...jeden muž, jedno auto, krádež která dokáže naštvat až příliš policistů. Kaskadér H.B. Halicki si vytvořil roli přímo na tělo a napsal scénář k jednomu z nezapomenutelných automobilových hitů. Skvělý zloděj a řidic čtyřkolových miláčků si musí poradit nejen s hordou policistů, ale hlavně s neutěšitelným motorem Eleanor (Mustang Mach 1). Eleanor má také hlavní roli v tomto skvělém, dnes již kultovním automobilovém filmu z let osmdesátých. Tento film skýtá nejlepší a nezapomenutelnou 40-ti minutovou automobilovou honičku, při které nejeden policista přijde o dobré jméno... přeji vám skvělou jízdu která vás zaručeně nenechá chladnými! (Tony.cs)

NoFiction

Tak už konečně vím z čeho vznikla legenda o ELEANOR. Tenhle film přece nemůžete srovnávnat s remakem z roku 2000 !!! Na tu dobu je film skutečně famózní a závěrečná honička tomu právě nasazuje korunu, navíc je stoprocentně realistická. Takže závěrečný vedikt : Staré a sakra dobré. ()

Ravi

Pokud máte rádi automobilové honičky a krádeže, tedy to, na co pak navázalo Rychle a zběsile, určitě si 60 seconds nenechte ujít. V podstatě je to kříženec nejlepších FaF a akčňáků z 80.ých let. 60% = 3/5 ()

mikulem

Prvních 20 minut je trochu nuda. Jakmile se začnou krást auta, je o podívanou postaráno. Nikdo třeba nezmiňuje honičku s autojeřábem - nádhera a nepamatuji, že bych něco takového viděl jinde. Závěrečná 40 minutová honička na Mustanga, to jsou automobilové orgie. Podle mě je to vedle GRAND PRIX a LE MANS nejlepší film o autech. Smekám. Zlatá 70. léta. ()

vanderbart

I ta honička mi přišla po čase trochu stereotypní, ale celkově celkem slušná podívaná, hvězda navíc za ty auta ve filmu :) ()

ferero

Film je prakticky úplně o ničem, stačí si pustit posledních 40 minut honičky Eleanor s poldama, která vážně stojí za vidění. Nechápu jak může mít víc % než remake s Cagem. 60% ()

Mr.Nigga

Příběh o ničem, herecké výkony o ničem, hudba o ničem... jediné čím se člověk může kochat, jsou krásná auta a prvních cca 15 minut automobilové honičky, která po dalších 5 minutách splyne do jednotvárné patlanice... a neškodilo by filmu dát konec. Jediný důvod, proč je originál blahořečen vidím jen v tom, že se jedná o opravdu starý film a sentimentalita v hodnocení převažuje nevalné kvality filmu. Remake je lepší naprosto ve všem, i když je plný klišé, ale aspoň pobaví. ()

vitekpe

Paradni puvodni verze 60 sekund - zbastlena pozdeji predelavkou od Nicolase... :-) Pokud mate radi poradny auta, popr. honicky, sahnete klidne po tomto filmu. Svizna klasika. ()

kenkaku

Z filmu je cítit že si H.B. Halicki jeho natočením splnil sen. Když se nad tím zamyslím šlo mu jen o to sednout do Mustanga natočit obří honičku a okolo toho nalepit děj filmu (aby to nebylo podezřelé). Proč si to myslím? Snad poprvé v historii co jsem sledoval "film o autech" jsem začal přetáčet během honičky... Byla až mooooooc dlouhá a rozvláčná (když už se po třetí opakuje jak ho skoro mají a on jim zase uteče jeden začne toužit po posunu děje někam dál). Kdyby šlo ji nějak rozdělit (1/3 a 2/3) a tu první třetinu dát jinam (třeba na začátek filmu - pak skok "o týden dříve") bylo by to mnohem lepší. Noc to ale nemění na tom že film se mi líbil víc než průměrně a sakra hodně mě mrzí že "Gone in 60 Seconds 2" už se v jeho podání nedočkáme (pozn.pro ty co nevědí: při natáčení dvojky v roce 1989 měl H.B. Halicki smrtelnou nehodu) ()

Wally

Jsem trošku na rozpacích...na film jsem se těšil, ale následně jsem trošku musel své nadšení utlumit. První část byla nic moc...moc jmen a chaos, kdy nebylo jasné o čem se pořádně mluví. Druhá půlka již byla lepší i když...koukat cca půl hodiny na to, jak jedno auto donekonečna ujíždí policistům mne po čase začalo nudit. Takže největší pozitivum vidím v té hromadě nádherných aut, které se ve filmu objeví... ()

