Matrjoški (TV seriál)

Matroesjka's

Matrioshki

Matriošky

Krimi / Drama

Belgie, 2005–2008, 16 h 40 min (Minutáž: 50 min)

Guy Goossens, Marc Punt

Michel van Laer

Peter Van den Begin, Axel Daeseleire, Luk Wyns, Marc Van Eeghem, Lucas van den Eynde, Ljubomiras Laucevičius, Manou Kersting, Veerle De Jonghe, Hilde Heijnen, Stany Crets, Tom Van Dyck, Ailika Kremer, Wim Opbrouck, Jevgenija Brik, Ljubov Tolkalina, Anastasija Zadorožnaja, Mila Lipner, Zemyna Asmontaite, Indre Jaraite, Zorina Tanasova, Dainius Kazlauskas, Vidas Petkevicius, Andy Lucas, Karel Deruwe, Amaryllis Uitterlinden, Jevgenij Malkov, Ludo Hellinx, Karlijn Sileghem, Tuur De Weert, Bob Van der Veken, Luc Caals, Stijn Cole, Chris Lomme, Hilde Uitterlinden, Peter Thyssen, Frank Aendenboom, Robbie Cleiren, Sven De Ridder, Ludo Hoogmartens, Damiaan De Schrijver, Vic De Wachter, Annemie Gils, Tom De Hoog, Ivan Pecnik, Sophie Decleir, Jaap Spijkers, Rik Van Uffelen, Ronny Waterschoot, Marilou Mermans, Marc Peeters, Mark Stroobants, Cela Yildiz, Jappe Claes, Koen Van Impe, Paul Wuyts, Frank Vercruyssen, Cees Geel, Margien van Doesen, Greta Van Langendonck, Arthur Semay, Saar Vandendriessche, Carl Ridders, Tom Van Bauwel, Anna Petraš, Frank Harper, Viktorya Kosova, Frank Lammers, Nina Van Rompaey, Sahajak Boonthanakit, Tharinee Songkiatthana, Bashar Rahal, Chalita Chaisaeng, Nick Nevern, Florina Cercel, Liudmila Gintautayte, Marija Kozlova, Bruno Vanden Broecke, Maria Koslova, Letitia Vladescu, Julia Melnikova, Dirk Van Dijck, Chris Willemsen, Arucchaporn Satesh, Jack Wouterse, Bert André, Jan Decleir, Warre Borgmans, Yana Titova, Eric Godon, Julija Mělnikova
  • Ezis

K tomuhle seriálu jsem měla pro ČT napsat titulky k místům, kde se mluví litevsky, ale byl na mě moc drsný, tak jsem tu zakázku nakonec nevzala. Nevím, jestli měl sloužit jako vzrušující thriller nebo děsivé varování. Těm, kdo tu říkají, že si za to ty holky mohly samy, protože byly lačné peněz - s tím nesouhlasím, pro některé to tedy sice otázka peněz byla, ale jiné chtěly jen získat pracovní zkušenosti v zahraničí. Nezapomeňte, že Litevci se v té době teprve probírali z umělé sovětské odtrženosti od světa a vytvářeli si realistický obraz o západní Evropě. Pamatuju se, že v letech 2002-2005 na Litvě všude visely varovné plakáty "PRODAJÍ TĚ JAKO LOUTKU". ... Název seriálu mě hrozně irituje, i když odráží zjednodušený pohled Belgičanů na východní Evropu. Některé dívky sice měly za mateřštinu ruštinu, ale většinou pocházely z Litvy, a Litva není žádné Rusko a matrjošky se tam nevyrábějí.(25.11.2014)

