Každá noční můra má svůj začátek! V místnostech tvaru kostky se probouzejí lidé, kteří si nepamatují nic ze své minulosti, a jejich jediným úkolem je dostat se z nebezpečného bludiště kostek ven, což ve většině případů znamená jistou smrt. Wynn, který pracuje v pozorovacím centru a má za úkol zaznamenávat chování objektů uvnitř kostky, si všimne krásné Rains. Dívka ho neodolatelně přitahuje, a tak se rozhodne jí pomoci. To se však nelíbí tajemnému vládci celého komplexu, který na Wynna a Rains posílá pološílence Jaxe s jeho dvěma pomocníky... (SPI Film)

Drc

I když se na tento film dívat dá, je to z větší části ztráta času. Originální to po předchozím dílu určitě není, záblesky dobré atmosféry tam sice místy jsou, ale nic extra. No a příběh ubohý a nesmyslný. Nevidím jediný důvod, proč věnovat tomuto dílku pozornost. ()

ThomasL

Po hrozném druhém dílu je to docela milé překvapení. Nicméně kvality prvího to zdaleka nedosahuje. Škoda toho konce. Ten nadupaný voják se zelenýma očima, to už na mě byla trošku moc velká pičovina. Mohli prostě zdrhnout a konec. ()

Ještěřák

Béčková trilogie doufejme dostala svůj závěr, kdy veškeré napětí Kostky jaksi vyprchalo. Ale ani napotřetí jsem se přes X-krát viděné gore momenty a hlavně typologicky totožné (!) charaktery zde uvězněné, nějak významněji nenudil. Jo a ten jednooký záporák měl teda koule, chichi. ___ Mimochodem, obrýlený hlavní hrdina vypadá skoro úplně jako jeden průvodčí na stanici OSTRAVA - STŘED. :))) ()

Disease

Napodruhé mi to přišlo podstatně lepší než na první shlédnutí (to bylo tak za 2*). Atmosféra je téměř tak dobrá jako v prvním díle, jen ta akční část v posledních cca 15 minutách poněkud sráží celkový dojem. ()

Standito

Určite lepšie ako druhý diel a dejovo asi najlepšie zo série. Teda nie že by to nebolo béčko, no tvorcovia si uvedomili, že ďalší diel z vnútra by už nikoho nezaujímal a tak pridali pohľad z vonku. Tento nápad bol, myslím, pomerne dosť vyťažený. Osobne sa mi páčila zmena štýlu na akési špinavé kovové retro, dodáva tomuto dielu šmrnc a svojskosť. Mnoho otázok zodpovedaných, i keď tá hlavná stále nie. To, že nevieme, načo kocka skutočne slúži však dodáva sérii mysterióznosť. No kopa nových otázok sa vynorila a to je prvok, s ktorým sa nie každý dokáže stotožniť. Nepríjemný zážitok, o ten ide v prvom rade a ja si ho napriek mnohým somarinám a slabším hercom v Kocke 0 cením. Záver je celkom podarený a zmyselný, čo je proti predošlým dielom pokrok. ()

evil_ryu

Celkom ma to zaujalo. Už som si myslel že celkom pohodový horor ale počas celého filmu sa moj názor zhoršoval a koniec to nadobro zaklincoval. Podpriemer ()

Marys

V trojke ma to duálne prostredie trošku rušilo a tým, že vlastne dokreslili celé pozadie mi skazili trošku dojem a nárok na vlastnú predstavivosť. Ale tiež nebola zlá. ()

Ricky_CZ

Tenhle film měl víceméně štěstí, že jsem ho viděl po Saw 5. Oba filmy mám totiž zařazeny do stejné kategorie a jejich porovnání Kostce pomáhá. První díl ale bude vždy první díl. Tohle už byla víceméně blbůstka pro obecenstvo, která však nabídla trochu odlišný pohled a poodhalila něco z kuchyně. ()

Magika82

Mnoho mých kolegů filmových kritiků souhlasit možná nebude. Za mne zde však platí, že kde nic není, ani čert nebere. Záměrně jsem se vyhnula termínu Smrt. Ta zde sice bere kde může, až má jen pramálo času na broušení kosy. Nicméně: Pokus o návrat k prvnímu dílu se minul jako rychlovlak s motoráčkem. Stokrát otřepané a vyčerpané fráze napříč všemi kostkami začínají býti více únavnými než-li večerní zprávy. Příběhová linie se potácí na hliněných nohou. Herecké podání S. Moore nebo M. Rileyho horko těžko udržuje divákovu pozornost. Řízení projektu Kostka je v rukou sociopata, což by skuteční správci projektu, jimiž jsou armádní velitelé a armádní vědci, nikdy nepřipustili. A chceme-li celý příběh srazit na kolena a uštědřit mu K.O., okořeňme ho náhle vzplanuvší láskou. Patrně měla být v kontrastu se vší násilností a krvavými efekty, z nichž by i tetka Smrtka svůj pověstný plášť nevyprala ani na vyvářku. Zkrátka, méně je více. To zde scénáristovi a režiséru v jedné osobě Erniho Barbarashe zcela uniklo. Vytvořil dílo, vedle něhož je i dort, který vařil pejsek s kočičkou, lahodným pokrmem. Celý snímek tak od naprostého propadu v mých očích a při naprostém zachování objektivity, zachovaly pouze tři herecké osobnosti a animační trikové efekty. S přimhouřením obou očí proto nemohu hodnit více, ale ani méně, než-li 20%. ()

