Invaze

Drama / Sci-Fi / Mysteriózní / Horor
USA, (2005–2006), 15 h 10 min (Minutáž: 39–45 min)

Tvůrci:

Shaun Cassidy

William Fichtner, Eddie Cibrian, Lisa Sheridan, Kari Matchett, Tyler Labine, Evan Peters, Alexis Dziena, Ariel Gade, Nathan Baesel, Aisha Hinds (více)

Epizody(22)

Lidé po staletí hledají ve vesmíru známky inteligentního života, ale marně. Jenomže co když vysvětlení spočívá v tom, že mimozemšťané už tady jsou – mezi námi lidmi? A co když všechny přírodní katastrofy, které zažíváme, jsou jen zástěrkou určenou k zamaskování něčeho mnohem hrozivějšího? Obětavý strážce amerického národního parku Russell Varon, který byl vždycky skeptický vůči paranoidním konspiračním teoriím svého nevyzpytatelného švagra Dava, možná bude muset své názory přehodnotit – v jejich komunitě začne totiž docházet k řadě bizarních událostí. I když jeho dcerka Rose tvrdí, že viděla stovky světel letících během bouře směrem k vodě, Russell její tvrzení zpočátku nebere v úvahu – dokud nezačne mít podezření, že se s jeho bývalou ženou Mariel děje něco velmi divného. Ráno po bouři je totiž nalezena nahá ve vodě a vůbec si nevzpomíná, co se stalo předešlou noc. Zatímco se malé městečko Everglades v okrese Homestead na Floridě usilovně snaží o svou rekonstrukci, šerif Tom Underlay, nynější Marielin manžel, podezíravě nařizuje uzavřít celou oblast do karantény. Russell začíná podivné události vyšetřovat a nevědomky zahajuje boj o přežití své rodiny, své komunity a v konečném důsledku zřejmě i lidské rasy… (oficiální text distributora)

mirkath1

Jsem hrubě nespokojena, koukat 22x40min na naprosto zmatený a nepřehledný děj a čekat, že se to nějak skončí-ztráta času :( Spousta nelogičností a pár postav, které vyloženě nesedly-např Larkin. Té jsem nevěřila schopnost novinařiny ani na chvilku a byla děsná kráva celou dobu. Nakonec otevřený konec mě doslova nadzvedl-ble ble :( Pokud máte nízké nároky prosím, pro mě 2hvězdy za nápad-který byl opravdu zcela nový-no škoda ()

Mamlas odpad!

Máme tady vesnici plnou komparzu. Všichni tam jsou, chodí, koukají a zejména a pořád si vykládají o samých kokotinách. Celé je to jako ubohý avšak 20hodinový film od Asylum. To chce kuráž něco takového dívat. Já to dost odbyl. Zabralo mi to celé asi 30 minut. A když jsem i 17 celých dílů přeskočil, o nic jsem nepřišel. Taková vykecávací telenovelí trapárna kanadského typu. (3%) ()

Lweon

Nelogicke chovanie postav ma iritovalo od zaciatku. Rozhovorom medzi postavami, chyba uz len Joey Tribbiani. Rovnako neuveritelne nahody stretov postav a teleportacia. Ale nepochopitelne, som to pozrel az po posledny diel. ()

ric

Tak asi budu jediný, kdo tohle lehce poplive, ale ten přehaný, příšerně zahraný sentiment, který kouká ze tří čtvrtin první série, mě znechutil přístup k příběhu jako takovému. Přijde mi, že ten jediný SCI-FI prvek bylo to téma "moje rodina a děti nade vše", a to podstatné se konalo jenom tak na pozadí. Posledních asi pět dílů první řady se to snažilo zachránit - spádem jaký tomu od začátku chyběl, ale i logikou přizpůsobenou scénáři. Když už tvůrci nebyli schopni uvařit nic lepšího než polévku z vícero sci-fi klasik, nevím jak bych okomentoval, že jedna z postav jmenuje tyto klasiky vyložene přímo v seriálu. Že by omluva "promiňte, ale fakt jsme nic nevymysleli a proto tímto vzdáváme hold klasice" ? Další serie zatím není a mám dojem, že ani nebude tak hned, protože se příběh dostal do polo-slepé uličky. Konec je sice otevřený jako vrata od hangáru pro B52, ale rozpočet a herecké výkony z první řady nejsou palivem ani na nastartování motoru. Trochu přeceňovaná záležitost s velkou reklamou. Abych jenom nekritizoval, napínavých scén tam pár je a drobné nápady taky; vyložená nuda to není. Škoda těch velmi levných CGI triků a efektů. Stopáž pěti-dílné mini-serie by tomuhle prospěla, ale na tom by se pak nedalo dobře vydělat, ehm. PS: Rád hodnocení vylepším, pokud bude v další serii co kladně hodnotit. ()

axik

Mam za sebou celou prvni serii. Bomba. Dal bych vic hvezd, kdyb y to slo. Pozvolne tempo graduje a od 20. dilu je to maso. 22. dil je naprosto nejlepsi - zejmena diky konci! Jasne nejlepsi sci-fi serial roku 2005-6. ()