Drsný seriál, fakt drsná vec, kde si človek uvedomí ako ho môže túžba po peniazoch zatiahnuť až do hlbokých sračiek. Ako vravel Jules - já som uši a ty si až po uši v sračkách. Presne tak mi pripadajú osudy týchto naivných dievčat. Je to pritom tak ľahké pre tých kokotárov, len ich nalákajú na € a boom zrazu má sexi pipka péro v hube. Výborné herecké výkony, ktoré fantasticky svojim charakterom zapadli do tejto skladačky týkajúcej sa obchodu s bielym mäsom. Myslím, že aj dĺžka seriálu je veľmi vhodne zvolená. Zabezpečuje to, že divák nestráca napätie a nemusí sa to ťahať, len kvôli sledovanosti. Je len smutné, že takto funguje realita.(15.9.2015)

Wau, tak toto je špička medzi seriálmi! Násile a arogancia je na dennom poriadku, hustý dej, fakt pochúťka na osem hodín! Aby ste boli v obraze, tak sa tu dá dočkať takých scén ako nájdenie dvoch hlav stripteriek v mraziaku, odstrelenie gulí... Takže určite choďte do toho a snáď potom niekto z vás spraví titulky na Matroesjka's 2 ;)(10.2.2014)

Zpracování je stejné jako u jednoho (snad) britského filmu, který byl před lety na ČT 1, byl dvoudílný, kde se jednalo o slečny ze Srbska a Jugoslávie, které musely šlapat v Británii, název nevím, takže to nemám ani v hodnocených. Jen se zde jedná o seriál, takže čekám, že to bude více rozvedeno. Po třech dílech to má dobře našlápnuto, první dva mě velice zaujaly a doslova jsem je hltal, ve třetím má nadšení trochu opadlo, ale i tak se jedná o velice dobrý seriál a těším se na další díly. EDIT: Další díly se nesou v relativně stejném duchu a posouvá se děj dále až na závěr, kde je to už dost krimi. Až na to, že o mnohých slečnách jsme se nedozvěděli, jak to s nimi skončilo (kromě těch, které zemřely nebo zůstali v Belgii), to má celkem dobrý konec. Sice je to fiktivní seriál, ale mnohé z toho bude to, co se odehrává ve skutečnosti v tomto nezákonném byznysu.(27.4.2014)

Zcela náhodou jsem přepínal programy a zahlídl kousek druhého dílu druhé série Matrjošek, což mě donutilo k tomu, abych se podíval na celou první sérii, která mě chytla a bavila po více směrech. Vše začíná daleko na východu, kde si členové zločineckého gangu vybírají naivní děvčata pod záminkou dobrého výdělku na tancování v Evropských diskotékách. To, že se nebude jednat o tanečky, je jasné od první chvíle a je do nebe volající, že i některé děvčata, které byly varovány okolím po tom skočily. Zanedlouho poznávají pravou tvář své budoucí kariéry a úmysly svých nových pánů. Tito bossové s bílým masem byli vybráni velice pečlivě a své role hrají opravdu okázale. Snad nejlepší je výkon Petra Van den Begina, který oplívá nejvyšším IQ a vede celou bandu a řeší problémy po dobrém i po zlém. Nejednou jsem čuměl na bednu s otevřenou hubou anebo naopak jsem se smál jak u Mr.Beana, když jsem poslouchal ty jejich hlášky. Seriál je podán upřímně, syrově a celé je to takové sociální a hodně dramatické, takže ne každý to vsákne, když si ve finále uvědomí, že se to děje každý den a pro některé mladé dívky tato zkušenost bohužel končí i smrtí.(11.7.2014)

• - V seriálu si zahrálo 120 herců z několika různých zemí, a to z Belgie, Ruska, Nizozemí, Moldavska, Kypru, Řecka, Litvy či Velké Británie. (eMeMko)

• - Natáčení probíhalo v Belgii, Litvě a na Kypru, a to celkem 135 dní. (eMeMko)

• - Belgičtí filmaři neovládali jazyk, kterým dívky při natáčení mluvily. Museli si proto najmout několik překladatelů, kteří hlídali, zda se dívky drží scénáře. (eMeMko)