poster

Jednotka příliš rychlého nasazení

 • Česko

  Úsvit policajtů

 • Velká Británie

  Hot Fuzz

 • Velká Británie

  Blue Fury

  (pracovní název)
 • Velká Británie

  Raging Fuzz

  (pracovní název)
 • Francie

  Hot Fuzz

 • USA

  Hot Fuzz

 • Slovensko

  Jednotka príliš rýchleho nasadenia

 • Nový Zéland

  Hot Fuzz

 • Austrálie

  Hot Fuzz

 • Kanada

  Hot Fuzz

Akční / Komedie / Krimi / Mysteriózní

Velká Británie / Francie / USA, 2007, 121 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • kitano
  ****

  Ani zdaleka nie tak dokonale ako starsi Shaun of the dead, no stale slusna, parodicky ladena zabava okorenena necakane stavnatymi krvavymi efektmi. Podobne ako predchadzajuci film, Hot Fuzz si vychutnate viac, ak ste familiarny s atmosferov anglickych mesteciek a pubov, pretoze po tejto stranke je to az nechutne hodnoverne :). One pint of lager please Marry ! (7.5/10)(10.9.2008)

 • yenn
  ***

  Z Hot Fuzz jsem měl po většinu času dojem, jako by někomu bylo hloupé uvést do kin tuctový film, pročež začal tvrdit, že jde o parodii. Hezky natočeno, ale opravdu povedený vtip je tu maximálně jeden a nebýt vcelku poutavého příběhu v první části a chvílemi solidní akce v části druhé, byla by to ukrutná nuda. 5/10(23.7.2007)

 • Renton
  ***

  Scénář: Edgar Wright, Simon Pegg .. B i z a r n í, potřeštěné a to až moc! Nicholas Angel má zápal pro práci. Velký, až nezdravý. Podobný zápal má i tvůrčí dvojíce.. Úvodní polovina je výborná, prostoupená výborným vtipem a v extrémním rychlostřihovém tempu vás přenese z Londýna do vesničky Sundford, kde v dobrém rozmaru pokračuje jak tempo, tak příděl vtipných scén či pestrých citací k nimž se přičítají béčkově laděné vraždy plné krve. Prostě se jede na plné otáčky a to nemůže vydržet věčně - taky že nevydrží. Co totiž s (dosavadní – 51/78%) většinou nesdílím, je pochvalná óda na závěrečnou, výhradně akční část. Sice sem tam prostoupí nějaké to vtipné odlehčení, ale jinak je to těžkopádná, hloupá a zdlouhavá přestřelka, která potápí výborné předešlé minuty a usazuje celek pouze na hranici průměru. 55%.(13.5.2007)

 • DaViD´82
  ****

  Co dělat, když si ani Mizerové nevědí rady? Nezbývá než zavolat Simona Pegga s Nickem Frostem... Po Soumraku Mrtvých se vrací duo Wright/Pegg zpět do akce a tentokrát si brousí zuby (nejen) na kriminálky, buddy movies a akčňáky všech ražení. V zásadě všechny klady, které ctily Soumrak zdobí i Hot Fuzz. Bohužel však to samé platí i o záporech. Z kladů nelze nejmenovat to, že tento snímek je opravdu hodně vtipný - což ne u každé komedie poslední dobou platí. Předně však neparoduje "americkým komerčním" způsobem. Abyste se zde pobavili tak ani citované scény znát nemusíte, jelikož ty jsou spíše pomrkáváním na znalé diváky. Tento film funguje sám o sobě více než dobře a to především díky skvostné dávce britského humoru. Akce je perfektně řemeslně udělaná a je lepší než v leckterém áčkovém akčním filmu. Nejedna scéna prostě dostane do kolen. Simon Pegg se svou aurou v pohodě utáhne i oněch pár slabších chvilek, které se v průběhu poněkud časově přepísknuté stopáže naskytnou. Navíc mu více než-li zdatně sekunduje současná britská komediální smetánka. Bohužel výsledek trpí stejným neduhem jako starší bratříček - slabší střední pasáží. Ale zase platí, že film z pera Pegga a Wrighta je vymazlený, inteligentní a především zatraceně dobrý. Škoda jen, že opět k dokonalosti krůček schází. Přesto nelze Jednotku Příliš Rychlého Nasazení nemilovat. Navíc je zde Cate Blanchett v nepřehlédnutelné stěžejní roli. "Nurp!"(8.6.2007)

 • RHK
  ****

  Jeden z 500 největších filmů všech dob časopisu Empire. Zatímco v nudnějším začátku sledujeme jen snaživého mladého policistu, kterému kolegové hážou klacky pod nohy, ve střední části už jde o lehce ztřeštěné pátrání po vrahovi v poklidném venkovském Standfordu ("Nenapadlo Vás někdy, že zločinnost je tu nízká a nehodovost hrozně vysoká?") a pak příjde šokující zlom ve scénáři i v tempu. Závěrečná třetina je vymazlenou hustou a brilantní hyperakční parodií, vtipnou a vyzdvihující celý film. I takový Schwarzenegger jako mstitel v akčňáku Komando se může jít zahrabat... "Umíte střílet ze dvou pistolí a přitom skákat vzduchem?" Nakonec i ta zachráněná labuť ("asi sedmdesát centimetrů vysoká, dlouhý štíhlý krk") si zde zahraje svou pozitivní roličku při prosazování zákona... Trailer: http://www.csfd.cz/film/223729-jednotka-prilis-rychleho-nasazeni-usvit-policajtu-hot-fuzz/videa/(28.12.2009)

 • - Jména obyvatelů města Sandford jsou skoro všechno výrazy pro zaněstnání či aktivitu: Cooper, Porter, Turner, Shooter, Prosser, Hatcher, Paver, Butcher, Skinner, Fisher, Walker, Thatcher, Weaver, Roper, Tiller, Reaper, Messenger, Staker, Treacher, Cocker, Blower, Draper, Merchant. (Kulmon)

 • - Obrázek malého Dannyho (Nick Frost) je skutečná fotografie z dětství Nicka Frosta. (Dreadd)

 • - Film vznikol potom, ako si tvorcovia napozerali viac ako 200 "policajných" filmov, absolvovali rozhovory s desiatkami mužov zákona a přežili jednu nefalšovanú policajnú naháňačku. (Smok)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace