poster

Jednotka příliš rychlého nasazení

 • Česko

  Úsvit policajtů

 • Velká Británie

  Hot Fuzz

 • Francie

  Hot Fuzz

 • Slovensko

  Jednotka príliš rýchleho nasadenia

Akční / Komedie / Krimi / Mysteriózní

Velká Británie / Francie / USA, 2007, 121 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • JFL
  *****

  Famózní britská parodie se strefuje do žánru policejních filmů o drsných zástupcích zákona. Tvůrci se precizně drží ultrakinetické a přehnaně efektní formy hollywoodských áčkových akčních filmů, ale při tom děj zasazují do ospalého britského městečka a jako hrdiny představují obyčejné pochůzkové policisty. Film s velkým nadhledem reflektuje klišé policejního žánru, drze naplňuje klasická dějová schémata a mramorizuje nabubřelý ideál nekompromisních policistů.(19.8.2008)

 • Radek99
  ****

  Když chtějí Britové zparodovat nějaký žánr a filmy k němu se vázající, nenatočí crazy Bláznivou střelu, ale něco mnohem více sofistikovanějšího. Jednotka příliš rychlého nasazení cituje Lynchovu Ztracenou dálnici či surfařský Bod zlomu a paroduje celou řadu akčních filmů - Mizery počínaje a hororovým Vřískotem konče. Tam, kde paroduje, je velmi silná, tam, kde se snaží vyprávět a posouvat dál děj příběhu, tam to ale bohužel někdy trochu zaskřípe. Geniální je postižení žánrových akčních klišé - nabíjení brokovnice jednoruč, sekvencí přestřelky s důchodci, zneškodnění nebezpečné babky s brokovnicí kopem do nosu atd. Brilantní je forma, jakou to bylo dosaženo - pakliže chcete cokoliv parodovat, musíte umět natočit dané scény minimálně stejně dobře ne-li lépe než originál (což bohužel mnohdy neplatí o parodiích amerických). Edgar Wright a jeho tým často převýšili zvyklosti a standard obvyklý v ranku akčních filmů - všechny ty stylové vychytávky jsou skutečně funkční a akce jen jiskří (kupříkladu při závěrečné hromadné přestřelce při střelbě z okna v rychlých střizích jakoby kolísá úroveň světla, což vytváří velmi zajímavý a zdařilý efekt). Ve spojení s výbornou hudbou pak vzniká dokonalý mix akčního filmu a videoklipové jízdy, ze které ční často plochost původního parodovaného originálu. Zajímavý je hypernaturalismus některých scén zobrazujících zabití člověka - uřezané hlavy na silnici, kamenná špice drtící hlavu novináři pod kostelem, napíchnutí se bradou na špičku zmenšené repliky věžovité stavby - možný odkaz k filmu Přichází Satan, ale ještě spíše zjevná satira doby - časté úsilí (zvláště amerických hororových) tvůrců šokovat doslova za každou cenu... Rozhodně zajímavý, ale místy občas poněkud rozvleklý a trochu nudící film... Podobné filmy: Soumrak mrtvých(5.9.2007)

 • Isherwood
  ****

  Edgar Wright mohutně natrhává prdel Michaelu Bayovi, všechny konvence a korektnost pohřbívá pod tuny unikátních nápadů, a ďábelského Simona Pegga nechává, aby nepřátele kosil v ještě nekompromisnějším ražení než Bruce Willis v nejlepších letech. Unikátní ukázka toho, že správně ocitovaná, poctěná, či zparodovaná žánrová libůstka může královsky pobavit. Tím však bohužel vzniká nepříjemné drhnutí na cestě k divákovu srdci, kterým se může stát obyčejná nevzdělanost na poli filmové akce. Jednoduchá rovince: čím více klasiky máš nakoukáno, tím více se pobavíš.(13.5.2007)

 • tron
  ****

  „Aké máte víno?“ – „Červené a... biele.“ Režisér a scenárista Edgar Wright a herec a scenárista Simon Pegg (plus herci Nick Frost a Bill Nighy) sú malým darom komediálneho žánru, hoci to nie je úplná pravda, pretože ich zombícka čierna komédia SÚMRAK MŔTVYCH a kriminálna čierna komédia JEDNOTKA PRÍLIŠ RÝCHLEHO NASADENIA, majú niečo spoločné: hoci si robia srandu z konkrétneho žánru, ku koncu sa stávajú čoraz reprezentatívnejším žánrovým kúskom (asi ako GALAXY QUEST pre sci-fi). Ani tentokrát im nerobí problém prekvapivo kvalitná akcia, šokujúce úmrtia, vynikajúce vtipy a ešte lepšie dialógy ("pán kkot"). Vtipné, svieže, vynaliezavé, pôvabné, originálne a roztopašne rozkošné. Viac na mojom ex-blogu: http://ivokucera.blog.sme.sk/c/175770/Jednotka-prilis-rychleho-nasadenia-80.html(8.3.2008)

 • AngelAngie
  *****

  Tak u tohodle filmu jsem se smála snad od začátku do konce! :))(21.5.2008)

 • - Postava Simona Skinnera (Timothy Dalton) se původně jmenovala Stephen Stockwell. (Dreadd)

 • - Obrázek malého Dannyho (Nick Frost) je skutečná fotografie z dětství Nicka Frosta. (Dreadd)

 • - V závěrečných titulcích nejsou mimo jiné uvedeny tyto postavy: Angelova expřítelkyně Jeanine, kterou hrála Cate Blanchett, a zloděj převlečený za Santa Clause, zahraný režisérem Petrem Jacksonem. (Saur.us)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace