Reklama

Reklama

Vetřelci vs. Predátor 2

  • USA Aliens vs. Predator: Requiem (více)
Trailer 4

Z vesmíru přilétá na Zemi loď. V ní jsou nestvůry, které začnou hned útočit na lidi. Vždy se přisají na lidský obličej, nakladou vajíčka do těla a poté se z těla „vyklube“ ještě horší zrůda – vetřelec. Brzy nato přilétá další loď s vesmírným tvorem – Predátorem, z jehož lodi vetřelci uprchli. Predátor likviduje těla mrtvých lidí, které zabili vetřelci, ale zabije i policistu, který ho při tom viděl, a stáhne ho z kůže. Predátor má i výjimečnou schopnost – umí být prakticky neviditelný. Poté dál sleduje stopy vetřelců a likviduje jimi zanechané mrtvoly lidí. Podaří se mu vetřelce najít a některé i zabít. Ostatní však prchají do města, kde dál zabíjejí a množí se... Místní šerif Morales objeví zohavené tělo policisty. Je mu jasné, že se nejedná o normální vraždu. Do města se vrací z vězení šerifův přítel Dallas a vyhledá svého bratra Rickyho. Ten je zamilovaný do dívky Jesse, která chodí s Dalem, ale zrovna se s ním rozchází. Cítí, že ji Ricky miluje a tajně s ním večer navštíví místní bazén. Tam je překvapí naštvaný Dale se dvěma kamarády a dojde ke rvačce. Nejsou zde však sami. Napadne je vetřelec a dva chlapce zabije. Ricky, Jesse a Dale jen o kousek vyváznou živí... Ve městě přibývá mrtvých. Po útoku Predátora na vetřelce dokonce dojde k požáru v elektrárně. Dallas se proto přidává k šerifovi a na Rickyeho popud se oba vydají do bazénu. Těla zde už nejsou, jen spousta krve. Rychle jedou pryč, je jim jasné, že tohle sami nezvládnou. Lidé jsou vyděšeni, protože zrůdy zahlédli nebo je viděli vraždit. Morales, Dalas, Ricky a další se vybaví zbraněmi a vysílačkou volají Národní gardu, která přijede do města. Poručík a jeho jednotka jsou však vetřelci likvidováni... Šerif Morales volá další posily. Plukovník Stevens jim říká, že je vyzvednou na náměstí, ale Kelly, která se ke skupině přidala s dcerou, se to zdá divné. Proč by měli lézt do středu příšer? Skupina se rozdělí. Dallas, Ricky, Jesse a Kelly spolu s dalšími odjíždějí k nemocnici, odkud se chtějí dostat pryč vrtulníkem. Morales a skupina lidí pokračují na náměstí. Dallas a ostatní dorazí k nemocnici, ale nejsou tu sami. Na místě jsou totiž nejen vetřelci, ale i Predátor... (TV Prima)

(více)

Videa (4)

Trailer 4

Recenze (912)

J*A*S*M 

všechny recenze uživatele

Měl jsem s tím stejné problémy jako s prvním dílem - po pár minutách se dostavila nuda. Je to docela s podivem, protože se tu skoro neustále něco děje, vetřelci někoho vraždí, popřípadě se bijou s predátorem, ale je to natočeno tak neuvěřitelně sterilně a bez náboje, že se člověku až dělá smutno při představě, co z avpr mohlo být, kdyby... Kdyby akční scény byly přehledné, postavy pronášely smysluplnější dialogy (nebo víc takových jako "vláda lidem nelže"), mimozemské potvory byly alespoň chvílema celé vidět, nebo kdyby se zapracovalo na atmosféře - prostě kdyby to režíroval někdo jiný. Výsledný dojem je sice o nepatrný kousíček lepší než u prvního dílu, ale pořád žalostně slabý. AvP 3 do vesmíru a bez Strausů prosím... ()

