Poslední člověk na Zemi není sám. Will Smith v roli toho, který přežil. Já, legenda – impozantní, akční dobrodružství plné znepokojivých záběrů vylidněného Manhattanu. Vojensky virolog Robert Neville (Smith) je nevysvětlitelným způsobem imunní vůči nezastavitelnému a nevyléčitelnému viru, který postihl obyvatele New Yorku, možná celého světa. Zmutované oběti neznámého moru se plíží ve stínech a sledují každý Nevillův pohyb. Čekají, až udělá osudnou chybu. Nevilla pohání jediný cíl – vyrobit lék z vlastní krve a čas pracuje proti němu. (Magic Box)

Dextwer

Ukázkový typ filmu přesně stavěný na Willla Smithe. Opravdu se mi líbil v téhle roli a po filmu Muži v černém je to další trefa do černého. Zajímavý nápad, skvělé efekty a zpracování a strašidelně - romanticky prázdný New York, dodává filmu své kouzlo. Viděl jsem i alternativní konec, ale ten mi k tomu vůbec nepasuje a je to spíše výplod Hollywoodského myšlení. Takže palec nahoru pro oficiální konec. Zajímavosti: * Všechny obrazy v domě Dr. Nevilla byly vypůjčené z Muzea Moderního umění v New Yorku * Will Smith opustil natáčení na pár dnů, aby si odskočil na svatbu Toma Cruise a Katie Holmes do Říma * Scéna na Brooklynském mostě si vyžádala přítomnost 1000 komparzistů včetně 160 členů Národní gardy v plné výzbroji a několika vojenských vozidel. Samotné povolení k natáčení na mostě, bylo nutné získat z celkem 14 vládních úřadů * Původně se studio chtělo vzdát myšlenky natáčet v New Yorku z důvodu vysokých nákladů, ale do vyjednávání se vložil ostřílený producent Michael Tadross, který byl schopný vykomunikovat a zajistit uzavření hlavní křižovatky, několik bloků Páté Avenue, pronájem Brooklynského mostu a Washington Square Park. To vše pouze na 6 nocí a ještě o víkendu mezi zářím 2006 a sprnem 2007. Studio pak na natočení všech scén, během těchto šesti nocí, vynaložilo 5 milionů dolarů * Plevel na domech vypadá věrohodně, protože šlo o živé květiny, které byly na místo natáčení dovezeny z Floridy * Ve filmu si Will Smith prohlásí o jistém CD, že jde o nejlepší album všech dob. Jde o album Boba Marleyho s výmluvným názvem "Legend". Hodnocení: 80 % ()

BradleyT

Vykradacka hned nekolika filmu, tohle hodnoceni timpadem musi jit dolu. Jinak jde o komercni film jak vystrizeny z ucebnice "Jak vydelat na filmu bez fantazie" ()

Pimpy

Will jako "jediný" přeživší se snaží najít lék na vir, který dělá z lidí zombie. Film je občas prošpiknut flashbackem o tom jak to vlastně začalo, aby to nebyla jen bezduchá zombie vyvraždovačka. Will hraje jako vždy skvěle a ze záběrů na mrtvé město sem měl občas husí kůži. Filmu bych akorát vytknul pár nudných scén kdy se Will nudí :) a občas trochu klišé, co se mi v zombie filmech vůbec nelibí. ()

MrBaker

Na tento film čekalo hodně lidí a dočkali se na to. Už je to "chvíli" co to vyšlo a kdo viděl byl určitě spokojen jako já. Filmy tohoto žánru já můžu a mohu jen doporučit. Herecké obsazení je skvělé, taktéž herecké výkony a soundtracky z filmu prostě vynikající! To zpracování New Yorku je až neuvěřitelně propracované. Děj je taktéž skvělý a o atmosféře jako takové vůbec nemluvím. A myslím, že ten pes tomu ještě přidává na kvalitě. SKVĚLÉ! ()

Bumerang

Čekal jsem víc. Na filmu je strašně moc vidět, že se každou chvilku během natáčení měnil scénář. Chátrající New York má atmošku, ale kazí ji vysloveně nepovedená digitální zviřátka a v temnotách přeživající tichošlápkové. Konec je pak blbým, nelogickým kalkulem, který možná pánbíčkáře po srdíčku pohladí, ale sráží výsledek minimálně o hvězdičku níž. ()

Dangerman

Námět vcelku ohraný, správně uchopený scénář, ale hlavně Will Smith a jeho skvělý výkon. 60% za ten sentimentálně předvídatelný konec. ()

