Poslední člověk na Zemi není sám. Will Smith v roli toho, který přežil. Já, legenda – impozantní, akční dobrodružství plné znepokojivých záběrů vylidněného Manhattanu. Vojensky virolog Robert Neville (Smith) je nevysvětlitelným způsobem imunní vůči nezastavitelnému a nevyléčitelnému viru, který postihl obyvatele New Yorku, možná celého světa. Zmutované oběti neznámého moru se plíží ve stínech a sledují každý Nevillův pohyb. Čekají, až udělá osudnou chybu. Nevilla pohání jediný cíl – vyrobit lék z vlastní krve a čas pracuje proti němu. (Magic Box)

kiraorigin

"Please say hello to me".....Will je výborný herec!!! (o čemž mne přesvědčil již v Alim či ve Štěstí na dosah)..... Na "Já, legenda" jsem šla s tím, že to bude akční film, ale nakonec jsem odcházela s pocitem, že "Já, legenda" je spíš studií toho co by se odehrávalo v člověku, kdyby byl vystaven dlouhodobé samotě a ne nějakým akčňákem či hororem, ale musím uznat, že jsem rozhodně nebyla zklamaná...spíše naopak..film jsem si (až na dle mého lehce nevydařený konec) velmi užila. Proto**** ()

Loizee

Osobně sem se skoro až nudil. Opravdu mě naštvala "dojemná" scéna se psem. Myslím, že tam bylo víc možností, jak na diváka zapůsobit. Vizuální stránka je někdy až směšně nerálná. A narážky na Boba Marleyho mě, ač sem jeho fanda, také nesmírně vyytáčely. Tři hvězdičky dávám jen ze cviku, mám sto chutí dát nemilosrdné dvě. ()

cypher

Filmy tohohle rázu mají většinou tendenci být naprostými trháky, nebo padají do třídy "B", pomalu až "C". Opravdu nevím, do které kategorie film zařadit. Atmosféra snímku Já, legenda je vcelku mrazivá, i když místy to prostě nedrží pohromadě. Ale díky Willovi, který sice v porovnání s mým tolik oblíbeným Já, robot není tak skvostný, jenže když vezmeme v potaz, že skoro celý film odehrál naprosto sám, není možné jinak, než jej chválit. Hudebně není moc o čem hovořit, jelikož právě dané ticho pomáhá lépe navodit prázdnotu a samotu. Taky díky tomu jsem se dostkrát lekl. Prostě stručně řečeno ::: shlédnutí tohohle stojí za vašich 100 minut života. ()

Mainer

Celý film povětšinou kulhá jako samotný Will Smith... ale vcelku se mi to líbilo, teda až na ty nedokonalý(opravdu hnusný) animace všeho ostatního, než byl Will Smith a pejsek :D Velice slabé 3* ()

Pidibull

Na tenhle film se příjemně koukalo, Will Smith předvádí dobré výkony. Konec mohl být o něco lepší, ale dávám ***** ()

Gormie

Ubohost, která stála spoustu peněz. Na začátku to vypadá dobře, ale pak se objeví tři zombie psi a vy zjistíte, že se díváte na Resident Evil 4. ()

JHappy

Začátek filmu vás vtáhne do dobrého děje, bohužel to je celé využití vynikajícího scénáře, kterému chybí stejně kvalitní druhá půle. ()

Vlado_B

Atmosféra to hej,... atmosférické zábery opusteného mesta, iba ruchy okolia, pekný hudobný motív, Will Smith výborný. Ale na čo to, keď je to celé príliš primitívne. Dejovo proste nič a iba z pekne podanej atmosféry života v prázdnych uliciach sa celý film postaviť nedá. Navyše druhá polka je miestami vyslovene sprostá. Mutanti sú trikovo bieda až to zabolí a okrem spomínanej atmosféry sú tu potom ešte nejaké strašičky s nimi a Robertove spomienky. A kde je tam poriadna zápletka a dramtický oblúk? Veľká škoda. Keď už chabý až žiadny dej, tak radšej poriadnu akciu k tomu ako hrať sa na niečo viac, navnadiť diváka a potom z toho vzíde také nič na jedno pozretie a sklamanie. 3,5* ()

pepee

Od tohodle filmu jsem čekal o dost víc. Trochu to zachránilo jeho zpracování, ale to nepomůže tomu, abych se k filmu ještě někdy vracel. Hrdina, který má zachránit svět a nakonec se mu to podaří, jak jinak by to mohlo dopadnout. Cvičený voják, jeho výbava a opevnění. Připomíná mi novějšího Ramba nebo Komanda. Nemůžu dát víc než 50%. ()

