...aneb návod, jak si konečně dosyta užít prázdniny.  Panic je nanic je mottem hlavních hrdinů, tří šestnáctiletých kamarádů z Prahy. Ničím se neliší od svých vrstevníků, problémy jim dělají jak předpotopní rodiče a většina dospělých, tak hlavně věk. Nejsou totiž ještě opravdovými muži, ale samozřejmě dětství už mají dávno za sebou. Chtějí strávit prázdniny společně, jenže Vašek dostane k narozeninám od babičky poukaz na zájezd k Balatonu. Honza s Jirkou se proto vypraví na vandr bez něj. Vašek si ale nenechá prázdniny zkazit, uteče z autobusu plného důchodců a vydá se za kamarády. Setká se s nimi v hospůdce v zapadlé vesnici, kde se zrodí úžasný plán. Seznámí se s místní kráskou, která by moc ráda strávila alespoň část prázdnin v Praze. Jirkovi rodiče jsou služebně v Paříži, a tak s ní kluci na pár týdnů vymění jejich luxusní vilu za zchátralý statek. Prožijí báječné dny, zažijí spoustu neuvěřitelných a ztřeštěných příhod se starousedlíky, navážou nová přátelství a s pomocí místních dívek se z nich možná konečně stanou chlapi... (oficiální text distributora)

Smok odpad!

Sú momenty, keď mi je ľúto, že niektoré filmy po natočení nejdú do trezorov. Mám pocit, že na pochopenie tohto skvostu ľudstvo potrebuje ešte pár rokov vývinu. ()

Spinosaurus odpad!

Tohle je propad na úroveň amerických srajďáků. Hanákovy filmy jsou milé, vtipné a dobře se na ně (a na holky) kouká. Tady se mi chtělo akorát blejt. ()

swamp

Neodpustím si srovnání s filmem "podobného" ražení, se Snowboarďáky. Podobného v uvozovkách, protože tam, kde Karel Janák exceluje, Ivo Macharáček naprosto propadá. Příšerné dialogy (tvůrci museli pracovat stylem "říkejte, co vás napadne"..jenže to je u dětských neherců špatně), hrozné obsazení (ústřední trojice by si zasloužila určitě výraznější - a asi i o něco starší - obsazení..a ne takové 3 vidláky) a žádný děj..to je to, co z filmu dělá ubohost. ()

Slarque

Narychlo spíchnutá variace na Snowboarďáky má opravdu pitomý scénář, ve kterém bohužel není ani moc humoru. Po technické stránce to není tak špatné jako Experti, ale na druhou stranu neherecké výkony nejen náctiletých jsou vyloženě ubohé. Docela poslouchatelný by mohl být alespoň písničkový soudtrack, přestože tu nezní žádný opravdový hit. V tomto ohledu je tedy Panic také až za Experty a Snowboarďáky (30%). ()

WANDRWALL

Snad každý ví, že s porodností v České republice to není nejrůžovější. Proto už název je volen jako agitace pro muže, aby se rychle (a bezhlavě) zbavovali samoty a šli do spojení se ženou. Je to snadné, říká návod. Ale co dál? Proč ve filmu není zvýrazněná problematika se studiem, následnou zaměstnaností, s bydlením, a jde jen po ledabylém povrchu. Film se sichruje, že jde o komedii. Ale dost odfláknutou! Tohle je důkaz, jak filmaři vyhazují peníze komínem, a taky proč by tedy měli v jiných oborech si víc vážit korunu? Není lepší jen brát a nic nedávat, mít pro sebe a na druhé kašlat. Ano, takový je náš svět! ()

Rocky62 odpad!

Vážený pane Macharáčku! Nejprve bych se Vás chtěl zeptat zda Vám říkají něco jména, jako: Kachyňa, Vláčil, Forman či Hřebejk. Předpokládám, že ne, neboť by jste takový do nebevolající počin nemohl nikdy vpustit do tohoto světa. Musel by jste si totiž ihned po projekci nějakých filmů od těchto osobností uvědomit, že tito pánové povýšili českou kinematografii na velmi vysokou úroveň, která se dočkala mezinárodního uznání. Proč jste se právě Vy rozhodl tímto dílem dělat pravý opak je mi velkou záhadou. Nicméně bych Vás chtěl tímto požádat aby jste své povolání neprodleně pověsil na hřebík. Protože to co vytváříte uráží nejen nás diváky, ale českou kinematografii všeobecně. Zanechte marných pokusů o úspěchy a běžte prodávat hot dogy, to snad nepohnojíte....i když :) ()

iamek odpad!

Dalši trapná česká komedie u které jsem usnul, ale dodíval jsem se. Trapné dialogy, trapní herci, žádná zápletka. Fuj! Jeden z nejhorších castingu co jsem kdy v českém filmu viděl. ()

LaciLC odpad!

