Když čtyřletá Amanda McCreadyová zmizí ze svého domova a policie není schopná nalézt žádné stopy, dívčina teta Beatrice najme dva soukromé detektivy Patricka Kenzieho a Angie Gennarovou (Casey Affleck a Michelle Monaghanová). Detektivové otevřeně přiznávají, že s tímto typem případu nemají téměř žádné zkušenosti, ale rodina o ně stojí ze dvou důvodů – nejsou to policisti a znají poměry drsné bostonské čtvrti, kde všichni žijí. Jakmile se Kenzie a Gennarová začnou o případ zmizelé dívky víc zajímat, odhalují temné dorchesterské podsvětí plné drogových dealerů, podvodníků a pedofilů. A když už se zdá, že se případ chýlí k vyřešení, jsou postaveni před morální dilema, které je rozdělí. (HBO GO)

Sindymindy

Casey Affleck získal mé velké sympatie. Perfektně zahrál mladého detektiva, který se svou profesionální i životní partnerkou Michelle Monaghan vyšetřují zmizení malé holčičky Amandy. Film není akční, jak by se mohlo zdát. Plyne pomalu a řeší důležité životní otázky - jak člověka ovlivní prostředí, do kterého se narodí, jeho rodina, město ve kterém vyrůstá. Jsou zde nadhozeny různé etické problémy, na které není snadné odpovědět. Každý má své vlastní přesvědčení a není snadné rozhodnout, kdo má pravdu. A nejtěžší je, že se svým rozhodnutím každý musí žít. Od Bena Afflecka bych tohle rozhodně nečekala. Příjemně překvapil. Tenhle film však nebude patřit k mým oblíbeným... je až příliš nehezky realistický. ()

james11

Film, u kterého jsem věděl, že už by mohl klidně v polovině končit, ale to by byla jen obyčejná detektivka se smutným koncem. Takhle je to film, co ukazuje mnoho věcí ale hlavně to, že "To správné není vždy to správné." ()

SONYAGENT

Chytré krimidrama s hereckými skvosty. Příběh je zajímavý, místy strhující a stoprocentně napínavý. Nikdo nemůže do poslední chvíle tušit, jak vše dopadne. Pouze detektiv, jehož výčitky se nezbavíte ani Vy, diváci, pouze vystihoval chyby americké korupce a jako takové mu nemůže být nic vyčteno! ()

max cady

Velice pekny film,tak proc sem nedal za pet?Kdyz v tom lital Harris,tak uz bylo predem jasne,ze pointa bude u Freemana.Ben Affleck se nas pokusil zmast jinym pribehem,ale nepodarilo se.Bylo uz predem jasne,ze se vratime k te male holce.Nejvice me tu uchvatil Freeman ()

skunkos

Film povznáší na povrch nelehkou etickou otázku: Pomoci někome za cenu překročení zákona, když je to, že mu tím pomůžete nejisté? A nebo dodržet zákon, ale možná někomu tak ublížit? Velmi těžká volba. Casey Affleck v hereckém výkonu dává zapomenout na bratra Bena, ten se skvěle ujal řežie - tady se fakt našel. Film je vyvýženou směsicí akce, lyriky a kontrastu jemného citu s hrubými návyky některých lidí. nechibí mi tam nic. ()

Shim-my

Jeden z nejlepších filmů v mém životě. Začít můžu z jakéhokoliv konce a vždycky to bude správně. Třeba od scénáře, jehož netradiční struktura či podivné chování některých postav je v závěru do detailu vysvětleno a zpětně dává dokonalý smysl, proč to muselo být přesně takhle. Nebo od vizuální stránky, působivé, ale nikdy okatě exhibující, plně podřízené tvůrčímu záměru. Nebo od herců, v čele s úžasným Casey Affleckem? Opravdu nevím, jestli tady byla dřív slepice nebo vejce, protože všechny složky filmu do sebe dokonale zapadají a tvoří celek, ve kterém nic nepřebývá a nic neschází. A k tomu ten závěr, s morálním dilematem, o kterém budete uvažovat ještě týden po shlédnutí. Není mnoho filmů jako Gone, Baby, Gone... ()

zurivymlok

Myslím, že Ben Affleck by se měl výhradně stavět za kameru jak před ní. Přiznám se, že jsem Benovi nijak zvláště nevěřil a přísahám, že dokud mě nějak závažně nezklame, tak to už nikdy neudělám. Po Dobrý Will Hunting je toto další tvůrčí výhra a já doufám, že v tomto duchu bude pokračovat. Musím vyzdvihnout velmi dobrou kameru a krásný obraz. Do hlubší kritiky se pouštět nebudu, protože to už zde za ty tři roky udělali mnozí. Spokojím se s tím, že pokud bude někdo váhat zda si jej pustit, mohu vřele doporučit. ()

D||X

Nevím co si mám myslet, je to takové 4.5 - 5 ... není to na čistou 5, co se týče mého nejmilovanějšího žánru mysteriozních thrillerů... Film je to fantastický, to ano, už jsem měl rudo před očima, když jsem viděl jak se uzavírá první případ a já si říkal pane bože, to byla hrůza. Potom se to ještě rozjelo na novo, ale co mi tentokrát scházelo a já nevím proč byly emoce, žádná husí kůže, jenom jsem to prostě odkoukal, řekl si, hm ok, super, a to je vše... nechápu to, možná někdy při dalším shlédnutí to na mě dolehne. Výkon Morgana Freemana se mi také moc nezdál. Prostě fantastický příběh, ale pro mě, nepochopitelně, nechápu to, bez emocí tam kde je muselo 99% lidí cítit. ()

