Slavná hollywoodská herečka Anna Scottová se při pobytu v Londýně náhodou setká s Williamem Thackerem, majitelem malého knihkupectví v rázovité čtvrti Notting Hill. Mladý muž ji zaujme svou nevšední vlídností a upřímností. Klíčící vztah však musí projít nejednou zatěžkávací zkouškou... Tvůrci dnes již klasické romantické komedie Notting Hill v čele s režisérem Rogerem Michellem navazovali na úspěch, který pár let předtím nečekaně sklidil snímek Čtyři svatby a jeden pohřeb (1993) Mika Newella. Jednoduchý příběh se odehrává na půdorysu moderní pohádky pro dospělé a těží ze setkání dvou lidí ze zcela odlišných prostředí. Julia Robertsová i Hugh Grant byli za své výkony oba nominování na prestižní Zlatý glóbus. (Česká televize)

Dr.Lazarus

Tento film mám veľmi rád. Pre mňa osobne je to tá najlepšia romantická komédia. Film sa nesie v pokľudnom tempe so stále vtipným Grantom. Trafený Spike sa u mňa zaradil na 3. priečku z najgeniálnejších postáv filmografie. :) Michell vybral hudbu, ktorá vo filme tohto žánru sedí dokonale. Za zmienku stojí aj dobre vybraná hudba najmä skladba Nothing at All. ()

ekap

Krásna Julia Roberts a oslnivý Hugh Grant v milej romantickej komédii s krásnymi detailnými okamihmi (napr.prejdenie ulicou znázorňujúcou plynúci čas), doplnená vtipnými scénami, o ktoré sa postarali všetky postavy, ako aj nepatrná prítomnosť Dylana Morana:), a samozrejme vynikajúca hudba:) ()

hany83

Stará lavička v parku, Chagallův obraz, krásná Julia a "masturbující Velšan":) Prostě moje srdeční záležitost. ()

Kria

Poprvé se mi to vůbec nelíbilo. A pak jsem si dvakrát krásně užívala jednotlivé scénky a postavy a to hlavně spolubydlícího. Také jsme se konečně dozvěděli, kde Bernad Black bere knihy pro svůj antikvariát. ()

Callie

Anglicky úsporná romantika, která bere za srdce a kdy se plní pohádková přání. Je tady plno jemného humoru, všechno spíš evropské a britské , než uřvaně americké. Dokonce i Julia je příjemná , příliž se neklátí a neodklopuje si hlavu v obrovském úsměvu. Jen na tiskové konferenci a tam je to na místě. Hugh Grant jeden z mých 10 ti nej , je zde přesně takový , jakého ho miluju. To je plachý chlapík s přiblblým úsměvem, přesně typ na nekonečné trápení z nešťastné lásky. Scéna, kdy on prochází stejnou ulicí, tržnicí a jen se okolo něj mění roční období a on je stále v depce je dokonalá . Tohle je fakt na emoce nejvíc. Jeden z mých nej. ()

Nikiko

Srdeční záležitost. Kouzelná Julia, snesitelný Hugh Grant a kouzelný Rhys Ifans, spousta romantiky a film, který mě vždycky dostane do pohody. ()

E.T.Martin

Notting Hill je tím lepším ze současné produkce romantické komedie. Nad průměr ji vyzdvihuje několik faktorů: 1. příjemný anglický (chce se říct nottinghillovský) duch, 2. vydařený scénář z pera Richarda Curtise, který dokáže okořenit zažité postupy romantických komedií něčím nečekaným (ne zcela jednoznačná postava Anny Scottové, či vývoj vzájemného vztahu obou hlavních hrdinů) a zaplňuje film spoustou svérázných postav, 3. Julia Roberts a Hugh Grant v hlavních rolích, které jim padnou jako ušité, 4. Rhys Ifans v roli excentrického spolubydlícího Spikea, který se stará o spoustu vydařených gagů. Sladká limonáda? Ano, ale ne přeslazená. ()

Didon.pipi odpad!

