...jeden muž, jedno auto, krádež která dokáže naštvat až příliš policistů. Kaskadér H.B. Halicki si vytvořil roli přímo na tělo a napsal scénář k jednomu z nezapomenutelných automobilových hitů. Skvělý zloděj a řidic čtyřkolových miláčků si musí poradit nejen s hordou policistů, ale hlavně s neutěšitelným motorem Eleanor (Mustang Mach 1). Eleanor má také hlavní roli v tomto skvělém, dnes již kultovním automobilovém filmu z let osmdesátých. Tento film skýtá nejlepší a nezapomenutelnou 40-ti minutovou automobilovou honičku, při které nejeden policista přijde o dobré jméno... přeji vám skvělou jízdu která vás zaručeně nenechá chladnými! (Tony.cs)

Bohdy67

Uff...Jako chápu, že 40 minutová honička je kult, protože v historii filmu nemá v podstatě obdoby. Nadruhou stranu, nelze se divit, protože tak po polovině už to začne bejt v podstatě nuda... Proto se asi nikdo nic podobně dlouhého nesnažil natočit. Naprosto příšerná doba co do oblíkání a vkusu, z níž se vymykají snad právě a jen ty americké klasiky v čele s krásnou Eleanor... Jsem rád ,že jsem film viděl,ale znovu už bych to asi do konce nevydržel..39% ()

zbynek.poliv

Tenhle film je vlastně docela špatná ukázka krimi, nic moc dialogy, kamera, vlastně takový nicneříkající film poloviny sedmdesátek. Nicméně honička, která se obešla bez triků, se skvělými řidiči, opravdovými auty a bouračkami, jo tak to je jiná liga. Už jen pro tu honičku, která je téměř polovinu filmu, si tenhle snímek zaslouží mnohem vyšší ohodnocení. V remaku 60 sekund z roku 2000 je automobilová honička na hony vzdálená perfektní záležitosti originálu. ()

tyjo

Čekal jsem starou blbost, ale je tu mimořádné překvapení. Na tu dobu i mega honička policejních aut... ()

Choucas

Víte jak těžké je zaparkovat? Dvěma slovy, parádní film. Často jsem si říkal že teď už musí skončit, že dál nepojede, a přece na to zas šlápnul a jel. Výborná honička, nějak ani nechápu jak mi tak rychle mohla utéct. Začátek, o partě zloďějů aut mně bavil, a když došlo na tu super honičku, bavil sem se dvojnásobně. Hudba mi k tomu taky pasovala, jednoduše výborně zachycená atmosféra Film je plnej nádhernejch aut z tý doby, a především ten Ford Mustang '73.........naprostá bomba jako celek a ne jen jako honička jak to někteří vyzvihují. Jednoznačně jeden z nejlepších filmů o autech co je. Remake je proti tomuhle kultovnímu snímku odpadem. Škoda že můžu dát jen 5 hvězdiček, protože kdybych dal víc, bylo by za co . ()

nandu991

Začnu ne doslova přesným citátem z Tarantinova Auta zabiják ,,...60 sekund, ale myslím tu původní verzi ne tu s**čku s Angelinou Jolie.´´ A nějak podobně to vidím i já. Původní verze je prostě klasika. Asi jako Vanishing point. Ten remake taky nestojí za nic. První polovina je v podstatě o ničem. Chodí tam banda chlápků s kotletama a kradou (občas i hodně zajímavá) auta... Ale pak to přijde... Ta nekonečná honička s Mustangem Mach1, který je mi mimo jiné i sympatičtější než Shelby z remaku... Honička je hodně dobře natočená a ten poslední skok se slowmotionem, kdy je vidět jak se auto po dopadu prohne je naprosto dokonalý. Ale nejvíc se mi na tom všem libí, jak zatímco Cage pláče když uloupne z Shelbyny zrcátko, v původní verzi filmu se s tím hlavní hrdina ani trochu nemaže... ()

saint3n

aby bylo jasno, nejdelší "honička" v dějinách filmu? ale no tak, Vanishing Point je honička celej film, ne 45 min, ale respekt obrovskej.. zhruba od Datsun :) building po extempóre v Chrysleru ultimátní jízda, no way.. zmatenej střih zmínili jiní, já jako fanda za plnej, jako soudnej divák z roku 14 kolem 4/5.. ale pořád famózní! ()

TheEchelon25

Musím přiznat že při sledování tohoto dílka jsem se zpočátku nudil. Po cca 60 minutách ale vypukla vynikající honička která nemá v dnešní době obdoby a už ani mít nebude nicméně remake tohoto filmu z roku 2000 s Nicholasem Cagem je o mnoho lepší. Seznámení s postavami, příběh, výkon herců, soundtrack, celková atmosféra filmu nebo i kradení těch aut a následná závěrečná (i když kratší) honička u mě vede na plné čáře. Dávám 3,5/5 ()