Mladík Sean Jones se stal náhodným svědkem vraždy, kdy mafiánský bos Eddie Kim zavraždí státního zástupce, jenž proti němu chystal žalobu. Jako nepohodlný svědek se pochopitelně stane dalším cílem Kimových zabijáků, před nimi ho nečekaně zachrání drsný agent FBI Neville Flynn. Ten ho také přesvědčí, že jediný způsob, jak být v bezpečí, je vypovídat u soudu. Navzdory všem bezpečnostním opatřením se Kim od svých informátorů dozví, kterým letadlem má být Sean dopraven do Los Angeles. Krátce po startu začnou z krabic v zavazadlovém prostoru vylézat běsnící hadi. Pomalu se rozlézají po letadle a jejich obětí se stane každý, kdo se ocitne v jejich dosahu. Poškodí elektroniku řízení a díky nim zemře i kapitán letadla, který se snažil zjistit příčinu závady. Když pak hadi zaútočí i v pilotní kabině, druhý pilot při obraně omylem otevře v celém letadle schránky s dýchacími maskami a odtud na cestující vypadnou další hadi. Neville Flynn začne s pomocí letušek Claire a Tiffany organizovat záchranu cestujících a obranu proti agresivním plazům. Agenti zjistí, že v letadle jsou stovky hadů z celého světa, proti kterým nemají nemocnice protilátky. Zdá se, že letadlo se stalo dokonalou smrtící pastí, ze které není úniku. (TV Nova)

LordBeeDoO

V principu tento film patří do jasné kategorie Odpad ! Tak proč 2 hvězdičky ? V principu se jedná o klasický akční snímek typu teroristů někde, se kterýma je třeba se poprat ... teroristy v tomto filmu představují hadi, oběti vytváří typické složení drsňáků, dobrých lidí, zbabělců a šaškujících postav, které jsou tam jen proto, aby zajímavě padly. Ať se zdá koncept jakkoliv zajímavý, je vyvedený tak nereálně a děj je tak nudný, že se film řadí mezi odpadní kousky svého žánru. Body ovšem nažene v okamžiku, kdy si z filmu divák začne dělat srandu a smát se všemožným nekonzistentnostem a blbostem a přidává vlastní glosy. V ten okmažik se z odpadu stane zajímavé odreagování na večerní podívanou s partou :-) Tak proč aspoň ty dvě hvězdičky nedat ? ()

RedHot odpad!

Naprosto ohromující filmový odpad nejtěžšího kalibru. Nasednete do letadla, vznesete se, a než se nadějete, všude na vás vyskakují hadi. Ať už modří nebo křiklavě zelení, ovšem všichni smrtelně jedovatí a pořádně nakvašení. Navíc umějí i trochu létat, takže není divu, že vás s přehledem sejmou i na vzdálenost několika metrů. Odevšad se jich plazí tisíce. Z kyslíkových masek, z přihrádek na zavazadla, z motoru i záchodové mísy, na což jeden návštěvník toalety mužského pohlaví velice ošklivě doplatí. Letadlem navíc cloumají silné turbulence, a kdyby nebylo pár duchapřítomných černochů na palubě, asi by to skončilo hodně špatně. No strašná hrůza. Teď už do zverimexu ani nepáchnu, co kdyby... ()

vojtaz

Velká sranda na nějaký "grupen" akce :D ... vážně tyhle Béčkový "horory" občas maj něco do sebe - často pobaví líp, než kdejaká komedie. Ale jelikož je to výsledek který vznikl (asi) nezáměrně musím dát tak 10% ... ale pokud by to bylo úmyslné - natočit srandu pro party puberťáků na večery někde na privátech, tak vážně špica! .... něco jako můj další oblíbenec - "Hrůza v lese" :- ) ()