Peacy

95 minut to byl parádní film, drama se vším všudy. Obsazení také na výbornou. Ale posledních čtvrt hodiny s vyřešením situace ze strany Patricka (Casey Affleck) z toho udělalo další Hollywoodskou mravokárnou s**čku. Jestli i kniha má takhle mizerný konec, tak jsem rád, že jsem o autora nikdy nezavadil a nezavadím. Rozhodně nedoporučuji. ()

Spike86

Děj je poměrně dost zamotanej, ač to ze začátku nevypadá. Po hodině to vypadalo, že je všechno uzavřeno, všechno jasné a já si říkal, že to teda nebylo nic moc. Pár věcí v průběhu mi tam nehrálo, něco jsem v průběhu nechápal a zdálo se mi to divné a celé takové nemastné, neslané. Nakonci už to nějak smysl dává, ale stejně je to trochu překombinované, ale ten úplný konec s morálním dilematem hlavní postavy je fakt dobrý. 70% ()

marttul

Naprosto zničující film... Bylo sobotní odpoledne a já měla puštěnou televizi, běžela v ní upoutávka " u tohoto filmu si nebudete přát šťastný konec..". Řekla jsem si to by mohlo být hezké, Morgan Freeman, Ed Harris, no, zkusím to...Koukala jsem a celou dobu přemýšlela, proč bych si neměla, sakra, přát šťastný konec?? Pochopila jsem...ronila slzy a modlila se, abych měla tu moc přepsat scénař a vložit "poklad" do správných rukou Morgana Freemana....Ano, tento film je víc než jakýkoliv jiný otázkou názoru...Buď svědomí a nebo lidský pohled....já osobně můžu říct, že být Patrickem, nechám se užírat svědomím.... ()

P@\/EL

Celkem dobrý krimi film, jenž zejména zaujme perfektně promyšleným a zato pro diváka nenáročným dějem. Film se nese v poklidnem duchu, žádné rychlé zvraty se od něj nedají očekávat. Rovněž musím pochvalit za výborně ztvárněné prostředí, ve kterém se děj odehrává. Hlavním mínusem filmu je fakt, že působí dosti pesimisticky. ()

landavid

Někoho příběh nevyšvihnul ze sedla,pro někoho je moc mladý na přesah na takové téma,někdo vidí hlavní vyústění mezi správným a morálním,někdo je rozčílenej do bezvědomí za křivdy na tomto zasraným světě,někdo hledá logiku v detailech o které to vůbec není. To sou pindy starý mindy,když to vytáhly z bryndy ať už dnes nebo jindy,najdete odpověď u sjetý Lindy. Ani jedno nebylo ani správný ani morální,Richard Kelly v 26 letech natočil film s přesahem o kterým by semohlo většině 60ti letých jenom zdát,a jsou filmy u kterých bych si radši vyšvihnul voči. Kategorický imperativ je vyústění všeho podporovaný kauzalitou jednotlivých postav ve svých životech a pohledech ať jsou jakékoliv. Prostě každá příčina má svůj důsledek a chovejme se v dané situaci ke každému,tak jak bychom chtěli aby se on zachoval k nám. Mohl by takto fungovat celý svět,bez zákonů a pravidel jen na kategorickém imperativu??? Ale určitě plno zajímavých názorů v hodnocení,jak kladných,tak záporných. ()

camomilla

Film, ktery budete hltat od zacatku do konce. Nez si ho pustite, jdete se vycurat, prineste si piti a jidlo, protoze vas chytne a nepusti. ()

Sathine

Tento film ve mě nechal zajímavý pocit, zajímavé myšlenky, které nemohu nijak extra definovat. Sice mi připadalo, že děj začal v podstatě od půlky, to co pokračovalo dále, bylo někdy nad mé chápání, ale samozřejmě v dobrém slova smyslu. A musím říct, že konec mi vcelku vyrazil dech, tohle bych rozhodně nečekala. V podstatě se dá říci, naprostá nevinná zápletka, která nám toho moc neřekne a o které není vlastně co natočit a ono bum, strhující film, po kterém člověk jen sedí a zírá na titulky. Jediné, co bych ale vytkla a proč nedám všech 5 hvězdiček je Patrickova partnerka, holka...neseděla mi do tohohle filmu, její repliky byly úplně mimo, neukázala žádné pořádné herectví a vedle Caseyho Afflecka se totálně ztrácela. ()

Unrealik

Celkově dobrý film, byť si nejsem jistý, jestli bych jej chtěl vidět znovu. A vadil mi konec. Já vím, mělo to být dilema. Jenže ono to moc dilema nebylo, řekl bych, že celkem jednoznačně se hlavní hrdina rozhodl hloupě. ()

Tanulin

Musím říct, že jsem se nechala zvyklat hodnocením a ne úplně mi to pomohlo. Souhlas s tím, že Ben Affleck natočil dobrý film, dobrou americkou kriminálku s citlivými scénami a surovým prostředím. Mám ráda "nenablýskanou" Ameriku, taková jaká je, kde nám ukazuje jak se taky žije.Příběh o unesené holčičce, který v první půli filmu takřka končí, aby se rozloupl do své podstaty byl fajn.Nemůžu se ale zbavit pocitu, že to bylo celé takové "utahané" a několik zbytečných dialogů k vynechání tam určitě bylo.M.Monaghanová mě tam přímo a doslova otravovala, k čemu její postava prospěla? Začátek a závěr filmu byl dobrý a poněkud menší role M.Freemana mu neubrala na dokonalosti. Skvělá hudba a výborný C.Affleck. ()

Zemřel herec Michael K. Williams

Zemřel herec Michael K. Williams

07.09.2021

Jak to vypadá s novým Batmanem?

Jak to vypadá s novým Batmanem?

03.01.2017

Ben Affleck zremakeuje Svědka obžaloby