Aywes

Výborně atmosférické post-apo, které si rádo zakládá na spíše dramatických prvcích.Nejde tolik o přežití a střelbu, ale o udržení zdravého rozumu.Tiché scény, kde vidíme hl.hrdinu, jak má vše již připravené do svého denního režimu, jsou úžasně zpracovány.Nevýrazná hudba mi ani tolik nevadí, ale ten konec..Řekl jí to bůh?!Děláte si prdel?No naštěstí se trochu polepšili s alternativním, ale pořád to není žádná sláva.Will Smith přesto velmi překvapil a ve své roli exceluje.Film má hlavně napětí,emoce a sem tam i malinko akce a teho hororu.Výborný nadprůměr, kterému podráží kolena konec a nevýrazná hudba kromě Boba Marleyho :). ()

Mikakel

4* za nádherný film a děj,skvělého Willa a 1* za bezva psa který hraje s Willem v hlavní roli. Tento film je velmi chytlavý a velmi se mi líbí děj filmu, prostředí a celkový dojem z legendy je opravdu pozitivní nechť film dopadl tak jak dopadl. 5*! ()

HolkaVBotech

Takže - předloha je jedna z mých nejoblíbenějších knih. Proto je moje hodnocení trochu ovlivněné. Film je svojí pointou a vyzněním o něčem úplně jiném než kniha - jako by si z knihy vzal jenom nápad (poslední člověk na zemi mezi spoustou mutantů) a pak z dusivého (a posléze až filosofického) dramatu udělal akčňárnu. Protože i přesto z toho vznikl opravdu dobrý film, dostal ode mě 4*. Alternativní konec, který k filmu existuje je pointě mnohem blíže než konec "Holywoodský". ()

g3rtrud

Náhodou som sa dostal k pôvodnému záveru, s ktorým je film určite lepší. Musím si to ešte raz pozrieť celé dokopy. ()

Fugito

Možno aj keď nie je tak dobre hodnotený, je to film, ktorý som bol schopný si pozrieť 5 x po sebe. Takisto musím podotknúť skvelý herecký výkon Willa ( polovičku filmu hraje úplne sám). U mňa veľmi pozitívne pocity. ()

MIchael90

Nemůžu si pomoct, ale více jak 2 hvězdičky nedám. Nápad a vizualizace jsou skvělé, Will Smith hraje na jedničku, ale scénář je velmi slabý, obsahově ještě horší, nakažení lidé a jejich vizualizace příšerná. Chápu, proč je tenhle film komerčně úspěšný pro masy, ale u mě nezabodoval.. ()

Reiner

Konec se fakt moc nepovedl. Nevím čím to... mají takové epické konce poslední dobou přednost, ale zjevně se snaží něco říci. Obávám se, že ne na mou adresu :D Prostě film dobrý, ale konec takový "nepovedený". Kdyby byl jiný, bylo by to dokonalé, takto hvězdička dolů a 85% ... ()

camperiqk

Svět napadla virová epidemie a ten Týpek (s velkým T) je jediný Imunní proti tomu viru...A tak tam žije sám v celém New Yorku...Jsou tam i smutné scény kdy se bude muset rozloučit se svým nejbližším posledním žijícím a to psem. Ale rozhodně ten film doporoučuju!! ()

vodkasesemte

Tohle je dobrej film, ale asi bych se na to zachranování světa s takovou zásobou kafe vybod, zavřel se v tom baráku a zbytek života nerušeně hrál hry! Psa bych vykopl přes noc ven, kde jste to viděli s ním spát ve vaně!!! ()

BlackAngels

Film na pět hvezd... ale pro psomila jako jsem já ta hvězda musí dolu.Ten pejsek byl prostě zbytečnej. Jo možná to povraždilo všechny ostatní zvířata, ale aspoň jsem se na to nemusela dívat. Jinak film je úžasnou ukázkou co nás čeká a divila bych se když by minulo, i když možná příjde ještě něco horšího, to je pravda. Tento film je velice ponurý a temný, ale to mu dodává tu správnou atmosféru postapokalypsového světa. Ale když si to tak vezmu skoro všechny tyhle filmy jsou točený podobně. Ve stejných barvách šedé, tmavé šedé, černé šedé a černé. Ani nevím proč to tak točej. Má to působit víc depresivně? Já mám šedou a černou ráda :-D ()

zdeci

MÁ ŠUKANDA!!! Ano, napadá mě snad jediný snímek, který by mohl být ještě horší, a sice Má šukanda od zatepleného kudrnáče Trošky... ()

Druhé Já, legenda se hýbe kupředu

26.08.2022

Já, legenda dostane pokračování

Já, legenda dostane pokračování

05.03.2022

Postapokalyptický akční snímek Já, legenda, v němž si v roce 2007 zahrál hlavní roli Will Smith (Mizerové), se oficiálně dočká dvojky. Scénář opět napíše Akiva Goldsman (Šifra mistra Leonarda, Čistá… (více)

Virová nákaza ve filmech

Virová nákaza ve filmech