poster

Jednotka příliš rychlého nasazení

 • Česko

  Úsvit policajtů

 • Velká Británie

  Hot Fuzz

 • Velká Británie

  Blue Fury

  (pracovní název)
 • Velká Británie

  Raging Fuzz

  (pracovní název)
 • Francie

  Hot Fuzz

 • USA

  Hot Fuzz

 • Slovensko

  Jednotka príliš rýchleho nasadenia

 • Austrálie

  Hot Fuzz

 • Irsko

  Hot Fuzz

 • Nový Zéland

  Hot Fuzz

 • Kanada

  Hot Fuzz

Akční / Komedie / Krimi / Mysteriózní

Velká Británie / Francie / USA, 2007, 121 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Radek99
  ****

  Když chtějí Britové zparodovat nějaký žánr a filmy k němu se vázající, nenatočí crazy Bláznivou střelu, ale něco mnohem více sofistikovanějšího. Jednotka příliš rychlého nasazení cituje Lynchovu Ztracenou dálnici či surfařský Bod zlomu a paroduje celou řadu akčních filmů - Mizery počínaje a hororovým Vřískotem konče. Tam, kde paroduje, je velmi silná, tam, kde se snaží vyprávět a posouvat dál děj příběhu, tam to ale bohužel někdy trochu zaskřípe. Geniální je postižení žánrových akčních klišé - nabíjení brokovnice jednoruč, sekvencí přestřelky s důchodci, zneškodnění nebezpečné babky s brokovnicí kopem do nosu atd. Brilantní je forma, jakou to bylo dosaženo - pakliže chcete cokoliv parodovat, musíte umět natočit dané scény minimálně stejně dobře ne-li lépe než originál (což bohužel mnohdy neplatí o parodiích amerických). Edgar Wright a jeho tým často převýšili zvyklosti a standard obvyklý v ranku akčních filmů - všechny ty stylové vychytávky jsou skutečně funkční a akce jen jiskří (kupříkladu při závěrečné hromadné přestřelce při střelbě z okna v rychlých střizích jakoby kolísá úroveň světla, což vytváří velmi zajímavý a zdařilý efekt). Ve spojení s výbornou hudbou pak vzniká dokonalý mix akčního filmu a videoklipové jízdy, ze které ční často plochost původního parodovaného originálu. Zajímavý je hypernaturalismus některých scén zobrazujících zabití člověka - uřezané hlavy na silnici, kamenná špice drtící hlavu novináři pod kostelem, napíchnutí se bradou na špičku zmenšené repliky věžovité stavby - možný odkaz k filmu Přichází Satan, ale ještě spíše zjevná satira doby - časté úsilí (zvláště amerických hororových) tvůrců šokovat doslova za každou cenu... Rozhodně zajímavý, ale místy občas poněkud rozvleklý a trochu nudící film... Podobné filmy: Soumrak mrtvých(5.9.2007)

 • kitano
  ****

  Ani zdaleka nie tak dokonale ako starsi Shaun of the dead, no stale slusna, parodicky ladena zabava okorenena necakane stavnatymi krvavymi efektmi. Podobne ako predchadzajuci film, Hot Fuzz si vychutnate viac, ak ste familiarny s atmosferov anglickych mesteciek a pubov, pretoze po tejto stranke je to az nechutne hodnoverne :). One pint of lager please Marry ! (7.5/10)(10.9.2008)

 • Niktorius
  ****

  Dal bych i pět hvězdiček, za ty skvělé nápady, svěží a neodolatelnou režii, ústřední dvojici, úžasný humor a celkový koncept snímku, vymykající se běžným konvencím a klišé, jenže svědomí mi to nedovolí. Věřím, že Hot Fuzz se do budoucna stane kultem (a přeji mu to) a nezpochybňuji jeho pozici mezi nejlepšími akčními snímky roku, ale do plného diváckého prožitku cosi chybělo. Možná jsem neodhalil dostatečné množství parodickýh narážek, či mně film až tak obalamutil vizáží drsňáckého amerického akčňáku že jsem byl zklamán důsledným nenaplněním stěžejních prvků žánru. Spíš jsou však na vině momenty ve kterých krom vizuálu získává Hot Fuzz i brakově americký obsah a žene se do propasti samoúčelnosti. Počáteční okouzlení svérazně pojatou akční komedii při nástupu závěrečných titulků opadne a divák má pocit, jako by se celou dobu schylovalo k filmovému orgasmu a ten bůhví proč nepřišel. Selhal jsem snad jako divák?(28.8.2007)

 • Brouk
  ****

  Huráááá, bůh ochraňuj Anglii... Už je to tu zas... Starý kontinent zas potěšil mou dušičku před Hollywoodem... To je panečku jízda... Už jen začátek je tak famozní (prvních 8 minut), že si to musíte pustit 3x za sebou... Každépolíčko je totiž "nabušené"... Jen tak dál... tralalalala... hned je mi líp(7.10.2007)

 • Rex Mundi
  ***

  Nebyť toho chaotického strihu a hlavne nezdravo dlhých prestreliek, pri ktorých nikto nikoho netrafil, a ktoré mi časom vadili viac a viac, je to vážne príjemná (i keď nie taká skvelá ako som čakala) zmeska akcie "buddy" filmov a atmosféry Midsomerských vrážd. A Simonovi Peggovi táto rolička sekne ešte lepšie než zabíjanie zombíkov.(14.6.2007)

 • - Služební číslo Simona Pegga je 777. Jediný, kdo ho ve filmu zmíní je bývalý agent 007 Timothy Dalton. (xjane)

 • - Simon Skinner (Timothy Dalton) má ve filmu zbraň Heckler & Koch USP Match ráže 9mm. (dc125)

 • - Na konci filmu je na střeše policejního auta Nicholase Angela (Simon Pegg) napsáno "HF", což je zkratka pro "Hot Fuzz", originální název filmu. (Gerron)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace