Proč bychom se netopili

Česko, 2009, 8 h 43 min (Minutáž: 51–54 min)

Režie:

Petr Nikolaev

Předloha:

Zdeněk Šmíd (kniha)

Kamera:

Martin Duba

Václav Rašilov, Markéta Štechová, Tereza Kostková, Radek Zima, Lukáš Vaculík, Jiří Ployhar ml., Zuzana Kajnarová, Branislav Polák, Arnošt Goldflam (více)

Epizody(10)

V seriálu Proč bychom se netopili se můžete těšit na vodáckou romantiku, lásky letní i celoživotní, spory nicotné i zásadní, řeku vstřícnou i nemilosrdnou, přírodní scenérie i všední realitu života našich hrdinů. Poznáme se s nimi, když se poprvé sejdou na vodě, budeme svědky prvních zkušeností, úspěšných pokusů i nezdarů. Překonají spolu nejednu krizi, někteří navážou trvalé vztahy, jiní zase na dlouho zmizí všem z dohledu. Po letech se ale znovu sejdou a zkusí podruhé vstoupit do stejné řeky i do stejné lodi. (Česká televize)

keoma26 odpad!

1. díl: sterilní, destilovaný roztok, který potírá všechno živé a lidské, hlavním pramenem zábavy je padání do vody a jediným zdrojem poetiky didaktický komentář. Křečovitě rozjásané nadšení a smích doprovází vše, od utopení foťáku po rituální vodácké úkony, to aby divák pochopil, jaká pohoda voda je ... po 6. ultralaciném díle bez poetiky a logiky měním z jedné hvězdičky na odpad. ()

Lukoboss

Byl to sice teprve jenom první díl, ale v podstatě vůbec mě to nezaujalo, takže nečekám, že by se hodnocení nějak výrazně časem měnilo. ()

velkyvezir

Proboha proč pořád na vše nahlížet jako pokus o umělecké dílo a z tohoto úhlu pohledu jej pak analyzovat a dávat tak nízké hodnocení? Právě nyní, kdy seriál vysílají (únor-březen 2009) mi přesně tento typ seriálu přišel vhod, protože pracovně mám pondělí opravdu únavné a po náročné Zdivočelé zemi si nyní rád odpočinu u bezkonfliktních vodáckých příběhů. Nemusíme pořád u všeho sedět se zadumaným výrazem, podepřenou bradou, svraštělým obočím a kriticky mručet hm hm hm. Proto dávám 4* - hezké holky, chlapi, co jsou pořád malými kluky, atraktivní vodácký svět, jak jsem již napsal: pohodová oddychovka na pondělní večer. ()

Wally

Já jsem se bavil....možná by se to mohlo obejít bez těch 'mezivztahových' problémů, ale dá se to překousknout.... ()

Kovaja

Moc povedenej seriál.Neskutečně sem se těšil až zase bude pondělí a pude v telce.Dokonce sem jej shlédl s přítelkyní která české seriály nenávidí(mimo ordinačky a VKV:-))Je sice pravda že seriál byl trošku lepší na začátku když se sjížděla voda ale i ten konec sem přežil a byl takový lidský.Asi to tak dopadnout mělo a stavá se to asi i v realu.Supr byl hlavně Vaculík alias Křižák a taky Bongo který si mě získal asi až ve 3.díle.Do té doby sem byl na něj alergický.Sou tu i lidé kterým se to nelíbilo,jde hlavně o ty co četli knižku.Já ji nečet ale z film. zpracování sem byl nadšen.Bravo pro Čt ()

Paity

Úplně nerozumím tomu, proč toto vzniklo, ale třeba na to někdy přijdu. Půjde to ale těžko, když nemám už nikdy v plánu si to pustit. ()

Radim

Miluji knižní předlohu Zdenka Šmída - četl jsem ji snad 20x. Ale převést to do televizní podoby? Nejde. Důkazem budiž počin ČT. Špatné mi přišlo téměř všechno, nejvíce ale herecké "výkony" - to budovatelské nadšení v očích a hlase asi měli povinně. A nejvíce ze všeho se děsím, že za chvíli přijde na řadu další Šmídova knížka: "Proč bychom se nepotili, aneb jak se chodí po horách". ()

dozana

Knihu Zděnka Šmída neznám takže hodnotím seriál spíš z hlediska vodáka. Hrdinové jsou občas dost k smíchu....ty jejich hádky snad ani nejsou reálný.....neni to ani tak zábavný jako Hop nebo Trop, ale je to v poslední době něco na co se dá v televizi koukat ()