MartyMcFly89

Seriál mi přišel neobvyklý svojí atmosférou. Navíc jsem ho viděl v době, kdy tu dávali ruskou Brigádu a tohle mi opravdu přišlo lepší. ()

andree182

Po tom, ako som si prečítal komentáre tu na CSFD, ktoré Invasion prirovnávajú, okrem iného, k Lost a Prison Break, rozhodol som sa dať seriálu šancu - sci-fi je môj obľúbený žáner. Po prvých pár častiach som stále dúfal, že sa dej rozbehne - bohužiaľ, ako sa tu tiež niekde píše, väčšina seriálu je z veľkej časti tvorená celkom rozťahaným rozoberaním vzťahov, plná nie príliš logických konaní, na-jej-vek-príliš-múdrej Rose atď. Oproti Lostu seriálu chýba prepracované mysteriózne pozadie, oproti Prison Breaku akčnosť. Popravde som v polke seriálu premýšlal, že si pozriem už len poslednú časť... Invasion určite má aj svetlé stránky, mne ale rozhodne nedal to, čo by som chcel - keď už nič iné, výrazne chýba aspoň poriadne finále. ()

elanista1

Po 18tom diely som si povedal dost, nezvladol som to. To obrovske mnozstvo tajomstiev mi hrozne prekazalo, videl som 18 dielov a vedel som pomaly to iste co na zaciatku. 3 hviezdy za prve diely ked to bolo zaujimave, potom to uz bol hnus ()

Nowasek22

Dříve jsem Invazi sledoval pravidelně v televizi, poté jsem se k tomu ale nějak nedostal a po cca 8 letech jsem se opět rozhodl, že si ho pustím a pěkně od začátku. Je to velmi nenápadný, přesto kvalitní seriál, u kterého jsem se nenudil ani vteřinu. Málokdy se mi stane, že neodtrhnu ani na moment oči z obrazovky, u Invaze jsem to tak měl po celou dobu sledování. Na to, že jsem měl celkem "naspoilerováno", tak jsem byl každým dílem více vžitý do děje a seriál mě nepřestával překvapovat. Konec byl pro mě dost nečekaný a výborně zpracovaný. Jediné, co se mi ale trochu nelíbilo, byl casting, který byl na mě až moc "hot". Zkrátka jeden krasavec vedle druhého, kteří by se hodili spíše na modeling než do post-apokalyptického seriálu. ()

LuNicy

Nemohu jinak, než dát pět hvězd, je to zkrátka moje srdcovka. Tento seriál jsem viděla několikrát a oblíbila si ho už pomalu v dětství a strašně mě tehdy štvalo, že nemá pokračování a skončil první řadou. Objektivně ale musím říct. že asi chápu, proč ztrácel na úspěšnosti.. Když jsem jej viděla po letech, říkala jsem si, proč všechny trumfy padly hned ze začátku. Několik záhad je odhaleno na samém začátku a seriál ztrácí na napětí. Věřím, že kdyby se vše odhalovalo postupněji, mohl by seriál být ještě o kus lepší a možná by došlo na pokračování. ()

esmoke

Tak tohle je další parádní seriálový zářez vedle LOST (který v posledních dílech poněkud přestal vysvětlovat a připravuje si púdu pro další šokování = další série, což mi zrovna moc nesedí) a PRISON BREAK(na kretém je až moc vidět, že kultem se mohl stát pokud by skončil 13tým dílem). Který má neuvěřitelně vysokou kvalitu, poutavost vyprávění a s postupem času nabírá neuvěřielné obrátky. ()

*Fish*

Podle mě příliš klišovitý seriál, který má k LOST hodně daleko. Shlédnul jsem celou sezónu a to, co jsem čekal, neprišlo. Děj mi přišel chaotický, neuspořádaný a konec nic moc. O tom nechci moc mluvit, abych zase příliš neprozradil. Nicméně koukat se na to dá, spíše jsem zklamaný díky tomu, že jsem očekával něco jako LOST či Prison Break. Občas mi vadilo až do oka bijící studiové prostředí (nejvíce pláže atp.,), které rozpozná i naprostý laik. Jinak k hereckým výkonům se vyjadřovat nechci, neb mi na nich moc nezáleží. U Invaze se čas strávit dá, pokud máte ale na výběr i nějaký jiný vynikající seriál, go for it. Myslím si, že Invazi si oblíbí spíše ti akčnější z vás, kterým se líbí třeba 24 nebo Kobra 11. Mně jako milovníka sci-fi a bytostí třetího druhu tento seriál příliš neoslovil. ()

sydney

Ze začátku to vypadalo na víc, než na 3 hvězdičky. Ale po počátečních napínavých dílech, jsem se ke konci série začala skoro nudit. Jako kdyby režisér najednou tápal a nevěděl, jak vlastně dál. Ostatně o tom svědčí i hodně otevřený rozpačitý konec. Pointu tohoto příběhu se už vzhledem k ukončení seriálu (alespoň pokud vím) tedy nedozvíme. Vlastně možná, že se sama vytratila, protože za pár dílů by byl hydromimozemšťanem už každý. Škoda toho promrhaného dějového potenciálu. Ta trojka je kvůli těm slibným začátkům. ()

Moleek

Je velká škoda, že v USA se tento seriál nestal moc populárním a tím pádem pravděpodobně nebude pokračování. Rozhodně měl potenciál. Děj byl poněkud zpomalený – zejména v prostřední části se toho moc nedělo. Úvodní polovina první série ukázala skvělý a originálně podaný nápad. Závěrečné dva díly byla v podstatě koncentrovaná akce a závěr si vyloženě říkal o pokračování (Těžko říct ale, jak by dopadlo). ()

Janie.

Nikdy neodpustím tomu, kdo vydal to rozhodnutí o zrušení Invaze po první řadě. Tohle mohlo mít velkou budoucnost. ()