Brazilský masakr

všechny plakáty

Po úděsné autobusové nehodě zůstane v brazilském městě poblíž pláže bez pomoci skupina dobrodruhů. Zatímco čekají na příchozí pomoc, rozhodnou se zajít do místního baru a užít si tak alespoň nějakou party s místními. V baru si dají několik piv a několik sklenek caipirinha a seznámí se s milým místním mladíkem Kikem. Vše se příjemně vyvíjí. Ráno už není tak pozitivní, když cestovatelé zjistí, že jim chybí všechny věci a peníze. Nejen to, všichni, kteří s nimi v noci popíjeli v baru, se chovají odtažitě a nikdo jim nechce pomoci. Jediný Kiko jim pomoci chce a nabídne jim pobyt u jeho strýce v domě, který leží v hluboké a temné džungli a kde mohou v „bezpečí“ počkat na pomoc... Postupem doby zjišťují, že bělostná písečná pláž a nepropustná džungle kolem ukrývají temné, zatím neodhalené tajemství. (oficiální text distributora)

Wade

Turistas mě překvapil, protože je to solidní dobrodružný horor, který se odehrává v pěkném prostředí a má všechno co mít má. Pěkné holky,krásnou přírodu hlavně teda záběry ve vodě a skvělé gore co víc si přát. Jediné co my možná trochu vadilo byl konec filmu, ale i přes něj dám 4*,protože si je Turistas zaslouží. 70% ()

VanTom

O co asi půjde bylo jasné po několika minutách, scénář však z okradených turistů někde uprostřed Brazílie díkybohu nedělal úplné dementy, a tak měl jejich krvavý traumatický zážitek vcelku ucházející žánrové parametry, ať už se umíralo v "řezníkově" domě, v džungli či v podvodních jeskyních. ()

Guzo

Nadprůměrný thriller z příjemného prostředí. Velmi mile mě překvapila přítomnost "Třináctky", jinak celkový průběh je naprosto klasický a nepřekvapující, jen je všechno tak, jak má být. ()

Kosmik 1

Tak tedy nevím. Dobrodružství moc nečekejte, spíše takový hororový thriller. Kdybych měl přehodnotit pořadí žánrů, tak by to bylo takto: thriller, horor, drama, dobrodružný. Partičku turistů zajmou obchodníci s orgány a snaží se je co nejdřív všechny rozpitvat. Některé záběry z "operace" jsou fakt drsné a vydrží se dívat jen otrlejší povahy. Ale jinak docela suchý film, který toho příliš nenabídne. První hodina byla absolutní nuda, kdy se nedělo vůbec nic, co by stálo za zmínku. Pak trochu akce, z celého filmu asi tak 15min. A strašně debilní konec. 35% ()

mrx.friend

Čekejte alá Hostel. Čekejte horor. Nechte se zblbnout českým zavádějícím, ale jistojistě atraktivním, názvem slibující "masakr". A buďte stejně jako 90% zdejších hodnotitelů zklamaní. Banda mladých turistů, kteří o slůvku "abstinence" (ve všem) nemají ani ahnung, se ztratí v cizí zemi, která je vykreslována tak, aby se na někoho mohlo ukazovat prstem. No, a tihle kluci a holky z módních plakátů se zase připletou někomu pod kudlu. Jo, s tímhle se v úvodu řečeném paralely najít dají, ale žánrový tag "dobrodružný thriller" tentokrát vystihuje tenhle film trochu víc. Komu je blbě nebo se bojí gore záběru na vykuchaný břicho, ať si tam potom flákne i tu kolonku "horor". Jde zkrátka o survival hru v zajímavém prostředí. Navíc už chápu, na co byl extra najat podvodní kameraman - závěrečná naháněčka v jeskyních nemá chybu :) ()

jefff

Brasilskému masakru jsem se dlouhou dobu vyhýbal. Tušil jsem, že půjde o velenudnou nezajímavou vyvražďovačku u které budu litovat promrhaného času. No, a já se trefil do puntíku. ()

Soweek

Slušný thriller/horor s podobným námětem jako Hostel, až na to že se odehrává v Brazílii. Není sice natočen podle skutečné události, ale s pravdou má hodně společného. Zde se nezabíjí, kvuli potěšení ze zabíjení,nýbrž kvuli penězům a věřte že hlavní "záporňák" to dělá s ledovým klidem až z toho běhá mráz po zádech. Jako velké plus bych zde viděl, že film není natočen stylem "mám tři kulky v rameni,zlomenou nohu a krvácim,ale pořád jsem schopnej někomu nakopat prdel". Pokud zde někdo dostane kamenem do hlavy vězte, že se už neprobere. ()