SpeedyCZ

Táák, konečně jsem taky viděl tento snímek. Musím říci, že jsem se na něj po celé té propagaci docela těšil. Dostal jsem přesně to co jsem od něj očekával. Zápletka je jednoduchá, šup, šup, už abychom byli v letadle. Zde po pár minutách začíná pro cestující pravé peklo. Hadi jsou opravdu drsní, a nestraní se ničeho( viz kousnutí do oka, apod...). Samuel se mohl projevit trochu více, ale to je vinou scénáře. Bohužel na konci, se film neubránil tradičním filmovým klišé. Celkově tedy asi 70%. ()

elCampo

Celkom vydarený thriller, na ktorý sa v dnešnej dobe dá pozerať a da sa pri ňom aj pobaviť. Scéna so psom nemá chybu(kto videl pochopí), chudáčik maličký :-D. Vrelo odporúčam nielen kvôli napätiu, ale aj kvôli S.L.Jacksonovi. ()

Darkslayer

Očakával som blbosť, ale to, čo som nakoniec dostal predčilo moje očakávania (vedieť do dopredu ani sa nunúvam s pozeraním). Niečo tak stupídne som už dlho nevidel . Mýslým že už čokolvek je praktickejšie a efektívnejšie (menej blbé) na zabitie svedka vraždy ako narvať stovku nadopovaných,vzácnych, jedovatých hadov do lietadla a dúfať že spadne. Sfetované hady - budiž, ale nie slizké vraždiace stroje ako tu. Od pohybov a výzoru, až po správanie jednotlivých hadov , ktoré útočia na všetko čo sa pohne (tvorcovia asi s veľa hadmi nemali dočinenia). A čo mal preboha znamenat ten veľhad s krokodílimi zubami. Jedna stupídnejšia scéna strieda druhý stupidnejší pokus o zastavenie hadov a tretí smiešny utok hada na človeka. Klinec po hlavičke udrel ten koniec s playstationom. Jedno nechápem ako sa mohol L.Jackson nechat nahovorit na toto ... Už 1* je veľa. ()

optimus0s

Fuj. Nemám rád hady. Takže na tenhle film sem se díval skrz prsty. Jednu hvězdičku dávám za tu sličnou letušku, druhou za první útok hadů, a třetí za tu hnusnou anakondu. ()

Puol

Film, ktorý sa nehanbí za svoj b-čkový pôvod a servíruje rôzne nechutné úmrtia spôsobené kusnutím hadov do rozmanitých telesných partií. A to je asi tak všetko čo film ponúka, dej takmer žiadny, charaktery štandartné a celé sa to neuveritelne vlečie. ()

Akana

Originální námět ještě nezaručuje atraktivní podívanou. Smečka zdivočelých jedovatých hadů ohrožující letadlo, to tu asi opravdu ještě nebylo, ale taky to zřejmě málokomu chybělo. Prostě se mi zdá, že je to zápletka tak nějak řídká, horko těžko utáhne celý film a i Samuela L. Jacksona vybudí jenom k prostřednímu výkonu. 50% ()

mala_kea

Tak tohle bylo trošku moc i na mě. Proti zpracování nemám slov, to se opravdu Ellisovi povedlo. Ale ten scénář to je strašný provar. Nepamatuji se, kdy jsem se takhle tlemil dementičnosti dialogů během některých scén. Čekal jsem opravdu výplach mozků, ale že se dostane až takhle do hloubky, to jsem skutečně nečekal, jinak bych se tomu vyhnul obloukem. Co by to byl za film, kdyby nekončil "dramatickou" scénou, při které se všem zastavil dech a co by to bylo za film bez romantického konce ? Američané, toto není kult, jen strašné béčko, za které se vám většina lidí vysměje. ()

J. T. Kirk odpad!

Bohužel u tohoto filmu nemůžu dát lepší hodnocení... šel jsem do toho s tím, že to nebude nic moc, ale tohle není vůbec nic. Dokonce to není ani špatně, je to ještě mnohem horší. Pobavilo mě to, co by mělo vyznít vážně a to co mělo být vtipné bylo zase, jako moje nejhorší noční můra. Samuela L. Jacksona mám docela rád, ale tohle mu prostě nešlo. Jinak nejlepší scény byly na WC, ale samozdřejmě ani pár dobrých scén nenapraví celkově zku*vený film. ()

