Slavná hollywoodská herečka Anna Scottová se při pobytu v Londýně náhodou setká s Williamem Thackerem, majitelem malého knihkupectví v rázovité čtvrti Notting Hill. Mladý muž ji zaujme svou nevšední vlídností a upřímností. Klíčící vztah však musí projít nejednou zatěžkávací zkouškou... Tvůrci dnes již klasické romantické komedie Notting Hill v čele s režisérem Rogerem Michellem navazovali na úspěch, který pár let předtím nečekaně sklidil snímek Čtyři svatby a jeden pohřeb (1993) Mika Newella. Jednoduchý příběh se odehrává na půdorysu moderní pohádky pro dospělé a těží ze setkání dvou lidí ze zcela odlišných prostředí. Julia Robertsová i Hugh Grant byli za své výkony oba nominování na prestižní Zlatý glóbus. (Česká televize)

MeGab

Nejlepší scény - oslava narozenin (díky dialogům a hereckému umění všech zúčastněných, ale zejména Julie Roberts s její obličejovou mimikou), předání obrazu (dialogy, Grant i Roberts), průřez ročními obdobími (kamera). Závěr stupidní, ale pokud bych podle něj měl hodnotit tento typ filmů, bylo by to často hodně fádní. Proto závěr ve svém hvězdičkovém hodnocení zcela opomíjím. Až do chvíle, než se na konci nasedá do auta, to byl naprosto úžasný film s dobře uvěřitelným míjením a spojováním dvou světů, v nichž obě hlavní postavy žijí. ()

Verunka84

Moje neoblibenejsi romanticka komedie, kterou muzu videt znovu a znovu. Will a jeho dum s modrymi dvermi, sileny spolubydlici Spike, Barney, makler co nepozna hollywoodskou herecku a hlavne dokonala a nebeska Anna v podani Julie Roberts. Totalni bomba, doporucuju kapesniky a krasny a nadcasovy Londyn (ktery tak vubec nevypada), vegetariana a ovotariani a hlavne Willova veta: Ta sance, ze najdete nekoho koho milujete, ta sance je tak mala. A to ani nemusi mit na housle fidlajici kozu. ()

Mykhaluu

Možná za to mohou Vánoce, možná Dobyvatelé ztracené archy, kteří mě svým scénářem po letech šokovali den před Nothing Hillem, ale tohle se mi docela líbilo. Spike byl jeden z nejbrutálnějších spolubydlících filmového plátna!! Možná, že v originále, kde by byly slyšet i jiné zvuky, než šustění papírů v dabingovém studiu, dosáhl by u mě film i na romantické čtyři hvězdičky! Ale no jóóó! Na té tiskovce jsem byl úplně naměkko! :) ()

yaqwsx

Všichni mají slabost pro Notting Hill, jen já mu nepodlehl. Když se na ni dívám, tak vidím krný začátek, který postupně přerušují hluchá místa - čím dál častěji, až se film dostane na mrtvý bod. Z toho sice vybruslí, ale už to není ono. ()

MirkaP

Nesmělý Grant, krásná a milá Robertsová a šílený spolubydlící Rhys .. super koktejl. Kromě celého filmu miluju scénu skrz roční období a pak závěrečnou tiskovku (Dobrá zpráva pro čtenáře Koně a psa). ()

Mr.Roman

Notting Hill funguje ako priamočiara, výpravne výborne zasadená romantika, s dvomi azda najväčšími hviezdami žánru v tej dobe, viac menej bezchybne. ()

Hermione02

Krásný romantický film s krásnou Julií Robert a okouzlujícím Hughem Grantem. Kdo má rád romantiku, neměl by tento film minut. Kulisu filmu krásně doplňuje krásná atmosféra Londýna. ()

