mardun

V tomto filmu mi schazelo neco NECO !! Stale cekani na nc. Jak zde nekdo pise ze to neni film pro jednoduche lidi tak asi pravdepodobne jim jsem. Protoze film mi pripada jak polotovar .. Hudba jak se mnozi jini rozplyvaji zde me doslova trhala usi. Kristen je vyborna herecka a nebyt ji v tomto dilku tak moje hodnoceni filmu by bylo 1x * takto musim dat 3 *** .. ()

Miki68

Tento film jsem shlédl večer po návratu z karlovarského MFF. A ve srovnání s tamější produkcí mi přišel jako normální, řemeslně zvládnutý, obyčejný a pochopitelný film. Je možné ho brát jako kostýmní historickou fresku, jako obraz několika málo klidných let neúprosně směřujících k velké francouzské revoluci. Sofia Coppola je bezpochyby dobrá režisérka, Všichni herci zvládli své role také na výbornou. Kostýmní výtvarníci a garderobiéři snesou srovnání i s Pištěkovým Amadeem, originální lokace dodaly filmu na důvěryhodnosti. A přece mi něco scházelo. Příběh. Peripetie s (údajnou) impotencí manžela Louise a ukázky z velkolepých večírků a operních představení nejsoub zase tak nosným motuvem, který by utáhl dvouhodinový film. A ne každý divák musí být nutně tak vzdělaný, že zná životopisy historických postav a ví, kdo pod gilotinou nakonec skončil a kdy. Takže mi z filmu zbyla jen sladká, šlehačková a přezdobená vzpomínka na úžasně výtvarně zpracovanné scény, slušný herecký výkon kirsten Dunst, dobrý střih a invenčně použitou hudbu. není to málo, ale na druhou stranu - chtěl bych ten film vidět podruhé? ()

FOCKE_WULF

Zajímavej nápad s tím hudebním podkresem, namísto nějaké nablblé soudobé hudby hrané na cemballo (jak by se nabízelo) slyšíme the Cure, New Order, Siouxsie and the Banshees a film to dost oživuje a přidává mu to na smyslnosti. Kirsten je sladká, taková krásně mimoňská a vůbec celé je to takové hodně sladké jak sedmipatrový dort, nic pro diabetiky. Při shlédnutí tohoto zajímavého díla jsem dostal obrovskou chuť být aristokratem, jezdit na lovy a na plesy a do opery, nepřipouštět si žádné starosti a jen se bavit, užívat si s metressou, pořádat hostiny a na nich žrát zlatejma vidličkama ty nejvybranější pokrmy a bryndat šampaňské na perleťové hrací žetony... ()

mi-ib

Překrásné a jistě nákladné kostýmy a sympatická Kirsten Dunst. Jediné dvě věci, které u tohoto snímku stojí za řeč. S podobným tématem jsem měl problémy již u Barryho Lyndona. Nemám rád snobství a jakékoliv zbytečné oficiality. Takže mě vůbec nebavilo sledovat je v tomto filmu. Navíc mi přišlo, že se drtivá většina stopáže je věnována ne moc zajímavému období života a její konec je zfouknut v posledních pěti minutách filmu. Navíc pojetí zpracování jejího příběhu mi přišlo poněkud nešťastné. Když ve filmu hrála moderní hudba, tak mi to přišlo celkem dobrý a ještě jsem to zkousnul. Takové zlehčení tématu pro středního diváka. Ale když přijeli na maškarní a ta vypadala jako běžná vysokoškolská pitka, tak to už mi přišlo moc. ()

anitae

Trošku delší - ke konci až nudné,, ale moc se mi líbila moderní hudba, která byla vkusně vybraná. Sympatická hlavní hrdinka. 3,5* ()

dakarin

Bohatě barevný proud obrazů, pocitů, náhledů ... jednoduše Sofia Coppola. Opět použiji obrat "tak trochu jiný film". Nehledá akci, nestřídá zápletky, nespěchá - naopak pomalým tempem v mnoha obrazech navozuje atmosféru, své poselství chce předat více pocity než rozumem. Osobně jsem se do filmu tak úplně nepoložil, avšak 80% dávám vědomě jako hold odvedené práci ;-) ()

