Vetřelci vs. Predátor 2

Aliens vs. Predator: Requiem

Votrelci vs. Predátor 2

Aliens vs. Predator: Requiem

Akční / Sci-Fi / Horor / Thriller

USA, 2007, 97 min (Director's cut: 102 min)

• POMO

Pre daný film skvelý scenár. Síce bez nápadov a charakterizácie postáv, ale nabitý akciou a bez jediného nudného miesta. Čo z neho ale stvorili režiséri, je smutné. Neprehľadnosť a špatný strih akčných scén, z ktorých pozostáva 80% stopáže, evokuje DVDčkové céčko s Michaelom Paré. Obzvlášť pri strielačkách s armádou zostáva rozum stáť. Veľká škoda, pretože z tak zahustenej predlohy, slušných produkčných hodnôt a kultového zázemia sa dalo uvariť veľmi efektné béčko.(2.1.2008)

• TheRaven

Od tohoto filmu jistě nikdo nečeká žádné umělecké dílo, ale to k čemu slouží, plní na výbornou. Sice jsou tam opět záležitosti u kterých se divák tak akorát rozčílí, ale jinak se ani příliš nenudí. Zajímavé jsou přípomínky prvního dílu predátora některými podobnými situacemi a hudbou. A nakonec musím uznat, že je to opravdu nesrovnatelně lepší než jednička - AVP.(5.5.2008)

• Radyo

ZOO Hollywood přináší návštěvníkům komentované krmení vetřelců v několika různých pavilonech i časech! Na toto krmení ale raději neberte své děti, mohly by se snadno stát součástí živého programu! Konec hlášení v českém jazyce! ..... Co k tomuto (doufám že definitivně poslednímu) sequelu dodat více? Snad jen, že když se dva perou, tak třetí se nesměje, protože je spolu se čtvrtým, pátým, šestým, sedmým, (....) i třítisícímosmistýmsedmdesátým dávno mrtvý. Ano, smrt se tady prezentuje na mnoho způsobů, vesměs okoukaných jindy a jinde. A v kostce (nebo krychli) řečeno, to je to jediné (krom zběsilé šíleně nastříhané akce), co film nabízí.(14.10.2013)

• zelvopyr

Trailer byl dost velké klamání a film zklamání... Odpustím leccos, ale pokud existuje 5 filmů s Vetřelci a 3 s Predátory, tak tu máme něco jako pravidla... a ty tenhle film suverénně porušuje -- ale nikoli pro dobro věci nebo pro šokování, ale z neumětelství. //// Tenhle film mi přišel jako remake nějakého slabšího Vřískotu kombinovaného s nejnepovedenějším TV-UFO filmem. Laciné dokonce i proti jedničce... především myšlenkově, i když triky a výprava taky. Ale asi nejvíc mi vadil idiot, co seděl vedle mě a hlasitě to komentoval... ne aby vtipkoval, ale prostě měl asi tak vysoké IQ, že tu a tam něco musel sám sobě vysvětlovat (přitom mu bylo tak 40). Asi cílová skupina diváků :-((29.12.2007)

• Dan9K

Strašná sračka, po prvním dílu opět dehonestace mé nejoblíbenější série, ale překvapivá absence několika žánrových klišé, na které bych vsadil před zhlédnutím kotník a celkově lehká (ale nijak závratná) nekorektnost, mi neumožňuje dát menší hodnocení, i přesto, že jinak by to bylo skoro na odpad. I když ne...ten atomový hřib...žádný film s atomovkou nemůže být úplně špatný...(12.5.2009)

• - Poprvé se zde objevuje kříženec vetřelce a Predátora - Predalien. (BloodMax)

• - Spoiler: Predátoři, kteří se ve filmu objevují, jsou tzv. "Wolf", "Scar", "Crash", "Huntsmaster" a hybridní "Predalien". Predátor "Scar" se již objevil v předchozím filmu Vetřelec vs. Predátor (2004). (cinemag)

• - Filmový debut Liama Jamese - zde jedna z prvních obětí nelítostných vetřelců na planetě Zemi. (AntiasKing)