Jednotka příliš rychlého nasazení

• Irsko

• Kanada

Akční / Komedie / Krimi / Mysteriózní

Velká Británie / Francie / USA, 2007, 121 min

Rozpočet $16miliónovTržby USA $23,637,265Tržby Celosvetovo $81,742,618Tržby za predaj Blu-ray v USA $1,939,191 //počet predaných kusov ?Tržby za predaj DVD v USA $35,668,203 //počet predaných kusov 2,066,452║ iestamy nesmie chýbať chladný anglický humor a zaujímavé parodické spomienky na buddy filmy s výborným Simonom Peggom a slušne sekundujúcim Nicky Frostom prvá polovička filmu troška miestamy nudí ale zasa ta druhá je úplne nabitá prim scénkami k popukaniu, doslova zbesilá jazda. Vo vedľajších úlohách sa zaskvejú nemenej známy herci ako Timothy Dalton - Bill Nighy - Jim Broadbent. /videl v kine: 85%/(31.12.2007)

Snažila jsem se na filmu najít tolik pětihvězdičkového pozitivního nadšení jako většina z vás, ale ... ale prostě nenašla! no ... Britský humor je tak specifický. Simon Pegg byl v roli neohroženého policisty k zulíbání a ta trpělivost, se kterou přijímal rozkazy a nebo se kterou odpovídal na otázky žáka pomocné školy alias dobráckého policisty Dannyho, byla obdivuhodná. Patrně tomu potřebuji dát čas ... nechat to uzrát a pak se znovu podívat.(12.11.2013)

Film pro kluky, kteří viděli všechny akční filmy (copyright imf:) ? Podle zemětřesení a explozí na vedlejších sedačkách ano. A zároveň film pro dívky, které viděly méně akčních filmů, než je stálých členů Rady bezpečnosti:-) Namísto Stepfordských paniček se objevují Sandfordští policajti. Hot tam není nikdo, cool vlastně všichni. Každý jinak. Hlavní hrdina Mikuláš Anděl (pardon, Nicolas Angel) je po čertech chytrý, všetečný jako slečna Marplová a precizní podivínství si vypůjčil od Hercule Poirota /brusinkový juice vede nad rybízovkou 1:0/. S heterosexuálními vztahy skoncoval a za parťáka si pořídil těžkotonážního polosirotka s chudým intelektem a bohatou videotékou. Co se stane, když do obce roku, která se chlubí nejnižší kriminalitou v celém širém britském království, nasadíte agilního londýnského vlčáka , který zatknul o 400% víc pachatelů než kdokoli jiný? A jak udělat z hromady klišé vařící dobrůtku a neopařit přitom diváka ani sebe? Odpověď nabízí a recept britský do morku kostí prozradí pánové Edgar Wright, Simon Pegg a Nick Frost. Na jejich počest si dám Cornetto. Čokoládové:) ................................P.S. Všimli jste si v titulcích, KDO hrál labuť? Král je mrtev,ať žije král:) 70%(10.6.2007)

Zevrubnost v přejímání záoceánských klišé je mnohdy tak dokonalá, že „Hot Fuzz“ sklouzne k určité samoúčelnosti a tak tak to vybalancuje na hranici dobrého vkusu (za kterou podobně laděný syntetický béčkař Tarantino padá každou chvíli). Film baví tam, kde je britský v duši a americký v zevnějšku, naopak trochu ztrácí ve finále, které je zpočátku neodolatelné, ale po chvíli navaří i trochu nastavované kaše. Těžko odůvodňovat, proč navzdory našlapané stopáži, výborným nápadům a překvapivě i docela poutavému ději ve mně „Hot Fuzz“ nezanechal až tak hluboký dojem. Možná jsou jeho akční mimikry tak dokonalé, že chtě nechtě vyvolávají mělký dojem běžného akčního filmu. Pokud jsem si něco opravdu užil, tak je to krom atmosféry i vynikající herecká dvojice Simon Pegg a Nick Frost, perfektní návrat ex-Bonda Timothy Daltona k přestřelkám, stylová i mladicky svěží Wrightova režie a skvělá hudba (aktuálně bondovského) skladatele Davida Arnolda. Až se bude volit nejlepší akčňák roku 2007, na „Hot Fuzz“ by se nemělo zapomenout... při všem výsměchu je zábavnější a našlapanější než většina zámořské produkce. K dokonalosti mu však přeci jen chybí vyšší míra nadhledu. Nikoli nad parodovaným žánrem, ale nad sebou samým.(5.9.2007)

Motherfucker! Vražedná kachna! The Wikcer Man! Hard Boiled! Bad Boys II! Police Story! SuperCop! Romeo a Julie! Purpurové řeky II! Sedm! Slasher! Sýpák Joe! Nighy! Dalton! Bailey! Pegg! Wright! Mr Pump! MC Hammer! The Omen! Bod zlomu! Die Hard! Cornetto! Leathal Weapon! Chuck Norris! John Woo! Divoká banda! Hlavní podezřelý! Vraždy v Midsomeru! Strašáci! Black Books! Stepfordské paničky! Soumrak mrtvých! Paranoia! Michael Bay! Tarantino! Don't! Fulci! Střílení obouruč! Frost! Santa Claus! Sprejeři! Sebevražda stětím! James Bond! ... A akční peklo!(10.6.2007)

• - Spoiler: Ve filmu zemře celkem 29 osob. (Kulmon)

• - Ve chvíli, kdy v supermarketu začne Simon Pegg honit zloděje sušenek (cca 30. minuta), si Nick Frost prohlíží filmová DVD. V záběru lze krátce zahlédnout i DVD s předchozím filmem tria Wright / Pegg / Frost, Soumrak mrtvých. Aby vtípek nebyl tak nápadný, byl Simonu Peggovi obličej přelepen cenovkou. (packa)

• - Na scenári sa spoločne s režisérom autorsky podieľal aj Simon Pegg. (Smok)