Biopler

Kirsten Dunst bola skvelou voľbou do hlavnej roly. Zhostila sa jej bez chýb, veril som jej i v komorných, citlivých scénach. Ako to už zväčša býva pri historických filmoch, a zvlášť z prostredia zámkov, vizuál zvykne zvíťaziť nad obsahom. Jeden krásny záber z Malého Trianonu pohladkal moju filmovú dušu. Pri vizuále sa tvorcovia vypiplali do detailov. Výhrady mám k hudbe, ktorá skôr rozptyľovala ako ozvláštňovala. Taktiež sú minimálne diskutabilné isté historické podania, napr. kráľovnin milenec. Žúrky mi prišli tiež prepálené, obzvlášť keď MA ráno budia v kresle... v predstihu podaná ženská vlčica z Versailles. Naopak, veľmi pekne je vyriešený záver kde chýba hollywoodska doslovnosť. ()

GIK

Prý je to neklidný život nejproradnější ženy dějin (přebal DVD). To musel napsat člověk, který ten film nikdy neviděl. Možná si to přečetl v Dějepisu pro mateřské školy. Za celou dobu jsem si ničeho takového nevšiml. Naopak se velice snažila. To spíše její manžel byl nejproradnější muž dějin, když ho musela na kolenou prosit, aby se pokusil alespoň o dědice. 70 % ()

AloeB

"Let them eat a cake". Amerikánci obsadili Versailles a namísto těžkého historického dramatu o pádu monarchie se pokusili zcela inovativně zaměřit na hloubku charakteru jediné v česku známé dcery Marie Terezie: Marie Antoinetty a na její pokusy o sexuální zneužití svého plachého manžela. Co jsem si v doslova každém záběru užíval bych dechberoucí vizuál a kostýmové orgie, který mě mj. donutil přemýšlet, zda veškerá ta velkolepost francouzského královského dvora nemůže za Ludvíkovu předpokládanou impotenci. Za tisíckrát jiné šaty ostatně dostal snímek i svého Oscara, byť za některé ostatní věci (třebaže stopáž) by jej měli zase sebrat. Pokud divák akceptuje, že jde o komorní film, v němž politika hraje až čtvrté housle hned po krajkách, makronkách a milostných aférkách, v němž je to, čímž je rodina nejznámější, pouze naznačeno, a namísto zbytečné historie si komorní šatník jejich výsostí, pak je to přijatelný film. Pokud je divák jak já, kterému trhala uši užitá angličtiny namísto skvělé příležitosti natočit film s francouzským hereckým ansámblem, pak mu kredity možná nezachrání ani císařovy nové šaty. ()

Dan

Zklamání. Asi mám po předchozích filmech S. Coppoly laťku nastavenou příliš vysoko. Film mi přišel asi stejně vyprázděný jako musel přijít život ve Versailles mladé Marii Antoinette. Jestli bylo účelem filmu vykreslit život mladých lidí na francouzském královském dvoře jako mládí nepřející a neživotný, tak se mu to zaručeně povedlo. Žel na příliš širokém prostoru, na to, aby byl snímek příjemně sledovatelný... ()

chlebos

Film snímá život této paničky v zářivých barvách, přibližuje nám její každodenní povinosti ukazuje její šatník a nechá nás přičichnout k jejímu jídelníčku. Její život byl nuda a tenhle film je reálným stvárněním jejího života - NUDA JE TO DĚSNÁ ()

VeeDee

Kirsten Dunst je ve své roli výborná, také soundtrack je originální, ale chybí mi tam nějaký větší děj. Film pouze ukazuje (výborně) život francouzského dvora, ale pořád jsem si řikala, vždyť tam se nic neděje, kdy se bude něco dít? A když se konečně něco děje...je konec. ()

