Invaze

Drama / Sci-Fi / Mysteriózní / Horor
USA, (2005–2006), 15 h 10 min (Minutáž: 39–45 min)

Tvůrci:

Shaun Cassidy

William Fichtner, Eddie Cibrian, Lisa Sheridan, Kari Matchett, Tyler Labine, Evan Peters, Alexis Dziena, Ariel Gade, Nathan Baesel, Aisha Hinds (více)

Epizody(22)

Lidé po staletí hledají ve vesmíru známky inteligentního života, ale marně. Jenomže co když vysvětlení spočívá v tom, že mimozemšťané už tady jsou – mezi námi lidmi? A co když všechny přírodní katastrofy, které zažíváme, jsou jen zástěrkou určenou k zamaskování něčeho mnohem hrozivějšího? Obětavý strážce amerického národního parku Russell Varon, který byl vždycky skeptický vůči paranoidním konspiračním teoriím svého nevyzpytatelného švagra Dava, možná bude muset své názory přehodnotit – v jejich komunitě začne totiž docházet k řadě bizarních událostí. I když jeho dcerka Rose tvrdí, že viděla stovky světel letících během bouře směrem k vodě, Russell její tvrzení zpočátku nebere v úvahu – dokud nezačne mít podezření, že se s jeho bývalou ženou Mariel děje něco velmi divného. Ráno po bouři je totiž nalezena nahá ve vodě a vůbec si nevzpomíná, co se stalo předešlou noc. Zatímco se malé městečko Everglades v okrese Homestead na Floridě usilovně snaží o svou rekonstrukci, šerif Tom Underlay, nynější Marielin manžel, podezíravě nařizuje uzavřít celou oblast do karantény. Russell začíná podivné události vyšetřovat a nevědomky zahajuje boj o přežití své rodiny, své komunity a v konečném důsledku zřejmě i lidské rasy… (oficiální text distributora)

Muso

Tak ne, tentokrát to nevyšlo na 100 procent a bohužiaľ ani na tie 4 hviezdy to nebude..Ťažko hodnotiť seriál v ktorom prvých cca 6 častí odsýpa ako má, nechýba akcia, napätie, dobre zvládnuté charaktery, v ďaľších častiach už ale cítiť režisérske tápanie (často aj herecké) a zbytočné umelé predlžovanie, na ktoré proste tvorcovia nestačili. V niektorých epizódach sa dajú postrehnúť veľké logické chyby, ktoré určite nie sú spôsobené len českým dabingom, v ktorom som mal možnosť celý seriál vzhliadnuť. Často krát sa nosný námet seriálu v jednotlivej časti ani len nepohne a divák je odvádzaný schválne do slepej uličky. Príliš veľa naznačených vecí z ktorých nakoniec nič nevzíde a hra s divákom, ktorý si nepamätá, čo sa dialo v minulej časti, alebo pred pár minutami, potápa tento seriál na úroveň nejakej 4tej série Aktov X. A za samotnú poslednú epizódu mám chuť seriálu strhnúť ešte jednu hviezdu, ale budem zhovievavý. To čo tu však tvorci predviedli sa nevolá otvorený koniec, ale absolútne nezvládnutie pointy, resp. nedotiahnutie ktorejkoľvek dejovej línie, aspoň ktomu otvorenému koncu. Až mám chuť vysloviť konšpiračnú teóriu, že mimozemské bytosti medzi nami zatrhli seriál a nemal sa skončiť 22-hou časťou:) ()

bmx6

Naprostá špička mezi seriály.Každá postava dokonalá,každý díl dokonalý,atmosféra dokonalá.Zkrátka všecko dokonalé!!!!!!Opravdu,aby mě až tak moc zaujal a vtáhl seriál to se mi často nestává,až na pár výjimek.100% ()

jjjerry

První díly zajímavé, napínavé. Poté už moc překombinvané, náhodné a nudné. BTW: William Fichtner hrál skvěle, ale jeho postava mě začla opravdu lézt na nervy. Oceňuji celkem slušnou orginalitu. ()

Pan.Antonin

Hodně zajímavý seriál o mimozemšťanech, z nějž je cítit inspirace Invazí zlodějů těl a to nejen motivem invaze, ale i způsobem jejího provedení. Je to dobře zahrané, má to zajímavou škálu postav, je to napínavé a hlavně to je hodně dobře napsané, v posledních epizodách to hezky graduje. Na jednu stranu je škoda, že zrovna toto utnuli po jedné sérii, na druhou stranu je to možná dobře, protože těžko říct, co by s tím udělali v dalších. Konec mi moc neseděl, ale zážitek mi to nekazí. Pro milovníky mysteriózního sci-fi (o mimozemském životě) určitě tento seriál doporučím. ()

Anatar

Po deseti shlédnutých dílech hodnotím seriál jako velmi dobrý. Udržuje člověka v napětí a těším se na nové díly. Naprostá špička, kdy člověk nejde spát než shlédne celou sérii to ale není. ()

endymion

Nesnáším, když koukám na seriál, který je zrušen bez toho, aby k němu byl dotočen alespoň poslední díl se smysluplným koncem. Sledování seriálu bez konce je bohužel ztrátou času. Škoda, jinak bych Invazi možná dal i o hvězdičku víc. ()