MaxQ69

Ve své podstatě film jako každý jiný s takovýmto příběhem. Ale má i svou hloubku narozdíl od těch ostatních. Lawrence se sice nedostává až do úplného nitra hrdiny, avšak alespoň se pocity Roberta Nevilla snaží vylíčit divákovi. Ačkoli na pohled působí Já, legenda jako tuctový film, není tomu tak. Vnímání z pozice hlavní postavy, a nejen diváka, je převratem u filmů takového žánru. Nakonec i celý vnitřní svět a jeho osud je unikátem. Samozřejmě charismatický Will Smith tomu jistě na kvalitě neubere. Je to něco, co již vidím alespoň podesáté a přitom je to něco, co je úplně nové, jiné, ale zároveň dobré, snad i lepší. ()

Hrus

Vědec (Will Smith) přežije prudce nakažlivou epidemii a žije ve vylidněném New Yorku. Na noc se však musí vždy doslova zabarikádovat před zmutovanými přeživšími lidmi. Přitom všem se stále snaží najít lék. Film začíná naprosto stylovou honičkou, kdy Will Smith ve vylidněném velkoměstě honí autem srnky. Jenže poté postupně začne film být trochu nudný a věnuje se spíše narušené psychice osamoceného člověka, než jakékoliv akci. Všechno by se dalo zkousnout, kdyby konec nebyl také trochu plochý, očekával bych pořádnou bitku, ale bohužel. Zbyde pouze vizuálně působivý, ale jak dějově, tak i akčně nedoladěný snímek. ()

damdamh

Ta 4. hvězdička tam je jen tak tak... Za Willa Smithe, který dokáže film držet a za první polovinu, která je neuvěřitelně zajímavá, nápaditá a má hustou atmosféru... ()

Trinculo

Od tohoto filmu jsem nečekal vůbec nic. Respektive Zombie film s Willem Smithem, takže něco jako je "Já robot". To jest hloupost s triky. Mile mě překvapil jak celkový námět filmu a taky Will Smith. Vyprázdněný New York, zbytečnost konání osamělého vědce, posledního civilizovaného člověka, který doufá, že je ještě někdo jiný a boj proti postupujícímu šílenství. Slušný film simulující minimalistické dílko, který je ale jedním dlouhým trikovým záběrem. Oslava virtuálního světa vytvořeného z "pravého" New Yorku, který se tak stává vpravdě neviditelným městem. Každopádně dobrá zábava. ()

Nerajohn

Problémem řady filmů je jejich konec, a Já, legenda se k nim bohužel řadí. První hodina, do objevení se přeživší ženy s dítětem, je vynikající. Film má vzbuzovat emoce a to se mu daří výborně. Z plátna doslova čiší pocit bezútěšnosti a smutku, které vygradují po smrti Sam. Scény v půjčovně nebo na lodi jsou taky moc pěkně udělány. Loni mě podobně zasáhli podobní Potomci lidí. Tady se jenom ptám. Kde bere Neville elektřinu ? Závěr to zkazil, náboženská rovina byla úplně zbytečná. Mě by se víc líbilo i ubrat ty flashbacky, protože by více tajemné zůstalo to, co se stalo s ostatními. I přes ten debilní konec dávám 4, protože první hodina je vynikající. ()

Cicuch

No čo sa týka herca Willa Smitha toho moc nemusím.. A nijak ma neprekvapil ani tento film s nim. Dej bol jednoduchý a nič zvláštne sa tam také neudialo, okrem toho, že musel zabiť svojho psa a utekať pred nejakými zmutovanými ľuďmi.. ()

AdamK.

Jké je to být posledním člověkem na zemi, nebo alespoň v New yorku. Výborně zpracovaný příběh s výborným "jediným" hercem- Willem Smithem. ()

Chester46

Když jsem byl v kině a viděl ukázku na tenhle film, kde poslední přeživší v New Yorku bojuje proti zmutovaným "spoluobčanům" a prohání se v nejnovější verzi Fordu Shelby, říkal jsem si jaká to bude kravina, ale když měsíc na to jsem byl náhodou v Praze tak jsem na to zašel a můj výsledek zní: Úžasné,úžasné! Will Smith exceluje! Pro mě jedna z jeho nejlepších rolí. Depresivně působí zdevastoný New York a hlavně TICHÝ New York, což se nikdy nemůže stát. Všude přítomný strach z mutantů zvlášte když Will vběhne do "úlu" hledat svoji milovanou Sam. ()

Druhé Já, legenda se hýbe kupředu

26.08.2022

Já, legenda dostane pokračování

Já, legenda dostane pokračování

05.03.2022

Postapokalyptický akční snímek Já, legenda, v němž si v roce 2007 zahrál hlavní roli Will Smith (Mizerové), se oficiálně dočká dvojky. Scénář opět napíše Akiva Goldsman (Šifra mistra Leonarda, Čistá… (více)

Virová nákaza ve filmech

Virová nákaza ve filmech