poster

Nejlepší z gladiátorů (TV film)

 • Německo

  Held der Gladiatoren

 • Slovensko

  Gladiátori

Drama / Dobrodružný / Akční

Německo / Rakousko, 2003, 96 min

 • misterz
  ***

  Filmy zamerané na toto časové obdobie mám veľmi rád, škoda, že je ich tak málo. Teda aspoň pre mňa určite. V tomto prípade bol síce príbeh slabší, a to aj napriek tomu, že obsahoval skoro všetko, čo by ho mohlo robiť atraktívnym - romantiku, pomstu, priateľstvo... no spolu dohromady to akosi nefungovalo. Jednotlivé zápasy však boli urobené celkom slušne, len škoda, že ich bolo tak málo. Najviac ma ale rozčuľovala hudba, ktorá mi miestami pripomínala vanutie teplého a precukríkovaného sladučkého vetríka povievajúceho kdesi v červenej knižnici od Rosamunde Pilcher. Priemer. 60/100(16.9.2019)

 • Rafa
  ****

  Plusy: Prišli mi veľmi sympatické mnohé postavy vrátane hlavného hrdinu i záporáka, pri bojových scénach som sa pobavil. Ale čo je podstatné, na konci filmu som mal to správne hriatie na duši. Preto som sa rozhodol pre vysoké hodnotenie. Mínusy: Neoriginálnosť a miestami až plagiatorstvo. A to naozaj nemám rád(10.9.2006)

 • Orisi
  *

  Historie starověkého Říma se vším, co k tomu patří, byla vždy mým velkým zájmem. Proto jsem byl včas napakován u TV a se zájmem očekával, co se z toho vyklube. Zklamání na sebe nenechalo dlouho čekat. Systém gladiátorských zábav postaven značně ahistoricky. Spusta scén je příliš hollywoodská i přes to, že film pochází z německých rukou.Takřka celý děj se odehrává najednom místě. Řekl bych, že toto je velmi nepovedený pokus napodobit Scottova Gladiátora, což při uvážení faktu, že me Gladiátor také moc nenadchl nemohlo dopadnout lépe než 1 hvězdíčkou.(10.3.2008)

 • cyright
  **

  Dílo k pousmání. Inspirace Gladiátorem je neoddiskutovatelná. Nu což, to bych ve své nesmírné blahosklonnosti i přehlédl. To by ovšem film po obsahové stránce nesměl působit jako dílo náctiletého fanouška. Je znatelná veliká chuť vyprávět jakýsi příběh, ale zároveň zcela chybí cit pro vyprávění. Film je protkán nemohoucností prokreslit to podstatné a vystříhat to nepodstatné. Výsledkem je kostrbatý příběh, který sám sebe bere tak pateticky vážně, až je to směšné. To ještě umocňují použité výrazové prostředky včetně hudby, které skvěle fungovaly u dobře vyprávěného Scottova Gladiátora. Jenže ono nestačí zkopírovat formu, když obsah je plytký. Ani v soubojích není film nijak oslnivý a například první souboj s mědvedem byl odpudivý. Čekal jsem, kdy se v aréně objeví Cibulka se zbylými pěti medvědy na koloběžkách. 2*, i když vlastně ani pořádně nevím proč. Snad proto, že šlo o televizní produkci.(11.3.2008)

 • L3G1ON4R
  *

  Zprvu se tento snímek tváří akčně a dramaticky, ale opak je pravdou. Tento snímek nepřinesl nic nového až na pár zajímavých akčních scén v samotné aréně nás nic nového nečeká. Dva germánští bratři, kteří se ocitli v otroctví z toho jeden zahyne v aréně rukou spartského bojovníka Lagose, kde jeden z bratrů přežije a jediné co ho drží při životě je myšlenka pomsty. Děj, obsazení a Koloseum je zahanbením epického filmu, který se snaží mapodboit Gladiátora Ridleyho Scotta.(12.3.2008)