Z vesmíru přilétá na Zemi loď. V ní jsou nestvůry, které začnou hned útočit na lidi. Vždy se přisají na lidský obličej, nakladou vajíčka do těla a poté se z těla „vyklube“ ještě horší zrůda – vetřelec. Brzy nato přilétá další loď s vesmírným tvorem – Predátorem, z jehož lodi vetřelci uprchli. Predátor likviduje těla mrtvých lidí, které zabili vetřelci, ale zabije i policistu, který ho při tom viděl, a stáhne ho z kůže. Predátor má i výjimečnou schopnost – umí být prakticky neviditelný. Poté dál sleduje stopy vetřelců a likviduje jimi zanechané mrtvoly lidí. Podaří se mu vetřelce najít a některé i zabít. Ostatní však prchají do města, kde dál zabíjejí a množí se... Místní šerif Morales objeví zohavené tělo policisty. Je mu jasné, že se nejedná o normální vraždu. Do města se vrací z vězení šerifův přítel Dallas a vyhledá svého bratra Rickyho. Ten je zamilovaný do dívky Jesse, která chodí s Dalem, ale zrovna se s ním rozchází. Cítí, že ji Ricky miluje a tajně s ním večer navštíví místní bazén. Tam je překvapí naštvaný Dale se dvěma kamarády a dojde ke rvačce. Nejsou zde však sami. Napadne je vetřelec a dva chlapce zabije. Ricky, Jesse a Dale jen o kousek vyváznou živí... Ve městě přibývá mrtvých. Po útoku Predátora na vetřelce dokonce dojde k požáru v elektrárně. Dallas se proto přidává k šerifovi a na Rickyeho popud se oba vydají do bazénu. Těla zde už nejsou, jen spousta krve. Rychle jedou pryč, je jim jasné, že tohle sami nezvládnou. Lidé jsou vyděšeni, protože zrůdy zahlédli nebo je viděli vraždit. Morales, Dalas, Ricky a další se vybaví zbraněmi a vysílačkou volají Národní gardu, která přijede do města. Poručík a jeho jednotka jsou však vetřelci likvidováni... Šerif Morales volá další posily. Plukovník Stevens jim říká, že je vyzvednou na náměstí, ale Kelly, která se ke skupině přidala s dcerou, se to zdá divné. Proč by měli lézt do středu příšer? Skupina se rozdělí. Dallas, Ricky, Jesse a Kelly spolu s dalšími odjíždějí k nemocnici, odkud se chtějí dostat pryč vrtulníkem. Morales a skupina lidí pokračují na náměstí. Dallas a ostatní dorazí k nemocnici, ale nejsou tu sami. Na místě jsou totiž nejen vetřelci, ale i Predátor... (TV Prima)

kishi_SO

Jezisi!!! Keby somarina kvitla tak toto je rajska zahrada. Jedinou a dost podstatnou chybou AvP2 su ludia. Zostrihana verzia honu Predatora na Alienov o dlzke cca 15 - 20 minut by bola hodna Oscara ale tato blbost fuuuuu...jedine co chvalim su uz spominane sceny "lovu" a este mobilita Predatora vzrastla oproti prvemu dielu asi o 200%. ()

Pjotrik

Tak tohle se opravdu nepovedlo. Ono už z traileru bylo jasné, že se žádný příběh konat nebude, ale pořád to ještě mohla zachránit atmosféra, či nějaký pěkný, vkusný, originální zvrat...taky ne. Hlavně že přijde hromada lidí do kina, s čím odejdou nás nezajímá (v kině jsem nebyl:)). Prvních deset minut je celkem slušných. Docela mě překvapila ta surovost (holčička to schytá od "alienpavoučka"), potom už jedeme od desíti k pěti. Nechápu jak mohli páni Strausové takhle nevyužít potenciál, který poskytují dvě nejhrůznější vesmírná monstra. Film se rychle přehoupne do teenage adventury, kde občas někdo umře, protože lezl do kanálu, postavy jsou pitomoučké ale z nějakého důvodu hrají prim(já být vetřelcem nebo predátorem, urazím se a odletím zpátky na planetu...kterou si taky nějaký šílenec dovolil ztvárnit - to nemá nikdo práva na postavu predátora?!). Takže si kromě výše zmiňované scény s pavoučkem pamatuji už jen Kristen Hager ve spodním prádle. 45% ()

