Jednotka příliš rychlého nasazení

Hot Fuzz

Jednotka príliš rýchleho nasadenia

Akční / Komedie / Krimi / Mysteriózní

Velká Británie / Francie / USA, 2007, 121 min

Milý deníčku, je to již týden a já pořád nemám potuchu, co jsem to viděla. Ta parodická, komediální a šílená část nemá chybu, ale proč jsou tam ty pokusy dodávat tomu vážné drama jako vystřižené z jiného filmu? Myslím tím ten "druhý konec", ale i všechno to nevěření hlavnímu hrdinovi v jakési lince o budování sebevědomí či co, která mi do celku nezapadá svou podstatou ani tím, jakou váhu a pozornost dostává.(24.5.2015)

Zhruba hodinu a čtvrt je to dobře fungující komedie/parodie střihlá krimi žánrem, u které jsem se několikrát od srdce zasmál. Ale to co následovalo potom...to byl prostě přestřel a mě osobně dost minul. S odřenýma ušima to budou ještě 4*, ale jenom díky výbornému Peggovi, kterému byla role napsána přímo na tělo. Výstižný komentář: gudaulin(2.1.2011)

Scénář: Edgar Wright, Simon Pegg .. B i z a r n í, potřeštěné a to až moc! Nicholas Angel má zápal pro práci. Velký, až nezdravý. Podobný zápal má i tvůrčí dvojíce.. Úvodní polovina je výborná, prostoupená výborným vtipem a v extrémním rychlostřihovém tempu vás přenese z Londýna do vesničky Sundford, kde v dobrém rozmaru pokračuje jak tempo, tak příděl vtipných scén či pestrých citací k nimž se přičítají béčkově laděné vraždy plné krve. Prostě se jede na plné otáčky a to nemůže vydržet věčně - taky že nevydrží. Co totiž s (dosavadní – 51/78%) většinou nesdílím, je pochvalná óda na závěrečnou, výhradně akční část. Sice sem tam prostoupí nějaké to vtipné odlehčení, ale jinak je to těžkopádná, hloupá a zdlouhavá přestřelka, která potápí výborné předešlé minuty a usazuje celek pouze na hranici průměru. 55%.(13.5.2007)

Co dělat, když si ani Mizerové nevědí rady? Nezbývá než zavolat Simona Pegga s Nickem Frostem... Po Soumraku Mrtvých se vrací duo Wright/Pegg zpět do akce a tentokrát si brousí zuby (nejen) na kriminálky, buddy movies a akčňáky všech ražení. V zásadě všechny klady, které ctily Soumrak zdobí i Hot Fuzz. Bohužel však to samé platí i o záporech. Z kladů nelze nejmenovat to, že tento snímek je opravdu hodně vtipný - což ne u každé komedie poslední dobou platí. Předně však neparoduje "americkým komerčním" způsobem. Abyste se zde pobavili tak ani citované scény znát nemusíte, jelikož ty jsou spíše pomrkáváním na znalé diváky. Tento film funguje sám o sobě více než dobře a to především díky skvostné dávce britského humoru. Akce je perfektně řemeslně udělaná a je lepší než v leckterém áčkovém akčním filmu. Nejedna scéna prostě dostane do kolen. Simon Pegg se svou aurou v pohodě utáhne i oněch pár slabších chvilek, které se v průběhu poněkud časově přepísknuté stopáže naskytnou. Navíc mu více než-li zdatně sekunduje současná britská komediální smetánka. Bohužel výsledek trpí stejným neduhem jako starší bratříček - slabší střední pasáží. Ale zase platí, že film z pera Pegga a Wrighta je vymazlený, inteligentní a především zatraceně dobrý. Škoda jen, že opět k dokonalosti krůček schází. Přesto nelze Jednotku Příliš Rychlého Nasazení nemilovat. Navíc je zde Cate Blanchett v nepřehlédnutelné stěžejní roli. "Nurp!"(8.6.2007)

„Aké máte víno?“ – „Červené a... biele.“ Režisér a scenárista Edgar Wright a herec a scenárista Simon Pegg (plus herci Nick Frost a Bill Nighy) sú malým darom komediálneho žánru, hoci to nie je úplná pravda, pretože ich zombícka čierna komédia SÚMRAK MŔTVYCH a kriminálna čierna komédia JEDNOTKA PRÍLIŠ RÝCHLEHO NASADENIA, majú niečo spoločné: hoci si robia srandu z konkrétneho žánru, ku koncu sa stávajú čoraz reprezentatívnejším žánrovým kúskom (asi ako GALAXY QUEST pre sci-fi). Ani tentokrát im nerobí problém prekvapivo kvalitná akcia, šokujúce úmrtia, vynikajúce vtipy a ešte lepšie dialógy ("pán kkot"). Vtipné, svieže, vynaliezavé, pôvabné, originálne a roztopašne rozkošné.(8.3.2008)

• - Originální název by se dal přeložit jako "Horký chlupatý". (Claude Speed)

• - Ve filmu Soumrak mrtvých (2004) postava Ed, kterou hraje Nick Frost, říká, že střelil vzduchovkou svou sestru do nohy. V tomto filmu střelil do nohy vzduchovkou doktora. (Kulmon)

• - V momentě, kdy seržant Nicholas Angel (Simon Pegg) se zbraněmi opouští policejní stanici, nejsou na brokovnicích v batohu vidět kohoutky. (Mr.Hudson)