Každá noční můra má svůj začátek! V místnostech tvaru kostky se probouzejí lidé, kteří si nepamatují nic ze své minulosti, a jejich jediným úkolem je dostat se z nebezpečného bludiště kostek ven, což ve většině případů znamená jistou smrt. Wynn, který pracuje v pozorovacím centru a má za úkol zaznamenávat chování objektů uvnitř kostky, si všimne krásné Rains. Dívka ho neodolatelně přitahuje, a tak se rozhodne jí pomoci. To se však nelíbí tajemnému vládci celého komplexu, který na Wynna a Rains posílá pološílence Jaxe s jeho dvěma pomocníky... (SPI Film)

dthwinter

Ocenit musím zejména návaznost na výbornou jedničku, možná ještě více distanc od mizerné dvojky. Hraje se však s úplně jinými prvky, které podle mě obstojí stejně dobře. Ale nelze jen tak přejít příšerně nudnou první polovinu filmu, kterou je nutno si protrpět. Avšak je také potřeba vyzdvihnout atmosféru a také jakýsi uzavřený kruh, který nám dává konec. 65 % ()

qwertasip... odpad!

O letošních prázdninách se mi staly dvě hrozné věci: Zlomil jsem si zápěstí a viděl jsem film Kostka 0. Obojí bylo hrozné, ale u Kostky 0 mám alespoň jistotu, že už se to nikdy nebude opakovat. Původní námět, Kostka, naštěstí dopadl podle očekávání – dejte několik lidí do jedné místnosti ve tvaru kostky, kolem postavte další kostky a pro divákovo zpestření občas přidejte nějakou tu smrtící pastičku. O zábavu je postaráno. Druhý díl, Hyperkrychle, se sice podle hodnocení tváří jako hyperkosočtverec s čárkou, ale k mému příjemnému překvapení, se jedná o téměř stejně napínavý snímek jako jednička. Je sice pravda, že o realizovatelnosti pastí asi nelze moc dlouho vážně uvažovat, ale i tak jde o napínavý kousek, kde hraje prim psychologie postav. Druhý díl tedy překypoval událostmi, nad kterými rozum zůstává stát, ale teprve třetí díl tomu dodal tu správnou korunu. Supervojáci se svítícíma očima, kulhající terminátor s robotickým okem a matematický génius, který se chová jako obyčejný člověk, ale pokládá tak hloupé otázky, za něž by se stydělo i pětileté dítě. Zkrátka „kostky jsou vrženy“ a já z té třetí kostky málem vrhnul také. ()

Trilobajt

V prvé řadě nechápu celkem vysoké hodnocení tohoto filmu. Když má film hodnocení přes 50 % (zvláště jde-li o film se zařazením horor) očekávám (snad) právem vyšší kvalitu. Budu upřímný: viděl jsem víc filmů s hodnocením odpad!, které mě bavili určitě víc. V druhé řadě nemá cenu připomínat díl první - to je úplně jiná liga, kdežto Kosta 0 kope prales. Při sledování tohoto filmu jsem byl uplně mimo. Ne, že bych byl zase ožralý, ale tento film je podle mého hovadina od začátku do konce. Takže má štěstí, že tak nerad dávám odpad! protože si myslím, že takové hodnocení patří prvotřídním hovadinám. Takže jedna * za umění zprznit dobrý nápad z prvního dílu... ()

TonoM

Po skvělé jedničce a děsicé dvojce opět milé překvapení, režie se zhostil Ernie Barbash a to filmu jen prospělo. Zlepšili se herci. A bohatší rozpočet filmu jen prospěl. 50 % ()

st4nford

Na Cube (1997) to nemá, ale rozhodně lepší než Hypercube (2002). První půlhodinka slabší, ale pak se to solidně rozjede. Změna perspektivy na události je to, čeho si na tomto filmu obrovsky cením. ()

Kozlowski8

Ze tří filmů možná ten nejlepší, ale že bych prožil nějaký hlubší filmový zážitek, tak to v žádném případě. Je to příběhově zajímavější (ale jen malinko), rozvinutější o prostředí "řídícího centra kostky" a v něm vcelku zábavnou dvojici chlapíků. Jinak ale zase ta samá otrava a podobně ujetý - i když alespoň nějaký - konec. 60%. ()

brasek

Prepadák všetkých Kociek. Tu chýbalo absolútne všetko a aj to zlé čo bolo v Hyperkocke tu bolo ešte horším znásobené. ()

rubii

Tebhle film mě ničím nenadchl neobohatil a ani nepohoršil konec jsem nepochopil, ale to je možná způsobeno, že jsem neviděl první dily....nebo poslední? jinak teda naprostý průměr 50% ()

