Nocturno culto

Ze začátku mě to moc neoslovilo a nevěděl jsem co si o tom filmu myslet, postupem času si mě snímek trošku získal, díky J.Foster a T. Howardovi, sice příběh trošku předvídatelný a přehnaný, neboť aby se po jedné z nejkutějších chvil života stala z tuctové reportérky mašina střílející zloduchy na počkání, mi přijde přitažené za vlasy ale nakonec se mi to v hlavě srovnalo a dám tomu 60 % ..mohlo to být vyšší ale zazdil to konec ... ()

ZnalecH

Stejně jako Jodie Foster není tuctová reportérka, tak The Brave One není obyčejný film. Prolíná se tam láska, bezmocnost, pomsta, strach a mnoho dalšího. Připadalo mi to velice autentické a přestože několik pasáží bylo přikrášlených, tak se domnívám, že jde velice důvěryhodné zachycení toho, jak by se to opravdu mohlo odehrát. ()

balcazar

Kvalitná psychologická sonda priamo do vnútra zničeného človeka. Pochmúrna tam bolo toľko, že už som sa bál, aby to tvorcovia neprehnali, aj úvodné zaľúbené scény boli spracované skôr melancholicky (alebo málo výrazne?) ako živo a vášnivo. Dvojica Jodie Foster - Terrence Howard to rozbehla naozaj slušne a parádne si raz hádzala horúci zemiak, druhýkrát spolupracovala. Dosť mi to pripomínalo Voľný pád s Michaelom Douglasom, ktorý taktiež zobrazil na prvý pohľad iracionálne, na druhej strane vlastne pochopiteľné správanie. K piatej hviezde chýbalo ešte viac sa pošparchať v trpiacej postave, jej hlave a myšlienkach, ktoré ju naháňali na každom kroku. ()

rublik05

Pěkně temný akční thriller, na kterém mě zaujala především Jodie Foster, ta totiž podává prvotřídní výkon, s rolí se doslova sžila a každé její jednání je maximálně autentické. Stejně tak na mě působil i Terrence Howard, kterému jeho role policejního vyšetřovatele vyloženě sedla. Příběh se nese v klasickém "revenge" módu, dává prostor především hercům a jejich projevu, žádné velké zvraty zde opravdu nečekejte. Tvůrcům se nicméně povedlo dobře napsat postavy, takže sledujeme jejich postupný vývoj, občas je to slušné psycho, brutalita docela ujde, závěr je však trochu zvláštní. Nápad je každopádně zajímavý, celý film stojí především na výkonu Jode Foster, která se snaží, seč jí síly stačí, ale díky jednoduchému scénáři to na víc jak lepší průměr bohužel nevytáhne. 6/10. ()

gemi

Celkem silný psychologický thriller, hlavně pro toho, kdo někoho tragicky ztratil. Velmi civilní až křehké pojetí superhrdinství s uspokojivým závěrem. (Druhé zhlédnutí, první 21. 5. 2018) ()

crjules

Film celkem dobry, ale zoufale neoriginalni ...prijde mi ze jsem to uz nekde videl. Pockejte, no jiste :) ...Death Wish ( r.1974!! ) A co treba Taxi Driver? Zda se mi ,ze Foster od jeho natoceni hlodala touha, zahrat si podobneho tvrdaka. Bohuzel, neni De Niro. 60% ()

Izz

Fajn Jodie i hezky civilní zpracování zabíjí scénář, jak už to u podobných typů filmů často bývá. Buď to celé mělo být o řád komplexnější, ukázat celou problematiku z širšího spektra a nehrát si tolik s estetikou revenge movies, nebo to měl Jordan natočit jako popkornovou žánrovku s cílem bavit. Tohle je mix obojího a obě složky se v něm tak zákonitě poměrně výrazně tlučou o sebe. ()

fantomas19

* pomsta, vraždy zlých ľudí a zločincov * detektív vs moderátorka, vyšetrovanie a psychický vnútorný boj pomstiteľky * ()

Shitonit

Jako těžce drsná kočina se nám vyklubala z tý přecitlivělý Eriky.. Ten film lehce prosviští divákovou kebulí, a bez zaváhání vyždíme z myslivny hormony štěstí a spokojenosti. Závěrečná scéna jak ten negerjskej fízl vyřeší dilema jak kočině zachránit prdel a zároveň si to neposrat v kebuli.. je prostě famózní. ()

Homerking

Moderátorka rozhlasového pořadu Erica (Jodie Foster) a její snoubenec jsou během večerní procházky parkem brutálně napadení a zbiti skupinkou grázlů. Když se Erika probudí v nemocnici z komátu zjišťuje že její snoubenec napadení nepřežil. Po této tragédii Erika upadá do depresí, brzy však začne prahnout po pomstě. Depresivní pecka s vynikající Foster která předvedla strhující výkon a dodala této celkem otřepané zápletce ten spravný náboj. Vřele doporučuji, hodně smutný, depresivní film. ()

jojoping

Kombinácia mojej najobľúbenejšej herečky (Jodie Foster) s predstaviteľom z jedného z mojich najobľúbenejších seriálov (Naveen “Sayid“ Andrews - Lost) vytvorila jednej z mojich najočakávanejších filmov roka. Jodie ako vždy nesklamala, podala opäť výborný výkon. Naveen sklamal, ale nie výkonom, ale tým, že sa vo filme objavil poredšie, ako som čakal. A čo film? Ten zostal niekde na pol ceste medzi sklamaním a absolútnym potešením ()

glide4ever

Tenhle film musí zasáhnout každého kdo miluje, nebo je milován. Je totiž o ženě, která kvůli bandě debilů přijde o svého snoubence a to jen kvůli pár drobným a cennostem. Vezme tedy spravedlnost do svých rukou a chtě nechtě sjednává pořádek. ... Jodie Foster, žena dvou tváří, hraje výborně a její postava Erica ve Vás něco zanechá. To se každému nepovede, takže je tenhle kousek opravdovým skvostem. Závěrem si musím položit otázku. Proč 72%? (Aktualizace 12.3 - 73% :-) Jen tak dál! Zaslouží si MNOHEM víc... ()

imarvin

Ten film není krásný, popravdě je pěkně hnusný... Možná i trochu nepravděpodobný, ale stejně dobrý. A i přesto, že jsem po jeho shlédnutí asi hodinu nebyl schopen říct nic jiného než "zkurvený život" a ačkoli ho mám ve své filmotéce, možná si ho už nikdy nepustím, dávám čtyři hvězdičky, protože si to zaslouží. Za příběh, za kameru, za atmosféru, za Jodie Foster v hlavní roli. ()

Bigfuckman

Docela povedený thriller. Jodie to hrála vskutku procítěně. Akorát se dopouštěla moc amatérských chyb což se zas nedá říci o Terrence Howard jenž měl dle mého na poldu až nějak moc podezřele bystrý čich intuici. ()