Policejní akademie 6: Město v obležení

• Česko Policejní akademie 6: Město v obklíčení (více)

Vlna zločinnosti opět zachvátila město a policie nedokáže řádění zločinců zastavit, obzvláště když jsou v akci takoví "experti" jako kapitán Harris s Proctorem. A tak se na guvernérův příkaz ujme vyšetřování speciální tým vedený náčelníkem Lassardem. S ním přichází i další známí: mohutný černoch Moses Hightower, háklivý na poznámky o barvě kůže, lehce trhlý imitátor zvuků Larvell Jones, drobná a nesmělá černoška Laverne Hooksová a nechybí samozřejmě ani fanatický pistolník Tackleberry, energická Debbie Callahanová, Lassardův pohledný synovec Nick a také chodící katastrofa Fackler. Zatímco se policisté radí o postupu, vyloupí trojice lupičů banku. Rozbíhá se pátrání, které dlouho nemá jiných výsledků než řadu trapasů a nedorozumění. Když však starosta s policejním komisařem oznámí, že část nedávno uloupených šperků se našla u Lassarda, a policisté jsou suspendováni, je jasné, že jde do tuhého. Hrdinové se pochopitelně nevzdají a pokračují v pátrání na vlastní pěst. Zjistí, že lupiči řádí přesně na plánované trase budoucího metra, takže ceny pozemků klesají a stávají se ideálním cílem pro spekulace. Když tajemný šéf banditů zahájí poslední část operace Zmatek a nechá vyhodit do povětří elektrárnu, rozpoutá se v ulicích chaos. Ten policie jen s obtížemi zvládá. Jones, Nick, Tackleberry a Hightower se však dostanou lupičům na stopu. (TV Nova)

Hrabka

Dá se to ještě zkouknout, ale už je to docela trapné. Zábava je na nízké úrovni. Zbytečné natahování série. 40% ()

juta

Oproti čtyřce, která byla strašně nudná se šesté pokračování přiblížilo k těm prvním vydařeným akademií. Šestku jsem viděl několikrát a tak možná právě proto jsem se u ní víc bavil, než ostatní uživatelé. Je tu zase pár dobrých hlášek a situací, hlavně ta s robotem je nezapomenutelná. ()

Fiftis

Keď som bol malý tak ma to nadchlo (umiestniť hlavný gang do kanála je celkom vtipné), ale s odstupom času som prišiel na to, že tento diel už je fakt celkom slabý. Ako samostatná komédia by to ešte šlo, ale ako súčasť série to kazí meno. I keď sú to asi silné slová. Celkom mi chýbal nejaký sympatický hlavný hrdina ako bol predtým Mahoney. Táto časť je ale až nezvyklo odlišná od všetkých ostatných a ja ostanem pri hodnotení z myslenia detských čias. ()

JohnnyD odpad!

Úbohosť najväčšieho kalibru. Jedna z najzábavnejších scén filmu je, keď jeden policajt riadi premávku pomocou svetelných tyčí, lenže prídu tam svetlušky a tie ho otravujú, tak sa s tyčami začne brániť - spôsobí haváriu. V scéne je nádherne vidieť šnúrky na ktorých visia tie rádoby-svetlušky a nikomu z réžie to nevadilo! Rovnako "zábavná" je aj pochybná dejová línia - hlavne rôzne nezmyselné pasáže ako "rappujúci Hightower" - scéna nemá žiaden súvis s filmom, nie je vôbec vtipná a je neskutočne úbohá a trápna. Herci sú biedni rovnako ako v ostatných dieloch a neprinášajú nič nové do série, scenár to skoro nemá a réžia je nudná ako inokedy. No takáto debilita tvorcov sa každý deň nevidí. ()

mzss1

Velký pokles dolů Příběh je hrozný, vtipných scén je tu dost - to ale film nezachranuje. Už i herci mi přijdou někteří velmi otravní. Bída a někdy nuda. takže jen na 36% = ** ()

kingik

Neznámý muž posílá bandu zlodějů znovu a znovu do akce a policie nedokáže množícím se krádežím zabránit. Město ovládá stále větší strach, protože drzost lupičů nezná mezí. Jediné místo před nimi není bezpečné. Snaha mužů v uniformách je marná, protože v okamžiku, kdy už gang takřka dopadnou, objeví se kapitán Harris a zločincům se opět podaří uniknout. Nikdo není iniciativnější než Harris, zvláště když se jedná o návštěvy starosty. Nezajímá jej však výsledek pátrání, nýbrž především a pouze kariéra. I v šestém pokračování se setkáváme s řadou oblíbených postav z předchozích pokračování, ale chybí Mahoney. S jeho odchodem jako by se z komediální série vytratila kvalita. Gagy už jsou takové nějaké obehrané a nějaká větší invence s neznámým režisérem vzala za své. Občas se ještě nějaký ten vtípek přece jen najde a vyloudí si divákův úsměv, ale než se k němu v tomhle díle dopracujeme, tak to přece jen nějak moc trvá. Harris s Proctorem to drží. 30% ()

nash.

Přestože se občas nějaký ten úsměvný moment našel, těžko mluvit o komedii. Je to spíš taková pieta, kde pozůstalí v dobrém vzpomínají co všechno zábavného s nebožkou Policejní akademií prožili. ()

SeBig

U tohohle dílu sme se řádně s kámošem zpekli, a hned se na ten shit koukalo lip. V normálním stavu bych to asi nedal. ()

Stanislaus

Šestý díl Policejní akademie tahá z bláta motiv maskovaného zloducha s nejasnou identitou a několik málo povedených scén (rapující Hooksová, závěrečná bitka ve skladu) - nicméně humoru je zde opravdu už pomálu. Tvůrci vaří z již tak dost převařené vody a zbytečně natahují policejní ságu. Srovnatelné s předchozím dílem, ale i tak velmi chabé na komediální žánr. ()

MM11

Skoro je mi až líto Petera Bonerze. V pořadí šestý díl totiž natočil s důstojností, ale se scénářem tak neoriginálním, až to trhá panty. Pokud objevíte v téhle zoufalosti, byť jen jeden, dobrý (tj. ještě aspoň dvakrát nevyřknutý) vtip, tak gratulace letí k Vám. Ke mně letěl maximálně šálek kafe, jinak bych usnul. Film je tak předvídatelný, že bych mohl odříkávat repliky. Ano, vidíte to samé už po šesté, přesto je to trochu lepší než "pětka". ()

SOLOM.

Ještě štěstí, že se vrátil Fackler. Tenhle nešika dokázal pozvednout zábavu, alespoň na hranici průměru. Zbytek bandy už dost zaostává díky slabému scénáři. Bohužel klesající úroveň je nepřehlédnutelná a ani se moc nedivím, že většina lidí nechápe, proč do toho tvůrci- nebo lépe řečeno herci šli. ()

eraserhead666

A já mám šestku docela rád. možná proto, že to byla právě ona, díky níž jsem se před mnoha lety, v předaleké galaxii, s celou policejně akademickou sérií setkal. Tehdy mi připadala strašně humorná a zábavná. připadá mi tak i dneska, kdy jsem zjistil, že s příběhem si nikdo moc hlavu nedělal. Ale směju se u toho pořád. ()

Lacike

Siesty diel je na tom rovnako ako piaty. Nevyrazna nahrada Guttenberga ostala, pocet pôvodnych clenov je nizky, zapletka tuckova a vtipy neustale recykluju. Ale nostalgia proste stale uraduje, takze znova za 2*. ()