Reklama

Reklama

Z vesmíru přilétá na Zemi loď. V ní jsou nestvůry, které začnou hned útočit na lidi. Vždy se přisají na lidský obličej, nakladou vajíčka do těla a poté se z těla „vyklube“ ještě horší zrůda – vetřelec. Brzy nato přilétá další loď s vesmírným tvorem – Predátorem, z jehož lodi vetřelci uprchli. Predátor likviduje těla mrtvých lidí, které zabili vetřelci, ale zabije i policistu, který ho při tom viděl, a stáhne ho z kůže. Predátor má i výjimečnou schopnost – umí být prakticky neviditelný. Poté dál sleduje stopy vetřelců a likviduje jimi zanechané mrtvoly lidí. Podaří se mu vetřelce najít a některé i zabít. Ostatní však prchají do města, kde dál zabíjejí a množí se... Místní šerif Morales objeví zohavené tělo policisty. Je mu jasné, že se nejedná o normální vraždu. Do města se vrací z vězení šerifův přítel Dallas a vyhledá svého bratra Rickyho. Ten je zamilovaný do dívky Jesse, která chodí s Dalem, ale zrovna se s ním rozchází. Cítí, že ji Ricky miluje a tajně s ním večer navštíví místní bazén. Tam je překvapí naštvaný Dale se dvěma kamarády a dojde ke rvačce. Nejsou zde však sami. Napadne je vetřelec a dva chlapce zabije. Ricky, Jesse a Dale jen o kousek vyváznou živí... Ve městě přibývá mrtvých. Po útoku Predátora na vetřelce dokonce dojde k požáru v elektrárně. Dallas se proto přidává k šerifovi a na Rickyeho popud se oba vydají do bazénu. Těla zde už nejsou, jen spousta krve. Rychle jedou pryč, je jim jasné, že tohle sami nezvládnou. Lidé jsou vyděšeni, protože zrůdy zahlédli nebo je viděli vraždit. Morales, Dalas, Ricky a další se vybaví zbraněmi a vysílačkou volají Národní gardu, která přijede do města. Poručík a jeho jednotka jsou však vetřelci likvidováni... Šerif Morales volá další posily. Plukovník Stevens jim říká, že je vyzvednou na náměstí, ale Kelly, která se ke skupině přidala s dcerou, se to zdá divné. Proč by měli lézt do středu příšer? Skupina se rozdělí. Dallas, Ricky, Jesse a Kelly spolu s dalšími odjíždějí k nemocnici, odkud se chtějí dostat pryč vrtulníkem. Morales a skupina lidí pokračují na náměstí. Dallas a ostatní dorazí k nemocnici, ale nejsou tu sami. Na místě jsou totiž nejen vetřelci, ale i Predátor... (TV Prima)

(více)

Videa (4)

Trailer 2

Recenze (918)

Cervenak 

všechny recenze uživatele

Nehorázna sračka. Kreténsky scenár (bez preháňania - toto by som vymyslel a napísal za jednu 8-hodinovú šichtu za počítačom), impotentná réžia a katastrofálny strih. Hodina filmu sa odohráva v tme a daždi a je to tak zle nasvietený a neprehľadne zostrihaný chaos, že budete režiséra jednotky P. Andersona považovať za dôstojného nástupcu Scotta a Camerona. Kto ešte nevidel a teší sa na šťavnaté béčko: VŠETKY gore scény sú v necenzurovanom traileri a NIČ INÉ zaujímavé v tom filme nie je! Vlastne... ani tie gore scény nie sú zaujímavé, pretože sú to len mizerné digitálne efekty. Nechápem, prečo toto nešlo priamo na DVD. ()

ClintEastwood 

všechny recenze uživatele

Je to mírně nadprůměrný akční sci-fi film, ve kterém se představí dvě naše oblíbené mimozemské postavy, kvalitativně zhruba na úrovni prvního dílu. Predátor stojí opět za pozornost. Jeho výbava a způsob boje, vypadají opravdu zajímavě a tato postava dodává filmu velikou jiskru. Škoda jen některých nočních scén, které jsou trochu nepřehledné a kazí tak divákovi jinak silný, hororový zážitek. Musím uznat, že chvílemi má film fakt slušnou atmosféru - a to se (obzvlášť v dnešní době) cení. Vypněte mozek a bavte se. ()

Reklama

Dudek 

všechny recenze uživatele

Po nějaké chvilce přemýšlení musím smutně napsat, že AVP2 rozhodně není akčním filmem roku jak jsem po nadšeneckém traileru čekal. FIlm je jasným důkazem, že velký fanoušek se automaticky nerovná dobrému režisérovi, přesto však chlapci mají pár příjemných es v rukávu a v několika momentech se jim daří příjemně citovat (nebo jen uboze vykrádat?) známé klasiky kinematografie. Přesto však snímek zklame v místech, kde měla být jeho největší síla. Samotných soubojích, kterým prostě alespoň ta minimální filmařská zručnost chybí. Škoda že počáteční nakročení k béčkovitosti toho nejhlubšího zrna již brzy vezme za své, přesně v ten moment, kdy se tvůrci začnou snažit o přílišnou velkolepost. Děj není příliš nabušený a základní dějová linie nemá co nabídnout. Díky za to. Tento fakt spolu s krátkou stopáži zařídí alespoň jednu pozitivní věc, snímek se odvleče velmi brzy a vcelku rychle. Vetřelci vs Predátor 2 jsou ve své podstatě lepší než předchozí díl, ale snaží se působit až příliš nabouchaným dojmem, což kazí výsledný efekt. V několika místech ale nechybí humor, což se chválí. Velký problém jsem měl hlavně s herci, protože to co předvádí se nedá ani nazvat špatnými výkony. Přesto se však těším až se na film znovu podívám, očekávám, že v teple domova si tuto podívanou užiji mnohem více. ()

