Poslední člověk na Zemi není sám. Will Smith v roli toho, který přežil. Já, legenda – impozantní, akční dobrodružství plné znepokojivých záběrů vylidněného Manhattanu. Vojensky virolog Robert Neville (Smith) je nevysvětlitelným způsobem imunní vůči nezastavitelnému a nevyléčitelnému viru, který postihl obyvatele New Yorku, možná celého světa. Zmutované oběti neznámého moru se plíží ve stínech a sledují každý Nevillův pohyb. Čekají, až udělá osudnou chybu. Nevilla pohání jediný cíl – vyrobit lék z vlastní krve a čas pracuje proti němu. (Magic Box)

AndrewNewman

Pre mňa jeden z najintenzívnejších apokalyptických filmov. Scenár a réžia sa skôr sústredia na Smithovu postavu, na jeho život v inokedy preplnenom New Yorku, v ktorom okrem Smithovej postavy teraz niet človeka. Sú tam však „nočné príšery“, pred ktorými sa Will snaží ochrániť, kým nedokáže vynájsť vakcínu. Pomáha mu pritom len jeho verný psík, ktorého si vo filme obľúbi snáď každý. Niekomu vadil záver mňa skôr potešil, rovnako ako celý film, ktorý je aspoň pre mňa po každej stránke skvelý. ()

Haggy

Tohle by mělo mít všechno, co mám rád, ale nemá to prakticky vůbec nic. Postapo New York je sice úžasný, ale fakt to nestačí. Prvních pár minut je dost poutavých a zajímavých. Pomalu jsem zasazeni do světa bez lidí plného zombies (jo, pro mě to jsou prostě zombies) a první půl hodinka je fakt dost dobrá. Člověk si říká, že ho čeká docela zajímavý film, ale postupem času se původní kouzlo vytrácí a člověk zjistí, že je to vlastně stejně prázdné, jako regál s moukou v Kauflandu po vyhlášení slevy 63%. Víc jak polovinu filmu akorát sledujeme, jak Smith existuje a to je všechno. Pak umře pejsek a od té doby to jde do kopru. Objeví se ženská a začne mlít takový ty klasický Americký kecy o Bohu a o poslání, které se sem absolutně nehodí, protože vlastně celý film koketuje s myšlenkou, že za vším stojí člověk a náhoda... Navíc, to první co by mě v takovémhle světě opustilo by byla víra v Boha... Ale nejsem Američan, takže co já vím. Žádná pořádná zápletka, žádné pořádné rozuzlení a žádný pořádný děj. To CGI je teda taky super výsměch, protože na film s takovým rozpočtem bych čekal něco mnohem lepšího. Smith sice hraje jako o život, ale ani herec jeho kvalit nedokáže zachránit tenhle vcelku průměrný filmec, navíc toho vědátora jsem mu fakt nevěřil ani na minutu. Škoda, protože na tohle jsem se fakt těšil, ale bohužel jsem asi čekal něco úplně jinýho. ()

Marv

První hodina jasně pěti hvezdičková, bohužel pak kvalita výrazně klesá, asi tak o hvězdičku za deset minut. ()

vlada-xxx

...uz uvodnich 10min mi svou velmi slabou urovni triku nadzvedlo oboci(kdejaka pocitacova hra ma rozpracovanejsi animaci pohybu a vetsi mnozstvi polygonu nez tento blockbuster!)....Smith je proste Smith tj. drama z nej nevymacknete......cely film provazi rada nelogicnosti a nejasnosti(Lvi v NY???,nejasnosti kolem nakazy..atd atd)....vrcholem pak je supertrapny zaver za ktery by se stydel i Resident evil.... ()

gu-staff

Kdo čeká moc, málokdy je spokojen. Já čekal moc, a spokojen jsem byl tak napůl. Jak píše většina pode mnou, scénárista byl zřejmě placený za rychlost, a tak se s tim moc nepáral. Triky mně osobně nerušili, ale radši bych něco uvěřitelnějšího. Ale na druhou stranu, Smith zahrál dost slušně, film měl od začátku atmosféru jako prase, a nad průměr to rozhodně čouhá, Tudíž 80%. P.S. Díky několika níže zveřejněným komentářům jsem objevil snímek The Quiet Earth (1985), a to taky nebylo šlápnutí vedle. ()

l.bejk

Will Smith tohohle herce mám fakt rád,opět dokazuje že patří mezi nej.herce,film je kvalitní,pojednává o veliké nákaze ne Zemi která postihne asi 90% obyvatel ti zbylí byli evakuování ale jediný kdo zůstal byl Robert Nevill ( Will ) snaží se najít protilátku ze své krve,protože je imuní a nakonec se mu to ( tak se koukněte na film a zjistíte to ), po boku má svého přítele Psa Sama.Film se mi velice líbil,určitě si ho sežeňte. ()

blackout

Vylidneny New York, postapokalypticka atmoska na zacatku super, ale kdyz uz se objevily srnky, tak jsem zacal tusit nemilou zalezitost, ktera se vyplnila, kdyz se poprve na platne objevilo "zlo" samotne v tu chvili film degradoval sam sebe a ja jen ve skryt u duse doufal, ze se objevi neco, co film zachrani, ale.... propadak. Kdo pujde do kina, tak skoda vyhozenych penez. ()

