Slavná hollywoodská herečka Anna Scottová se při pobytu v Londýně náhodou setká s Williamem Thackerem, majitelem malého knihkupectví v rázovité čtvrti Notting Hill. Mladý muž ji zaujme svou nevšední vlídností a upřímností. Klíčící vztah však musí projít nejednou zatěžkávací zkouškou... Tvůrci dnes již klasické romantické komedie Notting Hill v čele s režisérem Rogerem Michellem navazovali na úspěch, který pár let předtím nečekaně sklidil snímek Čtyři svatby a jeden pohřeb (1993) Mika Newella. Jednoduchý příběh se odehrává na půdorysu moderní pohádky pro dospělé a těží ze setkání dvou lidí ze zcela odlišných prostředí. Julia Robertsová i Hugh Grant byli za své výkony oba nominování na prestižní Zlatý glóbus. (Česká televize)

Klárka

Tohle se mi nikdy neomrzí a to když řeknu, že jsem to viděla stokrát, tak snad ani nekecám... Moje nejoblíbenější romantická komedie! ()

hnkflknk

Celkem zajímavý romanťák. Anglie a USA by měli možná spolupracovat více. Britský humor i prostředí je pro mě přitažlivější a Amerika rozruší takovou tu "upjatost". Mohly to být i čtyři hvězdy, ale nijak mě to "nechytlo za srdce." Je to taková hezká odlehčující podívaná. ()

Emzet

Schází zde sice ta lehká bizarnost 4 svateb (pár spolu nespí hned na začátku), ale Grant je stále dobrý a dokonale šiblý Rhys Ifans mě pokaždé dostane. ()

HanaM.

Asi jsem divná a nemám cit pro poetičnost a romantiku. Jak bych jinak mohla vnímat jen nudu, nudu, marnou snahu o jakýsi podtextový humor, neskutečně nesympatické hlavní hrdiny, nudu, jo a ještě nudu. Jediné, co si z filmu opravdu pamatuju a považuju za zmínku hodné, je hláška "surreálné, ale milé." Film, pro mne tedy není ani jedno. ()

Vierunka

Moje nejoblíbenější současná romantická komedie. Mezi Julií a Hughem to funguje, dialogy jsou vtipné a čtenáři Koně a psa budou velmi nadšeni. ()

Lilloos

Hughovi a Julii to spolu klape, jen je zbytečné to roztahovat do dvou hodin plných rozcházení a scházení, když všichni ví, jak má správný slaďák skončit. Nevadila mi absurdita námětu, vždyť se jedná o romantickou komedii! A v tom je právě ten háček, komedie by měla být vtipná. Neříkám, že jsem se nezasmála, ale nudou jsem zívla vícekrát. ()

Berry

Jedna z mála kvalitních romantických (britských) komedií, kde krásně září nejen Julia Roberts, ale i Hugh Grant. Když ale na scénu vstoupí Rhys Ifans, nemají ti dva šanci. ()

pend

Nic převratného, ale příjemně se na to kouká. Sympatičtí herci i ve vedlejších rolích. Škoda jen samotného závěru filmu. ()

eric.blade

Tyhle filmy nemusím, ale tohle bylo celkem ok. Ovšem když vidím Julii Roberts tak mám husí kůži a nejradši bych rozmlátil obrazovku. ()

elisheva

Jemná komedie hýřící vtipem. Obsadit Roberts s Grantem byl výborný tah, jde jim to spolu skvěle, Spike je nepřekonatelný a ostatní postavy film skvěle doplňují. Moc pěkná hudba i happyending. Co vís si přát. ()

Jeremiah

Pohádka pro dospělé, kde realita je všechno jiné, než to, co se nám snaží vnutit tento film. Jinak příjemné a bezstarostné "pokoukáníčko", v kterém si člověk může říci - sakra kdyby tak ke mě přišla nějaká hvězda - třeba Lucka Vondráčková /hlavně né L.Bílá/, tak to bych se asi taky přetrhl. ()

outsider

Ovlivněna vánoční náladou jsem tomu dala další šanci a utvrdila se v mém pohledu na tenhle film. A to, že moc nemusím (až na vyjímky samozřejmě) ani jednu z hlavních postav a dohromady mi k sobě prostě nepasují. Herecké výkony mě neoslnily (Julia si celou dobu drží americký úsměv), scénář taky ne-je to vlastně taková pohádka, které jsem bohužel nevěřila. Je tam několik scén, které stojí za to vidět (rozhovor kůň a pes je za pět hvězd) ale to si je radši najdu na youtube...Hudba sice příjemná, ale nijak zvlášť oslnivá, takže vlastně jediným bodem, který to u mě vyhrává na plné čáře je Rhys Ifans, který mi rozjasnil každý záběr ve kterém se ocitl. Pro mě za tři hvězdy a možná zase někdy o Vánocích (za hodně dlouho) tomu dám další šanci. ()

jasanka

Výborná britská komedie, které patří k mým oblíbeným žánrům. Pomaleji plynoucí děj, krásná atmosféra londýnských ulic i parčíků, a k tomu dvě hlavní role hrají herci, které mám oba v TOP. ()

chrispe

Notting Hill je pohádka. Konec je sladší jak coca cola s dalšími třemi kostkami cukru a přeci jen jsem film znechuceně nevypla s pocitem, že takhle to v životě nechodí, ale spíš s myšlenkou, že jsem tomu filmu měla dát šanci už dřív. Líbilo se mi, že projednou nebyl špatný chlap a místo toho citově zmatená Anna dělala jednu botu za druhou. ()

rusty09

Romantická klasika, nic úžasnýho. Tyhle filmy jsou v 99 % o tom samém, mají stejný příběh, takže nic zázračného od tohoto filmu nečekejte. ()

popelka595

S velkým sebezapřením (na několikátý pokus) dokoukáno dokonce. Ani jednomu z hlavních herců jsem to nevěřila, nemělo to vtip, šťávu, nic, nuda jak blázen. ()

jandula00

Myslím, že můžu s klidem v duši říct, že jsem žádný film neviděla tolikrát jako právě Notting Hill. Vracím se k němu kdykoli mám depku, mám chuť na romantiku nebo si prostě chci udělat hezké odpoledne. Prostředí Londýna doplněné o Julii Roberts a Hugha Granta (a o Spika) je prostě nepřekonatelné a jsem si naprosto jistá, že Notting Hill ještě mnohokrát uvidím. ()

Co chystá režisér Notting Hillu?

Co chystá režisér Notting Hillu?

28.10.2015

Rhys Ifans si podá Spideyho

Rhys Ifans si podá Spideyho

16.10.2010

Do pozornosti světového publika vstoupil jako Spike, pošukoidní spolubydlící Hugha Granta v Notting Hillu. Od té doby jsme ho viděli ve spoustě rolí (vychutnal si třeba tu v loňských Pirátech na… (více)