Úroveň kinematografie u nás na Slovensku je možno úbohá, ale pokiaľ by nejako takto mala vyzerať jedna zo slovenských komédií pre - násťročných, musel by som sa jedine a jedine hanbiť. Pustil som sa do toho z čírej zvedavosti, no hodne som sa musel presviedčať, aby som to nakoniec dopozeral. Preglgnúť by sa dalo to, že všetky filmárske aspekty sú tu na bode mrazu, ale, že aj humor je nulový?! Alebo je to len preto, že nepatrím do generácie pre ktorú je tento film určený? Snowboarďáci neboli ničím výnimoční, ale boli aspoň priemerní a neporovnateľne vydarenejší. Panic je nanic je nanič a bude nanič. 0% ()

Crocuta

22. 3. 2008, 20.00h - Nova vysílá návod na krocení krokodýlů a Prima kontruje nanicovatým Panicem. Věru těžkému ataku musí odolávat tento večer psýcha českého televizního diváka. Dal jsem přednost Macháčkovu opusu, abych si zas jednou s chutí mohl od plic zanadávat na upadající úroveň české kinematografie. O filmu samotném se netřeba rozepisovat, to už zde obstarala řada jiných, pár slov už jen k Šárce Vaňkové - herečka je to asi jako zpěvačka, v Panicovi (na rozdíl od jednoho strašidelného klipu) alespoň nechala ta svoje větrolamná ušiska povětšinou zakrytá vlasy. A k tomu ustavičnému, otravnému měření prsíček - kde nic není, ani tři pubertální kašpaři nic neberou! ()

Chrustyn odpad!

Absolutně odporný pokus o českou teen comedy, která uráží i slova "amatérismus" a "nepovedený". Neskutečná sračkoidnost. ()

korbitch22 odpad!

No ty píčo to je sračka!Ubohej pokus o letní parafrázi na Snowborďáky, které navíc monumentálně nakopla prdel i o rok starší "pecka" Rafťáci.Macharáček je neuvěřitelnej ubožák, herecký obsazení mě připomínalo výprodej největších debilů z nějakýho zapadlýho maloměstskýho gymplu, nulová výprava, naprosto úděsná dějová skladba, střih horší než my v Liberationis, dialogy složený z pár frází o panictví a měření velikosti kokotů a objemu koz ploché a nesnesitelně hnusné nesuperstár Vaňkové.Pane Macharáček, pane Buberle...vy dva ste kokoti dokonalý, hodně dlouho sem neviděl tak ubohej film a bez pardonu je to jeden z nejhorších filmů, kterej sem vůbec kdy viděl.Navíc to bylo úplně o ničem a když to skončilo, připadal sem si jak po lobotomii.0%. ()

Arsenal83 odpad!

Český pokus o Prci, prci... s ohavnými nehercami, ktorí majú zjavne nejakú vývojovú chybu, pretože ani ten stokrát videný scenár nevedeli ani poriadne vysloviť, ani interpretovať. Ak teda o nejakom scenári môžeme hovoriť, ide skôr len o výplod starého neukojeného idiota. Film orientovaní pre pubertálnych nedoukov a adeptov ochotníckeho divadla. ()

marhoul odpad!

Ano, občas musíme zapíchnout zraky i do něčeho naprosto bizarního, abychom opět našli pevnou půdu pod nohama a začali si vážit například takové Ordinace v růžové zahradě. ()

mat.ilda odpad!

Jestli se tímto způsobem baví a uvažují dnešní teenageři, tak je mně jich upřímně líto. Ale pravda spíš bude, že doby a situace neznalí tvůrci mysleli, že se trefí do vkusu dnešních náctiletých, ale to se šeredně spletli, předpokládám, že se nepobavily ani ročníky 1999/ 2000. A že u nás nejsou peníze na nové filmy? Pokud jsou podobného ražení jako tento, pak nemáme čeho litovat. ()

heyda odpad!

Strašná kokotina!!! Šárka umí hezky zpívat, ale hrát? To teda ne a ostatní rádoby herci? Panebože to nemůžou ani myslet vážně. :-/ ()

Ivoshek odpad!

Jeden z mnoha filmů, se zařadil do historie kinematrografie jako zcela zbytečný. 19.10.07 - doplnění: Jen bych rád zodpověděl dobytkovu otázku "A kdo by nechtěl přebrousit Šárku Vaňkovou?" Já tedy rozhodně ne. ()

Michal Hruška vítězem filmových cen Artur

Michal Hruška vítězem filmových cen Artur

17.06.2015

Ceny v prvním ročníku soutěže krátkých filmů Artur, kterou pořádá televize Óčko, byly předány. Reportážní video můžete zhlédnout zde. Filmoví nadšenci poslali přes 50 filmů, porota vybírala mezi 29,… (více)