Mitopus

Musím se přiznat, že tenhle film zásadně změnil můj názor na královnu dluhů, formovaný více méně chabou výukou dějepisu na střední škole. Najednou už nevidím Marii Antoinettu jen jako rozhazovačnou zhýralou primadonu, sající prostředky státu, aby si takříkajíc mohla koupit další slonovinové drbátko. Nyní vidím dívku, která byla doslova vyrvaná ze svého prostředí a umístěná k vybavení královského paláce jako další krásný obraz, to vše ve jménu politiky. Versailles nabízelo spoustu úniků od reality, ovšem pod vrstvičkou zlata byl prázdný prostor, vyplněný maximálně špínou intrik a pomluv. Když k tomu připočítám chladného manžela a každodenní únavné rituály, které dávno pozbyly smyslu (a úžasně představované hlavní dvorní dámou), není divu, že Marie hledala naplnění v bujarých večírcích, pitkách, luxusu, aniž by měla tušení, co se děje za zdmi paláce, světa fantasie vytrženého z reality. Konec filmu a vlastně i konec Marie Antoinetty je už jen smutnou shodou okolností, kterou královna stejně neměla možnost ovlivnit. ()

criticson

Když film předkládá divákovi svůj obsah, i divák by měl vynaložit určitou snahu, před okamžitým hledáním chyb. Zde to však nebylo vůbec potřeba. Sofia si hrála stejně jako Allan s Vicky Cristina Barcelona a dopadlo to pro mně upřímně kouzelně. Pastelové jarní barvy,kostými,soundtrack a kila pudru spolu s velkým elánem režisérky zajistilo to, že jsem se nenudil. ()

MilesTeg

Bohužel, bylo to velmi nudné, soudobá hudba, na rozdíl třeba od Příběhu rytíře, který je vzhledem k historii parodický, mě velmi rušila, konec byl naprosto rozsekaný a nezvládnutý a skvělé herecké obsazení bylo nedostatečně využité, většina chodila jako panáci (což je v pořádku) a emoce vyjadřovala dost podobně (a to je špatné). ()

Anayka

Tohle není historický film. Spíš příběh určité ženy v určitém postavení za určitých okolností. Rukopis Sofie Coppoly je tu znát. A je takový, jaký ho mám ráda. ()

josieaddms

Kirsten není vůbec roztomilá, ani sympatická. Naopak, leze mi krkem a je mi nepříjemná. Nevím jaká byla Marie-Antoinetta doopravdy, ale takhle si ji vážně nepředstavuji. Ostatní herci mi nevadili, někteří byli velmi dobří, např. Schwarzman jako Ludvík XVI. Co se týče filmu, byl to spíš takový tralala snímek, pěkně se na něj kouká, jasně, ty kostýmy, a samozřejmě Versailles podané v době jeho největší slávy. Na filmu je velmi dobře znát že se jedná o film režírovaný ženou (vždycky je to znát, obzvlášť u historických filmů) a z historie vychází jen okrajově. Konec byl celkem povedený, ale zbytek byl jen tak pro oko, spíš než pro mozek. Některé místa trochu kýčovité. Čekala jsem víc. ()

for-com

Kostýmy nádherné, herecky skvělé, lokace krásné, ale tady výčet pozitiv jaksi končí. Mrzí mě, že jsem se, jako divák, nemohla více přiblížit k postavě Marie Antoinette, více ji poznat a to právě kvůli tomu, že důraz byl kladen mnohem více na tu parádu okolo. Jsem "konzerva", co se historickým filmů týče, takže mi vůbec nesedl soundtrack (i když v jiném než historickém filmu bych ho dokázala ocenit) a trochu mě zklamal i konec, docela ráda bych viděla celý její příběh. Škoda přeškoda, Sofii mám ráda, ale tento film mi tak úplně nesedl. ()

OSCARS - výsledky

OSCARS - výsledky