Vetřelci vs. Predátor 2

Votrelci vs. Predátor 2

• Nizozemsko

Akční / Sci-Fi / Horor / Thriller

USA, 2007, 97 min (Director's cut: 102 min)

Maminka to zhodnotila velice výstižnou větou: "Těma lidma to pohnojili." A já s ní souhlasím (trochu mi to připomělo ten jeden nebo dva díly Ordinace v růžové zahradě co jsem viděl), jen ještě dodávám, že tam toho pohnojili víc. Pro začátek bych přidal trochu světla. Vzpomeňte si na prvního a druhého predátora, který se skoro celý odehrával ve dne. No ale co už. Hlavní Predátor je sympaťák jako vždy a vetřelci jsou tak jako obvykle hnusně hnusní. Problém je v režii bratří Stausových, kterým nepodařilo vytvořit pořádnou atmosféru. Jejich plus ale je, že aspoň splňují některé fanouškovské sny. Planeta predátorů a děti v roli inkubátorů jsou asi z těch nejhlavnějších. Za to vlastně asi jsou ty tři *.(8.2.2008)

Nefilmovci, kteří snad viděli všechny Vetřelce a Predátory stokrát popředu i pozpátku, se to toho opřeli správně od podlahy a stejně bohapustě jako Anderson všechno po podlaze rozmydlili. Sice ne tak důkladně, ale na další veselý cross-úlet bez duše to plně dostačuje. Predátor jako vždy výrazně ruluje celým filmem, vetřelci tvoří jen fašírku na odstřel, predalien (v roli vůdce smečky) je zcela do počtu a lidský faktor je omezen na natvrdlé průpovídky a ucházející splatter úmrtí. Holt velká škoda, protože nějaká ta atmosféra se z toho vykřesat povedla, Tylerova hudba je vysoce nadstandardní a táhne kdejakou zpackanou koláž (nezaslouženě), popelnicové akce je také požehnaně a dost zběsile to odsýpá. A jeden se u toho ještě vrchovatě nasměje._____Nejvíc jsem se řezal u finální scény a vůbec těch několika málo záběrů s plukovníkem "Nesrat se s tim, atomovku na ně!". :) 2,5*(20.7.2008)

• Dudek

Po nějaké chvilce přemýšlení musím smutně napsat, že AVP2 rozhodně není akčním filmem roku jak jsem po nadšeneckém traileru čekal. FIlm je jasným důkazem, že velký fanoušek se automaticky nerovná dobrému režisérovi, přesto však chlapci mají pár příjemných es v rukávu a v několika momentech se jim daří příjemně citovat (nebo jen uboze vykrádat?) známé klasiky kinematografie. Přesto však snímek zklame v místech, kde měla být jeho největší síla. Samotných soubojích, kterým prostě alespoň ta minimální filmařská zručnost chybí. Škoda že počáteční nakročení k béčkovitosti toho nejhlubšího zrna již brzy vezme za své, přesně v ten moment, kdy se tvůrci začnou snažit o přílišnou velkolepost. Děj není příliš nabušený a základní dějová linie nemá co nabídnout. Díky za to. Tento fakt spolu s krátkou stopáži zařídí alespoň jednu pozitivní věc, snímek se odvleče velmi brzy a vcelku rychle. Vetřelci vs Predátor 2 jsou ve své podstatě lepší než předchozí díl, ale snaží se působit až příliš nabouchaným dojmem, což kazí výsledný efekt. V několika místech ale nechybí humor, což se chválí. Velký problém jsem měl hlavně s herci, protože to co předvádí se nedá ani nazvat špatnými výkony. Přesto se však těším až se na film znovu podívám, očekávám, že v teple domova si tuto podívanou užiji mnohem více.(22.12.2007)

• imf

Dvě legendy po lobotomii. Strauseové mají nakoukáno, ale za kamerou se chovají jako fanoušci, nikoliv jako uvážliví režiséři. Film s přepálenou expozicí se tak smrskne na pár neinvenčních vykrádaček, spoustu hloupých dialogů a zástup promarněných šancí. Ve výsledku se může s jedničkou chytit za ruce a snožmo skočit ze skály. Tak aby obě "díla" svorně skončily v propadlišti dějin, kde na ně slušně vychovaný divák nemusí vzpomínat. A ten dovětek naznačující trojku? Brrr...(21.12.2007)

Z kdysi vynikajících hororových monster (a filmů) je dnes pouťová atrakce a všechny lidské postavy mají hned od začátku na čele vytetováno "KOŘIST". Přesto je film o něco málo lepší než jednička, a to proto, že je trochu brutálnější, umírají i postavy, do kterých byste to neřekli, a prostředí obyčejného městečka je v těchto sériích neokoukané.(31.1.2008)

• - Neproběhlo žádné promítání pro novináře, což není běžné. (cariada)

• - Poprvé, kdy se vetřelec narodí z dítěte. (cariada)

• - Poprvé se zde objevuje kříženec vetřelce a Predátora - Predalien. (BloodMax)