Jednotka příliš rychlého nasazení

• Kanada

• Austrálie

Akční / Komedie / Krimi / Mysteriózní

Velká Británie / Francie / USA, 2007, 121 min

Film pro kluky, co už viděli všechny akční filmy? Edgar Wright se proměnil v audiovizuálního čaroděje, co zneužívá snad všechny žijící britské komiky. Místy to funguje naprosto dokonale, ale pokud máte k ostrovnímu humoru své výhrady, mohli byste si všimnout, že expozice je poněkud dlouhá, že to celé nedává příliš smysl a žánrově i tempově to skáče jako na horské dráze. Což by u bezservítkové parodie až tak nevadilo, ale Jednotka příliš rychlého nasazení se umí tvářit všelijak. Pokud se však dobře připoutáte a občas přimhouříte oči, budete po dvou hodinách příjemně vyčerpaní. Pro fanoušky dobré akce a nefalšovaného filmového nadšenectví je to nicméně povinnost. (7/10)(14.5.2007)

Hot Fuzz je pro akční filmy tím, čím mohl být Shaun of the Dead pro zombie horory, kdyby se byl býval povedl. Tedy zpola parodickou reflexí žánru na jedné straně a současně jeho hrdým zástupcem na straně druhé. Na rozdíl od již zmíněného Soumraku mrtvých se to tentokrát Edgaru Wrightovi ukočírovat povedlo a výsledkem je vskutku dobrý a pozoruhodný film, který zaujme humorem, (takřka hororovou) zápletkou i nářezovou akcí. V podstatě bez výhrad.(27.6.2010)

Vždy když něžnější část domácnosti začne sledovat novou adaptaci klasického díla Rózy *undy Pi*črové, říkám si, že všechna ta idylka anglického venkova, kde se všichni zdraví a vychází spolu, potřebuje nějak oživit. A ejhle, anglické městečko, roztomilí sousedé a k tomu zběsilá akce. Až na místy zbytečně agresivní střih a hudbu (např. při focení do evidence) vrcholná zábava s vychytanými klišé akčního filmu, navíc pro klidné hloubavé Angličany dělání si legrace sami ze sebe a ze zidealizovaného životního stylu. Při Grabtharovu kladivu, takovouhle parodii jsem už dlouho potřeboval.(10.6.2007)

Ani zdaleka nie tak dokonale ako starsi Shaun of the dead, no stale slusna, parodicky ladena zabava okorenena necakane stavnatymi krvavymi efektmi. Podobne ako predchadzajuci film, Hot Fuzz si vychutnate viac, ak ste familiarny s atmosferov anglickych mesteciek a pubov, pretoze po tejto stranke je to az nechutne hodnoverne :). One pint of lager please Marry ! (7.5/10)(10.9.2008)

Neviděl jsem Soumrak Mrtvých, takže nemůžu soudit, jestli je styl Wrightových parodií/poct prostě takový nebo jenom tady nějak nezafungovala ta "chemie", ale při modrých očích Cate Blanchett (víc toho z ní neuvidíte, ale je to ona) - tohle není moc legrační komedie. Humor stavějící na absurdním zasazení monstrózní střílečky na poklidné venkovské náměstíčko byl v podobném duchu daleko lépe zvládnut v Red Dwarfovi (zdravíme Jane Austenovou). Jistě, nápad hlavní zápletky se tak stal velmi originálním a svým způsobem vtipným, ale nějak na mě prostě víc zapůsobila prostá Peggova komika stojící na Angelově nonstop zaujetí pro poslání policisty - viz scéna s již zmíněnou Cate Blanchett. Různé pocty videoperlám akčního žánru jsou povedené, ale je to jen na takové lehké ušklíbnutí. Nahlas jsem se smál jen labuti, některým brutálním úmrtím, znechucenému ksichtu Billa Baileyho a naprosto nechutné inscenaci Romea A Julie. Při nemalých očekáváních je to na dvě hodiny poněkud málo, a tak, i když si cením třeba špičkového Timothyho Daltona, nepůjdu přes 60%.(25.4.2008)

• - Ke konci roku 2012 se jednalo o 101. nejvýdělečnější snímek roku 2007 a 2,491. nejvýdělečnější snímek se zohledněním inflace. (chelseaman22)

• - Kombinace do místnosti evidence je 999, stejné jako je telefonní číslo na policii v Británii. (don corleone)

• - Film šel do kin pod kódovým označením "Dead Right", což je název malého filmečku, který Edgar Wright napsal a natočil jako student. (don corleone)