Hugh Grant má podle mýho vnímání rozbitou termoregulaci a nevěřím mu lávstory ani omylem a vlastně nevěřím téhle lávstory vůbec, a i když mám rád Julii, na tohle jsem musel užít kinedryl a stejně jsem nebyl schopen pokračovat v jízdě na vlnách téhle hrůzy, díky kinedrylu jsem nezvracel! Může hrát Hudžínek milovníky jak chce, nevěřím mu! Hoplalalaááááá! ()

Kozlowski8

Surreálné, ale milé. To jsou slova knihovníka Williama a řekl bych, že přesně vystihují celý film. Ten příběh je jen těžko uvěřitelný, ale přitom tak krásně napsaný - s těmi všemi milými a zároveň bláznivými postavičkami, jako jsou členové knihovníkovy rodinky, jeho spolubydlící, či rolička přitroublého pána z knižního krámu. Jsem sám sebou zaskočen z toho, jek mne tento snímek dostal. To asi ten britský humor, kterým (podobně jako třeba v lásce nebeské) je film protkán. ()

paniColombova

Dlouho jsem ten film odmítala vidět, protože jsem měla za to,dle slávy toho filmu,že to bude slaďák přeslazený. A on to sice trošku slaďáček byl,ale měl kouzlo. Celkem normální,obyčejné kouzlo,nic přehnaného a to se mi líbilo. Ujetá rodinka a teda Hughovo spolubydlící byl famózní. Nejdřív jsem si nebyla jistá jestli se do tohoto žánru hodí,ale jo,nakonec hodil na tenhle romanťák zcela jiné světlo a byla to bomba. I když ve skutečnosti si myslím že tak normálně myslící, celkem inteligentní a čistotný William by určitě nebydlel v jednom bytě s takovým blbem :-) ale když dali scénáristi tyhle dva do filmu, udělali dobře. A Julia R. svoji roli nijak nepřeháněla, hrála tu celkem skromně a to bylo taky dobře. V jiných filmech už mě někdy lezla krkem (Například Pretty Women), už jsem si říkala že ta snad hraje jedním stylem,že neumí hrát jinak a tady moje mínění trochu poopravila. ()

unclejack

Ain t no sunshine where she s gone... Pre mňa romantická klasika a príjemne strávený večer s pánom hercom Grantom a pani herečkou Robertsovou. A máte pravdu , Ifans bol na popukanie. ()

Crowus

Milá limonádka pro zamilované. Člověka nutí zamyslet se, co by dělal on na místě Hugh Granta. Navíc postava jeho spolubydlícího je boží. ()

SeldomSeen

Romantické komedie jsou obecně vnímané coby primárně dámská záležitost, této ovšem Richard Curtis získává "brownie points" i u zbylé části lidstva tím, že tu pro jednou zhmotňuje pánské fantazie: knihkupci Willovi skutečně nelze nezávidět už jen jeho okruh přátel, ovšem když se do něj ještě zničehonic jen tak zamiluje hollywoodská hvězda, a to celkem bez nějakého jeho většího přičinění, sny nás pohříchu zlenivěvších samců post-emancipačního věku ožívají v technicolorových barvách... Sebeshazovačný britský humor samozřejmě pomáhá, podobně jako chytlavé songy v soundtracku, variace na téma Prázdnin v Římě a také genius loci londýnského Notting Hillu, který, ač se tady naoko snaží stavět se do role nuzného protipólu blyštivého Hollywoodu, je ve skutečnosti pochopitelně více než důstojnou kulisou pro tento pohádkový příběh... ()

klapqua

Absolútne milá a odpočinková záležitosť. Granta aj Roberta mám rada, ale u mňa víťazil výborný Ifans, ktorého som si nesmierne užívala a smiala len už zo záberu naňho. Skvelý soundtrack, trošku patetický koniec a náááádherné kníhkupectvo. ()

Desmi

Vše je tak, jak má být. Julia si střihla roli bohaté a vytížené ženy (opak prostitutky z Pretty Woman), která hledá jen a jen štěstí. Fáze, kdy se bojí co o ní kdo napíše a přemýšlí, jestli je vhodné stýkat se s neúspěšným obchodníčkem, aby pak vše hodila za hlavu a šla si za svým, mě bavila ze všeho nejvíc.. =) ()

Co chystá režisér Notting Hillu?

Co chystá režisér Notting Hillu?

28.10.2015

Rhys Ifans si podá Spideyho

Rhys Ifans si podá Spideyho

16.10.2010

Do pozornosti světového publika vstoupil jako Spike, pošukoidní spolubydlící Hugha Granta v Notting Hillu. Od té doby jsme ho viděli ve spoustě rolí (vychutnal si třeba tu v loňských Pirátech na… (více)