Chlapec Andy dostane k narozeninám figurku ve skafandru - Buzze Rakeťáka. Má už spoustu dalších hraček, nejraději má figurku kovboje Woodyho. Netuší ale, že vždycky v noci, když Andy spí, ožívají. Buzze si všechny hračky ihned oblíbí, až na Woodyho, který na něj žárlí. Dokonce Rakeťáka jednou shodí z okna na dvorek, což mu mají ostatní hračky za zlé. Andy odjíždí s matkou na pizzu; nemůže najít Buzze, a tak si vezme s sebou Woodyho. Rakeťákovi se podaří z dvorku utéct a naskočit do auta. S Woodym se ale nepohodnou, oba vypadnou z auta. Cestou je sebere zlý kluk Sid, který bydlí vedle Andyho a je o něm známo, že své hračky mučí. Buzz a Woody se pokoušejí utéct, hlídá je ale Sidův zlý pes. (TV Nova)

RHK

Jeden ze 100 filmů, které musíte vidět, než umřete. Jeden z 500 největších filmů všech dob časopisu Empire. ()

Jossie

Můj nejoblíbenější animák. Dokonalé figurky s krásně vystihnutými charaktery, přesná dávka humoru, výborný děj. Zatím jsem to viděla jen s dabingem, ale i ten byl velmi dobrý. Woody je správný kovboj, nejoblíbenější hračka, oblíbený sympaťák, kterému najednou jeho území naruší Buzz a ke všemu je také skvělý. A Woodymu se najednou rozpadne jeho svět, jeho jistoty. A začne boj. Tenhle filmeček je prostě nádherný. ()

Jara.Cimrman.jr

Již nějaké to desetiletí si neberu žádnou hračku do postýlky na spinkání, takže patrně nejsem cílovým divákem tohoto snímku, ale přesto musím po jeho zhlédnutí vyzvat své přátele, aby mi letos pod stromeček nedávali nová auta, klíče od luxusních vil, pernamentky do bordelu ani výlety do kosmu - já chci Buzze Rakeťáka. ()

Pethushka

Fantastická podívaná! Je úžasné jak i dospělého člověka mohou pobavit hračky..Už se nemůžu dočkat až shlédnu další dva díly. Ať žije Příběh hraček! ()

xxmartinxx

Fenoménu Toy Story jsem nikdy nepodlehl. Maximálně uznám, že je to pěkný a technicky pokrokový film, u kterého se dobře vypíná mozek. Podruhé ho ale vidět nemusím. Jako rozjezd Pixaru ale víc než slušné. ()

Melies

9 / 10 Päť * dostáva Toy Story už sa samotný fakt, že bol prvý, a to, že ide o dokonalý animák, je len takou čerešničkou na torte - vynikajúci príbeh, inteligentný humor, ktorý má niečo pre každú vekovú kategóriu, a ešte aj na dnešnú dobu perfektná vizuálna stránka (určite lepšia ako v takej Ice Age) - to sú hlavné devíza tohto vskutku revolučného snímku. Pixar rulez!!! ()

Skejpr

Ano. Přelomový počin, něco mu ale chybí. Pixaři se teprve hledali, genialita a zábavnost tohoto filmu poněkud pokulhává. ()

BadoXXII

Buzz Rakeťák: Nastavil jsem laser na smrtící účinek. Woody: No... Tak to je ono! Kdyby na nás zaútočili ublikáme je k smrti...... Toy Story bolo prvé a to sa počíta. Síce to už dnes možno vypadá graficky oproti tým novým animákom ako nepodarok, ja na to však jednoducho nedám dopustiť. Toy Story má srdce, hravosť, veľa vtipu a nespočet skvelých nápadov. Vždy ma to veľmi baví. ()

Dadel

I když si Pixar vždy držel laťku kvality proklatě vysoko, kvalitu svého prvnho celovečeráku už nikdy nepřekonal. Tohle dílko prostě nemá chybu! Narozdíl od většiny filmů zkostnatělého molochu jménem Disney se u něj dospělý necítí trapně, a nadto vás pobaví víc než většina hraných komedií. ()