Kubi21

Obyčejná stokrát viděná romantika, jejíž hodnocení v mých očích absolutně sráží Julia "velká ústa" Roberts a na druhou stranu lehce přizvedává skupina přátel a báječný "úchyl" Rhys Ifans. ()

pmusic

Nemuzu si pomoct, ale Hugh Grant mi vubec neprijde "roztomilý", uz vubec to pro me neni fesák. Julia Roberts mi v této roli nesedí a charakter její role mi az skoro vadí. Scénár je dobrý, ale porád je to romantická komedie, temto zánrum se vyhýbám obloukem. Existují samozrejme výjimky, k Lásce pres internet s Meg a Tomem to má míle daleko.. ()

HEED

Hughovi to snad jde se všema americkýma hvězdama. Skvěle komorně zahrané. příjemně stravitelné. Divný spolubydlící se kterým je švanda. Divím se že jsem film viděl s takovým zpožděním. ()

MatyTM

Tuhle srandu bych zařadil mezi jedny z nejlepších filmů tohoto žánru. Líbil se mi nejen zajímavý námět, ale taky velmi příjemní herci, kteří ve filmu účinkovali. Rád sleduju anglické filmy s Hughem Grantem, ve kterých hraje takového zamilovaného mimoně. Co se velmi povedlo, bylo prostředí, kde se film odehrával. Notting Hill je velmi pěkná Londýnská čtvrť s moc hezkým tržištěm, kde mají všelijaké sběratelské tretky. Když byla kdysi mamka v Anglii přivezla mi stopky Sherlocka Holmse a vypadají opravdu pěkně. Chtěl bych se někdy do Notting Hillu taky podívat. To bylo jen tak mimo, ale možná i proto se mi film tak líbil. ()

bohhous22

Nemám rád Julii Roberts,nevim,co na ní kdo vidí.Hugh Grant klasicky v roli největšího svůdce je zkrátka klišé a otravuje to zážitky s filmů s dobrým potenciálem kolikrát. ()

vitac.

Notting Hill se dá svojí kvalitou přirovnat kouli puštěné volně z kopce. Na začátku je hodně vysoko, postupně však pádí rostoucí rychlostí dolů. Nicméně nalezl jsem v něm jednu jednu věc pozoruhodnou a docela nevídanou - a to sice popkulturní odkaz... do budoucnosti:) Ano, Dylan Moran kradoucí zboží v knihkupectví (v pozadí zákazník domáhající se Dickense). To byla málem má smrt:) Jinak, jak jsem již psal, začátek fajn, nevtíravý, vtipný, ale pak ztráta tempa a zbytečná protahovačka "se vezmete, se nevezmete, se vezmete":) Takže z možných čtyř jsme se skutáleli na pěkné tři hvězdičky. ()

joelly01

Predem bych rada, jen tak na pul huby, upozornila na to, ze na me sarm Hugh Grant nefunguje.Ne ze bych ho nesnasela, ale uz od "Ctyri svatby" ho spis tak vicemene uspesne neberu nejak extra na vedomi a desne se divim ze ho kamaradka Helenka tolik miluje. Nicmene Notting Hill jsem nyni vyhledala cilene, neb poeticky Londyn ja rada a Portobello je oblibena moje mestska cast (tam je jeste castecne Londyn Londyn a ne Londonistan). Dostala jsem presne to, co jsem ocekavala. Porci mile humorne romantiky v Londyne naaranzovanem do snobska. Rhys Ifans parada, bez nej by to byly prumerne tri hvezdy. I pan Hugh mi prisel docela roztomily a Chemii s Julii jsem mu docela verila. Na vecerni sezeni na kanapatku a mackarni ruky Klenota pro me ideadlni vec. Challenge Tour 2015. ()

subic

Je to slaďák se sladkým koncem a tak to má být. Líbí se mi ta část Londýna, ve které se odehrává. A i když ta Julča je taková ošklivá, tak mi tu kupodivu ani nevadí. 70% ()

Co chystá režisér Notting Hillu?

Co chystá režisér Notting Hillu?

28.10.2015

Rhys Ifans si podá Spideyho

Rhys Ifans si podá Spideyho

16.10.2010

Do pozornosti světového publika vstoupil jako Spike, pošukoidní spolubydlící Hugha Granta v Notting Hillu. Od té doby jsme ho viděli ve spoustě rolí (vychutnal si třeba tu v loňských Pirátech na… (více)