Krev jako čokoláda

Pomsta vlkolakov

Drama / Romantický / Fantasy

USA, 2007, 98 min

• merigieren

Celé se to plynule pohybuje mezi 3 a 2 *. Je to holt romantický akční snímek, což si žádá hezkou vlčici, starého vlka a jeho nástupce. Pro příklad, jak zničit 3* běhu městem jedné dívky zahaléné v kapuci ? Nechat ji nelogicky poskakovat po stěnách domů, vypadá to otřesně. Obdobný pocit má člověk z libovolného poskakování. Pak zde máme celkem hezké záběry kostela, čokolády, malovaných obrázků a na závěr romantického průletu noční Bukurešťí. Aby bylo trochu akce, tak to zředíme lovem člověka, kde lze pozorovat zajímavý přerod ve vlky, ale samotný lov už tak zábavný není. Když už sme si ukázali karty v ruce, může dojít na hlavní akci, zase si zaběháme, škoda že nikomu nedošel malý handikap vlků při lezení po stromech. Pár jich kilnem nožem a zakočíme to pár kousanci, sice mi připadl ten náskok poněkud delší, ale to, že se kráska objevila po přeměně nahá a prosí nezabíjej mě bylo ubohé (každá z částí (kam dala šaty ?)). Nakonec dojde k převzetí moci, ten způsob ujde na 3*, ale zas to něco zkazí, třeba epochální výbuch továrny (co tam pořád bouchá?) a přehlídka mezi poddanými (kde se jich tolik vyklubalo ?). Taky sem tam dvakrát postřehl vlčici kojící Romula a Réma, není to náhodou z Říma ? Trochu daleko od Rumunska... Dá se na to koukat, a není to až taková vymývárna mozku jimž většinou dávám 2*, jenže ke 3* to má taky daleko...(1.4.2007)

Takový Twilight s vlkodlaky, nebo spíše vlky. Škoda, že film se více zabývá romantickou záležitostí než samotnou podstatou vlků. Bohužel, ikdyž je té romanci věnováno víc než dost času, tak uvěřitelná moc není. Hlavní hrdinkou je docela sympatická Agnes Bruckner, která je mimochodem stejný ročník jako já, dokonce jen o deset dní mladší. :-) Hugh Dancy se k ní ale moc nehodí. Myslím, že tento film měl daleko větší potenciál, zhatila jej ale směs nesmyslných záběrů, kdy pořád někdo někde skáče, běhá atd. Dobrý byl první souboj v kostele a pak samotný lov na Aidena. Přeměňování vlků za letu mi ani tak nevadilo, jen mohlo být trochu více efektně propracovanější, vše totiž působilo tak trochu pohádkově. Dokonce i vlci záporáci vypadali někdy tak trochu roztomile, než aby naháněli strach. Jinak docela pohodový filmek, který neurazí a nenudí. 65%(13.11.2012)

• Slavníkovec

Nebýt sličné hlavní hrdinky a celkem zajímavého prostředí Bukureště, hrozného názvu filmu, který se spíš hodí pro letní pohádku o čokoládovích mužících, tak by se jednalo v rámci likanských a upírských válek o značný přehmat. Takhle se jedná o lehký přehmat, který vás nebude díky netradiční lovestory mezi jedinou stoupenkyní lidských práv z řad krvežíznivých vlkodlaků a potulným malířem nudit. A to jen pouze v připadě, že jste žena, máte náladu na romantický horor typu Underworld. Budete, ale přesto zklamáni, jedná se totiž o lacinou kopii obsazenou méně známými herci.(12.7.2008)

Že to tomu Dancymu strašně slušelo :o) Ale teď vážně, i když jsem na to koukala kvůli němu a slintala jsem, když se usmál, líbilo by se mi to i tak. Romantika vs. Vlkodlaci :o) Vlkadlaci, kteří nejsou počítačově zmršeni, ale „hrají“ je vlci, nebo předpokládám, že nádherní českoslovenští vlčáci (http://arqeva.tym.cz/wp-content/uploads/2008/11/valkyra_z_molu_es_brno2008.jpg )Takže nádherný herec a nádherní psi, překonají slabší scénář, kdy se dějová linie raději zabývá lovestory než příběhem o vlkodlacích samotných. Na jednu stranu škoda, ale na druhou stranu jsem si mohla představovat, že ta vlčí dívka jsem já :o)(12.8.2011)

• Mauric

Šla takhle Katja von Garnier potemnělým nočním Weisbadenem a najednou jí něco s hlasitím čvacht dopadlo na hlavu. "Scheisse Vogel!!" zaklela Katja a začala si stírat holubí dáreček z hlavy.To ovšem nevěděla,že to byl poštovní holub Christophera Paolinyho,který se díky neznámé genetické mutaci(čichnul si k Paolinyho ponožkám) stal nosičem nového typu zákeřného viru známého jako PAF(Parental Advisory Fucker).Tento virus napadá v mozku centrum představivosti a invence,které poté nemilosrdně vyhladí.A tak se z nebohé Katjy stala den před natáčením B&C ****,*******,..... Jinak is nedovedu vysvětlit,že dokáže být někdo originální jak Ch.P.Film nám zpívá falešným altovým "c" známou ohranou písničku přímé úměrnosti.Čím víc slin před filmem,tím větší hořkost v puse po něm.S Underworldem toto vskutku vydařené dílko má společné bohužel jen tvůrce.Věcí,které se tomuto filmu dají vytknout je přespříliš a 90% by jich bylo naprosto oprávněných.To snad ani nemá cenu zde vypisovat.Agnes se mi líbila asi jako čpící septik trpaslíkům z reklamy,navíc to,že takovejhle mamlas s tragickou holkou vymlátí vlkodlaky,se mi příčí jako sirka ve zvonku naší bývalé němčinářky.Jediné,co se mi na filmu líbilo,byli vlci a shapeshifting.(20.8.2007)

• - Natáčení probíhalo v Bukurešti. (Terva)

• - Snímek byl volně natočen na motivy stejnojmenného románu Annette Curtis Klauseové. (Terva)

• - Role Vivian byla původně nabídnuta Jennifer Love Hewitt. (beyli)