Vetřelci vs. Predátor 2

Aliens vs. Predator: Requiem

Votrelci vs. Predátor 2

Aliens vs. Predator: Requiem

Akční / Sci-Fi / Horor / Thriller

USA, 2007, 97 min (Director's cut: 102 min)

• Flipnic

Naprosto neuvěřitelné zklamání ... Film mne chvílemi úplně štval tím, jak byl zasazen do neustálé tmy. Ano přítmí a šero do horroru a podobných žánrů patří, ale co tady tvůrci předvedli, to bylo něco neskutečného!! A to jsem se naschvál na film díval v noci na velké TV a stejně jsem asi tak ze 30% vůbec nevěděl a nevím, co se tam dělo, kdo se s kým řezal atd. Tenhle nešvar srazil můj požitek z filmu téměř na bod mrazu a tam ho přikoval navíc ještě otřesný scénář, otřesné herecké výkony (nevyžaduju v těchto filmech kdovíjaké výkony, ale to co někteří herci předváděli mi připomínalo trashe z let 70. ...). Nepochopitelné řešení osobnách záležitostí jednotlivých postav v první polovině filmu, i když to na děj a výsledek nemělo vůbec žádný vliv. Zmatená akce, obstojné triky a gore ... které to ale rozhodně nezachránily. Opravdu mě je líto, jak chudák Predátor dopadl ... zvlášť když jsem den před tím sledoval původní první díl od McTiernana, abych svojí přítelkyni ukázal, jaký úžasný horror to je ... No moc se jí to nelíbilo, ještě, že jsem jí nepustil tohle ...(2.7.2008)

• flanker.27

Bratři Strauseové dokazujou, že vymáčknout ze scén alespoň trochu napětí je pro ně neřešitelný problém. K tomu spousta kiksů v nelogickém scénáři, přeskakování z místa na místo, postavy dost divně reagujou na dění okolo, inkubační doba alienů je nějak rychlá. BTW Kde vlastně predalien získal schopnost klást vejce? O nějakých zajímavých charakterech si můžeme nechat jenom zdát, snad kdyby se film skládal jen z boje predátora a alienů úplně bez lidí (ovšem za předpokladu lepšího nasvícení, sestříhání atd.), dalo by se na to dívat. V několika scénách se tvůrci pokoušejí o odkazy na předchozí filmy, o to víc jejich práce vypadá zoufale. Líbil se mi snad jen predátorův zbrojní arzenál.(31.12.2008)

Je to výborný akčný sci-fi horor, ktorý je pokračovaním slušnej jednotky. Má veľmi dobrý príbeh odohrávajúci sa hneď po udalostiach predchádzajúceho dielu, takže posádka predátorskej vesmírnej lode je kvôli votrelcovi z predátora vyhladená a tak loď spadne neďaleko jedného mestečka uprostred hôr. Kvôli tomu sa Predalien schopný klásť vajcia dostane na slobodu a tak priletí predátor zo svojej planéty, aby zničil všetky stopy, lenže počet votrelcov rýchlo narastá a tak musia obyvatelia mestečka bojovať o svoje prežitie. So spracovaním som veľmi spokojný, prvá polovica je ešte taká rozbehová a postavy, ktoré sú tu predstavované ma ani až tak moc nezaujali, ale v tomto prípade je mi to úplne jedno, keďže tu ide v prvom rade o obe mimozemské rasy, ktoré tu majú dosť priestoru, pričom oceňujem postupný vzostup votrelcov a aj jednanie predátora, takže aj tu sa je na čo pozerať. A v druhej polovici sa to už naplno rozbehne, jedna zaujímavá scéna strieda druhú a musím skutočne pochváliť toto dosť nezvyklé prevedenie, pretože zatiaľ čo takmer všetky podobné filmy sú podané tak, že nejaká skupina ľudí je izolovaná od civilizácie a tak ich hlavným cieľom je dostať sa k najbližším ľudom, polícii, zbraniam a podobne, no tu sa všetci musia spoľahnúť len na seba a moc im nepomôžu ani zbrane, ani národná garda a dokonca ani to, že sú uprostred mesta plného ľudí. A veľkým plusom je aj celkové nekompromisné prevedenie, keďže tu umierajú deti, tehotné ženy a potešilo ma aj ukončenie romantickej línie z prvej polovice. A práve tieto fakty u mňa povyšujú tento film na výnimočnú žánrovku. Akcie je tu dosť a páči sa mi. Trochu ma mrzí, že nie je úplne ideálna natočená, chcelo by to lepšiu prehľadnosť, za čo môže aj to, že sa až príliš často odohráva v tme, ale nie je to až tak zlé, aby sa na to nedalo zvyknúť. Hlavne, že samotných stretov jednotlivých rás je tu plno a sú celkom nápadité a aj drsné. Takže je skutočne radosť pozerať hlavne na všetky tie predátorove likvidácie, či už votrelcov, ale aj ľudí, no bavila ma všetka akcia, len to zneškodnenie vojakov malo omnoho väčší potenciál. Herecké obsadenie je iba priemerné, nikto mi tu neprekážal, ale zároveň si ma ani výraznejšie nezískal, no ako som spomínal, tu mi ide aj tak o mimozemšťanov. Réžia a technická stránka určite mohli byť aj lepšie, o atmosfére alebo napätí sa tu vôbec hovoriť nedá a aj tá prehľadnosť mohla byť lepšia, ale v priebehu filmu s tým nemám problém, vyhovuje mi aj tento štýl. Už jednotka sa mi páčila, ale toto pokračovanie je ešte lepšie, pre mňa skvelá žánrovka, ktorú pozerávam opakovane. 85%(22.1.2008)

