Reklama

Reklama

Jednotka příliš rychlého nasazení

  • Česko Úsvit policajtů (více)
Trailer 3

VOD (1)

Seržant Nicholas Angel absolvoval školu s vyznamenáním a brzo si získal respekt i oblibu u lidí v londýnských ulicích. Dostal medaili za statečnost, devět ocenění jen za poslední rok ve službě a dosáhl většího počtu zatčení než kterýkoli jiný policista. Je prostě ze všech nejlepší a to začne vadit jeho kolegům i nadřízeným. Nicholas je převelen do malé vesničky Sandford. Z nové situace je hodně zklamaný, přesto začne své povinnosti plnit hned po příjezdu. Nejenže si svým přístupem získá opovržení místních policistů, navíc je považován za hlupáka. Jediný, komu se Nicholas zalíbí, je dobrácký strážník Danny. Po krátkém Angelově pobytu se v městečku s nulovou kriminalitou rozběhne kolotoč smrtelných nehod. Jediný, kdo v tom vidí něco daleko většího než souhru nešťastných náhod, je právě seržant Angel. (TV Nova)

(více)

Videa (5)

Trailer 3

Recenze (1 364)

Cervenak 

všechny recenze uživatele

Sorry, Michael Bay, ale choď sa so svojím digitálnym šrotom strčiť do najbližšej naolejovanej pr*ele! Wrightovi stačia Pegg, Frost, zopár nasratých dôchodcov a jedna labuť, aby roztočili stokrát nadupanejší akčný náhul než sú tí tvoji rozhrkotaní roboti. Nemôžem sa z toho spamätať, akú som práve videl dokonalú scenáristickú, režijnú i hereckú namakanosť. Som veľký fanúšik Shauna, ale kým ten je "len" pohodovka so sériou vyčnievajúcich gagov a hlášok, toto bolo absolútne premakané v každej sekunde a zároveň i celkovo. Desať Oscarov za strih. Pre mňa zatiaľ asi film roka. "Labúúúúť!" ;-))) ()

Cival 

všechny recenze uživatele

Isherwood píše, že čím víc máš z akce nakoukáno, tím víc se pobavíš. Myslím si, že to není tak úplně pravda a že pro nás akční freaky je toho v Hot Fuzz nakonec trochu málo. Že bychom fakt chtěli ještě víc citací, víc hlášek, víc odkazů a víc ukradených "Zchlaď se" a "Zapomněl sis padák". Humor Hot Fuzz je většinou chytřejší a vyhrává si s neprvoplánovými scénami s Bobem a Davem, "Oh, Mother!", rajskou omáčkou nebo knírem, na fanouškovských orgiích pro příznivce Bad Boys by se ale ještě dalo přitvrdit. Každopádně oproti Soumraku mrtvých velký pokrok ve výpravnosti i v kadenci fórů. Těším se na další zesměšněný žánr, i když dvojce bych se taky vůbec nebránil. ()

Reklama

JFL 

všechny recenze uživatele

Famózní britská parodie se strefuje do žánru policejních filmů o drsných zástupcích zákona. Tvůrci se precizně drží ultrakinetické a přehnaně efektní formy hollywoodských áčkových akčních filmů, ale při tom děj zasazují do ospalého britského městečka a jako hrdiny představují obyčejné pochůzkové policisty. Film s velkým nadhledem reflektuje klišé policejního žánru, drze naplňuje klasická dějová schémata a mramorizuje nabubřelý ideál nekompromisních policistů. ()

golfista 

všechny recenze uživatele

Edgar Wright strčil Michaela Baye do kapsy. Ukázal všem, jak se po anglicku míchá sranda s akcí tak, aby vznikl nezapomenutelný (musím si vypůjčit to slovo) NÁŘEZ :) .... Nejsem žádný velký ctitel akčních filmů a nevyhledávám je, takže jsem určitě spoustu odkazů nezachytil. To, co jsem ale pochytal, spolu s nebývalou režisérskou invencí a spoustou mých oblíbených anglických herců, mi bohatě stačilo k dvěma hodinám skvělé zábavy .... Po shlédnutí Transformers musím uznat, že jsem to s tou kapsou trošku přehnal ... :) ()

Eddard 

všechny recenze uživatele

Tak především - Simon Pegg je zjevení! Už ve Velkovlaku mě dost zaujal a tady mě dostal. Jeho "nesouhlasné pohledy", kterými provrtával nasávající nezletilce mě hned na začátku filmu poslal do kolen. To je další věc, za kterou musím Jednotku vychválit do nebes - začátek. Perfektní, svižný, k popukání. Střední část filmu - vyšetřování vražd v městečku - však najednou dostane trochu vážnější vizáž a parodická nadsázka sice dál pracuje, ale komično hodně ustupuje a vrací se zase až v akčním konci, který je opět na jedničku (zj. závěrečný souboj v miniaturním modelu města, připomínající filmy s Godzillou). Spousta skvělých, nenásilně podaných vtipů, spousta zábavy, málo nudy. To je podle mě dobrá kombinace, za kterou stojí za to obětovat ty dvě hodinky času (ev. těch pár desítek korun :-) 70% ()

Galerie (48)

Zajímavosti (46)

  • Na konci filmu je na střeše policejního auta Nicholase Angela (Simon Pegg) napsáno "HF", což je zkratka pro Hot Fuzz, původní název filmu. (Gerron)
  • Somerfield byl skutečný obchodní řetězec v Británii. Natáčelo se v jednom z nich, který si Edgar Wright vybral záměrně, protože v něm kdysi pracoval jako brigádník. (don corleone)
  • Nick Frost si ke své pušce Winchester při natáčení vybudoval vztah a pojmenoval ji "Emma". Simon Pegg během natáčení říkal své zbrani "Sarah". (don corleone)

Související novinky

Edgar Wright chystá duchařinu

Edgar Wright chystá duchařinu

23.07.2020

Režisér a scenárista Edgar Wright už si pomalu připravuje svůj další projekt. Bude jím adaptace krátké povídky Stage 13, která vypráví o duchovi, jenž straší ve filmovém studiu. Od režiséra filmů… (více)

Pegg a Frost jedou na vlastní pěst

Pegg a Frost jedou na vlastní pěst

21.01.2018

Simon Pegg a Nick Frost se proslavili hlavně díky filmům Edgara Wrighta. Soumrak mrtvých následovala Jednotka příliš rychlého nasazení a takzvanou "trilogii Cornetto" zakončila sci-fi U Konce světa,… (více)

Simon Pegg píše nový Star Trek

Simon Pegg píše nový Star Trek

22.01.2015

Britský komediální herec Simon Pegg dávno není jen komediálním hercem. K režii se ještě nedostal (a kdo ví, jestli o to má vůbec zájem), už ale stihnul nasbírat spoustu scenáristických zkušeností.… (více)

Michael Douglas je marvelácký Ant-Man

Michael Douglas je marvelácký Ant-Man

15.01.2014

Žili jste v dojmu, že mravenčí superhrdina, jehož nám za rok a půl představí Edgar Wright, našel svého představitele v Paulu Ruddovi? To nejste zdaleka sami, režisér Scotta Pilgrima nebo Jednotky… (více)

Reklama

Reklama