Lima 

všechny recenze uživatele

Jako byste chodili po pouťovém ´Domu hrůzy´ s exkluzivními exponáty, za kterých byste nic neviděli, protože v elektrárně zrovna vypnuli proud. Bratři Strausové v nočních scénách (které tvoří 2 třetiny filmu) přinášejí zmatečně sestříhané a ve tmě utopené akční scény, ve kterých kolikrát netušíte, kdo koho zrovna morduje, kdo na koho střílí a jestli tohle stvoření je zrovna predátor, nebo šéf alienů. Bráchové se svým scénářem sice dokazují, že i z jednou vymačkaného citrónu se dá ještě dostat nějaká šťáva, ale za kameru ať už raději nelezou. ()

Reklama

Radyo 

všechny recenze uživatele

ZOO Hollywood přináší návštěvníkům komentované krmení vetřelců v několika různých pavilonech i časech! Na toto krmení ale raději neberte své děti, mohly by se snadno stát součástí živého programu! Konec hlášení v českém jazyce! ..... Co k tomuto (doufám že definitivně poslednímu) sequelu dodat více? Snad jen, že když se dva perou, tak třetí se nesměje, protože je spolu se čtvrtým, pátým, šestým, sedmým, (....) i třítisícímosmistýmsedmdesátým dávno mrtvý. Ano, smrt se tady prezentuje na mnoho způsobů, vesměs okoukaných jindy a jinde. A v kostce (nebo krychli) řečeno, to je to jediné (krom zběsilé šíleně nastříhané akce), co film nabízí. ()

POMO 

všechny recenze uživatele

Pre daný film skvelý scenár. Síce bez nápadov a charakterizácie postáv, ale nabitý akciou a bez jediného nudného miesta. Čo z neho ale stvorili režiséri, je smutné. Neprehľadnosť a špatný strih akčných scén, z ktorých pozostáva 80% stopáže, evokuje DVDčkové céčko s Michaelom Paré. Obzvlášť pri strielačkách s armádou zostáva rozum stáť. Veľká škoda, pretože z tak zahustenej predlohy, slušných produkčných hodnôt a kultového zázemia sa dalo uvariť veľmi efektné béčko. ()

Isherwood 

všechny recenze uživatele

Co mi na téhle crossoverové sérii vadí nejvíce je fakt, že ze dvou ikon hororové sci-fi vytřískali tvůrci duši a zbyl pouze marketingový produkt. Načančaný a zabalený tak, aby přitáhnul masy, a vykastrovaný natolik, aby to bolelo všechny, které táhnou k sériím sebemenší sympatie. Straussové dokonale pochopili zadaný úkol, ale při koukání na jednotlivé díly nepochopili ani jeden. Takže se vezou na vlně citací (ponejvíce Camerona), které prokládají módními kličkami mezi hranicemi korektnosti (mrtvé děti i těhotné ženy, zajímavý kill-list). Výsledek je nechtěné béčko, kterému kraluje… Predátor. Jeho suverénní lovecké instinky baví stejnou měrou, jakou byli Vetřelci degradováni do rolí postradatelného hmyzu. Řekl bych, že děcka to pobaví, ale můj třináctiletý brácha zkonstatoval, že lepší by bylo zadaptovat hru, než vytvářet takovýhle… shit (dodal jsem). ()

Galerie (41)

Zajímavosti (27)

  • První rozhodnutí, které s určitostí padlo, bylo, že film bude mít vysoký Rating R. Producenti se totiž domnívali, že přílišná "měkkost" je jediný problém předchozího dílu. Důsledkem úmyslného zvýšení minimální věkové přístupnosti filmu byla například scéna, kdy se vetřelec vyklube z dítětě. (cariada)
  • Jedná se o první film zahrnující postavu Predátora, kde Predátor zabije ženu, ač neúmyslně. (Chipsonator)
  • Filmový debut Liama Jamese - zde jedna z prvních obětí nelítostných vetřelců na planetě Zemi. (AntiasKing)

Reklama

Reklama