sedm.1

Brazilský masakr. No jo, český distributor chtěl zas jednou nalákat publikum na „horydoly“ slibující název, nicméně, hned na začátek musím zmínit, že Brazílii tu sice hraje hlavní roli, ovšem masakr tu nedostane prostor ani náznakem. Z čehož pak vyplívá samozřejmě i fakt, že nejde ani o horor, jako spíš o čistokrevný thriller. Ovšem pozor, o thriller vážně povedený, skutečně napínavý a opravdu atmosférický. Celý film je fakt po celou dobu působivý, od začátku se tvůrcům podařilo navodit velice znepokojivou a dusivou atmosféru, zvěstující ne úplně fajnové zítřky, od poloviny filmu, kdy se navíc slunečné brazilské počasí změní na syrový, deštivý nečas pak tyto pocity přibydou ještě na intenzitě, napětí stoupá s každou minutou, což způsobuje především vážně parádní gradace zápletky, vrcholící závěrečnou honičkou ve vodních jeskyních, kdy si dovolím tuto část filmu označit dokonce až za dechberoucí. Pointa pak na mě sice už zapůsobila bohužel docela dost odfláknutě a bez toho potřebného závěrečného knockouového úderu, ale ten skvělý pocit z vážně nervydrásající jízdy mi to již nepokazilo. Velkým plusem Turistas je samozřejmě i obsazení, Duhamel velký sympaťák, Olivia Wilde s Desmond Askew nehorázný kočičky, brazilci jako obvykle slizcí jak slimáci, prostě parádní casting, tedy až na opět extrémně odpudivou a nepříjemnou Melissu George, já tu ženskou prostě nesnáším. Turistas je ale jinak zkrátka velice povedený napínák, odehrávající se ve velmi atraktivním prostředí, je skutečně výborně natočen a obsazen, takže kdo má rád napětí, určitě doporučuji, já se bavil velice dobře. ()

Eraserhead

Po úvodní nudné hodině přijde celkem slušné podvodní finále a rozebrání jedné slečny na "náhradní díly". Jinak se tu neděje nic, co by tenhle film vytáhlo z podprůměru. ()

Sten-li

Malinko jsem nepobral schovávanou v podvodních jeskyních, kde prosvítalo sluneční světlo a oni se vynořovali v těch nejmenších skulinkách pro vzduch, ale budiž..Koukatelné to bylo a exotické prostředí přispívá k celkovému dojmu...3* ()

F.W.Colqhoun

Exoploitation? Mediploitation? Nevermind... Na to, že film nejspíš nestál mnoho, se povedlo vyrobit slušnej biják. Způsob vyprávění příběhu je příjemně nehororový. Nejvýraznějším prvkem filmu je evidentní a úspěšná snaha "nepřestřelit" - příběh dává cosi jako smysl (ovšemže tak-tak) a dokonce ani vizuál není oproti zvyklostem žánru přehnaný přes nadbytečné strašně strašidelné a exotické filtry, takže to celé vypadá skoro autenticky. Mouchy to pochopitelně má. Značnou část filmu, kdy bychom asi měli vnímat narůstající pocit nebezpečí, jehož si naivní Britové, Amíci & Švédi nejsou vědomi, ale nějak to nefunguje a trochu se to táhne. Celkem stabilně klesající úroveň napětí jsem registroval překvapivě i v poslední čtvrtině filmu. Přes jistá vlahá místa film disponuje několika scénami, při kterých se kroutí palce obstojně - osobně mě celkem vysílilo "polykání bublin". Budete-li mít chuť vyrazit na hodinu a půl na nějakou vzrušující dovolenou, připojit se k této skupince fešáků a krasavic vřele doporučuju. ()

kolemjdouc

nejsem příznivcem tohoto žánru.Dvd bylo součástí balíčku tak jsem se tedy na film podívala.Pro slabší povahy docela síla.Bláznivá jízda na začátku byla jen slabý odvar zbytku.Pro toho, kdo má rád adrenalin ,je ho tam až až.... ()

Adramelech

Film ukazuje, že cestování do exotických zemí má svá rizika. A nemusí jít jenom o to, že nějací mafiáni člověka rozmontují na orgány, které pak prodají. Jiný příběh, prý podle skutečné události, zpracoval Petr Eisner v knize Rychlé lodě do pekel (2008). Děj se odehrává rovněž v Brazílii. Turistky (ale i turisté) jsou dost podobným způsobem odchyceny a pak zneužity jiným způsobem. Nejprve jsou nadrogovány a filmuje se s nimi porno, posléze pak BDSM filmy, které končí jejich brutálním umučením. Napsáno údajně podle vyprávění několika uprchnuvších a přeživších osob. Jinak jsem osobně znal člověka, kterého už před lety podřízli dva loupežní vrazi v Dagestánu. U nás o tom tehdy byla v novinách jen krátká zpráva. Možná není zas až tak velká chyba, když je člověk pecivál. ()

J*A*M*A*L

Když jsem slyšel že to je něco jako Hostel, tak jsem na to dostal docela chuť a celkem jsem se na to těšil. Samotný film byl docela dobrej, ale čekal jsem trošku víc z té hororové či krvavé stránky. Toho tam bylo docela málo, takže jsem se vlastně celej film kochal pohledem na nádhernou Brazílii s trošku krvavou půlhodinou. Takovej ten čistej střed pro mě. ()

Alaitos

Závěrečná podvodní naháněčka výborná, nepamatuji se, že bych něco takového ve filmu předtím viděl. Bohužel to má poměrně pomalý úvod a když už se začne něco dít tak to brzy skončí. ()

Narkobaroni jdou po krku Owenovi

Narkobaroni jdou po krku Owenovi

31.12.2008

Jižní Amerika je v kurzu. Včera jsem se rozplýval nad mimořádně šťavnatě obsazeným Stalloneovým The Expendables, které se brzy začne natáčet v Riu, a dnes je tady Cartagena. To není jen název… (více)

Béčkové horory útočí

Béčkové horory útočí