Z vesmíru přilétá na Zemi loď. V ní jsou nestvůry, které začnou hned útočit na lidi. Vždy se přisají na lidský obličej, nakladou vajíčka do těla a poté se z těla „vyklube“ ještě horší zrůda – vetřelec. Brzy nato přilétá další loď s vesmírným tvorem – Predátorem, z jehož lodi vetřelci uprchli. Predátor likviduje těla mrtvých lidí, které zabili vetřelci, ale zabije i policistu, který ho při tom viděl, a stáhne ho z kůže. Predátor má i výjimečnou schopnost – umí být prakticky neviditelný. Poté dál sleduje stopy vetřelců a likviduje jimi zanechané mrtvoly lidí. Podaří se mu vetřelce najít a některé i zabít. Ostatní však prchají do města, kde dál zabíjejí a množí se... Místní šerif Morales objeví zohavené tělo policisty. Je mu jasné, že se nejedná o normální vraždu. Do města se vrací z vězení šerifův přítel Dallas a vyhledá svého bratra Rickyho. Ten je zamilovaný do dívky Jesse, která chodí s Dalem, ale zrovna se s ním rozchází. Cítí, že ji Ricky miluje a tajně s ním večer navštíví místní bazén. Tam je překvapí naštvaný Dale se dvěma kamarády a dojde ke rvačce. Nejsou zde však sami. Napadne je vetřelec a dva chlapce zabije. Ricky, Jesse a Dale jen o kousek vyváznou živí... Ve městě přibývá mrtvých. Po útoku Predátora na vetřelce dokonce dojde k požáru v elektrárně. Dallas se proto přidává k šerifovi a na Rickyeho popud se oba vydají do bazénu. Těla zde už nejsou, jen spousta krve. Rychle jedou pryč, je jim jasné, že tohle sami nezvládnou. Lidé jsou vyděšeni, protože zrůdy zahlédli nebo je viděli vraždit. Morales, Dalas, Ricky a další se vybaví zbraněmi a vysílačkou volají Národní gardu, která přijede do města. Poručík a jeho jednotka jsou však vetřelci likvidováni... Šerif Morales volá další posily. Plukovník Stevens jim říká, že je vyzvednou na náměstí, ale Kelly, která se ke skupině přidala s dcerou, se to zdá divné. Proč by měli lézt do středu příšer? Skupina se rozdělí. Dallas, Ricky, Jesse a Kelly spolu s dalšími odjíždějí k nemocnici, odkud se chtějí dostat pryč vrtulníkem. Morales a skupina lidí pokračují na náměstí. Dallas a ostatní dorazí k nemocnici, ale nejsou tu sami. Na místě jsou totiž nejen vetřelci, ale i Predátor... (TV Prima)

Almásy

vobec nie take zle akoby jeden cakal. dovolim si tvrdit, ze az prijemne prekvapenie. uplne boli skvele tie okdazy na povodne filmy (zaver ma dostal), par lakaciek celkom slusnych, scenar priserny, vskutkut priserny, ale inak ovela lepsie nez jednicka. strausovi vytavili z temy ovela viac. len by mi sedelo viac depiek na zaver (preco by nemali umriet aj hlavny hrdinovia??). ()

BloodMax

Konečně by se mohl natočit pořádný masakr, který by se obešel bez nějakého patriotismu a trapných scén, kde nejslabší článek (člověk) vždy přežije. První Pradátor a i Vetřelec nasadili laťku příliš vysoko, takže bude do budoucna velmi těžké se jim přiblížit. Druhý díl AvP je lepší než ten předchozí, ale na víc než 70 % to dnes není. ()

deckardx

Sice si tam vsichni hrajou na buhvijaky vojaky,ale akce je to slusna... Navic ty prisery miluju,takze tyhle filmy u me nikdy nebudou vypadat spatne... ()

pfa

No, v první řadě vyjadřuji zklamamání. Již od začátku se vehementně hlásila o slovo nuda, nicméně stále přebíjelo očekávání, že se to přece musí trochu více rozjet. Nerozjelo. Celý film je tak nějak bídně začerněn, takže v některých scénách jsem se vůbec nechytal co se jako děje. Nebo jestli se mi přehodil mód obrazovky na zatmění, nevím. Příběh není špatný, akčnost, prostředí i hororové ladění je přijatelné, ovšem chybí tomu prostě ta správná šťáva. Možná až se na Requiem podívám někdy příště, bude to lepší... První souboj AVP zatím rozhodně vyhrává. [4/1O] (Aliens vs. Predator: Requiem, USA, akční sci-fi) ()

spikey1

Podruhé, jsme stylovější, krvavější, drsnější. Ale je to zase jen tupá vyhlazovačka, hrdina nemá charizma a vlastně nevíme ani komu fandit protože tu všichni umírají tak rychle že není možné se ani nějak stotožnit s charaktery, akční scény jsou namixované v tak podivné kompozici že po shlédnutí sedíte a říkáte si... to bylo ono? tři hvězdy za to že je to Alien, Predator, a že si fakt dobře dávaj do držky:) ()

Composter

Už jednička ukázala, že nápad AvsP je jen o brakovité akci. Ovšem jednička byla alespoň trochu zábavná. Tohle nemůže člověka staršího osmi let bavit ani po litru absinthu. ()

Fony

Zneuctívání dvou legend pokračuje. Pryč je mrazivá atmosféra lovu i veškeré pocity úzkosti a beznaděje, které obě slavné série doprovázely. Velmi krátká doba inkubace vetřelců tomu rozhodně nepřidá. Celkově vzato, lepší scénář by napsala i děcka z divadelního kroužku za jedno odpoledne. Dostat predaliena do filmu se jeví jako příjemné zpestření, jenže tady do konceptu filmu vůbec nezapadá a viděl jsem dobře? Opravdu dělal "šéfa" ostatním alienům? Postavy postrádají jakoukoli hloubku, ale ono je to asi stejně jedno, protože lidé tady jsou jenom do počtu a čekají na to, až je někdo sežere. Jednu hvězdičku dávám za predátora, který vyloženě nedělá ostudu svému jménu a druhou za malou část filmu, která se odehrává v nemocnici. Drobná etická nekorektnost mě vždycky potěší. ()

zolo23

Pre mňa určite príjemné prekvapenie. Čakal som sklamanie po prvej časti, ale docela ma to uspokojilo. Nebudem hladať chyby u réžie ,strihu (akčných scén) pretože bodovanie by išlo rapídne dole, ale predstavím si sympatické mestečko obklopené lesom, vcelku zaujímavé herecké obsadenie, krvilačných votrelcov, frajerských predátorov , nasadím ružové okuliare a všetko je v POHODE.. ()

Jello Biafra

Opäť nudná béčková záležitosť s nesympatickými ústrednými hrdinami dokonalo pochováva zaujímavý námet. Ja ako fanúšik votrelcov aj predátora som jednoznačne zhnusený ako amatérsky si bratia Strausovci vzali na starosť obe filmové látky. Len nahádzali pred kameru skvadru neschopných hercov, nalepili na to nápady z predátora aj votrelcov a výsledok je viac než otrasný. Skrátka obyčajný béčkový horor o dvoch slávnych monštrách, ktoré sa bijú vo vidlákove. Nič viac, nič menej. ()

DeLaMorte

Hotové zneuctění dvou kultovních postav!Při bojích vydávají Vetřelci zvuk připomínající slona a to už je fakt na mě moc!Jednu hvězdičku dávám jen a pouze animátorům,že skvěle rozpohybovali vetřelce a Predátora.Prosím bratry Strause ať ani nepřemýšlejí nad dalším dílem. ()

bloodvomit

Podstatně lepší než první AvP. Narozdíl od prvního dílu je tenhle nacpán akcí od začátku do konce a nezdržuje se nesmyslama jako první díl. Nabité akcí, opravdu slušný filmík. ()