Han22

60 sekund s Cagem jsem kdysi viděl v roce 2000 ještě na videu a od té doby ani jednou. Celkem fajn film, ale radši jsem měl akční filmy se střílením a souboji než s honičkama a to platí v podstatě dodnes. O originálu jsem neměl tušení než jsem začal projíždět retro filmy. A je to v podstatě amatérská verze téhož - partička dobře organizovaných a krytých zlodějů musí ukrást v šibeničním termínu 50 drahých aut. V podstatě je to 55 minut mizerného, amatérského filmu s neherci, ovšem poté vypukne 40minutová!!! finální honička a je to masakr. Záběry ze všech úhlů, tuny zničených aut, reakce lidí, záchranářských složek, novinářů, zranění, měnící se prostředí. Zpočátku po hrdinovi jde jedno auto, na konci jich jsou desítky. A světe div, jak to dopadlo mě příjemně překvapilo. Takže ač nejsem fanda do auťáků a honiček a předchozí děj stál za prd, musím uznat že něco podobného jsem snad v životě neviděl a to si zaslouží 4* respekt. ()

Milan25

Z hlediska scénáře je to totální odpad. Ani ke konci filmu jsem netušil jak se jmenuje hlavní hrdina nebo ostatní postavy, a první půl hodina je vyložená nuda. Závěrečná honička je určitě nejdelší, ale rozhodně ne nejlepší, kterou jsem kdy viděl. Jednoduchý film k pobavení v nudném odpoledni. ()

J.F.B.

Je lepší originál nebo remake? Pro mne je to odteď rozhodně první možnost. Splněný sen jednoho kaskadéra, který má sice trochu slabší rozjezd se značně zmatenou strukturou a neslavnými hereckými výkony, přesto je právě díky tomu tato část poměrně zábavná – tak jako různé italské žánrovky ze stejné doby. Ale už tam se dočkáme několika slušných honiček, než dojde na tu velmi impozantní hlavní. U ní mi sice maličko vadí přehnané klišé neschopné policie, to, jak auta raději vždy nabourají, ač se mohla v klidu vyhnout... ale to bude tak všechno. Jelikož akce je skvělá, kaskadéři odvedli naprosto fantastickou práci, také kamera i střih jsou uspokojivé. I Eleanor překonává svým nepokaženým tělem, továrním lakem a krásnými koly svou sokyni z novějšího filmu. I když ta se zase může honosit ikonickým jménem Carrolla Shelbyho. Ovšem nejhezčí Eleanor by byl podle mne taky Ford Mustang Mach 1, ale ročník 1969 (x) (x). Nebo zmizelý Shelby GT500 Connie Kreski ze stejného roku (x)... [viděno 8.9.2020] ()

Foxhound#1

Když jsem zjistil, že verze z roku 2000 je remake, začalo mě hodně zajímat jak vypadá originál. Prvních dvacet minut jsem měl ještě celkem guláš v postavách (oni ti herci ze 70. tých vypadaj skoro stejně), ale pak se to začalo rozjíždět krádežema až nakonec začla honička s Eleanor. A dojem? M A Z E C ! Naprosto brilantní kaskadérská práce, vedle toho počtu zdemolovaných aut je i Kobra 11 hadr. Opravdu skvěle strávená hodina a půl. P.S.: stejně je ale Shelby GT500 hezčí Eleanor než zdejší Mustang ´73 :) ()

York

Prvni pulka filmu je celkem o nicem, skoro se tam nemluvi, jen se obcas ukradne nejaky auto. Nekdy po pulce ovsem zacne snad nejdelsi a asi i nejlepsi (i kdyz trochu futuristicka - to auto by to neprezilo...) honicka, jakou jsem kdy videl (kam se hrabe snad i slavnejsi Bullituv pripad) a ta to cely zachranuje - 100%. Film ovsem jako celek nic moc, ale libily se me ty jejich straslivy kotlety a to jak kradou strasny sunky (tehdy ovsem nabuseny auta). No a ten remake s Cagem nebyl zase az tak spatnej... ()