veverysiak

Slušný potenciál bol neodpustiteľne utopený v neprehľadne tmavom vizuále, kde poväčšine nebolo jasné, kto koho bije a plieska o stenu, neviem, čím to bolo spôsobené, ale niekto by si zaslúžil pár voľných lôžok v tamojšej pôrodnici, ale nápady a akcia na slušnej béčkovej úrovni, takže 55%. ()

Benjo

Nechápu proč se tam tak řešili vztahy mezi lidma...je to Aliens vs Predator sakra....:-D poslední fight Predaliena s Predatorem byl epickej a Predator je prostě největší borec...ale tenhle film je po Vteřelcovi 4 asi nejhorší film s touhle tématikou.... všechny dobry akční scény sou bud v kanále nebo v deštivé noci .....strašně nasvíceno...škoda nevim jestli je to takhle zmíněno už ve hře či v nakem komiksu, ale rozmnožování Predaliena je docela nelogický ()

Carnosaurus

Jednička mi přišla neuvěřitelně sterilní a dá se říci nudná. Od dvojky jsem čekal víc a dostal jsem ještě víc sterility a nudy. Nevím proč, ale od doby, co se vetřelci a předátoři začali předvádět na plátně společně, mě přestali bavit. Film jsem viděl před měsícem a už si ani nepamatuji proč jsem ho dokoukal. škoda ()

Trinculo

Klasická monster vyvražďovačka. Viděno v gore verzi. A ty děťátka v porodnici. Vrchol vetřelčího cynismu, ale zároveň absolutní devalvace idee původních sérií. ()

tyzmrde

2x lepší než jednička, když jsem to viděl 2x tak to bylo supr podívaná ale po 3. shlednutí to bylo už nudnějši. Oproti jedničce je to hororovější. ()

LeePriest

Vetřelec se Sigourney Weaver a Predátor s Arnoldem Schwarzeneggerem patřili k velice vydařeným filmům. Když se monstra z těchto dvou filmů měli konečně sejít v jednom, očekávání bylo velké. První Vetřelec vs Predátor nebyl špatný, ale očekávání nenaplnil. Toto pokračování je ještě o něco slabší. ()

Wimpy

Tento film musí vidět každý fanda vetřelce i predátora. Nezaručuji však, že se bude všem líbit. Já jsem si přišel na své, i když souboje těchto dvou vesmírných ras by mohly být skutečně propracovanější. Děj filmu navazuje přímo na první (dle mého názoru i velmi slabý) díl této ságy. S tím rozdílem že film má své tempo již od začátku. Tempo však, až na výjimky, do konce filmu nepoleví. Ve filmu se to hemží nejen krvelačnými potvorami z rodu alienů, ale také fůrou odkazů na předchozí filmy s vetřelcem a predátorem v hlavní roli. ()

moriero

ALIEN sérii miluju celý svůj život, proto tohle bolelo. Hodně to bolelo. AVP1 sice dala nafrak celé Alien mytologii, ale alespoň to vykompenzovala skvělým střihem a strhujícím dějem. Tohle dílko je zmatené, jalové a dokonale vykastrované. Bratry Strauseovi bych vysadil někde na LV-426 a nechal je nahé a bezezbraně pobíhat po kolonizační základně místo Newt. P.S. PRO VŠECHNY PŘÍŠTÍ AUTORY PŘÍPADNÉHO POKRAČOVÁNÍ: ALIEN NEPATŘÍ DO OTEVŘENÉHO PROSTORU! PŘÍSLUŠÍ MU TEMNÉ KLAUSTROFOBICKÉ PROSTORY! ()

PeteBuck odpad!

Už jednotka mi pripadala otrasná, a tak som to riskol a pozrel si aj túto zlátaninu, aby som zistil, či to môže klesnúť na úplné dno filmárskej tvorby. Môže. Môj dedo hovoril, že nikdy nie je tak zle, aby nemohlo byť ešte horšie. Zasa mal pravdu. Toto je proste hrôza. Jednotka mala aspoň minimálnu snahu o kvalitu, ale toto bolo čo? Najskôr máme mestečko, ktoré žije typickými problémami (ako napr. teenageri, čo sa bijú o nejakú babu), potom tam capne loď aj s votrelcom na palube a je jasné, že ponevierajúci sa otecko so synáčikom budú prvými obeťami. Veľká časť filmu sa odohráva v takej tme, že nevidíme, čo je čo, kto je kto. Vidíme zopár nechutností, ako votrelci, čo sa narodia z tehotnej ženskej a iné kraviny. Jednu chvíľu mám dojem, že sa votrelci množia exponenciálnou radou, asi si to už začali aj rozdávať medzi sebou, lebo začínajú byť všade. Úprimne k postavám som si nevypestoval vôbec žiadne sympatie, vypadali ako výber tých najotravnejších Amíkov, postavy sú plytké, no proste na konci som dúfal, že všetci do jedného pomrú. Dúfal som, že votrelec aj predátor spoja sily a zničia ľudstvo. Keď predátor minul tou svojou hviezdicou votrelca a tá pripichla tú babu o stenu, tak som sa už len smial. Takto by som nejako zatočil so scénaristami a režisérom. Sorry páni. A ten koniec, kde sa objavila pani Yutani (v predchádzajúcom dieli sa objavil pán Weyland), to mal byť asi začiatok slávnej spoločnosti, ktorá tak bažila po votrelcovi. Pardon. Hrôza. Tento film ja proste neberiem. Totálna blbosť. Som rád, že tieto filmy (čiže Alien vs. Predator) pán Ridley Scott odignoroval, keď robil Promethea. Nič iného si ani nezaslúžia. ()

LencaN

Zapomenutelné, tuctové, bez výrazných hereckých projevů. Chvílemi mi to přišlo jako levný horůrek s Paris Hilton. Akorát se tu prostě potkává banda lidí, kteří se snaží zachránit z města, ve kterém se přemnožila "milá zvířátka" a jeden "uklízeč" se to snaží celé napravit... což taky nechápu, proč si nevzal posilu. Celkově tam bylo opět pár nelogičností oproti tomu, co jsme se o Vetřelcích dozvěděli z předchozích dílů. Jde o slušnou střílečku, u které nemusíte zaměstnávat svoje mozkové závity. Maximálně v temnějších scénách trochu zaostřovat zrak, abyste byli schopni rozeznat správnou příšerku od méně správné. ()

TheNero

Ruku v ruce s lepším grafickým zpracováním vetřelců i predátora jde do kytek i jejich osud. V původních dvou (dejme tomu i třech) vetřelcích bylo dokonalé to, jak se pracovalo s atmosférou celého filmu, kdy se dokonalý organismus pomalu vyklubal, vyrostl a pak jednoho po druhém zabíjel členy posádky či obyvatele planety - objevovaly se dějové zvraty a vypjaté scény, vše bylo promyšlené a dávalo to smysl. V tomto filmu můžete vidět (tedy pokud v té tmě, s rozklepanou, mnohdy i párkrát za vteřinu střiženou kamerou, něco uvidíte) bandu bezcílně běhajících a zabíjejících potvor, které, tak nějak bokem, likviduje predátor - proč, to mi zatím nikdo neobjasnil. Na planetě Zemi jsou všichni zkrátka proto, aby se do toho všeho mohla zapojit i parta teenagerů a mohli jsme se všichni podívat na krásné tělo té blondýnky u bazénu...tuto scénu režiséři jako jedinou ze všech nočních i nějak normálně nasvítili. Ve zkratce, když se čtyřikrát sní a znovu stráví vetřelec, dvakrát predátor, pak se to obojí dohromady hodí na talíř, sní, stráví a vyjde to ven, vznikne tento "výtvor". Hvězdička za to, že mi tento film pomohl uvědomit si cenu lidského života a našeho času, který bychom neměli zbytečně mařit. A za tu blondýnku. ()

