Ajťáci

Ukázka z filmu 8
Velká Británie, (2006–2010), 9 h 29 min (Minutáž: 22–26 min)

Hudba:

Neil Hannon

Chris O'Dowd, Richard Ayoade, Katherine Parkinson, Christopher Morris, Matt Berry, Noel Fielding, Dolly Wells, Alice Lowe, Belinda Stewart-Wilson (více)

Série(4) / Epizody(24)

V kancelářských výškových budovách britské společnosti Reynholm Industries pracuje spousta krásných a šťastných lidí, kteří slaví jeden úspěch za druhým - kromě trojice zaměstnanců ukrývajících se v suterénu v oddělení informačních technologií. Zatímco jejich kolegové pracují ve fantastickém prostředí, Jen, Roy a Moss se musí tísnit v temném a nevzhledném sklepě, neschopní zapadnout do normální společnosti. Jen (Katherine Parkinsonová) je kariéristka, která se snaží vyšplhat po firemním žebříčku. Kvůli tomu, že lhala ve svém životopisu, se však naneštěstí ocitne ve funkci manažerky oddělení IT. Problém tkví v tom, že o technologiích neví zhola nic! Roy (Chris O'Dowd) a Moss (Richard Ayoade), kteří tvoří zbytek oddělení, naopak sdílejí lásku k informačním technologiím, sci-fi i sladkému nicnedělání. Oběma se ale příčí pracovat pod někým, kdo vůbec nerozumí počítačům. Když Jen zjistí, že toho Roy a Moss možná vědí hodně o počítačích, ale o práci s lidmi netuší skoro nic, rozhodne se převzít roli "vztahové manažerky", aby pomohla nejen jim, ale i sobě. Seriál Ajťáci nabízí hravý a poněkud absurdní pohled na to, co skutečně obnáší práce v útrobách každé společnosti - v oddělení informačních technologií. (HBO Europe)

jarmik

Ne střední jsem to viděl několikrát. Trpaslíkovi (a Black Books ani zdaleka) se IT Crowd u mě nevyrovná, ale bavil jsem se hodně :) ()

petrskoc

Udrží to pozornost a jsou tam silnější a slabší momenty. Lepší průměr. Oproti jiným skvělým britským sitcomům ale značně nevyvážené a určitě jsou zde mnohem lepší díla. Zmínil bych např. dle mého špičku ledovce Black Books. "IT" humor je fajn a osvěžující, ale opravdu vtipné to vydrží tak 2 série. Jinak se to drží zhruba na stejné úrovni a, co je důležité, to nikdy nespadne do braku. ()

GreatestFan

Miluju tenhle britský seriál, humor a všechno co tohle všechno je. Škoda, že je to táááák krátké a škoda že původní šéf odešel a nastoupil jeho méně vtipný synáček (edit: toho synáčka jsem jak se ukázalo podcenil a myslím že je i lepší). Ve spousta směrech se to podobá Teorii Velkého Třesku v britské (a taky asi půvoní) verzi, koho mám nejradši nevím, ale opravdu se u toho nasměju jak blázen, hodně jsem se třeba nasmál při epizodě ''Kalamity Jen'' s tím ohněm, stresem, botama, ''pěknej spořič:)''. Jen další důkaz, jací ksou briti tvůrci seriálů a zvláště komedií, ikdyž u mě vede rozhodně Červený Trpaslík. ()

Nattynax

Už jsem nevěřila, že po Červeném trpaslíkovi narazím na vtipný seriál, který mě opravdu pobaví a pak jsem objevila tuhle partičku. Škoda poslední série, která už není zdaleka tak zábavná jako předchozí díly. ()

laepus

Zkoušeli jste to vypnout a zapnout? Co díl, to perla vyšperkovaná k dokonalosti. Ať už je to Gay musical, koupě bot či AbrakadaBra. ()

Matixed

Naprosto dokonale promyšlený sitcom, který ukazuje, že vtip nemusí být postavený na fekálním a úchylném humoru. Je využitá každá minutka pro geniální vtipy. I tak se tvůrcům povedlo, aby jednotlivé díly dávaly smysl a měly souvislý příběh, kde na sebe scény navazují. Mrzí mě, že seriál už dávno skončil a nevyvíjí se společně s dnešní technologií. I tak ale rád zavzpomínám na nedávnou dobu, ačkoliv ve světě IT tak vzdálenou. ()

