strikeman

Tak není to nic převratného, co si budeme nalhávat, ale chytlo mne to a chtěl jsem přes pokročilou noční únavu vědět, jak to dopadne. Do kina bych na takový snímek nešel, ale v televizi mne neurazil... ()

Rockerman

Samozřejmě filmů, kdy si člověk vezme spravedlnost do vlastních rukou a obejde policii, je hodně. Tento příběh má však něco navíc. Bylo jasné, že Erica bude chtít pomstít vraždu svého milovaného přítele, ale že to vezme poněkud šířeji, v šírším záběru, bylo překvapivé. Jistěže film není bez chyby. Hlavně dialogy byly hodně povrchní a bezduché. Nicméně nápad vyvážil tyto pihy na kráse. Možná, že se najde někdo, kdo bude vyčítat "vykradený" nápad ze seriálu DEXTER. I on "čistil" ulice od kriminálníků, na které byl zákon krátký. Mě to ale nevadí, ať je to jak chce, já jsem se bavil a to je pro mne podstatné. ()

Akana

Pro Jodie Foster trochu netradiční role vnitřně rozpolcené mstitelky směšující osobní odplatu s obecným prosazováním spravedlnosti na vlastní pěst. Morální vyznění příběhu je jistě diskutabilní, což by bylo v pořádku, bohužel ale hlavně v závěru působí i dost vykonstruovaně. Film si ale vystačí bez laciné efektnosti a staví pochopitelně hlavně na hlavní představitelce, které vděčí za většinu svých plusových bodů. Nejde nevzpomenout na slavného Taxikáře, řešícího podobný konflikt, kde shodou okolností Jodie Foster odstartovala svou hereckou kariéru. 70% ()

hazaba

Jak psychicky poznamená někoho brutální útok a on se změní v chodícího "anděla smrti" a ještě mu to projde - něco takového se, doufejme, může stát jen v Americe. Chápu motivy hlavní postavy, ale neztotožňuji se s nimi. Byl by to výborný film, kdyby nebylo závěru, který prostě chování hlavní postavy pardonoval. Dobrý výkon předvedli jak Jodie Foster i Terence Howard, výborná režie. ()

JohnSorrow

Viděl jsem spousty různých filmů. Viděl jsem i spousty drsných filmů. Ale nic mě nedostalo jako tohle. Mdlý začátek, který jednoduše, ale asi i chtěně, sklouzl do filmařského stereotypu, byl záhy přerušen a to neskutečně. Od té doby jsem nevnímal okolí, nevnímal čas... Již notnou chvíli po konci filmu se mě drží velmi nepříjemný pocit, že všechno to zlo jsem udělal já. Tak neskutečně věrně to Jodie podala. Nedá mi nevzpomenout si na tu pasáž, kdy hovořila o rukou a nohou, které, ač připojeny k vašemu tělu, vlastně vaše nejsou. Podobně se cítím teď i já a je to věru nepříjemné. Ale abych jen nechválil - ano, pár věcí mi tam vadilo a ten konec mohl být jiný, lepší... ()

MickeyStuma

Velmi známý námět. Ano. Charles Bronson a jeho série 'Přání smrti'. Tentokrát jde však o ženu. Příběh je skutečně jak přes kopírák, včetně zakončení děje. Snímek se však převážně zajímá o psychologii Ericy. A to je asi hlavní kámen úrazu, protože se tak stává značně nudným a nezajímavým. Zbytečně natáhnutá stopáž by mohla být zkrácena, aby děj dostal rychlejší tempo a více toho napětí. Takhle se film jeví značně nudně. ()

Olík

Ano, máš pravdu, drahý Enšpígle. Jodie Foster umí. Ale umí i režisér a páni scénáristé? Nejsem si tak úplně jist! Feministické verzi Bronsonovy klasiky Přání smrti určitě nelze upřít akčnost, napětí, práci s postavou, nebo zobrazením tuhé reality Ale ten příběh? Jako fakt? Moc vykonstruované, těžko uvěřitelné a za vlasy přitažené…..asi jako potkat na cyklostezce klokana dýlujícího zubní protézy. Navíc některé pasáže jsou i po filmařské stránce propadák….a pár dialogů by i onen zmiňovaný klokan sesmolil důstojněji. Jinak Foster podobné postavy sedí a samotné téma je určitě atraktivní záležitostí. Takže, objednali jste si stou parafrázi na téma zub za zub, oko za oko……tady máte. ()

