Vetřelci vs. Predátor 2

Votrelci vs. Predátor 2

• Nizozemsko

Akční / Sci-Fi / Horor / Thriller

USA, 2007, 97 min (Director's cut: 102 min)

• Lateef

Další z filmů, které navnadí slušnou upoutávkou, aby pak ve své opravdové podobě zklamali. Bitky dvou největších vesmírných monster jsou rozcupované chaotickou kamerou a příšerným střihem tak, že se stávají až nekoukatelné. Musíme si tedy vystačit se souboji "na dálku". Predátor umí své šurikeny vrhat více než přesně, z laserového děla kuší na všechny strany, v chodbách a labyrintech používá důmyslnou loveckou taktiku a bičem práská jako Indy. Jenomže tohle všechno není nic jiného, než co bychom víceméně neznali z trailerů. Žádný vymazlený záběr hodný zapamatování, nic. To samé lze říct o Vetřelcích, běhají po lesích a po městě, sem tam někoho vykostí. Pravda, krvavě vykostí. Postavy jsou bezvýznamné, vedou zbytečné a nudné dialogy a jsou tu jenom proto, aby se staly kořistí xenomorfů či opancéřovaného lovce. Režiséři měli zůstat v hledišti a nepouštět se do takových akcí, na které nebyl zjevně ani dostatečný rozpočet. Když Alien vs Predator, tak jedině ve vesmíru, vysrat se na lidi a stominutovou nonstop rubačku, rozpočet alespoň 80 miliónů a to mi neříkejte, že by to nepřitáhlo pořádné masy lidí, které by tak dostaly to, co chtějí vidět. Takhle je to i napodruhé jakési rozplizlé, i když pár odkazů na předešlé filmy potěšily... 129 miliónů dolarů(výdělek celosvětově)(1.2.2008)

Neuveríte, kým neuvidíte. Takúto kvalitnú akciovú strašiačku s dokonalým scenárom som ešte asi ani nevidel. Už slávny predchodcovia sa mi celkom páčili, ale premňa bol tento dvakrát silnejší a efektnejší. A to, že sa to začínalo presne tam, kde sa predošlý diel skončil, len pridalo na kvalite série. A fakt tam umrie každí, kto si to zaslúžil :) Acch, jak by som sa tešil trojke… Ale možno bude lepšie, keď sa to celé nepokazí dajakým blábolom…(29.11.2008)

Na jednej strane suhlasim s Pomom, mohli z toho urobit kvalitny film so slusnymi dialogmi. Nieco mi tam naozaj chybalo, dialogy boli v niektorych chvilach tak blbe ,,nasa vlada by nas predsa nikdy neoklamala" ze som sa musel smiat a taktiez katastroficka kratka stopaz filmu a niekedy naozaj prilis dlhe, tmave zabery a neprehladne strihy, ale na druhej strane tam nebola minuta, pri ktorej by som sa nudil a brutalne sceny boli slusne natocene. Avsak skoda premrhanej sance, mohol to byt daleko lepsi film.................. 29.07.2008(9.1.2008)

• Psema

Stejně špatné jako jednička, tentokrát však z trochu jiného úhlu. Anderson možná kašlal na diváky a dělal si s mytologií a jejím roubováním na děj co chtěl, ale alespoň uměl natočit pár scén vysloveně na efekt, aby u toho popcornožravec spokojeně zamlaskal. Strauseové neumějí vůbec nic. Ani jeden. Potvrdilo se, že fanouškovství je krásná věc, ale nezaručuje kvalitní filmařinu. Zkrátka a dobře, pokud nemáte odpovídající buňky, nenatočíte brutální vybíjenou ani když budete mít za zády eRkový rating a nadržené, na krev natěšené diváky. Bez tempa, bez atmosféry, bez nápadu, bez režie. AvP 2 nemá jediný moment, jenž by chytil takříkajíc za koule nebo příjemně pošimral aritmii. Je to jen sled scén bez jakéhokoliv pojiva, s mizernými dialogy, obskurními hereckými kreacemi a neskutečně debilními akčními scénami. Pokud je vám osm a stačí vám ke štěstí upadnutá ruka a pár rozstřelených hlav, tak je tahle břečka určená přímo pro vás. Kdo vyrostl na Cameronovi a Scottovi, nechť dá ruce pryč.(23.12.2007)

• Aluska88

Myslela jsem, že toto pokračování by mohlo být "jen" o trochu méně kvalitnější, než Vetřelec vs Predátor. Mýlila jsem se. Bylo o dost. Občasná dějová nenávaznost a nelogičnost scén nebyla to nejhorší oproti neustálé tmě, vyskytující se po většinu filmu. Stejně jako oproti stále stejným, zbytečným a opakujícím se scénám, které začnou být po chvíli velmi nudnými a nezáživnými, přestanete se na ně soustředit, dialogy vnímáte jen na půl ucha a čekáte, kdy, případně s trochou zvědavosti, i jak film skončí a bídnému scénáři, jehož kvality se plně projeví zhruba v poslední půlhodině. "Proč zastavujeme?" - "Protože to nedává smysl. Vláda nám lhala." - "Nesmysl, vláda přece lidem nelže."(8.6.2009)

• - Filmový debut Liama Jamese - zde jedna z prvních obětí nelítostných vetřelců na planetě Zemi. (AntiasKing)

• - První rozhodnutí, které s určitostí padlo, bylo, že film bude mít vysoký Rating R. Producenti se totiž domnívali, že přílišná "měkkost" je jediný problém předchozího dílu. Důsledkem úmyslného zvýšení minimální věkové přístupnosti filmu byla například scéna, kdy se vetřelec vyklube z dítětě. (cariada)

• - V októbri 2016 sa podľa webu PrettyFamous umiestnil film na 22. priečke v rebríčku "Najhoršie horory všetkých čias". (Paldiny)