Ace.A.T.L.

Zklamání a zase zklamání.... Skvěle rozjetá myšlenka z jedničky, se naprosto vytratila a už se jen parazituje na jméně. Tak úžasnej potenciál je ten tam. Tohle mělo vyjít jinak a byl by to trhák. Tohle je jen srágora stylu Piranha 3D. Naprosto to potlačí respekt k vetřelcům i k predátorům. Z vetřelců jsou jen okatý loutky a predátor je snad jen člen pouličního gangu. Zbytečně přetmavený scény jsou jen a jen ku škodě, protože člověk nestíhá rozlousknout to, co by se mu mělo líbit. Za mě 2* a PODÍVAT SE MŮŽETE, ALE NEMUSÍTE ()

Dacsus

Škoda preškoda tých niekoľkých zbytočných lacných lakačiek a nelogizmov (vďaka ktorým to má výraznú patinu béčkovosti), ako aj toho, že bráchači Strauseovi evidentne netušia ako budovať atmosféru a napätie - takto je to len ľúbivá atrakcia poskladaná sťa lego z nahodilých dielcov, nič viac. Taktiež tomuto žánru moc nepomôže, ak sa autori doňho snažia narvať čo najviac charakterov, bez snahy nadviazať u diváka s nimi aspoň minimálne empatické puto (na čo samozrejme ani niet v tomto prípade mnoho priestoru - a ak aj niekto zareve, divákovi je to šumafuk). Horror má byť sústredený. Dve hviezdy sú za niektoré naozaj vypečené momenty (videná unrated verzia). ()

Vojta-x odpad!

Ti dva bratři nejsou režiséři, ale neschopní volové. Nechápu toho dalšího vola z Twenty, který jim uvolnil peníze na tento ubohý "film" o ničem. Zápletka na hovno, herci to samé, pokračování super filmu jak stehno. Díky moc ODPAD ()

Kushina

Možná až přehnaně mnoho krvavých vražd lidí, které se mi tolik nelíbily. Jinak souboje predátora skvělé. Kombinace predátora a aliena vskutku nechutná :D 50% ()

FireOfFilth

Nápad na tento příběh nebyl špatný, sice klasicky klišoidní. Ale opět postavy totálně nudné, nezajímavé prostě nikdo kdo by ten film táhl.Ale co je nejhorší je ta akce, takový zběsilý střihy kamery, kdy divák nevidím vůbec nic, pouze chaos. Na tohle se opravdu dívat nešlo. Rád bych viděl další film z tohoto crossover univerza, ale ne takhle špatně natočen. ()

Predátora čeká další sequel

Predátora čeká další sequel

26.06.2014

Avatar... a dál?

Avatar... a dál?

15.12.2009

k0C0UR už se s námi podělil o dojmy z londýnské světové premiéry, dnes (úterý 15. 12.) se koná novinářská projekce v Praze, takže během dne budou přibývat další komentáře. Uvidíme, jak budou… (více)

Vyhoďme ho z kola ven...

Vyhoďme ho z kola ven...

10.06.2006

...a ukažme si na něj prstem. Před několika dny se filmová mašinerie opět rozhoupala k akci a vydala prohlášení o režisérovi pokračování nejzmršenějšího a zároveň nejočekávanějšího scifi horroru,… (více)