Seržant Nicholas Angel absolvoval školu s vyznamenáním a brzo si získal respekt i oblibu u lidí v londýnských ulicích. Dostal medaili za statečnost, devět ocenění jen za poslední rok ve službě a dosáhl většího počtu zatčení než kterýkoli jiný policista. Je prostě ze všech nejlepší a to začne vadit jeho kolegům i nadřízeným. Nicholas je převelen do malé vesničky Sandford. Z nové situace je hodně zklamaný, přesto začne své povinnosti plnit hned po příjezdu. Nejenže si svým přístupem získá opovržení místních policistů, navíc je považován za hlupáka. Jediný, komu se Nicholas zalíbí, je dobrácký strážník Danny. Po krátkém Angelově pobytu se v městečku s nulovou kriminalitou rozběhne kolotoč smrtelných nehod. Jediný, kdo v tom vidí něco daleko většího než souhru nešťastných náhod, je právě seržant Angel. (TV Nova)

Recenze (1 342)

Cival

Isherwood píše, že čím víc máš z akce nakoukáno, tím víc se pobavíš. Myslím si, že to není tak úplně pravda a že pro nás akční freaky je toho v Hot Fuzz nakonec trochu málo. Že bychom fakt chtěli ještě víc citací, víc hlášek, víc odkazů a víc ukradených "Zchlaď se" a "Zapomněl sis padák". Humor Hot Fuzz je většinou chytřejší a vyhrává si s neprvoplánovými scénami s Bobem a Davem, "Oh, Mother!", rajskou omáčkou nebo knírem, na fanouškovských orgiích pro příznivce Bad Boys by se ale ještě dalo přitvrdit. Každopádně oproti Soumraku mrtvých velký pokrok ve výpravnosti i v kadenci fórů. Těším se na další zesměšněný žánr, i když dvojce bych se taky vůbec nebránil. ()

golfista

Edgar Wright strčil Michaela Baye do kapsy. Ukázal všem, jak se po anglicku míchá sranda s akcí tak, aby vznikl nezapomenutelný (musím si vypůjčit to slovo) NÁŘEZ :) .... Nejsem žádný velký ctitel akčních filmů a nevyhledávám je, takže jsem určitě spoustu odkazů nezachytil. To, co jsem ale pochytal, spolu s nebývalou režisérskou invencí a spoustou mých oblíbených anglických herců, mi bohatě stačilo k dvěma hodinám skvělé zábavy .... Po shlédnutí Transformers musím uznat, že jsem to s tou kapsou trošku přehnal ... :) ()

Lima

Aby bylo jasno - miluju koniny, chtěně i nechtěně zábavná béčka i parodie plné filmových odkazů. Tady ale nebylo čeho se chytit. Stejně jako v případě předchozího ´Shaun of the Dead´ zažívám mírné déja-vu. Wrightův křečovitý humor mě nesmírně nudí, jeho střihačské epileptické onanie iritují a filmové citace mě nechávají v klidu, ty dobrý film nedělají. Z celého filmu pak zbyde na jazyku trpká příchuť s otázkou mířenou na Edgara Wrighta: "Na co si ten chlap, kurva, hraje?!?" ()

Gemini

Neviděl jsem Soumrak Mrtvých, takže nemůžu soudit, jestli je styl Wrightových parodií/poct prostě takový nebo jenom tady nějak nezafungovala ta "chemie", ale při modrých očích Cate Blanchett (víc toho z ní neuvidíte, ale je to ona) - tohle není moc legrační komedie. Humor stavějící na absurdním zasazení monstrózní střílečky na poklidné venkovské náměstíčko byl v podobném duchu daleko lépe zvládnut v Red Dwarfovi (zdravíme Jane Austenovou). Jistě, nápad hlavní zápletky se tak stal velmi originálním a svým způsobem vtipným, ale nějak na mě prostě víc zapůsobila prostá Peggova komika stojící na Angelově nonstop zaujetí pro poslání policisty - viz scéna s již zmíněnou Cate Blanchett. Různé pocty videoperlám akčního žánru jsou povedené, ale je to jen na takové lehké ušklíbnutí. Nahlas jsem se smál jen labuti, některým brutálním úmrtím, znechucenému ksichtu Billa Baileyho a naprosto nechutné inscenaci Romea A Julie. Při nemalých očekáváních je to na dvě hodiny poněkud málo, a tak, i když si cením třeba špičkového Timothyho Daltona, nepůjdu přes 60%. ()

