Chlapec Andy dostane k narozeninám figurku ve skafandru - Buzze Rakeťáka. Má už spoustu dalších hraček, nejraději má figurku kovboje Woodyho. Netuší ale, že vždycky v noci, když Andy spí, ožívají. Buzze si všechny hračky ihned oblíbí, až na Woodyho, který na něj žárlí. Dokonce Rakeťáka jednou shodí z okna na dvorek, což mu mají ostatní hračky za zlé. Andy odjíždí s matkou na pizzu; nemůže najít Buzze, a tak si vezme s sebou Woodyho. Rakeťákovi se podaří z dvorku utéct a naskočit do auta. S Woodym se ale nepohodnou, oba vypadnou z auta. Cestou je sebere zlý kluk Sid, který bydlí vedle Andyho a je o něm známo, že své hračky mučí. Buzz a Woody se pokoušejí utéct, hlídá je ale Sidův zlý pes. (TV Nova)

Radko

Keď som tento film videl v r. 1996 poprvýkrát v kine bol som z neho úplne hotový! Dnes už naň pozerám zo zhovievavosťou, danou i vývojom techniky, no napriek tomu pre mňa zostáva jedným z najvýznamnejších animovaných filmov 90. rokov. A rovnako ako animácia ma dostal i nestupídny príbeh o priateľstve a uvedomení si svojeho miesta vo svete detskej izby. Morálne spornou je pre mňa hádam len vykreslenie negativity chlapca od susedov, spočívajúcej v svojskej úprave hračiek, pričom v skutočnosti len rozvíja tvorivý prístup pri narábaní s nimi (t.j. nie daný len návodom od výrobcu) - ním vytvorené hračkové mutanty sú jedným z najzaujímavejších miest tohoto výborného filmu. ()

castor

Hýčkání ode mě nečekejte. Jistě si takhle inovativní filmy zaslouží respekt, přesto.. Trvalo mi, než jsem si na pixarovskou premiéru udělal volný čas – a rovnou jsem spojil oba díly dohromady. Ale více než toto hodnocení ode mě John Lasseter a jeho tým očekávat nemůže (tedy alespoň pro první díl, kdy se mnozí ještě rozkoukávali). Bavil jsem se, to ano, ale oproti jiným dílkům tohoto veleúspěšného studia zdaleka ne tolik, rozhodně jde o výjimečný počin digitální kinematografie, ale když jsem ho viděl po letech (a poprvé), okouzlující ohňostroj nápadů mě na zadek dostatečně neposadil. Dospělý divák je zde znatelně upozaděn.. Což je škoda!! ()

ClintEastwood

Celá série je výborná, ale jednička je super. Po téměř třiceti letech už dost okoralé animace i efekty, avšak stále čerstvý humor a chytlavý příběh. A to je hlavní. Buzz Rakeťák je borec! ()

Rex Mundi

Pozrela som si Toy Story 23 rokov po jeho vzniku, a musím uznať, že aj v roku 2018 je to stále pekná rozprávka, ktorá ma ani chvíľu nenudila. Počítačová grafika a animácia odvtedy neuveriteľne pokročila, ľudské postavy sú tu ešte naozaj škaredé, ale ono to vlastne vôbec nevadí. Všetko ostatné je totiž super. ()

D.Moore

Opravdu, opravdu, opravdu bezchybný počin. Oproti originální verzi má navíc ta česká jedno ohromné plus: Píseň Máš ve mně přítele zpívanou Pavlem Bobkem (a s textem Eduarda Krečmara). ()

MM_Ramone

S prudkým rozvojom počítačových technológií nastal v novom miléniu zlatý vek animovaného filmu. Doslova sa s nimi roztrhlo vrece. Z každej strany sa na nás valia, šklebia, skáču, zabávajú nás, alebo nám vypočítavo skúšajú hrať na city roztomilé, animované, farebné postavičky, ktorým hlasy prepožičali známi herci. "Toy Story" patrí medzi priekopníkov tejto filmovej tvorby. Ľudia z Pixar Studios dokázali už v roku 1995 urobiť snímok, ktorý ešte aj dnes pôsobí sviežim, nezastaralým dojmom. Čo je pri súčastnej závratnej rýchlosti vývoja odvetvia počítačovaj animácie niečo obdivuhodné. **** ()

Mahalik

Toy Story pro mě navždy bude nejlepším filmem, který Pixar vyrobil. Animace je přímo dokonalá a mimika hraček nepopsatelná. Pan Brambůrek rulezz ()

Xmilden

Tak takhle to tenkrát celé začalo. První celovečerňák od Pixaru se povedl a na svou dobu byl přímo přelomový. Pokud se chce člověk dozvědět více měl by si určitě pustit dokument Příběh Pixaru. Právě Toy Story je zde věnován notný prostor. Jinak Příběhu hraček nelze vytknout vůbec nic. Výborná animace, příjemné vtípky a sympatičtí hrdinové. Nejvíce mě dostával věčně nejistý Dinosaurus. Jasných 5 hvězd. ()

sepp

Toy Story jiz nikdo nevezme primat a hlavne historickou ulohu prevratneho snimku, ktery zapocal eru nadprumernych, pocitacove animovanych filmu. ()

Divočák

Byl první a to je tak asi všechno. Že by se jinak Příběh hraček nějak vymykal z té dlouhé řady animáků, které následovaly pak, se rozhodně říct nedá. Navíc mě celou dobu pěkně prudilo zpracování některých postaviček - především kovboj Woody a klučina hajzlík, prznitel hraček. ***Věděli jste, že: Studio Pixar, ve kterém byl Příběh hraček vytvořen, vzniknulo z bývalé firmy na vytváření zvláštních efektů jménem Graphics Group, kterou založil pro své projekty George Lucas. Ten se ale po svém rozvodu dostal do finančních potíží a byl nucen firmu prodat.// Šéf týmu pracujícího na Příběhu hraček John Lesseter neměl žádné zkušenosti s tvorbou delších filmů a psaní scénáře mu tak činilo obrovské problémy. Nakonec byl dokonce nucen se zapsat na spisovatelský rychlokurz.*** ()

Hrabka

Velmi povedená animace, slušně vtipné, fajn příběh. Kdybych to viděl jako děcko, určitě bych z toho byl vyvařený. Nechápu, jak mě to mohlo minout. Nejlepší díl Toy Story! 80% ()

nunka

Milá animovaná výprava do duše zjavne neživých stvorení a dokonca s ponaučením pre nevďačné detiská! ()

juta

Na své stáří hodně povedený animák. Má i slušný příběh a vždy se na to rád podívám znova. Několik hraček jsem tehdy vlastnil i já, třeba ty vojáčky nebo tabulku, na kterou se kreslilo. Jó kde jsou ty časy, kdy si člověk mohl jen tak bezstarostně hrát a internet byl ještě v plenkách. ()

Fiftis

Kto by si nespomínal na snímku, ktorá svojím spôsobom začala revolúciu. Toy Story bol prvým kompletne počítačovým animákom a desať rokov pred Madagaskarom mal fantastické obsadenie (Tom Hanks vs. Tim Allen, čo si priať viac) a ohromujúcu vizuálnu stránku. ()

Do Ledového království se vrátíme i počtvrté

Do Ledového království se vrátíme i počtvrté

17.11.2023

Disney a Flash v kinech zakopli

Disney a Flash v kinech zakopli

19.06.2023

Strastiplná produkce Flashe by vydala na samostatnou knihu, minulý týden ale komiksový blockbuster konečně vběhl do kin a díky nadějným vyhlídkám, kdy podle některých odhadů mohl mířit až na… (více)

Disney oznámilo kupu animáků a taky vyhazovy

Disney oznámilo kupu animáků a taky vyhazovy