Blitzkrieg

Tak na tenhle film jsou dva úplně rozdílné názory. Jedna skupina lidí se na Kostku dívala jako na survival horor a zajmaly je hlavně různé vynalézavé pasti a způsoby smrti. Tak pro ty Kostka 0 rozhodně není, smrti si tu člověk moc neužije. Pak je tu druhá skupina, kterou spíš zajmalo jak a proč kostka funguje. Pro ty je tento film a je nutnost se na něj kouknout. Jo a menší SPOILER: čtyrka už asi nebude :) ()

jcall2bad

Celkově ubohý film. Herecké výkony jsou na úrovni těch ze seriálu Stargate, jejich inteligence a důvtip jsou až k pláči směšné, masky i efekty jsou podprůměrné. Musím ale přiznat, že jsem se docela bavil a některé smrti byly navrženy pěkně. Celá tato trilogie je ale vlastně hodně podprůměrná podívaná, která nenabízí vůbec nic inovačního či originálního. Ruce pryč, ani jeden díl za to nestojí. ()

Allein4

Jednička byla fajne, dvojka se mně taky moc líbila (oproti ostatním hodnotícím ještě asi víc, než jednička), ale tahle nula, mno, jak to říct slušně...jediné, co se mi na nule líbilo, bylo to, že nám ukázali zákulisí, i když jsem stejně moc nepochopil, k čemu ten projekt přesně slouží. Dávám dvě hvězdičky a tohle by si těžko mohlo lepší hodnocení zasloužit... ()

Ponocnej

asi nejlepsi kostka zcasti vysvetlujici udalosti pred kostkou1 a navic kostku i z pozice operatoru kteri obeti v kostce sleduji coz atmosfere rozhodne pomaha ... mozna je to tim ze predchozi dily kostky sem videl uz pred dlouhou dobou nicmene mi neprislo ze ma takovy ten serialovy zvyk ze kazdy dalsi dil je horsi nez ten predesly ()

kakapo007

Jedničku jsem viděl už x let v minulosti - v paměti mi však utkvěla jako skvostná a znamenitě nápadná sci-fi opepřená lehce gore efekty. Ovšem, co zůstane v mé paměti z tohoto ubohého torza filmu, bude možná obrázek ulíznuté kancelářské krysy s vytuněným kovo-okem. Film na mě působil od začátku až do konce naprosto trapně, a dokoukal jsem ho především pouze pro to, abych zde mohl napsat, jaká to byla ptákovina. Herecké výkony se mi zdáli býti lehce naivní, možná tak na úrovni školní besídky, prvoplánové a rádoby gore efekty (rychlý zoom in, zoom out na figurínu mrtvoly, aby co nejvíce "vynikly" šokující záběry na vyhřezlosti, které tam stejně nejsou nejen, že nešokují, ale navíc filmu dodávají ještě ryzejší punc trapnosti). Dokonce jsem ani nechápal smysl některých scén (jaký úkol zastávala dcera hrdinky filmu, a kde jí pak vlastně zase na konci filmu našla...), zákonitosti logiky ruku v ruce s kostkou 0 opravdu nejdou. Film ani není obvzláštněn přítoností nějaké dámy s obnaženými vnady... a takto by se dala popsat minuta po minutě tohoto filmu. Prostě hnuuj - hvězdičku dávám za pokus o vysvětlení záležitostí a principů příběhu filmu a poslední scéna, která mi lehce připomněla začátek první z trilogie filmů Kostka ()

Chlo0opek

Na tento typ filmů mám prostě slabost. A přestože je to již 3. díl, stejně neztrácí nic na napětí a atmosféře, která Vás chytne, jak do pasti.. Jednooký velitel byl ztvárněn skvěle, závěr filmu mě také nezklamal.. Prostě plná palba. ()

airman2655

Návrat k pôvodnej kocke. Aj keď je toto už naozaj opozeraný námet, dopadol oveľa lepšie ako nepodarená dvojka. Páčili sa mi reálne pasce ako boli v prvom diely, väčší dôraz na príbeh a aj pohľad do "zákulisia" fungovania celej kocky. Dokonca ma táto časť filmu zaujala o čosi viac ako samotné dienie v kocke. A taktiež ma prekvapil úplný záver, ktorý objasňuje, kto bol asi autista z prvého dielu. Je to vydarený film, ale skôr taká príjemná jednohubka ktorá nie je nijak zvlášť prelomová, ale chutí dobre. (70%) ()

pavont

Po dvojke tu mame zasa navrat do jedinej reality ale bohuzial toho dobreho co bolo v jednicke mame tuna poskromne. Ukazal sa nam svet mimo kocku ale to je skor vysmech tvorcom. A herci su tradicne mizerni. Klaustrofobicka atmosfera dostava dost na frak. Skoda z nametu sa dalo vyzmykat rozhodne viac. ()

Bohulib

Oproti původní Kostce se podíváme trochu do zákulisí, ale jinak film nic moc nového nepřináší. Jedině snad otázku, co by se stalo při stisku ANO. Osobně si myslím, že totéž, co při stisku NE. ()

RexT

Možná až moc detailní smrti ...Předešlé díly jsem neviděl a snad ani nechci. Nevím, co by museli v televizi dávat, abych tohle zapnul ještě jednou, snad Vyvolené? Superpero to ve svém komentáři vystihl dost dobře. Budiž, sci-fi horor. Ale to drama jsem tam nějak nepostřehl, snad proto, že se na to dá dívat jen s vypnutým mozkem ... ()