Agent WC 40 Dick Steele se musí vrátit po 15 letech do aktivní služby, protože svět ohrožuje jeden z jeho dávných protivníků, šílený a mocichtivý generál Rancor. Zloduch, o němž si Steele myslel, že ho před patnácti lety zlikvidoval, má dva cíle, chce ho zabít, protože ho připravil o horní končetiny, a pak zničit zemi s pomocí ukradeného čipu do rakety. Zneužije k tomu Barbaru, dceru Steeleovy jediné životní lásky. Proti generálovi však stojí silný protihráč - agent WC 40, který zvládne každou zapeklitou situaci, zlikviduje svého nepřítele a zachrání tím svět. (TV Nova)

horor2

Leslie Nielsen tak jak ho mám rád, tak jak mě vždycky pobaví a přesně tak jak ho chci vidět a užít si ho :-) ()

subic

Tajný agent Dick Steele, to je parodie na bondovky i s Q a jeho udělátky. A taky Nebezpečná rychlost i s autobusem a Pravdivé lži se stíhačkou, Pulp Fiction, Sestra v akci, Sám doma, Jurský park atd. atd. atd. ()

Blazkowicz

Tento film mě v "Chci vidět" strašil už hodně dlouho. Takže jsem rád, že to mám za sebou. Podprůměrná parodie, kde to samozřejmě tahá veterán Nielsen, ale ani průměr z toho nevytáhne. Gagy prostě nic moc. 2* ()

Rediik

Asi jako většina parodií má své lepší i horší vtipné chvilky, ale film mě vcelku pobavil, i když jsem v dobe, kdy jsem ho viděla poprvé, neznala některé parodované snímky. ()

HellFireFery

Bláznivá střela to není, ale i v tomto filmu není nouze o humorné scény a co je nejdůležitější? Leslie Nielsen (v perfektním dabingu pana Brabce) opět září a dokazuje, že právě on je (byl :-( ) největším králem komediálních parodií. Verdikt: Pokud by tam nehrál pan Nielsen, byla by to komediální fraška. Díky němu je to další komediální nářez, u kterého se určitě zasmějete. ()

Stanmi

Proradný generál Rancor (Andy Griffith) chystá odpálení své smrtonosné rakety a tento zlověstný plán může překazit jen jediný člověk, a to penzionovaný agent Dick Steele (Leslie Nielsen)… V dnešní době jsou čistokrevné filmové parodie spíše na okraji diváckého zájmu, ale na přelomu 80. a 90. let bodovaly v kinech jak Bláznivé střely, tak Žhavé výstřely a jedním z jejich následovníků je také Agent WC 40. Tento snímek má na svědomí debutující dvojka scénáristů Jason Friedberg a Aaron Seltzer (jo to jsou ti, co stojí za většinou „movie“ filmů) a protože hoši byli tehdy mladí a draví (nebo měli hodně rádi filmy tria ZAZ a Pata Profta), tak jejich první spolupráce je možná až překvapivě povedená. Film si bere na paškál především bondovské fimy (což hned jasné při úvodních titulcích v podání geniálního Ala Yankovice), takže zde není nouze o neohrožené agenty, krásné ženy či megalomanského záporáka, iluzi světa agenta 007 navíc dotváří také hudba Billa Contiho (komponoval pro snímek Jen pro tvé oči) a v malé roli se objeví i jedna z bondgirls, a to Talisa Soto (Lupe Lamora z Povolení zabíjet). Tvůrci si zde pochopitelně utahují také z celé řady dalších filmů (např. Pravdivé lži, Pulp Ficition, Sám doma, Sestra v akci, S nasazením života nebo Butch Cassidy a Sundance Kid). Všechny ty fórky a narážky by se daly rozdělit do tří kategorií, u prvních se člověk upřímně zasměje, u dalších se spíš jen pousměje a najdou se i takové, kdy si člověk říká, že to si mohli scénáristé odpustit, ale celkově vzato film umí pobavit (nebo mě aspoň bavil). Velký podíl na tom také herecké obsazení v čele s Lesliem Nielsenem, který sice pořád hraje víceméně stejně, ale i zde dokazuje, že je prostě Král parodií. Zajímavé bylo obsazení „Matlocka“ Andyho Griffitha do role hlavního padoucha, nutno dodat, že ji zvládl se ctí a Nicollette Sheridan umí rovněž zaujmout, a když ne herectvím, tak aspoň proklatě krátkými šaty. Také mě velmi pobavila všemožná camea (namátkou třeba Hulk Hogan, Mr. T., Ray Charles nebo Fabio), která stylově doplnila děj. Agent WC 40 tak sice nedosahuje kvalit těch nejlepších kousků ve svém žánru, ale já mně osobně se libí, protože nabízí regulérní příběh (a ne jen slepenec scének parodující jiné filmy), sympatické obsazení a slušnou porci humoru, hlášek a odkazů na slavné snímky, což je přesně to, co od správné filmové parodie očekávám. ()

vladi87

"Už to nie je ako kedysi keď sme len tak zabíjali ľudí. Dnes musíš vypísať trojmo dvadsať formulárov, aby ťa pustili na záchod". Veľmi dobré hlášky a narážky sa nesú celým filmom. Na rozdiel od niektorých kolegov si nemyslím, že by tento film zaostával za kvalitou Bláznivej Strely.."Dúfam, že moja dcéra je v bezpečí." "Nemusíte sa báť. Auto, v ktorom ju uniesli, malo dva airbagy a bezpečnostné pásy." ()

Infalín

Ne, nemůžu dát méně než ***, protože tenhle film mě mockrát rozesmál. A za řidiče autobusu Raye Charlese musím přidat ještě jednu hvězdičku navíc. Dílo je to vskutku nefilosofické, žádné poselství vás po něm nebudí ze sna. Ale obyčejná a vesměs vkusná legrace má přece taky svou cenu, sakra. Škoda že se ke konci děj trochu drolí, ale čert to vem. Tady Leslie Nielsen ještě září, na rozdíl od Vesmírné prdy a podobných nesmyslů. ()

peeko

Nebýt Leslieho a krásně koukatelné Nicolette, bylo by to víc nesnesitelné. Takto jsem to snesl a bavil se. howg ()

RomanBond007

Niečo medzi dobrým filmom a priemerným filmom. Niektoré scénky sú naozaj vtipné, niektoré nie. Osobne sa mi oveľa viac páči trilógia Bláznivých striel, no ale, že si to ty Leslie Nielsen :D. Nato že je Rick Friedberg prakticky nováčik a amatér , tento film nebol na zahodenie. 50%! ()