Vetřelci vs. Predátor 2

Aliens vs. Predator: Requiem

Votrelci vs. Predátor 2

Aliens vs. Predator: Requiem

Akční / Sci-Fi / Horor / Thriller

USA, 2007, 97 min (Director's cut: 102 min)

• H34D

Nezačínalo to úplně špatně, AvP 2 se totiž s divákem moc nepáře, klidně vydá vetřelcům napospas i obličeje těch sympatičtějších jedinců. Bohužel vše se začíná hroutit s jakýmsi pokusem o velkolepost, postavy jsou špatné, nevýrazně zahrané a téměř každý dialog je utrpení. Když si k tomu připočteme, že to nezachraňují ani akční scény, nad kterými můžeme pouze kývnout hlavou a po skončení filmu klidně zapomenout (příliš tmavé, nevýrazné a možná zbytečně prostříhané), zjistíme, že AvP 2 může tak maximálně konkurovat AvP 1. Kdyby se jen někdo pokusil o srovnání s prvním Alienem, chudák Ridley Scott by se dozajista obracel v hrobě (pakliže by byl mrtvý samozřejmě), protože bratři Strausovi očividně moc režijního talentu nepobrali... "Mummy, are the monsters gone?" Jasně, že ne ty huso blbá, AvP 3 cumming soon! "Těšme se". 4/10(16.3.2008)

Film rozhodne neni zadna sracka, jak tu skoro kazdej vyrvava. Dokonce je i lepsi nez prvni dil. K filmu mam v podstate jen dve vytky, obcas je to vsechno silene tmavy a obcas je ten strih tak zbesilej, ze z toho clovek nic moc nema. Krapet jsem se bal, jak to dopadne, kdyz tu bude jen jeden predator, jenze tohle je peknej drtic a ne zadnej chcipacek, jako ty v prvnim dilu. No a u vetrelcu je vse pri starym, akorat, ze tady jsou za ty slabsi. Taky je fajn, ze lidi tu jsou jen takova spina co se primotala do bitek, sice je tu neco jako hlavni postavy, ale moc dulezity nejsou. Navic ve filmu uvidime par dalsich predatorovo vychytavek a domovskou planetu. Taky ma film dobre vyvazenou akcnost s hororovou atmosferou a sem tam padne naka slusna hlaska. A konec je taky povedenej. Proste solidni rezba na lepsi 4*.(27.12.2007)

Neuveríte, kým neuvidíte. Takúto kvalitnú akciovú strašiačku s dokonalým scenárom som ešte asi ani nevidel. Už slávny predchodcovia sa mi celkom páčili, ale premňa bol tento dvakrát silnejší a efektnejší. A to, že sa to začínalo presne tam, kde sa predošlý diel skončil, len pridalo na kvalite série. A fakt tam umrie každí, kto si to zaslúžil :) Acch, jak by som sa tešil trojke… Ale možno bude lepšie, keď sa to celé nepokazí dajakým blábolom…(29.11.2008)

• Gilmour93

Coline, Gregu, u Twentieth Century Fox teď brousíte tužky..? Má očekávání byla pramalá, přesto se už dlouho nepodařilo žádnému snímku mě takhle iritovat. Scénář děravý jak síť chudého velrybáře, naprosto dementní dialogy bortící již v zárodku pokus o vybudování nějaké atmosféry a chaotická režie dvou nadšených diletantů, kteří mylně předpokládali, že diváci disponují Riddickovou schopností nočního vidění. Jediným světýlkem naděje tak byla otvírající se pumovnice jako předzvěst blížícího se konce tohoto zprznění. Nu což, alespoň bude mít smažící se znesvětitel č.1 Anderson v pekelném kotli společnost. Bří Strauseové by si měli uvědomit, že když je někdo bláznivý fanda dejme tomu United a umí trochu kopnout do míče, tak to ještě automaticky neznamená, že se může prohánět po hřišti s portugalským importérem vlasového gelu..(10.2.2009)

• POMO

Pre daný film skvelý scenár. Síce bez nápadov a charakterizácie postáv, ale nabitý akciou a bez jediného nudného miesta. Čo z neho ale stvorili režiséri, je smutné. Neprehľadnosť a špatný strih akčných scén, z ktorých pozostáva 80% stopáže, evokuje DVDčkové céčko s Michaelom Paré. Obzvlášť pri strielačkách s armádou zostáva rozum stáť. Veľká škoda, pretože z tak zahustenej predlohy, slušných produkčných hodnôt a kultového zázemia sa dalo uvariť veľmi efektné béčko.(2.1.2008)

• - První rozhodnutí, které s určitostí padlo, bylo, že film bude mít vysoký Rating R. Producenti se totiž domnívali, že přílišná "měkkost" je jediný problém předchozího dílu. Důsledkem úmyslného zvýšení minimální věkové přístupnosti filmu byla například scéna, kdy se vetřelec vyklube z dítětě. (cariada)

• - Ve scény, kdy predátor připravuje zařízení na rozbor DNA, je možné si všimnout, že v zařízení již je průhledný roztok, který nasaje až později z rozbité láhvi po vetřelci. (Strzengon)

• - Na "Zlatých malinách" byl film Vetřelci vs Predátor 2 nominován hned dvakrát. Za nejhorší pokračování a za nejhorší rádobyhoror. (messiah)