kecinzer

Opravdu nevím jak tento film ohodnotit. Rozhodně lepší jak dvojka, ale přišlo mi to celé takové zmatené. Čekal jsem od toho trochu něco jiného. Nebýt toho zvláštního konce, bylo by to super. Mám pocit, jako kdyby konec byl odkaz na původní kostku :). ()

laserr

Tak tady jsem z hodnocením velice na vážkách. Jak už napovídá "hvězdičkové spektrum" hodnocení jiných uživatelů, Kostka 0 má notnou dávku kladů(které leckdo nevnímá) a spoustu záporů(které leckdo nevnímá). Za klad považuji nápad, začít si s lidmi uvnitř kostky "hrát". Dát všude okolo pasti, používat "most" jak se mi zrovna zachce, abych je rozdělil, Flesh-eating virus atd. Dalším kladem je pro mě Jax a jeho dva poskoci. Už to, že si otočili klávesnici, aby na ní mohli psát považuji za velice dobrý nápad, který film trošku zpestří. Ovšem Jax je mnohem lepší. Osobně si nemyslím, že by to byl nějaký špatný herecký výkon, ba naopak mám pocit, že hrál v celém filmu nejlépe. Jako poslední věc bych ke kladným stránkám filmu zařadil ještě "rituál při příchodu" a s ním úzce spjatou otázku "Věříte v boha?". To mě vážně dostalo. Skvělý nápad a hezký efekt. A nyní přejdu k té horší, avšak obsáhlejší části-k záporům. Tak zaprvé je tu naprosté odbourání jakékoliv atmosféry, kterou jednička přímo oplývala, hned na začátku tím, že hlavní hrdina je "nějakej maník" mimo Kostku. S tím souvisí druhý velký zápor a to redukce tajů kolem Kostky tím, že tvůrci naznačí, jak se věci mají, kdo stojí za Kostkou a k čemu ji vlastně používá. Což by bylo vcelku v pořádku, ale spolu s debilním interiérem kostky(nevím co je vedlo k výměně, když 1 byla v tomto ohledu dokonalá) to má na atmosféru katastrofální dopad. Co se rozhodně nepovedlo jsou vojáci s destičkami v hlavě, kteří jsou vyloženě k smíchu. Dál jsou to toporné herecké výkony, celkově chabá režie, občasná nelogičnost scénáře. Ale hlavně je to velmi mizerná návaznost na 1. díl. Nejenže herci jsou jiní, což může diváka pěkně zmást, ale tvůrci si s tím mohli trochu víc “pohrát“(např. hlavní hrdina mohl žvýkat-neustále a pořád). K tomu patří již výše zmíněná změna interiéru, ujetý nápad vyměnit čísla za písmenka . Celkově to na mě tedy působí jako vcelku dobrý nápad udělat takový zajímavý prequel a několik dalších dobrých nápadů, kterým podrazila nohy neschopnost realizačního týmu. ()

phaloc

Toto je len velmi velmi slaby odvar toho co sme videli prvy krat a aj ten slaby odvar je precedeny cez dedkov velmi husto tkany snubtichel. To vsetko na com stala jednotka, rozvyjajuce sa charaktery, zistovanie kto je kto, preco a kde to su, vztahy medzi nimy v pekne hustnucej atmosfere a obcas nejaka ta originalne rozcvachtana mrtvola to vsetko tu chyba. Onicom postavy na pozadi uplne sucheho pribehu, pre ktory by lepsi nazov ako Kocka bol 'Kocka - riadiace stredisko'. Takze celkovo uplne onicom, nudne, bez atmosfery a uplne to doraza smiesny komixovy miniboss z jednym okom kyborga, ktory asi usiel z nejakeho zapraseneho jedenasteho pokracovania univerzalneho vojaka. A pomooooc... chcem vidiet stvorku, Cube - Evolution:)!!! ()

Andresito

Už jsem nedoufal. Myslím v to, že se ještě někdy dozvím, co to je Kostka a na jakém principu funguje. Dočkal jsem se, přišla vysvětlující Kostka 0. V ní se dostaneme do jakési kontrolní místnosti, kde sedí dva chlapíci, sledují vše co se v kostce děje a pečlivě to zaznamenávají. Problém přijde, když se v jednom z nich hne svědomí. Film sice kapku sráží přehnané finále, ale za to, že nám tvůrci svůj výtvor přece jenom víc přiblížili, si tři hvězdy zaslouží. A nechápu co všichni mají proti hlavnímu záporákovi, ten byl dokonalý :) 65% ()

zdenur

Všechno co bylo v předchozích dílech je i tady, obohacené o poodhalení zákoutí čímž vše ztrácí na tajemnu. Podle mě je vše postaveno jen na závěru, který vlastně navazuje na jedničku a ke vší smůle je pěkně debilně zpracovaný. Nic moc teda. ()

Mortemiss odpad!

Horší "horror" jsem nikdy neviděla! Strašná ptákovina o čtveratých místnostech a pastičkách uvnitř, které mají jediný cíl, udělat z lidí náplň do glutamátových polívek. ()

Mat21

Závěrečný díl trilogie, tedy za předpokladu, že se tvůrci nerozhodnou pokračovat. Dle mého soudu však navazuje pouze na první díl a zodpovídá nám hlavní otázku, proč vlastně vznikla kostka a proč jsou do ní umísťováni "laboratorní krysy". Druhý díl se odvíjel poněkud jiným směrem a myslím, že to byl krok vedle. Kostka 0 určitě stojí za shlédnutí, svoji kvalitou se řadí někde doprostřed mezi své předchůdce. Sice již nemůže získat hlavní body za originalitu, nicméně nám zase nabízí mnohem pestřejší děj, než-li pouhý pohyb osob po kostkách. ║18.12.2008║ ()