Matty

Seržant Nicolas Angel (Simon Pegg) je tím nejlepším poldou, kterého kdy Londýn měl. Je tak dobrý až to začíná znepokojovat jeho (o 400 procent) méně výkonné kolegy. Jednoduše jim bere práci i popularitu, za což je po zásluze odměněn přeřazením do jisté zapadlé vísky.___Angel z toho není nadšen. Kdo by ostatně byl nadšen, kdyby se musel z chytání mezinárodně hledaných zločinců “přeorientovat” na odchyt zmizelé husy? Ten se zprvu jeví jako nejzávažnější případ v dosavadní historii Sandfordu a zdejší policisty stejně jako kterýkoliv jiný případ z letargie vytrhnout nedokáže. S přibývajícími dny však začíná růst Angelovo podezření, že osazenstvo téhle vesnice tají cosi nekalého. Série brutálních vražd jeho podezření jenom umocní.___Edgar Wright a lidé okolo něj již “spáchali” britský komediální seriál Spaced, britskou parodii zombie filmů Soumrak mrtvých a nyní se rozhodli natřít to všem hollywoodským hitmakerům. Jak jinak, než nejvelkolepější akcí, která nevznikne v Hollywoodu, nýbrž ve… ano hádáte správně, ve Velké Británii. Samotní tvůrci popírají, že by mělo jít o parodii akčních filmů a opravdu by zde bylo vhodnější použít označení “akce, co ráda akce” (nebo něco v tom smyslu). Díky ohleduplnému přístupu režiséra a scénáristy (ty nejzásadnější “citované” scény jsou nad nejdříve přehrány) si Hot Fuzz může plnými doušky vychutnávat kdokoliv. Hodně důležitou roli bude hrát váš vztah k britskému humoru.___Právě specifický humor prostupuje celý film, jenž bychom mohli rozdělit do tří samostatných celků. První část, britská vesnická komedie : Angelovo přeřazení, seznámení se s novým prostředím a novými lidmi (kromě starosty, faráře, manželského páru, který ve své hospě raději načepuje i mlaďochům, aby se nepotulovali ulicemi, také podezřele podezřelý majitel supermarketu). Angelova prvotní snaha striktně dodržovat zákony brzy doplatí na zoufale nízké procento zločinnosti a zoufale malý zájem místních kolegů, z nichž se pouze jeden nechová jako vesnický idiot, mající pro borce z velkého města leda tak pár úšklebků (scéna “máš vousy” by zasloužila bezprostřední zařazení mezi největší klenoty britské kinematgorafie).___ Druhá část, hororová, skoro slasherová kriminálka: Ve Standfordu začínají v kalužích krve umírat zdánlivě náhodní lidé. Všichni, kromě Angela, jsou přesvědčeni, že jde o sérii nešťastných příhod. Snad pouze dobrácký strážník Danny Butterman (Nick Frost), závislý na Cornettu a neošizených akčních filmech, má pro Angelovo marnivé pachtění za tajuplným vrahem pochopení. Právě jeho promítání Mizerů 2 a Bodu zlomu jakoby zrcadlilo vztah k akčním filmům vlastní i Wrightovi a Peggovi. Oba jsou velcí fanoušci, kteří se konečně rozhodli natočit si akčňák vlastní, který bude na akčňácích jiných parazitovat jenom minimálně. Poděkujme jim za to, třetí část nemá v dějinách akčního filmu obdoby. Třetí část, nekompromisní akce : Pachatelé jsou konečně odhaleni, v jedné dlouhé vysvětlovací scéně prozradí, jak to bylo se všemi vraždami (věřím, že zde šlo o parodii) a nyní musí být potrestáni. Angel má již všeho tak akorát, tudíž se rozhodne řešit věci extrémně radikálním způsobem. S výbavou, kterou by mu mohla závidět i čínská lidová armáda, jde padouchům ukázal, zač je toho loket. A padouchů je zde vskutku požehnaně. Celá akční část trvá cca dvacet minut a bylo to těch nejakčnějších dvacet minut, jaké jsem za dlouhé roky viděl. Kam se hrabou bratři Wachowští, Michael Bay a koneckonců i ten John Woo – Wright jim všem předvádí, jak by měla vypadat akce roku 2007 – drsná, vtipná, přímočará.___ Tato žánrová rozpolcenost nepůsobí vůbec rušivě a myslím, že jsem se smál, bál i dojímal přesně na těch místech, kde to tvůrci zamýšleli. Jistě, bude zde i mnoho nepřipravených diváků, kteří se – nečekaje po úžasně komické scénce vodotrysk krve z jedné oběti – začnou dusit konzumovaným popcornem. Ale co vlastně od Jednotky příliš rychlého nasazení čekat? Je to prosté – zábavu, jenom a pouze výtečnou zábavu. (Recenze původně psána pro PlayAll.) 90% Zajímavé komentáře: woody, sharky, HoneyBunny, Silence, Humprt Pum ()

• V momentě, kdy seržant Nicholas Angel (Simon Pegg) se zbraněmi opouští policejní stanici, nejsou na brokovnicích v batohu vidět kohoutky. (Mr.Hudson)
  • Během natáčení v uniformách byli Nick Frost i Simon Pegg o pauzách častokrát osloveni jako opravdový policejní úředníci. Kolemdoucí se je ptali například na směr jízdy. Trpělivě všem odpovídali jako by skutečně policajti byli, údajně jim to dodávalo pocit důležitosti. (don corleone)