí tajemné kostky. Takže pohoda... ()