Soweek

No jednička je oproti tomu oskarovej film, to se na mě nezlobte. Chápu sice, že takovejhle film nebude mít nikdy dobrejj scénář, ale nevěděl jsem, že souboje alienů a predátora se daj natočit absolutně nezáživně. Navíc film trochu postrádá vyváženost obou ras, zatímco predátor a predalien jsou oba bombíci, "klasičtí" alieni jsou zde pojatí jako uplný másla (cemuž tak v obou herních dílech ani v prvním filmové dílu nebylo),, stačilo aspoň do filmu zahrnout víc predátorů, kteří by byli stejně stupidní jako alieni. Děkuju tedy bratrům Strausům za pěkně zm*vený film. ()

cyberhawk

Film s mnohem vetsim potencialem, nez jeho predchudce, preci jen, z Predaliena se da vytezit vice, nez to co zde tvurci predvedli, a bohzuel pretrval i nejvetsi nedostatek jednicky - ze souboju nic nemate, protoze se odehravaji ve tme a vidite bud sycici kyselinu, nebo svetelkujici zelen... ()

ZkuKol

možná o špetku lepší nežli prvotina, ale stále nuda k uzivání, predátor je víc střelec než lovec a akce je fakt slabá. ()

ArdathBay

Tak kde začít... Třeba u toho, jak jsem měl z dvojky AVPéčka :) strach neboli obavu. Anderson udělal odvar pro teenagery. Strausovci slibovali krev - to splnili JENŽE. Nakoukali quadrologii a Predátory poctivě, ALE stačí jen na vykrádání (predátorův zvuk, když se objeví na scéně, cesta obrněným transportérem - Aliens(pro Bigfuckmana : brát divxové titulky za relevantní ke komentáři ? Kde to jsme !!), pohyb prstů predátora, když si sundává masku, et cetera. Invence si vzala neplacenou dovolenou. Některé dialogy by šly tesat do kamene - bléé. Pokud by se Vetřelci a první Predátor nestali takovým kultem (proč asi ? minimálně z 90 procent díky geniálním režisérům, kteří pochopili, že musí být každý díl jiný, ale v tom nejlepším slova smyslu. Vetřelčí sága jsou asi nejlepším potvrzením mé teze. Romantická linie je sympaticky "utnuta" už v počátku. P.S. Nesmírně mě pobavila scéna, kde se "hrdinové" baví o Titanicu a přitom neznají ani Vetřelce natož Predátory, že byse film odehrával na alternativní zemi ? Hahahahaha ()

nightevan odpad!

Proč? Ptám se... PROČ nezavolali do Californie Arniemu??? Bomba je tak trochu cliché. Ale koneckonců - co je na téhle slátanině originální... Hlavní hrdina je KUPODIVU bývalý zločinec, hlavní hrdinka zas voják (jaká to NÁHODA!), nechybí vyděšené dítě (ty jsou dneska všude) a ani nějaká sexy holka, co by se i svlékla (taktéž zřejmě nezbytná součást špatných filmů). Při absenci obsahové stránky by měly prim hrát nejspíše vizuální efekty... Ty jsou však tak nepřehledné, že jsem se chvílemi ztrácel kdo je kdo a kde kdo to vlastně zase umřel. Sigourney as Ripley je prostě jedinečná a Reiko Aylesworth jí nesahá ani po kotníky. Doufám, že nikdo ani nepřemýšlí o trojce (vrátka si bohužel nechali otevřená:o( ) a pokud ano, tak se přimlouvám za to, aby ten polopredátor-polovetřelec (to už je asi jedno co, hlavně že to slintá a zabíjí) spadnul ke mně domů a zabil mě, abych se toho pokračování nedožil. Ještě že to nevidí Stan Winston, srdce by mu muselo puknout. ()

Predátora čeká další sequel

Predátora čeká další sequel

26.06.2014

Avatar... a dál?

Avatar... a dál?

15.12.2009

k0C0UR už se s námi podělil o dojmy z londýnské světové premiéry, dnes (úterý 15. 12.) se koná novinářská projekce v Praze, takže během dne budou přibývat další komentáře. Uvidíme, jak budou… (více)

Vyhoďme ho z kola ven...

Vyhoďme ho z kola ven...

10.06.2006

...a ukažme si na něj prstem. Před několika dny se filmová mašinerie opět rozhoupala k akci a vydala prohlášení o režisérovi pokračování nejzmršenějšího a zároveň nejočekávanějšího scifi horroru,… (více)