papyrosaurus

Kultovní záležitost, která se velmi nesnadno hodnotí,neboť po příběhové stránce bych tomu dal tak dvě hvězdy, a rovněž je tu plno momentů, za které by se styděl kdejaký béčkový film - ovšem to, co z tohoto snímku dělá lahůdku pro všechny, kterým není vůně benzinu cizí, a kteří milují auta a jejich atmosféru v amerických 70. letech, je ultra dlouhá honička, která by stačila na samostatný film. Ale víc v tom snímku nehledejte - budete totiž jinak zklamáni a v horším případě před avizovanou honičkou usnete. ()

kubyno

Opět skvělá podívaná pro fandy, ale bohužel je to téměř vše. První půlka utíkala, pokud se kradly auta - přehlídka skvostného vozového parku nikdy neomrzí. Honička je určitě jedna z nejlepších, jaké v kinematografii můžeme najít. Ovšem možná až moc dlouhá - občas se zdá být již trochu stereotypní. Nicméně musím ocenit jednu úžasnou věc - havárky ostatních aut a prokládání honičky záběry ze záchranných prací - tak originální a jedinečná věc, která celou honičku mnohem více přibližuje a činí ji reálnější a lidštější. A třešnička je negerský gangsta auto - absolutně nechápu, jak to Halickiho napadlo do tohoto zakomponovat, nicméně to byly snad nejlepší scény z filmu. Ve výsledku to nebudou plný 4*, ale ten film je prostě zábava, takže nakonec se přikláním k lepšímu hodnocení. ()

MickeyStuma

Snímek je vysněným projektem ve své době známého kaskadéra nesoucí jméno H.B. Halicki, který si k tomu napsal jednoduchý scénář, snímek plně podle svých představ natočil, sám si ho produkoval a sám seděl za volantem auta, který je asi tak čtyřicet minut stopáže snímku naháněn. A o to tu jde vlastně především. Po jeho smrti mu byla dokonce dodatečně na konec snímku přidána pocta, nebo se později bohužel zabil při realizaci scény pro plánované pokračování. Nejslavnější automobilová honička samozřejmě stále pochází ze snímku 'Bullittův případ' (1968), ale i tady rozhodně je o co stát. Nakonec, těžko říct. Třeba se právě tímto snímkem H.B. Halicki inspiroval a napadlo ho takovouto scénu překonat. Jestli se mu to povedlo či ne už záleží na divácích. Po filmové stránce v rámci děje se v žádném případě o žádný filmový majstrštyk nejedná. Spíše to nabývá dojmu publicistiky či nějaké reality show. Ano, tak moc jsou herecké projevy všech protagonistů špatné. O to víc však atmosféra nabírá na reálnosti. Nějaká zápletka a důvod k honičce být musel a tak vznikl námět o krádeži 48 luxusních aut. Jak napovídá právě název snímku, přistoupit k autu a za 60 sekund být pryč. I tak to ale nezůstane bez povšimnutí policie. Řádění s auty může začít. Šílené rychlosti, všudypřítomný hustý prach a tolik bouraček pohromadě snad ještě v žádném snímku vidět nebylo. Film jako takový samozřejmě úspěch mít nemohl, ale jako ukázka kaskadérské práce se jedná o naprostou pecku. Tohle zkratka není jen tak lecjaký film. Je to kaskadérský film prezentující automobilovou honičku a s tím spojené bouračky a to je celé. Děj jako takový už je jenom doplněk. V rámci klasického filmu tohle prostě nelze vynechat. ()

GMVajgl odpad!

Doufám, že se už nikdy nebudu koukat na nějaký film jen proto, že se o něm říká, že je "kultovní" / "legendární" / "prostě super". Proč? Proč je kultovní? Protože v něm bourají auta? Možná, že nějaká crash kompilace na youtube bude teda ještě kultovnější a legendárnější. ()

korok

Asi nejdelší filmová automobilová honička všech dob nebo alespoň, co se k mým očím donesla. Na konci filmu jsem si říkal: "Fakt to trvalo 40 minut?" Ford Mustang Shelby GT 500 Eleanor - jedno z nejkrásnějších aut americké historie. Jsem rád, že jej mám doma. Alespoň v měřítku 1:24. :-D ()

Redix

Naprosto FANTASTICKÁ více než půl hodinová naháněcí scéna na konci filmu je naprosto geniálně natočena a je taky velmi realistická. Jednoznačně nejlepší naháněcí scéna vůbec co kdy byla natočena. První polovina filmu sice nic moc ale jakmile začne H.B. Halicki zdrhat puldům tak film dostane neuvěřitelný tempo. Ke shlédnutí zde: http://www.youtube.com/watch?v=U6-TlxADdA4 ()