Ariella

Vodní lidé, po té co jsem po Inavzi viděla seriál Nevditelni vidím, že je tak spousta podobných věcí. Mohli by dát příští dohromady. Třeba poslat Toma (Will Fichtner) hledat divnou vodu po Vyšehrad 😉😃 ()

play@peace

Několikrát provařené téma o invazi mimozemské civilizace projevující se skrz podivnou nákazu. Ono je to ale přesto originální a zajímavé. Dává přednost tajemnu před akcí a to je dobře, proto si mě třeba takoví Lovci duchů příliš nezískali. Seriál má hodně tvrdou slupku, ale když vydržíte od začátku až do konce, zažijete mimořádný zážitek. Ale na některé díly Akt-X nebo Krajních mezí to nemá, protože strach z mimozemské hrozby tu není až takový. Škoda jen, že existuje jen jedna řada, ale moc se nedivím, v dnešní době jsou diváci zhýčkaní různými akčními řezačkami a tajemno je moc nezajímá. ()

RPO

Dobrý průměr. Na další díly jsem se těšil, klišé nebyla tak strašná. Překvapuje mne místní porovnávání s "Lost" na které údajně nemá. Vůbec se mi nezdá, že by v těchto seriálech byl až tak veliký rozdíl... Takže 70% ()

Aiirwalk

Amíkům se zase jednou povedl dost dobrý seriál...i když příběh je dost ohraný a už tady byl snad milionkrát tak to nevadí prot největší výhodou tohoto seriálu je atmosféra ,která s přibývajícími díly houstne víc a víc...snad nám tvůrci nabídnou další řady prot ukončení první k tomu přímo vybízí ()

Hladas_123

Skvělý seriál, který rozhodně doporučuji. Avšak nechápu snahu TV Prima tento seriál zašlapat do země. Vysílací čas kolem půlnoci asi nebude to pravé pro zvyšování sledovanosti Primy. Tak snad se při příští repríze hecnou a budou Invazi dávat v normálním čase. ()

L_Into

Poté, co jsem zhlédla celý seriál, chápu jeho nadhodnocení. Prvních x dílů příliš nepřesahuje průměr. Jenže ke konci to nabere takový spád, že skoro nedýcháte, jak držíte palce, divíte se dějovým zvratům, možná i trpíte. U Invaze jsem si plně uvědomila, jaký je rozdíl mezi průměrným, dobrým a geniálním hercem. Průměrný herec vám neleze svým projevem na nervy, ale ani nezaujme. Dobrý herec vás přiměje uvěřit, že ví, koho hraje, a proč ho hraje zrovna takhle. Ale geniální herec? Šerif tom Underlay v podání Williama Fichtnera prochází v průběhu seriálu úžasným vývojem. Fichtner ho ale dokázal vystřihnout tak, že ani na vteřinu nepochybujete o jeho jediném mrknutí. Všechno, co dělá, má pochopitelný důvod, ať už se divákovi jeho záměry líbí, nebo ne. Ke konci by s hlavním hrdinou člověk snad i dýchal. Pro mě osobně vytáhl představitel titulní role seriál z průměru až do oblak. Škoda, že se tvůrci nenechali peticemi fanoušků ukecat k pokračování. ()

Hidoshito

Ze 4 hvězd to postupně kleslo na 2.:((( "Děsivá" telenovela naroubovaná na sci-fi základ. Vůbec se nedivím, že to po 22 dílech stopli. Ke konci už se vytratilo jakékoliv tajemství, napětí apod., zbyly jen neskutečně otravné rodinné rozepře a nějaké ty mrtvoly. ()

zain

Po docela zajimavém úvodu sklouzlo vše do řešení často nelogických vztahů ve dvou provázaných rodinách, kde se lidi navzájem hádají, urážejí a vzápětí se pateticky smiřují, aby se koloběh mohl opakovat. Mysteriózní nebo sci-fi téma je velice potlačeno, a pokud člověk čeká na nějaké rozuzlení, tak ono ne a ne přijít. Ke konci chytil seriál trochu druhý dech, aby se nakonec utopil v moři rozporuplnosti ... ()

LarisaDavid

Na začiatku som si pri niektorých scénach myslela, akoby som sama písala scenár, tak super som predvídala dej :D Ale celkovo bol seriál veľmi dobrý a veľmi som klamaná, že netočili ďalšiu sériu. Fichtner bol super a jeho postava bola tak komplikovaná, raz som ho nenávidela, raz mala rada...jednoducho som nikdy nevedela, čo urobí, aj keď od prvého dielu som vedela, kto je :) ()

damian

Zhruba do 15.dílu skoropětihvězdičkový seriál s jasným dějem, zápletkou, logikou, myšlenkou. Pak se zřítila logika do takové propasti, že mám obavu o duševní zdraví autorů. Tři hvězdy, zvlášť s ohledem na žumpu posledních tří dílů, jsou možná až moc. Škoda. ()