Z vesmíru přilétá na Zemi loď. V ní jsou nestvůry, které začnou hned útočit na lidi. Vždy se přisají na lidský obličej, nakladou vajíčka do těla a poté se z těla „vyklube“ ještě horší zrůda – vetřelec. Brzy nato přilétá další loď s vesmírným tvorem – Predátorem, z jehož lodi vetřelci uprchli. Predátor likviduje těla mrtvých lidí, které zabili vetřelci, ale zabije i policistu, který ho při tom viděl, a stáhne ho z kůže. Predátor má i výjimečnou schopnost – umí být prakticky neviditelný. Poté dál sleduje stopy vetřelců a likviduje jimi zanechané mrtvoly lidí. Podaří se mu vetřelce najít a některé i zabít. Ostatní však prchají do města, kde dál zabíjejí a množí se... Místní šerif Morales objeví zohavené tělo policisty. Je mu jasné, že se nejedná o normální vraždu. Do města se vrací z vězení šerifův přítel Dallas a vyhledá svého bratra Rickyho. Ten je zamilovaný do dívky Jesse, která chodí s Dalem, ale zrovna se s ním rozchází. Cítí, že ji Ricky miluje a tajně s ním večer navštíví místní bazén. Tam je překvapí naštvaný Dale se dvěma kamarády a dojde ke rvačce. Nejsou zde však sami. Napadne je vetřelec a dva chlapce zabije. Ricky, Jesse a Dale jen o kousek vyváznou živí... Ve městě přibývá mrtvých. Po útoku Predátora na vetřelce dokonce dojde k požáru v elektrárně. Dallas se proto přidává k šerifovi a na Rickyeho popud se oba vydají do bazénu. Těla zde už nejsou, jen spousta krve. Rychle jedou pryč, je jim jasné, že tohle sami nezvládnou. Lidé jsou vyděšeni, protože zrůdy zahlédli nebo je viděli vraždit. Morales, Dalas, Ricky a další se vybaví zbraněmi a vysílačkou volají Národní gardu, která přijede do města. Poručík a jeho jednotka jsou však vetřelci likvidováni... Šerif Morales volá další posily. Plukovník Stevens jim říká, že je vyzvednou na náměstí, ale Kelly, která se ke skupině přidala s dcerou, se to zdá divné. Proč by měli lézt do středu příšer? Skupina se rozdělí. Dallas, Ricky, Jesse a Kelly spolu s dalšími odjíždějí k nemocnici, odkud se chtějí dostat pryč vrtulníkem. Morales a skupina lidí pokračují na náměstí. Dallas a ostatní dorazí k nemocnici, ale nejsou tu sami. Na místě jsou totiž nejen vetřelci, ale i Predátor... (TV Prima)

JohnZ87

Skřížit vetřelce s predátorem byl dobrý nápad. Scénáristé se však možná mohli maličko mírnit, tady už se zabíjí i děti a těhotné ženy. Kvantita krvavých scén filmu rozhodně příliš neprospěla, stejně jako nepřehledné tmavé scény. Spojenectví člověka s predátorem se tentokrát nekoná, tady se zabíjí vše, co se hýbe. To predátoří zahlazování důkazů jsem příliš nepochopil, když se vetřelci beztak proháněli lidnatým městem. Po slibném začátku mírný pokles kvality oproti předchozímu dílu a zbývá tak jen šedý průměr. 50% PS: Ve filmu je několik odkazů na původní vetřelčí a predátoří filmy (Dallas - jméno hlavního hrdiny, hudba z prvního Predátora atd.) ()

altaica

PRO MUŽE:Když je obsah od distributora velkohubě oslavný a slibuje vod všeho vosum, obvykle je to průšvih. Nejinak i zde. Ze strašidelného monstra Vetřelce a hrůzy, co by se dala krájet, zbyla jen inflačně devalvovaná srajda hororově připomínající spíš mlaskající a komediálně rozežrané Critters, než krále děsu a příšer. Tvůrci se pokoušeli opisovat, ale neměli ani na to. K tomu připočítejme to, že velká část záběrů v kanalizaci a v noci je skutečně tak autentická, že je prakticky hov*o vidět. Film zachraňují hudební motivy převzaté z předchozích dílů o obou potvorách, triky a vzájemné boje obludiček. Kdyby bylo město zaplaveno místo vetřelci, třeba penály a lovila by je jedna školní aktovka, vyšlo by to nastejno, jen by bylo možná méně nechtěné a více chtěné srandy. Dá se na to mrknout, ale je to velmi na hraně.         PRO ŽENY A *CITLIVÉ* MUŽE: Madame, příjemný rádoby horůrek, kde se nebudete ani lekat ani bát. Dokonce obsahuje i chlapským myšlením nepochopitelné romantické scény jako například vojanda, co se vrátí z tažení, večer řeší čtení pohádek a po sprše místo, aby na to s manželem vlítli a navzájem si vyšukali mozek z hlavy, tak si jen tak příjemně klábosí u televize a hovoří o tom jak moc si chyběli. Kdo to má ku*va těmhle asexuálům věřit? Dialogy plytké až debilní – viz “Můj muž a syn se ztratili v lese. Myslíš, že se jim něco stalo? To nevím, běž domů a vyspi se.” Jasně rodina v prdeli, tak se jde spát. Takových broskvovin je ve snímku požehnaně. Na druhé straně tvůrci sympaticky porušili několik tabu – vetřelci úřadují v porodnici i na hekárně a pár maminek napustí, na rozdíl od běžného postupu pozemských obratlovců, ještě jednou ústy. Ona se ta embrya a plody nějak srovnaj. Vetřelec mezi lidskými mininky je zkrátka příjemná inovace oproti běžné americké produkci, kdy těhotná baba a malé děti nesmí zemřít ani omylem, aspoň ne ty americké.          HLÁŠKA:Ty máš tuhle práci jen proto, že ti jí vyžebrala školní poradkyně. A to, že je to kočka s tím nemá co dělat, viď? Water street 1427. Tam já nepojedu. Ať jede Berry. Nejsme demokracie. Pojedeš, nebo poletíš. ()

J.e.r.e.c

Pokus o horror, který se stává nechtěnou komedií s několika nechutnými momenty, aneb Vetřelci napadli Springfield. Zachraň se, kdo můžeš! 50 % ()

comicsJan

V tento film jsem hodně doufal jelikož první díl mě i přes ne moc kladné komentáře nadchnul, bohužel změna režisérů se na scénáři, (který by ani tak špatný nebyl) opravdu podepsala. Je mi líto, ale ani přes mé sympatie k Predátorům, NE. ()

Bube1

První díl se ještě jakž takž dal skousnout, ale bratři Strausovi tuhle značku totálně zazdili... Akce je snad ještě nepřehlednější než u Megatonových filmů, postavy absolutně ploché a dobré dvě třetiny filmu se odehrávají ve tmě, takže není skoro nic vidět (další důkaz neschopnosti tvůrců - práce se světlem asi nikomu nic neříká). Jedna hvězda je za nápad ''vetřelco-predátora'' a za úvodní scénu napadení otce se synem. Tady se aspoň bouraly tabu. ()

papadoce

Predátori svoj potenciál už vyčerpali a potenciál Alienov patrí do rúk Ridleymu a nikomu inému. Toto je zbytočná béčková neprehľadná sračka. Ta asi tak. ()

celticek

Slabota, co si budeme. Plusem je snad dost dlouhý čas, kdy vidíme Predátora a jeho hezké vychytávky, chviličku se objevíme i na planetě Predátorů. Všechno ostatní je bída. Tu vesničku by slupli jak nic. Závěrečný souboj s Predalienem úsměvný, skřeky ostatních vetřelců jsou jak ze zoo - snad každý si vybaví slona. Naposledy. ()

BFG2000

Díky Disney+ jsem po delší době pustil. A... buď jsem vyměknul nebo to není zase až tak hrozné, jak by se mohlo zdát. Takže z jedné * zvedám na slušné ***.  Bezpochyby si tohle téma zaslouží profesionálnější pojetí. Dokonce celý ten svět, tak, jak by např. nastíněn v původní hře AvP nebo i jejím pokračování, AvP II, by mohl být neskutečně silný, dramatický a pořádné filmy by mohly sklízet jedno ocenění za druhým. Škoda, že se žádnému studiu nechce investovat. Ale zpět k AvP:R. Příběh je zcela prostý, ale vlastně se pořád něco děje. Nemá to úplně hluchá místa. Jak vetřelci, tak predator vypadají povedeně. Predatorian je pěkná svině. Lidé jsou zde jen do počtu a aby bylo koho zabíjet. Slušná oddechovka, točená s láskou k tématu. Gore tomu sluší a celkové hororové podání. To byl velký problém předchozího filmu AvP, který byl jen jakousi pohádkou pro děti. Takže... toho hodnocení zde, se vůbec nebojte a klidně si to některý večer pusťte. Nečekejte nic a dostanete slušnou porci zábavy. ()

Shitonit

Z podělanýho scénáře se vyklubou podělaný stvůry, který dodělaj celej tenhle prapodivnej film, na jehož konci se podělám i já. Je to taková filmová ikona bez duše. ()

J.McClane

Je otázkou zda si snímek zaslouží tak vysoké hodnocení. Pomalý rozjezd, příliš mnhoho postav, neskutečná neprofesionalita predátořího výletníka a naprostá absence vetřelců zabitých člověkem...film se však zlepšuje a má určítý náboj. Konec je pak podařený:) Člověk nakonec vetřelců zabil nejvíc. PS: Vtipná hláška, při které burácelo celé kino: Vláda přeci lidem nelže! ()

LukeSharp

Tak Oscara to asi nedostane. Jsem zhrozen dějovou stránkou filmu,kdy je 30 minut totálně debilních. Ale to je kurva AvP !!!! Když si řeknu Alien a pak si řeknu Predátor tak mi v hlavě nevyskočí komorní drama ve kterém má o něco jít. Vyskočí mí řežba ve které má stříkat krev(popřípadě kyselina) všemi směry a ono tady toho je tak nějak docela dost. Navíc se Predi vrátil jako fakt dobrej borec,který se s tím moc nesere a střílí všechno co se hýbe( co na tom že tím odrovná celou fabriku). První AvP byl pro mě těžkým zklamáním a ani dvojka není masterpiece,ale už trošku začíná platit,že kdokoliv vyhraje,my jsme v prdeli. 70% ()