Rejže

Tento seriál je pohlazení na duši, nejsem vodák, ale koukatelné to bylo, stravitelné též. Řádit na něm kritikou mi příjde lehce hyenické, protože nedá se srovnat s produkcí komerčních nekonečných seriálů! Děj to silný nemá, to souhlasím, a konec mi příjde přitažený za pačesy... ale celkově, dá se to odpustit. ()

hammerhead

Na českých řekách jsem sjezdil kde co, ale tento mizerný seriál mě opravdu nechytl. Tedy přesněji, shlédl jsem poslední díl a odešel v momentě, kdy parta "pateticky" reaguje na úmrtí ostříleného borce, který si z lásky způsobil v peřejích letální subdurál. Brr. ()

mira007

Voda, Sluníčko, hezký holky v bikinách, Vaculík - člověk by řekl, že na tom se nedá nic zkazit a hle - absolutně impotentní nefungující seriál. Hlášky a vodácké rady možná na papíře se čtou hezky, ale zfilmované to je stupidně až rušivě. Už po dvou dílech mne iritovalo co vodák říká, co má dělat a jak se chovat. Nějaká sexy chemie mezi klukama a holkama ( mimochodem měla dle mého názoru být vybrána mladší parta s ohledem na rádobyvtipné vylomeniny - mimochodem některé kousky jsou spíš idiotské ) vypadá okatě uměle a celkový dojem je rozpačitý. fandil jsem tomu a přál si aby se to každým dalším dílem nějak vylepšilo, ale je mi líto. Dvě hvězdy dávám za vodu, hezký holky v bikinách a někdy i bez nich - famózní Markéta Štechová ( ač teda toho mohlo být víc, když už dějově to je nic moc) a za velký návrat Vaculíka ve své době ( teda ten je namakanej, až o něm psali v Blesku ). ()

arcticsky odpad!

Po prvním díle jsem myslel, že je to omyl ale další tři díly mne přesvědčily - stojí to za nic! Chtěl bych dát alespoň jednu hvězdičku za přírodu okolo, ale nejde mi to, nejde mi to...a to mám některé knížky od Zdeňka Šmída doma a rád je čtu. ()

Greg25

No tě pic, to se vážně nepovedlo... Hraný průvodce po vodě, bez vtipu. Voda jako záminka pro vztahy vodáků, ketré však nejsou téměř vůbec propracované. Tenhle seriál není vtipný ani příliš zábavný, tedy pro diváka, herci si ho evidentně užili. 20% ()

gonga odpad!

Promarněná příležitost. Celý první díl jsem čekal kdy přijde byť jen náznak děje. Nedočkal jsem se. Zato jsem se dočkal blbých vtipů, výplňových obrazovo-hudebních vložek ala přestávka za socialismu a nejasných reáliíí. Promarněná příležitost. Dodáno po dalších dílech-hodnocení se nemění, snad to bylo ještě horší než ten první. Dokoukat se to nedalo. ()

Juja

Tady tomu vsichni davaji dve ( +jedna a tri, to je taky dve:) )..ale me to bavi a uprimne, vedle VKV ,Ordinace a jinych serialu, je to kvalitni dilko.. .. schvalne to tu necham. Uz jenom proto, abych si priste uvedomila, ze komentovat serial po trech dilech neni dobrej napad. Jakmile se skupinka vratila od vody, slo to do haje . Takze uz tem dvema rozumim a ..pridavam se :-! ()

wollo

Z tohoto seriálu mám hrozně divnej pocit. Shledávám ho jako naprosto špatnej, počínaje neskutečně tupým scénářem a hereckými výkony konče. Ale přesto mě to z nějakého nevysvětlitelného důvodu baví. Možná, že je to půvab některých hereček v seriálu, co mě na to nutí koukat - co já vím:-) ()