Jednotka příliš rychlého nasazení

Jednotka príliš rýchleho nasadenia

Akční / Komedie / Krimi / Mysteriózní

Velká Británie / Francie / USA, 2007, 121 min

• Enšpígl

Začátek se rozjel poměrně dobře. Člověk se i pobavil . Pak jsem asi hodinu a půl nepochopil na co si ten film hraje. Jestli je to parodie nebo se to má brát vážně. No a na závěr jsem se dočkal slušné akce. Jestli jsem se krom úvodu pobavil ? To ani omylem. Vlastně nejlepší zábava je až díky našim komentářům. Plakátové věty typu: "Edgar Wright strčil Baye do kapsy." "Takhle má vypadat akční film". Nebo zase vysoce netolerantní komentář od uživatele Humprt Pum . To sou mnohem větší dardy než celej tenhle zkaženej guláš zvanej Hot Fuzz.(24.6.2007)

Hot Fuzz je pro akční filmy tím, čím mohl být Shaun of the Dead pro zombie horory, kdyby se byl býval povedl. Tedy zpola parodickou reflexí žánru na jedné straně a současně jeho hrdým zástupcem na straně druhé. Na rozdíl od již zmíněného Soumraku mrtvých se to tentokrát Edgaru Wrightovi ukočírovat povedlo a výsledkem je vskutku dobrý a pozoruhodný film, který zaujme humorem, (takřka hororovou) zápletkou i nářezovou akcí. V podstatě bez výhrad.(27.6.2010)

Parádně střelená komediální jízda, která zraje každým zhlédnutím. Pod taktofkou talentované režiséra Edgara Wrighta šlape vše dokonale a je neuvěřitelné, že za tak nízký rozpočet dokázal na závěr natočit povedenou akční jízdu. Dvojice Simon Pegg a Nick Frost opět exceluje a tak hodnotím 4,5 hvězdičky...(16.10.2010)

Hodně příjemná komedie pro každého s "akční minulostí", jen se nemůžu zbavit dojmu (stejně jako u Soumraku mrtvých), že z daného námětu šlo dostat ještě víc. Chyběla mi zajímavější zápletka a hlavně pořádné hlášky, které k akčnímu žánru prostě patří (viz Smrtonosná past 4.0). Oproti předchozímu Wrightovu filmu každopádně posun vpřed, takže se na další počin zatraceně těším.(11.7.2007)

Huráááá, bůh ochraňuj Anglii... Už je to tu zas... Starý kontinent zas potěšil mou dušičku před Hollywoodem... To je panečku jízda... Už jen začátek je tak famozní (prvních 8 minut), že si to musíte pustit 3x za sebou... Každépolíčko je totiž "nabušené"... Jen tak dál... tralalalala... hned je mi líp(7.10.2007)

• - Scéna, při které skáče Nick přes ploty, je narážkou na obdobnou scénu z filmu Soumrak mrtvých. Dokonce i hláška "Ty jsi nikdy nešel zkratkou?" je stejná. (Kevadros)

• - V první půli filmu se Danny ptá Angela na množství otázek typu: "Už jsi někdy střílel současně dvěmi zbraněmi?" Ve druhé polovině filmu pak Angel všechny ty věci dělá s výjimkou střílení do vzduchu a křičení u toho. To dělá Danny. (Kulmon)

• - Ke konci roku 2012 se jednalo o 101. nejvýdělečnější snímek roku 2007 a 2,491. nejvýdělečnější snímek se zohledněním inflace. (chelseaman22)