Havala

Pokračování né moc úspěšné jedničky se docela povedlo. Nevyrovná se samozřejmě kvalitou buď Predátorovi nebo Alienům ale zase je to příjemná změna od toho odehrát celý děj na antarktidě. Bavil sem se dobře. ()

Varangian

Hutně krvavé, neamericky brutální (sry kids, no mercy) a přes všechny nedostatky poměrně povedené béčko se slušným tempem. Strausové jsou možná trochu neumětelové, střihač by zasloužil přistřihnout křidýlka, ale pokud jde člověk do kina podívat se na řežbu mezi predátorem a vetřelci (mezi nimiž v rámci jatečního komparzu poumírá mrtě lidí), odejde určitě spokojen. Kdo má v úmyslu shlédnout film s dobrými dialogy, hereckými výkony a oduševnělým dějem, musí být notný idiot, aby zašel do kina na něco, co se jmenuje: "AvP 2, Requiem" a vzápětí se mocně na internetu vybrečel, jak se mu to nelíbilo. HC fanda hlavních protagonistů (opravdu to nejsou lidé) si nepochybně přes všechny mínusy přijde na své. P:S: imdb hodnoceni 6.3/10 ()

Suomi

Film se hemží vetřelci a neherci, škoda jen že někdo do filmu s vetřelci cpe stupidní románek, a posledních pár minut nestojí za nic. ()

Amadeo

V porovnaní s prvým dielom je toto dokonalý skvost. Znovu jeden z príkladov, kedy je pokračovanie lepšie než prvý diel. Čo očakávať od AvP2 - to, čo sme chceli vidieť - masaker dvoch najelegantnejších monštier v histórií SFFH a toho sa nám dostalo viac než dosť . Na jednej strane mačacia elegancia votrelcov a na druhej strane bojovný duch lovca a medzi nimi iba niekoľko príslušníkov homo sapiens sapiens odsúdených na zánik. ()

Mr.Roman

Film ako je tento dokazuje len to, že pre Hollywoodske štúdia sú tržby na prvom mieste a obsah a kvalita filmu druhoradá. Verím, že im zarobí veľa peniažkov, pretože naláka do kín vďaka zaujímavému námetu a celkom podarenej upútavke kvanta ľudí, ktorí ale budú odchádzať prevažne sklamaní... Mňa okrem chabého deja, nevyužitého potenciálu, veľmi neprehľadných akčných scén, ktoré sú zväčša skryté v temnote, nelogickosti správania sa niektorých postáv ale aj titulných monštier (napr. finálna scéna, keď si predátor odkladá masku a predalien len blbo čumí, vrtí chvostom a čaká), nas**lo hlavne vykreslenie Votrelcov ako slabých hlúpych jašteríc, ktoré vedia len syčať a loziť po stenách, pretože tých mám najradšej a v pamäti uchovaných ako inteligentných a hrôzu naháňajúcich tvorov z pôvodných Alien filmov, no a v tomto filme boli hrozný skôr opačným spôsobom. ()

Ashukamun

Ze zacatku kvalitni stare zname zabery na Vetrelce a podobne sceny ze starsich dilu...scenar nebyl spatny: lod s vetrelci a predatory spadne do lesa a zacne masakr...atomovku nakonec a klasicky par nejsilnejsich prezivsich? proc ne, ale po atomovce mely prijit titulky a ne zbytecne protahovany konec... Jinak nesouhlasim s zanry, ktere jsou uvedeny u filmu. Jedine co sedi, tak ze je to sci-fi...coz opravdu je a bohuzel misty vice nez by melo. Akcni rozhodne neni...sceny malo propracovane, velmi casto jsem ztracela prehled co se vlastne deje a kdo proti komu vubec bojuje...a horor? Ani omylem...to uz spis parodie nebo tragedie... ()

Cortesz

Naivně jsem čekal něco víc, ale po zamyšlení musím říct, že jeto rozhodně lepší než první díl. Podle traileru sem čekal masakr, kterého se mi dostalo, no ale čekal jsem toho trošku víc, ale i tak jsem byl celkem spokojen. ()

Predátora čeká další sequel

Predátora čeká další sequel

26.06.2014

Avatar... a dál?

Avatar... a dál?

15.12.2009

k0C0UR už se s námi podělil o dojmy z londýnské světové premiéry, dnes (úterý 15. 12.) se koná novinářská projekce v Praze, takže během dne budou přibývat další komentáře. Uvidíme, jak budou… (více)

Vyhoďme ho z kola ven...

Vyhoďme ho z kola ven...

10.06.2006

...a ukažme si na něj prstem. Před několika dny se filmová mašinerie opět rozhoupala k akci a vydala prohlášení o režisérovi pokračování nejzmršenějšího a zároveň nejočekávanějšího scifi horroru,… (více)