Poslední člověk na Zemi není sám. Will Smith v roli toho, který přežil. Já, legenda – impozantní, akční dobrodružství plné znepokojivých záběrů vylidněného Manhattanu. Vojensky virolog Robert Neville (Smith) je nevysvětlitelným způsobem imunní vůči nezastavitelnému a nevyléčitelnému viru, který postihl obyvatele New Yorku, možná celého světa. Zmutované oběti neznámého moru se plíží ve stínech a sledují každý Nevillův pohyb. Čekají, až udělá osudnou chybu. Nevilla pohání jediný cíl – vyrobit lék z vlastní krve a čas pracuje proti němu. (Magic Box)

TheJirkaW

Skvělej Smith(jako vždy) a potěšil mě jak konec,který je ve filmu tak i alternativní!!! Kdo jste ho ještě neviděli tak rychle!!! Film jsem viděl poprvé v asi devíti letech a i tehdy to pro mě bylo boží a ani teď se toho nemůžu nabažit :D ()

Janiska

Tak jsem ho právě shlédla, no ....neměla jsem možnost srovnat s literární předlohou, WS mám hodně ráda ale to je vše. Nanimované příšerky mě vyslověbně rušily,pořád jsem čekala něco co přijde a oo nic. Hhumanistické vyznění filmu sice uznávámám,ale pro mě celkově nic moc ()

Aidina

Filmů, kde dominuje jenom jeden herec, moc není. Je těžké, aby takový film zaujal svým dějem i když Tom Hansk to v roli Trosečníka zvládl dokonale. V tomto snímku tvůrci vsadili na vizuální efekty. Ponurá atmosféra liduprázdného New Yorku, jehož se zmocňuje příroda, trávou zarůstají hlavní třídy... ale stále teče pitná voda a jde elektřina. Žije zde jenom jediný muž - vědec a jeho pes Samantha. Mají dokonale zabezpečený dům a moderně vybavenou sklepní laboratoř, nekonečný zdroj pohonných hmot a potraviny. Spolu hledají další přeživší, ale ovšem jenom přes den. V okamžiku, kdy zapadne slunce, začnou město okupovat zombíci. Pěkně schizofrenní jsou scény s voskovými figurínami, zvláště když není Fred na svém obvyklém místě:-)) ()

Disl

Vypadalo to slibně, ale pak přišel konec. Tři * za Willa a za fenku Sam. Ve skutečnosti roli sehrál pes Abbey :o) ()

Cazzysvjet

Tenhle film mě strašně nas*al !!! Celou dobu jsem si říkal jak špatná je to studiovka. Jak špatný efekty to má. Abych zjistil , že to vlastně efekty nebyly? Že opravdu uzavřeli část New Yorku a vysadili všude trsy trávy... Takže se ptám co to má bejt?! A hlavně proč zahodili scénář po úvodní scéně a zbytek filmu (z)byla jen špatná improvizace Willíka Smithe?! Kdo to vůbec točil?! A proč!? Když už se pustim konečně do Falloutovskýho tématu , tak to snad udělám tak, ať to má úroveň!? A ne vys*at takovouhle břečku. Nudnou! Hnusnou! Smradlavou! Nemastnou! Neslanou! Humus! Nevkus! Nesledovat! Spálit! Zahrabat! Nevysílat! Nikdy! ()

Scaevola

Relativně jednoduché sci-fi, kde není moc co k hraní, a příšerky rychle přestanou překvapovat. Možná je škoda, že se tvůrci vzdali původního filosofičtějšího pojetí a přiklonili se k jasnějšímu mainstreamovému vyznění. ()

dmatejek777

Docela dobrý film, s dobře hrajícím Willem Smithem. To napětí a spousta lekacích scén se vyrovná i těm nejhorším hororům. Lepší je však alternativní konec, než ten původní. ()

kramatos

Will Smith se do role geniálního vědce a ramba zároveň nehodí. Zrovna u Willa bych nechtěl aby to vyznělo rasisticky, ale jeho výbuchy hněvu typické pro jižany a černochy, mi jeho roli znechutily ještě víc. ()

kacer4

V prvom rade sa mi nepáči ten názov. Nechcem menovať všetko čo sa mi nepáčilo lebo aj tie tri hviezdičky sa mi budú zdať veľa. Najlepšia bola hudba, najhorší koniec. ()

Vomaczka

Hey hou, brotha Will je zpátky doma! A tentokrát má ideální svět! Co já bych za to dal, kdybych nemusel denně vídat stovky a tisíce dementních, hnusnejch a idiotskejch lidí. Pěkně prázdný mestěčko, navíc stará Willovi naštěstí zkapala v medicopteru i s otravným a černým dítětem, takže neomezenej prostor pro to dělat si co chce. A fresh Will kurva ví co chce. Posilovat, žrát, jezdit v nabušený káře, mít velkochov krysích zápasníků, sem tam si vyprázdnit zásobník do nějaký svině a konečně čumět na filmy!!! Vsadim se že tu někde má profil, kluk jeden černej. ()

redalert21

No asi budu jeden z mála, ale alternativní konec se mi teda libil mnohem míň než ten, který použiili. Jinak by z toho vlastně udělali "romantickou" slátaninu, ve kterém se šlo celou dobu jenom o "babu" a oni jsou vlastně inteligentní a v "pohodě" týpci...takto by to určitě dopadnout nemělo a jsem rád, že se tak nestalo ()

PatrikP4

Smith hraje svoji roly obstojně je to hlavně postavené na něm a jeho hereckém výkonu což se mu si myslím rozhodně povedlo. Mutanti jsou vlastně co? Zombie nebo víc upíři? nebo nějáký nový zmutovaný druh? Musím se přiznat že knihu jsem nečetl, ale asi to budu muset napravit. ()

Tomy_Reardon

Bomba, bomba.. V tomhle filmi se potvrdi to, ze zeny ne vzdycky prinesou to dobry.. Zombie lidi byly udelany perfektne odporne, seznamovani se se zacatkem v prubehu filmu bylo jedinecny.. Jedina smrt psa byla hrozna, jinak ale ukrutne slvely, me se to proste libilo, sam vladce manhatnu, jezdit R8, co vic si prat.. Legenda legendou zustane!!! ()

Saxos

Bohužel perfektních devadesát minut nebylo dotaženo až do konce. Vyvrcholení bylo prostě slabé. Will Smith dobře! ()

Reanimator

Čtvrtý(počítáme-li i verzi od Asylumu) pokus o adaptaci geniální knihy Richarda Mathesona, nicméně už kvůli vyznění samotného románu mám pocit, že v Hollywoodu to prostě nelze zfilmovat a zároveň zachovat ono závěrečné vyznění, které jak svědčí změna konce filmu, diváci v Americe(a možná i mimo ni) prostě neskousnou. Nicméně díky filmu máme u nás po 53 letech i samotnou knihu, což považuji za největší pozitivum. ()

Blejzr

Za me jeden z nejlepsich filmu co jsem kdy videl.. uzasna atmosfera, ktera strci do kapsy leckterej horor (ackoliv Ja Legenda horor byt nema) a perfektni Will Smith! Videl jsem temer vsechny postapokalypticke filmy a tenhle radim na naprosty TOP! ()

jackalsc

Film má od začátku drsnou atmosféru, taková ta klasická apokalypsa. Musím říct že apokalypsy z viru mám asi opravdu nejraději, připomíná mi to i skvělý film smrtící epidemie. Film je ale velmi krátký, nevím proč je ten závěr tak rychle zkrácen, když se tak pomalu rozjížděl. Když chtějí udělat krátký film, tak se má udělat rychlý rozjezd a prostě všechno tak nějak zrychleně, to mi tam opravdu vadí. Námět prostředí a celkově těch monster mi tak nějak připomíná Alana Wakea (světlo x tma), za což si opravdu nemůžu stěžovat. Napětí požehnaně, občas mráz po zádech. Velice povedený film, celkově první konec se mi zdá lepší než ten happy end, pěkně tvrdě jak už někdo psal, až na to zbytečné urychlení kdy se to mohlo trochu víc vyvinout, dávám tomu 90% jsem zvědav jestli po druhém zhlédnutí změním hodnocení. ()

El_Shafo

Film má mnoho nedostatků, občas je trochu nelogický, zombíci jsou místy takoví umělohmotní, ale ta atmosféra! Nevím, hodnotit film ihned po zhlédnutí, váhal bych mezi 3 a 4 *, ale já jej hodnotím skoro po roce - a ona atmosféra je jednoznačně to nejsilnější, co ve mně zůstalo. Jo, určitě jsem viděl mnoho zmáknutějších snímků, které hodnotím hůře, ale když někde uvidím jejich titul, nějak si nevybavím, co se v nichvlastně dělo; a když už, tak maximálně jen na základní kostru a tím to hasne - což znamená, že mě asi dostatečně nězaujaly. Já, legenda je ale tak výrazný survival a jako málokterá podobná ptákovina ve mně pořád žije, takže jí musím dát 5 *, i když dost ušmudlaných, protože si opravdu vybavuji i nemálo chyb - včetně dost rozpačitého závěru (a je jedno, který jste viděli vy, divné jsou oba). ()

Nugat

Hodně dobrý film, těším se na dvojku. Stáda zvěře pobíhající po New Yorku, zajímaví nakažení - jen mi chybí vysvětlení, tak snad ve dvojce. ()

Druhé Já, legenda se hýbe kupředu

26.08.2022

Já, legenda dostane pokračování

Já, legenda dostane pokračování

05.03.2022

Postapokalyptický akční snímek Já, legenda, v němž si v roce 2007 zahrál hlavní roli Will Smith (Mizerové), se oficiálně dočká dvojky. Scénář opět napíše Akiva Goldsman (Šifra mistra Leonarda, Čistá… (více)

Virová nákaza ve filmech

Virová nákaza ve filmech