poster

Vetřelci vs. Predátor 2

 • USA

  Aliens vs. Predator: Requiem

 • Slovensko

  Votrelci vs. Predátor 2

 • Velká Británie

  Aliens vs. Predator: Requiem

Akční / Sci-Fi / Horor / Thriller

USA, 2007, 97 min (Director's cut: 102 min)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Kaka
  ***

  Začátek je tak bleskový, že se divák ani nestačí pořádně rozkoukat, zhasnout světla a vzít si popkorn a už tu máme vetřelčí zárodky sápající se na obličeje nebohých lidí. Tento nejnovější díl se drží velmi striktně předchůdců co se klasických trademarků a jiných specifik týče. Od zvuků soubojů, po typické vychytávky na obou stranách. Jako bonus nám tvůrci ukazují na pár okamžiků planetu Predátorů (úchvatné) a po celý film je možné co chvíli vidět nějakou tu novou promakanou věcičku, kterou jsme do teď vidět ve filmu nemohli (zbraně predátorů). To vše v ostřejší kameře, jasněji viditelné a pořádně navoňené, neboť už nejsme v osmdesátkách, aneb technika vpřed. Děj bohužel nulový a lidé se na pár vyjímek chovají jako stáda na porážku. Nechybí klasické klišé (rozdělení grupy, hrdinské kousky), ale naštěstí tu lidé nehrají hlavní roli. Souboje monster nic moc, chybí přehled v akci a takový nějaký ten správný spád (Bay, Woo, Mann apod), avšak zaujme kladení důrazu na váhové dispozice jednotlivých oblud (prorážení zdí, ničení všeho kolem sebe). Jako detailní přehlídka legend je to velmi zábavné a technicky poměrně slušné. Jako pocta klasikám to ujde, protože spousta scén je v podstatě replika v moderním kabátku (nemocnice, kanalizace, konvoj), jako čistokrevná vyvražďovačka poměrně špatné. Proto se to chce soustředit na lovce a slizouna a hned má člověk lepší pocit.(20.7.2008)

 • Lateef
  **

  Další z filmů, které navnadí slušnou upoutávkou, aby pak ve své opravdové podobě zklamali. Bitky dvou největších vesmírných monster jsou rozcupované chaotickou kamerou a příšerným střihem tak, že se stávají až nekoukatelné. Musíme si tedy vystačit se souboji "na dálku". Predátor umí své šurikeny vrhat více než přesně, z laserového děla kuší na všechny strany, v chodbách a labyrintech používá důmyslnou loveckou taktiku a bičem práská jako Indy. Jenomže tohle všechno není nic jiného, než co bychom víceméně neznali z trailerů. Žádný vymazlený záběr hodný zapamatování, nic. To samé lze říct o Vetřelcích, běhají po lesích a po městě, sem tam někoho vykostí. Pravda, krvavě vykostí. Postavy jsou bezvýznamné, vedou zbytečné a nudné dialogy a jsou tu jenom proto, aby se staly kořistí xenomorfů či opancéřovaného lovce. Režiséři měli zůstat v hledišti a nepouštět se do takových akcí, na které nebyl zjevně ani dostatečný rozpočet. Když Alien vs Predator, tak jedině ve vesmíru, vysrat se na lidi a stominutovou nonstop rubačku, rozpočet alespoň 80 miliónů a to mi neříkejte, že by to nepřitáhlo pořádné masy lidí, které by tak dostaly to, co chtějí vidět. Takhle je to i napodruhé jakési rozplizlé, i když pár odkazů na předešlé filmy potěšily... 129 miliónů dolarů(výdělek celosvětově)(1.2.2008)

 • zelvopyr
  odpad!

  Trailer byl dost velké klamání a film zklamání... Odpustím leccos, ale pokud existuje 5 filmů s Vetřelci a 3 s Predátory, tak tu máme něco jako pravidla... a ty tenhle film suverénně porušuje -- ale nikoli pro dobro věci nebo pro šokování, ale z neumětelství. //// Tenhle film mi přišel jako remake nějakého slabšího Vřískotu kombinovaného s nejnepovedenějším TV-UFO filmem. Laciné dokonce i proti jedničce... především myšlenkově, i když triky a výprava taky. Ale asi nejvíc mi vadil idiot, co seděl vedle mě a hlasitě to komentoval... ne aby vtipkoval, ale prostě měl asi tak vysoké IQ, že tu a tam něco musel sám sobě vysvětlovat (přitom mu bylo tak 40). Asi cílová skupina diváků :-((29.12.2007)

 • BadoXXII
  *

  H.R. Giger a Stan Winston vytvorili nezabudnuteľné monštrá.Sériu o Alienoch mám veľmi rád, každá jedna časť je iná a v každej sú skvelé nápady. S bodovaním je to asi nasledovne Alien : 95%, Aliens : 90%, Alien3 : 80% a Alien4 :60%...A čo Predátor? veľmi podobné... Predátor:85% a Predátor2 : 60%....Postava Aliena a aj Predátora je mi známa aj z comicsov a obe mám rád....Alien Vs. Predator : 40% bol už podstatne slabším filmom ako všetky predchádzajúce, ale ponúkol zaujímavú akciu a film ako celok sa dal dopozerať, aj keď bol veľmi debilný...Preto som bol zvedavý aj na film Aliens vs. Predator: Requiem. Jedná sa však o ešte slabší film ako prvý AvP. Film neobsahuje žiadne zaujímavé nápady, recikluje scény z predchádzajúcich sérií a to v oveľa slabšej forme ( jazda obrneným transportérom, votrelec vo vode, liečenie predátora atď...). Akcia je nezaujímavá a zle nasvietená. Vo vačšine prípadov vidieť len jedno veľké h-o-v-n-o. Zvuky sú otrasné, Votrelci vydávajú neustále jeden a ten istý zvuk kvičiaceho prasaťa a mňa z toho začala bolieť hlava. Efekty sú veľmi slabé a ani záverečná bitka nie je dobre nakrútená. Bratia na režisérskej stoličke neurobili svoju robotu dobre. Scenár je debilný a reči opäť priveľmi vážne. Ako paródia dobré , ale ako Akčný sci-fi horor píííííííííííííp, ech, radšej to už nechám tak. 1* za Aliena a Predátora, občas im vidno aspoň hlavu. 20%(24.2.2008)

 • Hitman_47
  ****

  Někteří lidi by si měli udělat v hlavě pořádek...myslím to upřmně. Když někdo jde na AvP2, tak od toho má čekat jediné...Alieny a Predatory jak si navzájem jdou po krku a ejhle, on o tom tenhle film vlastně je, kdo by to čekal? Aha, všichni ti vědátoři tady, kteří chtěli vidět Predyho jak rozjímá nad svou sexualitou a aliena v roli psychiatra. To vy si raději skočte na jedno, dvě sezení...on vám to pan učený rád vysvětlí, děkuji a ahoj.(29.12.2007)

 • - Ve scény, kdy predátor připravuje zařízení na rozbor DNA, je možné si všimnout, že v zařízení již je průhledný roztok, který nasaje až později z rozbité láhvi po vetřelci. (Strzengon)

 • - Spoiler: Predátoři, kteří se ve filmu objevují, jsou tzv. "Wolf", "Scar", "Crash", "Huntsmaster" a hybridní "Predalien". Predátor "Scar" se již objevil v předchozím filmu Vetřelec vs. Predátor (2004). (cinemag)

 • - Díky zbylým penězům si bratři Strausové mohli dovolit něco, o čem dříve jen snili, ukázali planetu Predátorů. (BloodMax)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace