Vetřelci vs. Predátor 2

Aliens vs. Predator: Requiem

Votrelci vs. Predátor 2

Aliens vs. Predator: Requiem

Akční / Sci-Fi / Horor / Thriller

USA, 2007, 97 min (Director's cut: 102 min)

• tombac

Z potenciálně velkolepé bitvy příslušníků dvou vesmírných zabijáckých ras vyšplíchla na plátno v režii dvou zapálených neumětelů nemastná neslaná břečka, z které se bude natěšenému, leč soudnému divákovi dělat už po dvaceti minutách šoufl. První útok Predaliena na člověka předznamenává veškerou "horrorovou" sci-fi akci, jež se nese ve stylu "kontaktní mordy, z nichž máme velký kulový". Veškerá akce je nepřehledně a nezáživně nasnímaná, což z trailerů a pětiminutové ukázky šlo těžko vyčíst. Bohužel nezáživný je i zbytek. Podprůměrní a nezajímaví herci řeší nezajímavé věci v nezajímavě natočeném, řemeslně podprůměrném filmu. Vše korunuje řada WTF momentů, při kterých publikum v sále zhusta vyprsklo smíchy. Až to člověka nutí ke štípnutí, zda se mu to jen zdá... Vetřelci a Predátoři v tomhle blivajzu nadobro ztratili gloriolu respektovaných ultrakillerů a smrskli se na pouhé marketingové lákadlo. Důstojník Ripleyová a major Dutch se obrací v hrobě. 3/10(28.12.2007)

Soundtrack Brian Tyler: 1. Aliens Vs. Predator - Requiem - Brian Tyler ,2. Opening Titles ,3. Decimation Proclamation ,4. Requiem Epilogue ,5. National Guard Part 1 ,6. National Guard Part 2 ,7. Taking Sides ,8. Predicide ,9. Kelly Returns Home ,10. Coprocloakia ,11. Power Struggle ,12. Skinned And Hanged ,13. Down To Earth ,14. Predator Arrival ,15. Special Delivery ,16. Alien Awakening ,17. Striptease ,18. Buddy's New Buddy ,19. Searching The Poolhouse ,20. Gutless And Autosurgiosis ,(13.5.2011)

• tron

„Mierte presne.“ – „Nehavarujte.“ Režijne debutujúci bratia sa poučili z chýb jednotky, takže dvojka je na rozdiel od prvej časti značne krvavá, postavy majú psychológiu a Predátor je drsný hajzel a nie sympaťák zo susednej galaxie. Bohužiaľ, krvavosť nie je všetko (hoci je miestami hardcore, vedie zrejme scéna s nemocničným oddelením pre tehotné ženy), Predátor si nedokáže vybudovať rešpekt ako u McTiernana a psychológia sa zasekla na základnej škole (dostane chlapec dievča? Naučí starší brat mladšieho zodpovednosti? Učeše si šerif ofinku?). Napriek hŕstke svetlých okamihov (pohľad na kurióznu planétu Predátorov, slávne mimozemské monštrá KONEČNE v klasickom lese Severnej Ameriky) je prvá polovička vražedná. Je totiž venovaná fádnym, totálne nezaujímavým postavám, prenášajúcim banálne dialógy. Ak tvorcovia čakali, že sa vcítim do kože daných postáv a obľúbim si ich, potom je skutočne naivný. Druhá polovica je našťastie venovaná drastickej akcii. Tá miestami poteší, väčšinou ale otravne dopláca na neprehľadnosť. Odohráva sa v noci, nefunguje elektrika, stále niekto svieti do kamery a prší. Často som vôbec NEVIDEL, čo sa deje. Tvorcovia týmto nešťastným spôsobom asi potrebovali maskovať malý rozpočet, ale Spielberg a Scott to v ČEĽUSTIACH a VOTRELCOVI dokázali neporovnateľne rafinovanejšie (a pôsobivejšie). Množstvo odkazov (zvuky príšer, pani Yutani, hudba) a „prequel pocit“ (obrnený transportér, likvidácia mariňáckeho oddielu) zo začiatku poteší, časom sa ale z citovania stáva skôr parazitovanie, bez schopnosti pridať niečo nové. Logiku ani riešiť nebudem (Predátor starostlivo zázračnou kyselinou „vyparuje“ stopy po mimozemskej existencii a potom z kože stiahne chlapa a zavesí ho do koruny stromu, aby ho všetci našli).(21.6.2008)

Že by nám malo pre druhý pokus stačiť len viac a viac krvi? Moji milý ale len o tomto nie je práve táto sága a to ani zďaleka, na stenu hádzať hrach teda krv vie skoro každý, kto si vie nájsť obchod ketchupom. Takže po prvom prehmate mali prísť "preborníci" bratia Strauseovci a oni mali stanoviť konečný poriadok aby uspokojili chúťky fanúšikov a kde teda ponechali talent? _Vykrádačka ako vyšitá od ctenej už nám známej hudby, ktorá k niektorým scénkam vyznie absolútne do prázdna, nehovoriac o tupých dialógoch ako z rozprávky a jednoduchej šablónke príbehu a do nho natesnať všetko možné len aby bolo na čo pozerať a možno že si ani nevšimneme, že to ma riadne prihlúpli - tupý dej! _Kostými oblúd sú fajn urobené, však ako vždy ale ich vzájomné súboje už nikoli, rýchli strih nám neponúkne nič iné než mišmaš, a mutácia Votrelca s Predátorom to my fakt už nesedí, to ho už rovno môžu zmutovať barz aj zo slonom, proste novodobá séria AVP je pre mňa nehorázne hluchým miestom, kde si ale vôbec neprídem na svoje, v tomto prípade si je lepšie pustiť staré časti ovplívajúce aj skutočnou temnosťou a výborným príbehom a nielen povrchným výplachom, ktorý nám ponúka tento kvázy paškvál. A dušovanie sa na tom že tu je zaručene lepšie než prvý AVP nie je zrovna na mieste, kto má otvorené oči musí vidieť že to je zhruba na rovnakej úrovni pokiaľ nie ešte o niečo nižšej. _Aby som nebol len kritický asi prvá polovica filmu sa dá ako tak zniesť aj keď béčkovitosť srší skoro od začiatku až po trápny koniec, plus sklamanie vďaka kulisám lesa, to ako nemali k dispozícii skutočný les? V priebehu druhej polovici filmu ma už bolala hlava ako už dávno nie a tak som sa na tento počin tešil. "Páni producenti už stačilo, toto už nerobte nikdy viac!" ║Rozpočet $40miliónovTržby USA $41,797,066Tržby Celosvetovo $128,883,716║ som sa veru čudoval že po prvom slušnom zárobkovom dni($9,515,615) to tak rýchlo začalo v tržbách klesať a to nasadili práve okolo Vianoc keď sú zisky filmov najvyššie z roku ▐ Tržby za predaj DVD v USA $28,036,513 //počet predaných kusov 1,454,146/videl v kine: 40%/(4.1.2008)

Neuveríte, kým neuvidíte. Takúto kvalitnú akciovú strašiačku s dokonalým scenárom som ešte asi ani nevidel. Už slávny predchodcovia sa mi celkom páčili, ale premňa bol tento dvakrát silnejší a efektnejší. A to, že sa to začínalo presne tam, kde sa predošlý diel skončil, len pridalo na kvalite série. A fakt tam umrie každí, kto si to zaslúžil :) Acch, jak by som sa tešil trojke… Ale možno bude lepšie, keď sa to celé nepokazí dajakým blábolom…(29.11.2008)

• - Jedná se o první film zahrnující postavu Predátora, kde Predátor zabije ženu, ač neúmyslně. (Chipsonator)

• - Natáčení probíhalo v Kanadě od 30. září 2006 do 20. května 2007. (Yardak)

• - Na "Zlatých malinách" byl film Vetřelci vs Predátor 2 nominován hned dvakrát. Za nejhorší pokračování a za nejhorší rádobyhoror. (messiah)