Jednotka příliš rychlého nasazení

Hot Fuzz

Jednotka príliš rýchleho nasadenia

Akční / Komedie / Krimi / Mysteriózní

Velká Británie / Francie / USA, 2007, 121 min

Hot Fuzz je pro akční filmy tím, čím mohl být Shaun of the Dead pro zombie horory, kdyby se byl býval povedl. Tedy zpola parodickou reflexí žánru na jedné straně a současně jeho hrdým zástupcem na straně druhé. Na rozdíl od již zmíněného Soumraku mrtvých se to tentokrát Edgaru Wrightovi ukočírovat povedlo a výsledkem je vskutku dobrý a pozoruhodný film, který zaujme humorem, (takřka hororovou) zápletkou i nářezovou akcí. V podstatě bez výhrad.(27.6.2010)

Snažila jsem se na filmu najít tolik pětihvězdičkového pozitivního nadšení jako většina z vás, ale ... ale prostě nenašla! no ... Britský humor je tak specifický. Simon Pegg byl v roli neohroženého policisty k zulíbání a ta trpělivost, se kterou přijímal rozkazy a nebo se kterou odpovídal na otázky žáka pomocné školy alias dobráckého policisty Dannyho, byla obdivuhodná. Patrně tomu potřebuji dát čas ... nechat to uzrát a pak se znovu podívat.(12.11.2013)

První část je fakt hodně vtipná, i když se mi zdálo, že úplněj začátek byl zřejmě nejlepší pasaží týhle komediální části, nicméně takovejch vtipnejch vychtávek co se v tomhle filmu urodilo sem snad ještě neviděl, žádný ohraný trapný vtipy, hlášky nebo scény, skoro všechno naprosto originální a zároven famózně zahraný od Simona Pegga. Druhá část je zas akční, ale vtípky se rozhodně ani tady neztratí, ale abych pravdu řek, tak ta závěrečná gigantická přestřelka mě až zas tak neoslnila, sice se jako hodně střílí, ale těch mrtvol kolik je? No prostě hodně málo na to, že se střílí brokárnama a někdy i těžším arsenálem, kŕ když některý scény sou tak neskutečně brutální, že by se za to nemusel stydět ani prvotřídni slasher, že budu koukat jak se někomu zapíchne do hlavy 2 metrovej kámen, tu hlavu mu rozdrtí a zapíchne se do krku, ze kterýho cáká krev a přitom režisér ani nezaváhá a vůbec se neobtěžuje trošku uhnout kamerou, všechno pěkně navostro zobrazí, to bych zrovna u tohohle film nečekal, to mě totálně dostalo, ale stejně mi v tom filmu něco chybělo(7.5.2007)

Edgar Wright strčil Michaela Baye do kapsy. Ukázal všem, jak se po anglicku míchá sranda s akcí tak, aby vznikl nezapomenutelný (musím si vypůjčit to slovo) NÁŘEZ :) .... Nejsem žádný velký ctitel akčních filmů a nevyhledávám je, takže jsem určitě spoustu odkazů nezachytil. To, co jsem ale pochytal, spolu s nebývalou režisérskou invencí a spoustou mých oblíbených anglických herců, mi bohatě stačilo k dvěma hodinám skvělé zábavy .... Po shlédnutí Transformers musím uznat, že jsem to s tou kapsou trošku přehnal ... :)(11.6.2007)

Vždy když něžnější část domácnosti začne sledovat novou adaptaci klasického díla Rózy *undy Pi*črové, říkám si, že všechna ta idylka anglického venkova, kde se všichni zdraví a vychází spolu, potřebuje nějak oživit. A ejhle, anglické městečko, roztomilí sousedé a k tomu zběsilá akce. Až na místy zbytečně agresivní střih a hudbu (např. při focení do evidence) vrcholná zábava s vychytanými klišé akčního filmu, navíc pro klidné hloubavé Angličany dělání si legrace sami ze sebe a ze zidealizovaného životního stylu. Při Grabtharovu kladivu, takovouhle parodii jsem už dlouho potřeboval.(10.6.2007)

• - Kombinace do místnosti evidence je 999, stejné jako je telefonní číslo na policii v Británii. (don corleone)

• - Poté, co Nicholas Angel (Simon Pegg) na pouťové střelnici sestřelí vzduchovkou všech pět plechových figurek, jsou v následujícím záběru všechny figurky opět postaveny, aniž by se jich kdokoli dotkl. (Milan25)

• - Simon Pegg prošel tréninkem se zbraní a zhubnul 13 kilogramů kvůli roli Nicka Angela. (don corleone)