Dexter666

Porovnaniu s Boyleovím počinom 28 Days Later sa tento film nevyhne. Povedal by som, že atmosféra je približne rovnaká. Kulisy sú podľa mňa ešte lepšie a s "americkým" rozpočtom sa dali natočiť aj elitné flashbackové scény. Keby bol film akčnejší, spadol by podľa mňa do šedých vôd priemeru (zažili sme to práve v sequele 28 Weeks Later). Tam, kde "príšeri" strácajú body za vizuál to v pohode doháňajú svojím revom a neúprosnou nadľudskou rýchlosťou. Románovú predlohu nepoznám, ale určite si ju zaradím na svoj zoznam kníh, ktoré si raz prečítam. Z pohľadu actingu je to samozrejme sólo pre Smitha ako vyšité. V súčasnosti by sa na jeho miesto pred kamerou mohla postaviť len veľmi malá hŕstka filmových kolegov (snáď postapokalypsou ošľahaný Clive Owen). Resumé je asi nasledovné: Máme tu ďalší zombie survival-horor 21. storočia (kde tí hladní sú rýchli ako smrť, ktorá stíha ich obete), pričom dejovo sú dvere sequelu (dúfam) pevne zatvorené. Hodnotím 80% kvôli skvelej atmosfére, výprave, výbornému zvuku (odporúčam pustiť si na kvalitných slúchadlách) a Smithovi, ktorý ako vždy odviedol good job. DODATOK: Po prečítaní knižnej predlohy musím konštatovať, že Film má s Mathesonovou novelou spoločné málo (ide hlavne o nosnú ideu samoty, ktoré sú v podstate identické u "oboch" Nevillov). Inak sa ale príbehy od seba dosť odlišujú, napriek tomu sú takmer rovnako silným zážitkom (literárna predloha je predsa len o čosi lepšia). ()

jukyn

Dost dobrý!!! Nevím ale mě se film celkově líbil,tom že to nemá tak dobré triky zase není tak na škodu,myslím že ikdyž jsem nečetl romám je tohle téma,které je impozantní a myslím že si nedokážu představit nikoho lepšího než Will Smithe na tuto roli...sečteno a pdorženo tomu musím dát plných 100%,protože tomuto filmu nechybí nic a očekávání,ikdyž byla velká jsou splněna a myslím,že čím víc bude podobně kvalitně udělaných filmů,tím lépe.... ()

padress

Čakal som iný film, neviem prečo som si myslel, že to bude historický :-D. Určite sa mi páčil, konečne bola tématika ľudského skoro-vymretia kvalitne natočená. Hlavnú postavu viem dokonca pochopiť. Byť sám bez inej osoby je veľmi ťažké a to sa potom človek správa ako blázon. Raz som to zažil, keď som bol menší. Rodičia odišli na výlet a ja som celý deň strávil osamote. To boli muky. Ale teraz vážne. Naozaj by som chcel vedieť, že keď je človek v postavení ako tuna Will Smith, či si naozaj aj on sám pripadá blázon. Podľa mňa slovo blázon nie je to pravé, skôr by som to nazval adaptácia. No ale zase polemizujem. Dobrú noc. ()

david666

Prvních cca 30 min super. Skvělá stmosféra (hlavně hledání psa), i samotný Will Smith, který se snažil klasickou akční věc ozvláštnit i o svůj čím dál lepší herecký výkon. Už jsem si říkal jestli dám **** nebo dokonce *****. Ale co se dělo pak ... raději nemluvit. Chycení se do (vlastní?) pasti jsem ještě překousl. Pak přišla skvělá scéna se zabitím psa. Ale jakmile se objevila slečna s hošíkem na scéně film spadl tak na **. Taky nakažení lidi mohli vypadat více reálně. Vzhledem k silnému začátku je dobré film vidět ale jinak je to pro mě zklamání. Knihu jsem nečetl ale musím to napravit - určitě bude lepší ()

distrikt

Bude to chtít ještě trochu tréningu, než se Francis Lawrence zařadí do úspěšnější tvůrčí sféry. Oproti jeho prvotině Constantine docela nepříjemný poklesek a nevím jestli bude zdaleka poslední. Tak či tak by bylo dobré se do budoucna vyvarovat takovému filmařskému oříšku, jako je více méně one man show by Will Smith. Někde jsem podobnou nudu viděl.. a teď nemám na mysli zombie psi nebo samotné rychle utíkající zombieky, co lační po krvi(!) nebo UV reflektory způsobující muka tzv. nočním stvůrám. Tenhle film Willovi nebyl zrovna šitý na míru, ač se chvílemi opravdu snaží (a já mu to věřím), za konečný výsledek stejně nemůže. Výjev celé apokalypsy též nepůsobí natolik věrohodně, aby pokryl globální katastrofu, která je opakovaně a důrazně popisována..milióny mrtvých spousta, em.. nočních stvůr v čele s nejvíc uřvaným vůdcem (asi), vegetací přeplněný New York a až přehnaně divoce pobíhající zvěř, kterou hlavní postava sem tam zkusí neúspěšně ulovit. Nakonec přijde lék a alternativní happy end, který divák čeká delší dobu, už jen když se podívá na vyřízeného Dr. Nevilla, který ještě přijde o svého přítele – psa. Will Smith kvalitu svých filmů střídá Nutno ještě jednou dodat, že ne vždy jeho vinou. Budu tedy čekat, až se zase objeví něco hlubšího a inteligentnější nebo třeba jen prostě komediálně laděného. Díky za Muže v černém, Legendu o slavném návratu, třeba i za Já, robot..ale tohle se skousnout moc nedá. ()

vlny

Líbí se mi nápad a popravdě i začátek filmu, ovšem jen do té doby než se ukáže první "nečlověk". Pak už sleduji jen záblesky něčeho, co by mohlo jít líp ;) Závěr je patos nad patos.. ()

Akyno

Na tento film som sa nesmierne tešil a aj keď popravde nebol presne tým čo som očakával, rozhodne nesklamal. Postapokaliptická vízia a osamotenosť New Yorku vo mne prebúdzala príjemné chvenie a aj keď film nespĺňal plnohodnotné atribúty ani akčného ani filozofického ani sci-fi ani hororového žánru ich vzájomným miernym mixom (ktorý mohol byť zvládnutý rozhodne lepšie) sa docielil solídny film ktorý obstojí a vy nebudete ľutovať kúpu lístku do kina. Rozhodne mu pristalo veľké plátno no obávam sa, že ak by som ho videl prvý krát na DVD dal by som o hviezdu menej. ()

TesterX

Tohle musíte vidět! Už jen kvůli zarostlému NY, po kterém se Smith prohání v Mustangu a odstřelovačkou loví jeleny. Atmosféra je perfektní - téměř žádná hudba dodává ještě větší pocit samoty. A první scéna v tmavých chodbách je vskutku děsivá. Škoda, že ke konci jde kvalita dolů - rádoby velké finále se špatnými triky zkazí jinak dobře upečený dort (se shnilou třešničkou na vrchu). ()

collapse

Film s atmosférou podobnou Válce světů či Potomkům lidí, víc utopie než sci-fi. Efekty jakž takž ok, herecký výkon Willa Smithe také v pořádku, hudba dobrá (tolik jí tam neni). Jako celek to sice není žádná megabomba, ale za shlédnutí to určitě stojí. Vřele doporučuju! ()

Sonick

Ten film mě moc potěšil. Na I Am Legend jsem se těšil čtvrt roku. Mnoho od toho očekával, potom jsem byl zklamán celkovými hodnoceními a už jsem tolik neočekával. Film mne však překvapil víc než mile. Není to nadupaný akčnák, jak někteří asi čekali. Jde si svojí cestou, klidné záběry jsou střídány překvapivými momenty a akčními scénami. Zombíci jsou úžasní. Krátká stopáž snad jedině pomáhá a než člověk může začit přemýšlet jestli ho film nenudí je tu konec, vůbec ne špatný konec. Vzkaz Resident evilu: Vidíte? vše se dá vyřešit během jednoho filmu:) 90%. ()

Druhé Já, legenda se hýbe kupředu

26.08.2022

Já, legenda dostane pokračování

Já, legenda dostane pokračování

05.03.2022

Postapokalyptický akční snímek Já, legenda, v němž si v roce 2007 zahrál hlavní roli Will Smith (Mizerové), se oficiálně dočká dvojky. Scénář opět napíše Akiva Goldsman (Šifra mistra Leonarda, Čistá… (více)

Virová nákaza ve filmech

Virová nákaza ve filmech