...jeden muž, jedno auto, krádež která dokáže naštvat až příliš policistů. Kaskadér H.B. Halicki si vytvořil roli přímo na tělo a napsal scénář k jednomu z nezapomenutelných automobilových hitů. Skvělý zloděj a řidic čtyřkolových miláčků si musí poradit nejen s hordou policistů, ale hlavně s neutěšitelným motorem Eleanor (Mustang Mach 1). Eleanor má také hlavní roli v tomto skvělém, dnes již kultovním automobilovém filmu z let osmdesátých. Tento film skýtá nejlepší a nezapomenutelnou 40-ti minutovou automobilovou honičku, při které nejeden policista přijde o dobré jméno... přeji vám skvělou jízdu která vás zaručeně nenechá chladnými! (Tony.cs)

zdepapepa

Kam se na tohle hrabe Nicolas Cage, tenhle klenot ani po 35 letech neztratil nic ze svého lesku. Sice první polovina působí lehce nudně, občas komicky, a víceméně spíš jako návštěva nějakého drahého autosalonu, ale když se spustí zdánlivě nevinná honička, je fakt nářez v co všechno se to vyvine. Klasika, kterou je nutno vidět, ať už máte rádi jakákoliv auta. ()

havLord

Myslel jsem si, že si tímhle spravím chuť po mizerném remaku z roku 2000, ale to jsem se přepočítal, toto se mi líbilo daleko méně, pro mě absolutní NUDA, které ta fádní čtyřicetiminutová honička už pouze zabila poslední hřebík do rakve. Ten remake vlastně tak špatný nebyl :) ()

cervajzik

První hodina byla prakticky o ničem, měl jsem problém se ve filmu pořádně zorientovat. Pak ale přijde více než půlhodinová automobilová honička a jako by celý film začal opět od začátku. Možná by se to dalo trošku více sestřihnout nebo zaobalit do nějakého lepšího celku, ale i tak se jedná o nadprůměrný snímek. 60% ()

Freemind

Scéna honičky (která zabírá dobrou 1/3 filmu) je sice parádní, ale je to taky jediná věc, která ten film vytahuje z hluboké podprůměrnosti. Od začátku je vidět, že šlo o zoufale amatérský počin - herci, scénář, zvuk, střih... Technicky je to na úrovni sedmdesátkového porna. Nahlas jsem se zasmál u jedné noční honičky, kdy je celých 10 minut vidět jen tmu a reflektory aut, takže divák většinou neví, zda aktuálně sleduje policisty nebo zloděje. Takže pro fandy dobrý, ale jinak nebrat. Skutečné, mistrovsky natočené "autoklasice" - filmům typu Vanishing Point, Bullitt atd. - to nesahá ani po kotníky. ()

Tony.cs

Ta honička je tak reálná, až je prostě skvělá. No a znáte jiný film, ve kterém jsou hlavními herci auta (tedy kromě animáků)? ()

YURAyura

7/10 Podstatne lepsi - jak uz to ostatne byva - original nez ta srackoidni predelavka s Cagem, ktera se snazila o pribeh ;]] To je ale ovsem u takovehoto filmu uplne zbytecne... Na rozdil od originalniho Vanishing Pointu. ()

MATADOR

Původní 60 sekund má tu skvělou atmosféru 70. let. Rozjezd je poněkud zvláštní a vlastně takový divný, někdo pořád vypráví, i když se na obrazovce objevuje něco jiného a souvislost se trošku vytrácí, stejně tak jako celý příběh. Celá noblesa filmu totiž tkví v tom, že více než polovina filmu je věnována honičce, která nemá obdoby, opravdu jsem se do ní zakousl a zhltl jí celou, až jsem se divil, že koukám na závěrečné titulky. Kdo má možnost, určitě doporučuju :)) ()

(mOnkey)

Předem bych rád upozornil, že auta jdou naprosto mimo mě, nevyznám se v nich a nevidím jediný důvod, proč bych je měl obdivovat nebo za ně platit horentní sumy. Takže pokud se mi náhodou film nebo pořad o autech líbí, znamená to buď to, že má i jiné kvality, nebo v něm o rozbor aut vůbec nejde (zdravím pány z Top Gearu). Pokud ovšem žádnou ze zmiňovaných vlastností v díle nenajdu, pak to většinou znamená, že se budu pekelně nudit. Podle výsledného hodnocení se sice může zdát, že jsem se u Gone in 60 Seconds pekelně nenudil, ale věřte mi - nudil. Film má to štěstí, že obsahuje vcelku solidní 40minutovou honičku s policií, která se sice nechytá na současné šílené akční jízdy typu Rychle a zběsile 5, ale zase musím ocenit, že je natočená takříkajíc v autentických podmínkách. Bohužel jí však předchází tak neuvěřitelně zdlouhavá hodina plná prázdných plků a celkově nezajímavého dění, že jsem vážně přemýšlel nad tím, jestli to nemám radši vypnout. Nevěřil jsem tomu, ale remake s Cagem je zhruba stejně „zábavný“. Ještě se podívám na Two-Lane Blacktop a na jaře si, doufám, užiju Linovo už podle trailerů přepálené Rychle a zběsile 6 a myslím, že co se filmů s auty v hlavní roli týče, mám zase na pár let vystaráno. ()