DHDV

Záleží na vašem osobním vkusu. Už podle komentářů (které jsou velmi rozporuplné) poznáte, že je tohle pro někoho kultovní a pro někoho „ptákovina“! Já dávám 2+ ()

char_t

Ještě 15 minut před koncem jsem uvažoval o čtvrté hvězdě, atmosféra stála za to a filmaři se nebáli zabít pěkných pár desítek postav. Ale pak S.L.J. prohlásil, že jde na to, hodil výraz "Drsňák z céčkové parodie" a opravdu šel na to. Zbytek, završený přistáním typu "mělo to trvat 15 minut, ale došel nám film, sfoukněte to za 3", bych nejraději vymazal. ()

KNTRFKT odpad!

Dát možnost národu nablblých perverzních ufonů možnost zasáhnout do scénáře, nemohlo dopadnout jinak, než takhle. Každopádně, kdejaký onan si při tom jistě přišel na své, protože vymyslet to, že Pamelu kousne užovka do dudlíku mohl určitě jen nějaký brčálník z Illinois. A tak sexuálně zvrhlí, bílým práškem sjetí, vlivem incestních hybridizací zaostalí maniaci splácali snad tu největší kokotinu, co měla kdy možnost spatřit světlo světa a jen za toho Samuela to nepošlu do úplné prdele. No a jak tady Išrwůd píše, ultra motherfucking cool film roku, zřejmě to svou cílovou skupinu mělo. Ale co, pošlu to tam. ()

Folky

Strašně zábavná hovadina. Jacksonovi nahláškovaný hrdina jde a zapamatovatelné scény film taky má, takže nemám potřebu si stěžovat na tupý scénář a radši si to užiju jako guilty pleasure. ()

MickeyStuma

Akční ekohoror. Zní to divně, ale je to tak. A dějově tak jednoduchý, až je to hanba. Svým způsobem má příběh i katastrofický motiv a tak je podle toho podaná dějová šablona, právě používaná pro katastrofické snímky. Nejdříve se seznámíme s hlavním konceptem dějové linky a tím je letecký převoz korunního svědka agenty FBI k soudnímu přelíčení v klasicky podané atmosféře postupně se naplňujícího dopravního letadla. Jakmile vzlétne, netrvá dlouho a začnou se dít věci. Objeví se to, co již prozrazuje název snímku. Spousta postav s osobním charakterem a hlavně Samuel L. Jackson v roli agenta FBI Flynna rozehrávají doslova válečnou vřavu v boji proti hadům, jaká tady snad ještě nebyla. Celé to má svou energii, zábavnost a docela rychlé tempo. Dobrodružství se stále drží svého hlavního tématu a jedinkrát se nezdržuje zbytečnými dějovými odbočky. Vyšší rozpočet dal šanci kvalitnějším CGI efektům, tak alespoň něco. Takové dějové motivy povětšinou zpracovávají nízkorozpočtová filmová studia, jako je třeba Asylum, a tak, co se týče kvality, v tomto případě není co vytknout. Sebemenší chybička v tak rychlém tempu i tak lehce zmizí. Vyloženě lecjaká pecka to není, ale jako zábavný film funguje dobře. Možná by to chtělo krapet ubrat na rychlosti tempa a tím dodat přijatelnější plynulost. Ale jo. S nějakou tou rouškou fantazie sobě vlastní se dá film užít ke své spokojenosti. Zkrátka smrtonosná past zase trochu jinak. ()

Pomsta opeřeného hada

Pomsta opeřeného hada

09.05.2006

Věřte nebo ne, ale dějí se divné věci. Princ Charles začal nosit šaty lady Di, 90% blondýnek zmizelo nedlouho po premiéře Titanicu a v USA vznikl další fenomén. Ptáte-li se proč, řeknu netuším. Ptáte… (více)