Soul

Tenhle film určitě není špatný. Hezky se na něj kouká, v několika momentech vás i zamrazí. Jodie servíruje svůj přechod z něžné "dívky" na chladnokrevného zabijáka víc než zdařile a její prázdný chladný pohled stojí za to. Nicméně příběh je lineární až hanba a závěr je dokonale laciný. Z paměti přesto jeden moment dlouho nezmizí a vy si dvakrát rozmyslíte, než projdete za šera nějakým tím tunelem. ()

Nšoči

Excelentní výkon Jodie Foster pozdvihuje tento film tam, kde by bez ní určitě nebyl. Napětí bylo vynikající, proměna nešťastné ženy ve vraždící nástroj je zajímavá a citové spojení s policistou, kterého představuje Terrence Howard, dojímá. Konec je mírně nadsazený a příliš pozitivní, ale jinak velmi zajímavý thriller. 82 % ()

Blaogranas

Amerika je skutečně zemí neomezených možností a lidí. Není problém někoho jen tak umlátit k smrti, protože se vám chce. Není problém někoho zastřelit v obchoďáku, někoho šikanovat a vyhrožovat mu v metru, někoho zneužívat,... A stejnětak není problém koupit si ilegálně zbraň a všechno tohle potrestat, protože policie na to nestačí. Celkem slušný film, který na tohle poukazuje, i když to asi nebyl záměr. Vedle Jodie, bych spíše vyzdvyhl Terrence Howarda, který mi přišel nejlepší z celého filmu. Trochu mi ale nesedí závěr, který by si možná zasloužil něco víc, než jen urovnání. Pro mě 70%. ()

Utero

Vynikající. Jodie se do role vžila opravdu výborně. Při vraždících scénách jsem si často říkal "proč hned střílíš?" ale během filmu každému dojde, že touha po pomstě je tak veliká, že někoho potěší když zabije kohokoliv ze stejné skupiny lidí. Což je správný... Po shlédnutí mám taky jasno "Nikdy se nedostat do New Yorku bez bouchačky, to je ted pro mě zásadní pravidlo" ...Jo a ten konec potěší asi jak koho, mě ale udělal obrovskou radost a jen u mě posílil oblibu k tomuto výtečnému filmu. ()

Petyas

Velmi zajímavý film. Napínavý a na konci docela překvapivý. Líbil se mi, nenudil a Jodie Foster hraje skvěle. ()

fraktal

Pro mne osobně by The Brave One vystoupil (po prvním shlédnutí) vysoko nad Taxikáře, KillBilla i mnohé jiné příběhy mluvící o pomstě, jen nebýt toho nutně Hollywoodského (a tak strašně moc neuvěřitelného) závěru. Jinak atmosférový film velice vybočující svým zaměřením nikoliv na "okolnosti", jako na důsledky. Prvotřídní psychologická studie toho "poté" (co se zmáčkne spoušť). Koncert jednoho herce (v tomto případě tedy paní Herečky). Věčné smičky i neustále se opakující zádrhele. Velice mi to připomnělo Dostojevského Zločin a trest! ()

Kingjiri

Hlavních hrdinů, který se rozhodnou po smrti blízký osoby vzít spravedlnost do vlastních rukou, když se jim ze strany příslušnejch úřadů nedostane náležitýho zastání, zná kinematografie spousty. Brave One teda neni kdo ví jak originální snímek, ale je trochu jinej aspoň tim, že je hlavnim "hrdinou" obyčejná ženská, která se celou dobu chová uvěřitelně a nestane se z ní žádnej profesionální zabiják. Celou dobu se balancuje na hraně dramatu a thrilleru. Dramatická složka díky sympatickýmu hereckýmu obsazení slušně funguje a má i určitej myšlenkovej přesah (Co je spravedlnost? Co neni a mělo by být legální?), thrillerová část je standardní. Větší výtku mám pouze k nevěrohodnýmu chování detektiva v závěru. Slušná jednorázovka, tři silnější hvězdy. ()

Ygnor

Věčné dilema morálního práva na odplatu. Zrežírované je to velmi dobře, líbila se mi místa šikmá kamera a stísňující prostředí. Jo jo NY je ráj na zemi, se všemi svými obyvateli a podtržený stoickou a individualistickou duší. Scénář je přirozeně nakloněn diváku, aby vše krásně mazalo a zapadalo, jak to v takových žánrech chodí. Fosterové úlohu "spasitelky" věřím, ale ne její filmovou rádoby orientaci k pánům, natož barevným... Své nitro prostě neskryje (bohužel mi furt někoho připomínala...) Jinak nadprůměr, doporučuji. ()