Garch

The IT Crowd na mě působí, že byl natočen na začátku devadesátek. Do loňska jsem viděl jen první sérii a věřil, že těch šest epizod je komplet. Směs trapnosti a geniálního humoru, z ranku Gervaisova Kanclu, který byl už ale natočený, takže The IT Crowd musel vzniknout kolem roku 1994, byl zapečetěn ve sklepě BBC a čistě náhodou nalezen po deseti letech. ....PS Tři série pokračování, kde se najdou opravdové klenoty. Zbytečně jsem odkládal sledování až do letoška, z obavy před zklamáním. Tak přidám hvězdu navrch. PPS dabing je tak dobrý, že stojí za to slyšet. ()

tom.cube

Výborný britcom z prostředí IT s vynikající trojicí hlavních aktérů. Seriál odstartovala velmi silná první série, která z IT Crowd sama o sobě udělala kult. Druhá započala odzbrojujícím prvním dílem a ultimátní úvodní scénou v dílu druhém, pak už to bohužel bylo všelijaké a tvůrci začali imho sázet na lehce vulgární humor. Postava Douglase je naprosto nechutná, a šarmu a vtipnosti Denholma nesahá ani po kotníky. Ne, že bych se nebavil, ale nakonec druhá série byla v součtu spíše zklamáním. --- Třetí série ale byla velmi povedená a (ačkoli výhrady k Douglasovi zůstávají) vrátila IT Crowd opět na pomyslný vrchol britcomů. --- S čtvrtou sérií je to zas jak na houpačce, jsou tu naprosto neuvěřitelné díly a jsou tu díly vyloženě hrozné. Přesto všechno nedám na tuhle partičku dopustit. ()

jilda

Je to nádherně vtipná a inteligentní věc, moc mile mě to překvapilo. Také dělám v IT, o to víc se mi to líbí:-) ()

Oxymoron

Konečně po dlouhé době zase pořádný sitcom. Pořádně vtipný a pořádně originální. Uvidíme, jestli dokáže udržet laťku tak šíleně vysoko i v dalších sériích. ()

bidja

1. i 2. série je prima, možná to téma a humor každému nesedne, přece jenom ke karikatuře je potřeba mít nějaké zkušenosti z daného prostředí. Mě bolelo břicho a hlava tak, že jsem nemohl usnout. ()

kluk z Na

Dost dobře si nepamatuji kdy sem naposled dostával u seriálu takovéto záchvaty smíchu. První série dokonalost a potom mi přijde každá série o něco horší až na čtvrtou, ta mě přišla o dost horší. ()

vozihnoj

Leč se nemohu zbavit dojmu jisté kopie Black Books, pořád se výborně bavím téměř u každé epizody. Akorát konec 2. série a začátek 3. jsou ze slabšího těsta a vysloveně vaří z nevtipné vody. I přesto nám Graham Linehan opět dokazuje, že je mistr na poli současného britcomu. ()

JK-Stinger

- "Pročpak ten hasicí přístroj nefunguje?" - "Made in UK" - "Aha, jasně." Ono je to ale naopak! Právě proto, že je to vyrobeno ve Velké Británii je to tak zábavné. Vtipy na ajťácký účet srší plným proudem a nablblá Jen je skvěle doplňuje. Pevně však doufám, že ještě nějakou tu sérii autoři přidají, abych mohl zvednout hodnocení ještě o jeden stupínek a nedopadlo to jako u Black Books, kde mi tak trochu chybějící pokračování chybělo. ()

laFei

Anglický humor se i přes svou špatnou pověst zkrátka ve světě neztratí. IT Crowd sice kvalit RD nedosahuje ani trošku, i tak je to dost luxusní záležitost na odreágování. Škoda jen, že těch dílu je poskrovnu. ()

TereziaCSR

Některé vtipy mi přijdou hodně prvoplánové, ale jinak je to v pohodě. Každopádně myslím, že jsou i lepší a zábavnější seriály. A taky mi přijde, že se u toho baví víc chlapi :P ()

klokyn

Po zhliadnutí zatiaľ natočených 18 častí môžem povedať, že IT Crowd je jeden z mojich najobľúbenejších seriálov. Prvá séria bola neskutočná, smial som sa naozaj často a seriál ma veľmi bavil. Škoda druhej a tretej série, kde humor často upadá do trápnosti. Aj tak si však myslím, že si moje vysoké hodnotenie Partička IT zaslúži. ()

thunnus

Můj páteční večerníček :-). Některé postavičky, obzvlášť Moss a Richmond, byly k popukání. Skvěle jsem se bavil, jen mám pocit, že druhá řada byla přece jen trochu slabší a Douglas byl místy až příliš trapný. Drobný spoiler: Smrt jedné z důležitých vedlejších postav mi přišla sice vtipná, nicméně dost zbytečná. Nevím, nerad si dělám legraci z toho, když (opět spoiler) někdo spáchá sebevraždu.. ()

The IT Crowd dostane americký remake

The IT Crowd dostane americký remake