Djoker

Zdaleka to není tak zábavné a propracované jako některé novější kousky. Toy Story bude navždy tím animákem, který způsobil revoluci v kinematografii a rozjel v kinech nový fenomén, ale to je tak všechno. Velice jednoduchý příběh skupinky hraček po letech nemá co nabídnout a o nějakém zážitku nemůže být řeč. Teď jde o to, co vlastně na filmu chceme hodnotit. Dobu vzniku beru v potaz, ale holt jsem se moc nebavil. ()

Morien

(1001) Nevím, no. Když jsem film viděla jako dítě, tak mě vůbec nebavil, a teď jako dospělému mi přijde, že Příběh hraček ani není moc dělaný pro děti, spíš pro dospělé posedlé nostalgií, což nejsem, takže mě to taky nebaví. Takže jsou to ve výsledku dvě dobré Buzzovy hlášky a potom čekání na nevyhnutelný happy end. ()

Sarkastic

Barevné, milé, úsměvné. Asi takhle nějak si představuju dobrý animák, u kterého se dokáží bavit jak děti, tak dospělí. Já se rozhodně nenudil a konkrétně u toho konce jsem měl fakt nervy na pochodu ;-). Pěkné 4*, pro milovníky animovaných filmů asi povinnost. ()

Hal_Moore

Mí mladší sourozenci se na Toy Story dívali nepřetržitě po tři měsíce a my všichni ostatní z toho byli pěkně nemocní a otrávení. Ale film je naučil, co je to přátelství a laskavost. Virtuální svět je nádherný a nádherný je také scénář. Film pro všechny věkové kategorie bez rozdílu pohlaví či rasy. ()

TeeAge

Je neuveriteľné, akú úroveň animácie dosiahlo Disney v polovici 90.-tich rokov. Samotný nápad, príbeh mi je tak milý, že nemôžem hodnoiť inak než plným počtom. (Ps: Niekedy sa mi tiež zdá, že hračky nie sú na mieste, kde boli nechané, a niekedy sa aj záhadne strácajú... :) ()

genetique

Bol prvý a to mu nikto nezoberie! A navyše s dokonalým príbehom! Je snáď niekto komu sa tento veľkofilm nepáčil?! Ja verím, že nie, pretože sa nemá prečo! Príjemný nápad, milé postavičky, svieže gagy a nakoniec potešujúci záver. 80%. ()

Hellboy

Velmi povedený příběh s krásnou animací, která by obstála i dnes! Prvenství mu už nikdo neodpáře. Když to šlo do kin, tak jsem to nějak prošvih, tak jsem to poprvé viděl v září 2008;) ()

Spiker01

Tento animák je starý jako já, ale stejně dokáže pořád pobavit. Je vidět, že technologie od té doby hodně pokročila, Toy Story však patří vůbec k tomu nejlepšímu, co dosud Pixar dokázal vytvořit. Příběh je klasicky spletitý a pro celou rodinu, s hrstkou napětí a dějovými zvraty. Jen škoda, že tak krátké, na druhou stranu, ani dnes se animáky od moc delší nedělají. Oblíbené postavy : Buzz Rakeťák a dinosaurus :)...100% ()

Do Ledového království se vrátíme i počtvrté

Do Ledového království se vrátíme i počtvrté

17.11.2023

Disney a Flash v kinech zakopli

Disney a Flash v kinech zakopli

19.06.2023

Strastiplná produkce Flashe by vydala na samostatnou knihu, minulý týden ale komiksový blockbuster konečně vběhl do kin a díky nadějným vyhlídkám, kdy podle některých odhadů mohl mířit až na… (více)

Disney oznámilo kupu animáků a taky vyhazovy

Disney oznámilo kupu animáků a taky vyhazovy