Reklama

Reklama

Jednotka příliš rychlého nasazení

  • Česko Úsvit policajtů (více)
Trailer 5

VOD (1)

Seržant Nicholas Angel absolvoval školu s vyznamenáním a brzo si získal respekt i oblibu u lidí v londýnských ulicích. Dostal medaili za statečnost, devět ocenění jen za poslední rok ve službě a dosáhl většího počtu zatčení než kterýkoli jiný policista. Je prostě ze všech nejlepší a to začne vadit jeho kolegům i nadřízeným. Nicholas je převelen do malé vesničky Sandford. Z nové situace je hodně zklamaný, přesto začne své povinnosti plnit hned po příjezdu. Nejenže si svým přístupem získá opovržení místních policistů, navíc je považován za hlupáka. Jediný, komu se Nicholas zalíbí, je dobrácký strážník Danny. Po krátkém Angelově pobytu se v městečku s nulovou kriminalitou rozběhne kolotoč smrtelných nehod. Jediný, kdo v tom vidí něco daleko většího než souhru nešťastných náhod, je právě seržant Angel. (TV Nova)

(více)

Videa (5)

Trailer 5

Recenze (1 363)

Enšpígl 

všechny recenze uživatele

Začátek se rozjel poměrně dobře. Člověk se i pobavil . Pak jsem asi hodinu a půl nepochopil na co si ten film hraje. Jestli je to parodie nebo se to má brát vážně. No a na závěr jsem se dočkal slušné akce. Jestli jsem se krom úvodu pobavil ? To ani omylem. Vlastně nejlepší zábava je až díky našim komentářům. Plakátové věty typu: "Edgar Wright strčil Baye do kapsy." "Takhle má vypadat akční film". Nebo zase vysoce netolerantní komentář od uživatele Humprt Pum . To sou mnohem větší dardy než celej tenhle zkaženej guláš zvanej Hot Fuzz. ()

Renton 

všechny recenze uživatele

Scénář: Edgar Wright, Simon Pegg .. B i z a r n í, potřeštěné a to až moc! Nicholas Angel má zápal pro práci. Velký, až nezdravý. Podobný zápal má i tvůrčí dvojíce.. Úvodní polovina je výborná, prostoupená výborným vtipem a v extrémním rychlostřihovém tempu vás přenese z Londýna do vesničky Sundford, kde v dobrém rozmaru pokračuje jak tempo, tak příděl vtipných scén či pestrých citací k nimž se přičítají béčkově laděné vraždy plné krve. Prostě se jede na plné otáčky a to nemůže vydržet věčně - taky že nevydrží. Co totiž s (dosavadní – 51/78%) většinou nesdílím, je pochvalná óda na závěrečnou, výhradně akční část. Sice sem tam prostoupí nějaké to vtipné odlehčení, ale jinak je to těžkopádná, hloupá a zdlouhavá přestřelka, která potápí výborné předešlé minuty a usazuje celek pouze na hranici průměru. 55%. ()

Reklama

DaViD´82 

všechny recenze uživatele

Co dělat, když si ani Mizerové nevědí rady? Po Soumraku Mrtvých se vrací duo Wright/Pegg zpět do akce a tentokrát si brousí zuby (nejen) na kriminálky, buddy movies a akčňáky všech ražení. V zásadě všechny klady, které ctily Soumrak zdobí i Hot Fuzz. Bohužel však to samé platí i o záporech. ()

T2 

všechny recenze uživatele

Rozpočet $16miliónovTržby USA $23,637,265Tržby Celosvetovo $81,742,618Tržby za predaj Blu-ray v USA $1,939,191 //počet predaných kusov ?Tržby za predaj DVD v USA $35,668,203 //počet predaných kusov 2,066,452║ iestamy nesmie chýbať chladný anglický humor a zaujímavé parodické spomienky na buddy filmy s výborným Simonom Peggom a slušne sekundujúcim Nicky Frostom prvá polovička filmu troška miestamy nudí ale zasa ta druhá je úplne nabitá prim scénkami k popukaniu, doslova zbesilá jazda. Vo vedľajších úlohách sa zaskvejú nemenej známy herci ako Timothy Dalton - Bill Nighy - Jim Broadbent. /videl v kine: 85%/ ()

gudaulin 

všechny recenze uživatele

Geniální filmy bývají ty, které dokážou balancovat přesně na hraně , takže kdyby se nějaké ingredience jen o malý kousíček přidalo, z velkého úspěchu by mohl být trapas. Typickým případem takového filmu je u nás Limonádový Joe. U Jednotky příliš rychlého nasazení jsem se více než polovinu filmu skvěle bavil a mohla to pro mě být komedie roku. Přesně nadávkovaná nadsázka na téma jednoho příilš horlivého policisty uvnitř zavedené byrokratické mašinérie byla nejen funkční, ale přímo božská. Stejně tak konfrontace mezi velkoměstem a ospalým maloměstským prostředím, kde se všichni znají jako své boty. Bohužel v druhé části měli tvůrci pocit, že je potřeba přidat. Prakticky všeho. A protože, jak známo, všeho moc škodí, změnilo se to v celkem průměrnou absurdní frašku. V momentě, kdy se objevila armáda vraždících psychopatů a dialogy dostaly rozměr britského nonsensu z Velké knihy nesmyslů Edwarda Leara, ztratil pro mě snímek kouzlo. První polovině bych dal 100% hodnocení, druhé 50, takže celkově 75 %. ()

Galerie (48)

Zajímavosti (46)

  • Jména obyvatelů města Sandford jsou skoro všechno výrazy pro zaněstnání či aktivitu: Cooper, Porter, Turner, Shooter, Prosser, Hatcher, Paver, Butcher, Skinner, Fisher, Walker, Thatcher, Weaver, Roper, Tiller, Reaper, Messenger, Staker, Treacher, Cocker, Blower, Draper, Merchant. (Kulmon)
  • Vytvoření scénáře tvůrcům zabralo 18 měsíců. (Dreadd)
  • Simon Skinner (Timothy Dalton) má ve filmu zbraň Heckler & Koch USP Match ráže 9mm. (dc125)

Související novinky

Edgar Wright chystá duchařinu

Edgar Wright chystá duchařinu

23.07.2020

Režisér a scenárista Edgar Wright už si pomalu připravuje svůj další projekt. Bude jím adaptace krátké povídky Stage 13, která vypráví o duchovi, jenž straší ve filmovém studiu. Od režiséra filmů… (více)

Pegg a Frost jedou na vlastní pěst

Pegg a Frost jedou na vlastní pěst

21.01.2018

Simon Pegg a Nick Frost se proslavili hlavně díky filmům Edgara Wrighta. Soumrak mrtvých následovala Jednotka příliš rychlého nasazení a takzvanou "trilogii Cornetto" zakončila sci-fi U Konce světa,… (více)

Simon Pegg píše nový Star Trek

Simon Pegg píše nový Star Trek

22.01.2015

Britský komediální herec Simon Pegg dávno není jen komediálním hercem. K režii se ještě nedostal (a kdo ví, jestli o to má vůbec zájem), už ale stihnul nasbírat spoustu scenáristických zkušeností.… (více)

Michael Douglas je marvelácký Ant-Man

Michael Douglas je marvelácký Ant-Man

15.01.2014

Žili jste v dojmu, že mravenčí superhrdina, jehož nám za rok a půl představí Edgar Wright, našel svého představitele v Paulu Ruddovi? To nejste zdaleka sami, režisér Scotta Pilgrima nebo Jednotky… (více)

Reklama

Reklama