Djkoma 

všechny recenze uživatele

Bratři Strauseové nejsou režiséři. Dokázali to tímto snímkem a já opět lituji nepochopitelných rozhodnutí ze strany Twenty century Fox. Série Vetřelců měla alespoň danou kvalitu, která ani v nejhorších místech, ani ve filmech, které překopal bůh ví kdo a řekl jejich režisérům, že mají smůlu, neklesl na takovouhle úroveň. Ani ohledně Predátorů se nekonalo trapní nudné krvavé nic. Ať už Arnold Schwarzenegger nebo Danny Glover, oba si uhráli pod taktovkou režisérů svoje. V AvP nechybí nejen kvalitní režisér, který poddá látku přehledně a pro diváka příjemně stravitelně, ale také postava, kterou by si divák mohl přisvojit za svou(za sebe) a fandit jí. Já osobně fandím tak maximálně Predátorovi s laserovými tečkami mířícími na nějakého vetřelce. Lidstvo vyškrtněte, stejně je tam k ničemu a jen z nich létají kusy krve a občas se nějaká hezká levná modelka před kamerou svlékne, a dejte nám pořádnou řež, kde se nebude nikdo snažit skrýt akci do tmy, aby divák neviděl neschopnost. Abych jen nekritizoval Strausseové potěšili v pár scénách, kde si nebrali servítky a tak je to jedině dobře. Diváci dneska nechtějí vidět, co ukazovali jinde, ale něco neobvyklého a zajímavého a snad i chladnokrevného. K čemuž se například vetřelčí inkubace v lese na otci a synovi poměrně přibližovala. ()

Zeck 

všechny recenze uživatele

DOKONALOST! Tento film je další ukázkou toho, že dnešní divák je přemlsaný a filmy, které by ještě před 10 lety byly kultem největšího kalibru, dnes přechází s opovržením. Po příšerné jedničce, na které byl vidět mizerný scénář, rozpočet, herecké výkony a hlavně způsob lovení, přišla inovativní dvojka, která splnila přání všem fanouškům Aliena a rozpoutala peklo přímo v hustě obydleném městě. Zapadlé město, spousta vražd, nové techniky Predátora, nové způsoby zabíjení, dokonalé triky, žádné servítky (mrtvé děti, zrození Aliena z těhotné ženy, infikování nemluvňat), rozsekaná armáda, kvalitní herecké výkony, dobrý příběh a sympatické postavy. Proč to má do prdele 47%? Lidi jsou magoři, tohle je prvotřídní nábuch, který trvá jen 90 min. přitom diváka udrží v pohotovosti po celou dobu, protože děj kvalitně graduje a přichází pořád s něčím novým. Mám skvělý pocit naplněnosti a nic co má podobný film mít, tam prostě nechybělo. 100% 13.07. 2010, prozatím jeden z nejlepších filmových zážitků tohoto roku! ()

Galerie (46)

Zajímavosti (31)

  • V původní verzi scénáře, měla být divákům poprvé představena domovská planeta vetřelců. Dokonce vznikly i nákresy. Nakonec ale z nápadu sešlo. (cariada)
  • Poprvé, kdy se vetřelec narodí z dítěte. (cariada)
  • Díky zbylým penězům si bratři Strausové mohli dovolit něco, o čem dříve jen snili, ukázali planetu Predátorů. (BloodMax)

Související novinky

Predátora čeká další sequel

Predátora čeká další sequel

26.06.2014

Začalo to Predátorem a Predátorem II, pokračovalo crossovery Vetřelec vs. Predátor a Vetřelci vs. Predátor 2 a nakonec přišli Predátoři. Jakýs takýs sequel jedničky, kterým chtěli Robert Rodriguez … (více)

Avatar... a dál?

Avatar... a dál?

15.12.2009

k0C0UR už se s námi podělil o dojmy z londýnské světové premiéry, dnes (úterý 15. 12.) se koná novinářská projekce v Praze, takže během dne budou přibývat další komentáře. Uvidíme, jak budou… (více)

Vyhoďme ho z kola ven...

Vyhoďme ho z kola ven...

10.06.2006

...a ukažme si na něj prstem. Před několika dny se filmová mašinerie opět rozhoupala k akci a vydala prohlášení o režisérovi pokračování nejzmršenějšího a zároveň nejočekávanějšího scifi horroru,… (více)

Reklama

Reklama