Jednotka příliš rychlého nasazení

• Kanada

• Austrálie

Akční / Komedie / Krimi / Mysteriózní

Velká Británie / Francie / USA, 2007, 121 min

Hot Fuzz je pro akční filmy tím, čím mohl být Shaun of the Dead pro zombie horory, kdyby se byl býval povedl. Tedy zpola parodickou reflexí žánru na jedné straně a současně jeho hrdým zástupcem na straně druhé. Na rozdíl od již zmíněného Soumraku mrtvých se to tentokrát Edgaru Wrightovi ukočírovat povedlo a výsledkem je vskutku dobrý a pozoruhodný film, který zaujme humorem, (takřka hororovou) zápletkou i nářezovou akcí. V podstatě bez výhrad.(27.6.2010)

"Vážně chcete to všechno sepsat? Došla mi propiska." Nemám nic proti tomu, aby si každý samosprávní celek zřídil domobranu s povolením zabíjet nepřizpůsobivé občany, ale má to jednu podmínku - nesmí v jejich služebním obvodu sloužit seržant Angel či jeho klon. Takový policista totiž ukočíruje veřejný pořádek i v době svého volna a jedno, zda je přítomen alkohol za volantem či nepřítomna mazaná labuť. Mám sice neodbytný pocit, že se z tématu akčního superpolicajta v klidné vesnici dalo vydolovat daleko více zábavy, ale to neznamená, že bych se mezi budováním obecného blaha, zkopanými důchodci a rozbořenými ploty nedokázal řádně pobavit.(21.3.2014)

Tak především - Simon Pegg je zjevení! Už ve Velkovlaku mě dost zaujal a tady mě dostal. Jeho "nesouhlasné pohledy", kterými provrtával nasávající nezletilce mě hned na začátku filmu poslal do kolen. To je další věc, za kterou musím Jednotku vychválit do nebes - začátek. Perfektní, svižný, k popukání. Střední část filmu - vyšetřování vražd v městečku - však najednou dostane trochu vážnější vizáž a parodická nadsázka sice dál pracuje, ale komično hodně ustupuje a vrací se zase až v akčním konci, který je opět na jedničku (zj. závěrečný souboj v miniaturním modelu města, připomínající filmy s Godzillou). Spousta skvělých, nenásilně podaných vtipů, spousta zábavy, málo nudy. To je podle mě dobrá kombinace, za kterou stojí za to obětovat ty dvě hodinky času (ev. těch pár desítek korun :-) 70%(14.6.2007)

Docela překvapivé a hlavně zajímavě natočené zjevení s naprosto osobitým a patřičně suchým britským humorem. Je zvláštním paradoxem, že se Hot Fuzz chová úplně stejně jako Soumrak mrtvých, ale na rozdíl od něj funguje. Soumrak si dělal legraci ze zombie filmů, aby se postupně stával jedním z nich, což mě v důsledku skutečně naštvalo. Jednotka dělá to samé - z malé nenápadné parodie směřuje až k dokonale zábavnému a úmyslně přetaženému akčnímu infernu. Ale v tomhle žánru to sedí tak, jak už v žádném jiném nebude. Za tohle prohlédnutí tak beru Pegga s Frostem velmi ochotně na milost.(14.6.2007)

Soundtrack David Arnold: 1. Goody Two Shoes - Adam Ant ,2. Sgt. Rock (Is Going To Help Me) - XTC ,3. Village Green Preservation Society - The Kinks ,4. Baby Fratelli - The Fratellis ,5. Dance with the Devil - Cozy Powell ,6. Slippery Rock 70s - Stavely Makepeace ,7. I Can't Control Myself - The Troggs ,8. Fire - The Crazy World of Arthur Brown ,9. Lethal Fuzz - John Eric Alexander ,10. Souljacker, Pt.1 - Eels ,11. Caught by the Fuzz - Supergrass ,12. Solid State Easy Action - The Fratellis ,13. Here Comes The Fuzz - Jon Spencer and the Elegant Too ,14. The Hot Fuzz Suite - David Arnold ,(23.5.2011)

• - Vytvoření scénáře tvůrcům zabralo 18 měsíců. (Dreadd)

• - Nick Frost nosí ve filmu dres Bristolu Rovers, i když ve skutečnosti fandí West Hamu. (don corleone)

• - Štáb měl 11 týdnů na natáčení. (don corleone)