MrPierc

Tenhle film neoplývá hereckými výkony ani super scénářem, ale oplývá stoprocentní stylovostí! Pejzy, zvonáče, kufr plný nářadí, Mustang, Challenger, prostě zde není nic problém a remake z roku 2000 může jen tiše závidět. Nejlepší je ale kamera bez příkras a poslední část filmu je už jen o útěku!!! ()

C0r0ner

Sennova verze měla pořádný příběh, tady člověk kouká na poměrně zběsilou eskapádu několika lidí, jejichž motivace jsou místy vyloženě zvláštní (telefonát před poslední krádeží), nicméně pak přijde honička s killcountem aut, jaký se jen tak nevidí. Film z roku 2000 je mnohem lepší. 60% ()

c.tucker

První polovina filmu je zajímavá (odehrává se děj a mezitím do pozadí někdo s někým nebo sám mluví), ale hlavně osti nudná (skoro nic se tam neděje, no jo kradou auta, ale jak). Ale pak příjde finále, které je naprosto jedinečné a skvostné, prostě pastva pro oči. Honička, která trvá více než půl hodiny a v takovém autu jako je "Eleanor" (1973 Ford Mustang) je prostě lahoda pro fajnšmekry. ()

Mol

I SHOULD HAVE READ MY HOROSCOPE THIS MORNING! Těmito slovy začíná zřejmě největší filmová automobilová honička EVER! Začátek filmu je přeci jenom trošku nuda a postavy se mi celkem pletly. Navíc scéna, kde jde Maindriane kolem řady všech těch nablýskanejch kradenejch aut, je podle mě zbytečně prostříhána záběry na Pumkin a navíc do toho hraje příšerná hudba. Myslím, že stačilo jen kdyby kolem těch aut šel v jednom dlouhém záběru a bez hudby. Prostě jen klapot bot. Bylo by to stylovější. Když ale začne ta slavná honička, tak to je o něčem jiném. Bohužel tu hraje taky ta příšerná hudba, až na pár záběrů. Mohli se inspirovat Bullitem a nechat jen burácet motory. Přesto vás to strhne a tu hudbu ani nevnímáte. Záběr na kopec z poza kterého jsou slyšet jen motory, se za chvíli vynoří Mustang Eleanor s tuctem policejních aut za zády. Nepopsatelná záležitost. To se musí vidět. Přišlo mi to jako když lovci honí divokou šelmu. Snaží se jí uštvat. Další pamětihodný záběr je rozhodně skok přes vrak auta. Hodně savage záležitost. Mno a konec je fantasticky úsměvný. Dnes už se nic takového nenatočí. Ty sedmdesátá léta a koráby, které ztrácely disky kol v každé zatáčce už prostě zmizely. It's gone, but not in 60 seconds, but over 40 years. ()

hans500

Film neoplývá skvělými hereckými výkony nebo úžasným příběhem, to však vynahrazuje ve druhé polovině výbornou a reálnou automobilovou honičkou, té nelze vytknout nic. ()

Tommy.D

Ale kdepak jen honička. Celý film je skvělý... Jen by mě zajímalo, jestli byly destrukce Challengeru narážkou na Vanishing Point, či pouze čistě náhodné... ()

Gothar

Prva polovica filmu je dost velka nuda, druha zacina slubne, ale ta nahanacka je prilis monotonna. Nekamenujte ma, ale myslim, ze remake s Cageom je lepsi. Ma viac vtipu, lepsi scenar a lepsie natocenu finalnu nahanacku. A nie je to len tym, ze by mali lepsiu techniku, pretoze aj finalna nahanacka vo filme Bullit (1968) je zaujimavejsia. ()

Hennesy

Hmmm....no kde začať? Tento, pôvodný film, je úplne odlišný od toho, ktorého poznáme z kín s Nicolasom Cageom. Povedal by som, že remake si z tohto filmu vzal iba námet a Eleanor. Gone in 60 seconds bol, a je v prvom rade splnenie sna kaskadéra H. B. Halickiho, ktorý bol vynikajúci šofér, ale bohužial to nebol herec ani režisér. To sa podpísalo hlavne na príbehovej stránke filmu, ktorá je veľmi slabá, nevýrazná a vlastne slúži len ako nosná kostra pre hlavnú nahánačku. Tá je skvelá, veľmi autentická a Halicki je nepochybne frajer, keď si to odšoféroval všetko sám, lenže zvyšok filmu je len prázdny obal. Charaktery sú len zľahka načrtnuté, zápletka je veľmi strohá a aj samotné krádeže vďaka chaotickému strihu nevyznejú zaujímavo. Tu na celej čiare víťazí remake, ktorý je oveľa lepšie zrežírovaný, zahratý a celkovo viac filmový a pútavejší, prístupnejší širšiemu publiku. Originál je skôr chuťovka pre fajnšmekrov. A je až neuveriteľné koľko vydrží jeden Mustang:) ()

JohnSmith

Další z mnoha pseudo kultovních filmů,který má nadsazené hodnocení. Oproti novější verzi s Cagem se nedočkáme tolika krádeží,jen si ty auta prohlídneme. Zarážející jsou zloději se svědomím,nebudu krást auta,co nejsou pojištěný,no to je mazec. Téměř půlhodinová honička s Mustangem sice nebyla vůbec špatná,ale byla až moc dlouhá a vlastně stále to samé dokola. Kdyby byli hlavní postavy aspon trochu sympatický,tak by to bylo mnohem lepší,ale tady šlo jen o to nějak se dopracovat k finální honičce. ()