• TheRaven

Od tohoto filmu jistě nikdo nečeká žádné umělecké dílo, ale to k čemu slouží, plní na výbornou. Sice jsou tam opět záležitosti u kterých se divák tak akorát rozčílí, ale jinak se ani příliš nenudí. Zajímavé jsou přípomínky prvního dílu predátora některými podobnými situacemi a hudbou. A nakonec musím uznat, že je to opravdu nesrovnatelně lepší než jednička - AVP.(5.5.2008)

• petero

Tak ako ma Rambo potešil tak ma AVPR na plnej čiare sklamal a jediný pocit zadosťučinenia mi prichádza napáliť mu odpad! pretože čo i len jedna hviezdička by bola vzhľadom k Andersonovmu AVP (**) nespravodlivá. __ Začiatok vo vesmíre je najlepší, v lese to bolo tiež v pohode ale ako náhle padla tma a dej sa preniesol z kanála do mestečka už sa na to nedalo pozerať. __ Triky sú fajn, postavy Alienov a Predátora sú zmáknuté perfektne a výborná je i hudba ale tým to hasne. Béčková réžia, absencia scenára a hercov bez charizmy v neprehľadnom a totálne nezáživnom príbehu a bez jedinej scénky po ktorej by som si bol povedal že toto bolo dobré ako bol skok facehuggera v spomalenom zábere alebo bitka aliena s predátorom v rozpadávajúcej sa miestnosti z AVP, tu nehrozí a dej smeruje k vopred jasnému záveru. Film ničím neprekvapí, ničím nezaujme je totálne zbytočný, nudný a neuveriteľne ma nasral pretože stret týchto dvoch príšer sa tentoraz absolútne minul účinku. __ Skrátka zaradenie tejto série na Zem a hlavne do súčastnosti medzi obyčajných ľudí riešiacich svoje bežné pozemské trable nie je dobrý nápad. Túto sériu treba vystreliť niekde ďaleko do budúcnosti a ešte ďalej do vesmíru a nasadiť proti nim drsných vesmírnych mariňákov nech to má aspoň atmosféru a aký taký nádych AvP univerza.(5.2.2008)

• - Predalien měl ve scénáři přezdívku "Chet". (cariada)

• - V původní verzi scénáře, měla být divákům poprvé představena domovská planeta vetřelců. Dokonce vznikly i nákresy. Nakonec ale z nápadu sešlo. (cariada)

• - Spoiler: Predátoři, kteří se ve filmu objevují, jsou tzv. "Wolf", "Scar", "Crash", "Huntsmaster" a hybridní "Predalien". Predátor "Scar" se již objevil v předchozím filmu Vetřelec vs. Predátor (2004). (cinemag)