Džungle rtěnek (TV seriál)

Lipstick Jungle

Komedie / Drama

USA, 2008–2009, 14 h 13 min (Minutáž: 41–43 min)

Předloha:

Candace Bushnell (kniha)

Brooke Shields, Kim Raver, Lindsay Price, Paul Blackthorne, Andrew McCarthy, Robert Buckley, David Norona, Sarah Hyland, Matt Lauria, Marcia DeBonis, James Lesure, Adriane Lenox, David Alan Basche, Rosie Perez, Christopher Cousins, Shannon McGinnis, Julian Sands, Carlos Ponce, Vanessa Marcil, Mary Tyler Moore, Ronald Guttman, Edward Kerr, Melanie Mayron, Maria Thayer, Lorraine Bracco, Ben Huber, Noah Bean, George Aloi, Reg Rogers, Anastasia Griffith, Cheyenne Jackson, Dan Lauria, Michael Aronov, Christine Ebersole, Leven Rambin, Adam Trese, Dan Hedaya, Florencia Lozano, Damian Young, Jason Antoon, Rosanna Arquette, Bobby Cannavale, Holley Fain, Charles Busch, Marsha Mason, Sara Bareilles, Rondi Reed, Leia Thompson, Kathie Lee Gifford, Chris Riggi, Jaime Tirelli, Hoda Kotb, Ewa Da Cruz, James Blake, John Keating, Matthew Walker, Greg Keller, Jicky Schnee, Lucy Walters, Pepper Binkley, Joe D'Onofrio, James P. Anderson, Kim Allen, Neal Bledsoe, Jackie Moore, Keith Patterson, Marlies Pinto, Matthew Risch, Katherine Dickson, Jennifer Butler, Danny Boushebel, Mark Vincent, Quarles Antoine, Angela Jeanneau, Gabriel Liotta, André De Shields, D.K. Bowser, Dj Nino Carta, Chip Zien, Vincent De Paul, Tom Degnan, Seth Barrish, Skylar Gaertner, Frank Converse, Julia Barnett, Stacey Maltin, Ira Hawkins, Mark DiConzo, Geoffrey Nauffts, Jake Siciliano, Sylvia Kauders, Bhavesh Patel, Shirley Rumierk, Kerry Butler, Ivan Hernandez, Julie Claire, Bradley White, Jennifer Ikeda, Natasha Bedingfield, Bill Geary, Jacqueline Antaramian, Nathan Clarkson, Emily Kincaid, Aimiende Negbenebor Sela
  • Queendom

Bože, to je blábol! Asi jsem měla vysoký očekávání, protože Sex ve městě je pro mě kult. Ale s tím má tahle slátatina společnýho jen...moment....jo, už vim. Jsou tam ňáký kamarádky. Zásadní rozdíl mezi partou kolem S.J.Parkerový a B.Shieldsový (je fakt jistý, že neni předělanej chlap???) je totiž v tom, že ač se Sex ve městě odehrává na Manhattanu a holky si žijou docela nad poměry, v klidu a pohodě se s nima průměrná holka ze střední Evropy dokáže ztotožnit. Bráno s trochou nadsázky jsou totiž jejich příběhy reálný. Kdežto tady v tý..... Džungli (to sedí) se realitě nepřiblížil ani jeden dialog, o celým dílu tím pádem nemluvě. A to je teda šílený. Ani nevim proč dávám dvě hvězdičky. Asi proto, že tato záležitost udržela mojí pozornost celý tři díly, než jsem si rtěnku setřela a šla si radši číst.(4.3.2010)

Mě se to líbilo. Každá postava má svůj charakter a nudný to není je to ze života. Akorát se na to nedá dívat v českém dabingu v takovém případě je to odpad a narážím u toho ve všech seriálech už by s tím měli něco dělat, protože ty rádoby český herečky udělají z celkem zajimavý postavy uknouranou nánu.... s dabingem 1 hvezdička v originále se nestydím dát 4*.(26.4.2014)

Hodnocení po první sérii - důstojný nástupce Sexu ve městě, který ale opravdu osloví jen málokoho, protože jestliže se s Carrie Bradshaw ještě dalo jakž takž ztotožnit, u hlavních postav Džungle to jde jen těžko (kolik je tady čtyřicetiletých, krásných, bohatých a ještě k tomu profesně úspěšných žen?). Co se týče hereček - zatímco Lindsay Price hrála v Beverly Hills hodnou holku od vedle, tady ztvárňuje pěknou dračici, které byste občas s chutí daly pár facek; Kim Raver, která mi byla ve 24 strašně protivná, si tady získala mé veškeré sympatie (a její mladý milenec také...) a Brooke Shields je zkrátka mizerná herečka, která zkazí jakoukoliv postavu.(3.2.2010)

Normálny ženský seriál. Kopa bestsellerovského klišé (zvodný milionár, sexi robotník, aféra s mladším mužom), ale celkom ma potešilo, že tvorcovia sa neboja posúvať "príbeh" aj prostredníctvom škrtania opotrebovaných postáv. Hrečky i postavy určite sympatickejšie ako v SEXE V MESTE... Ale na rozdieil od Sexu (resp. jeho niekoľkých dramatickejších epizód) tu absentuje silnejší emociálny rozmer...(6.7.2014)

• waits

VIděl jsem tři díly, což je možná na hodnocení málo, ale další už prostě nedám. Poskládat dohromady tak nesympatickou skupinu lidí a připravit tak nezajímaýy a nudný scénář se hned tak nepovede. Zajímalo by mě, proč Prima tohle nasadila na svůj celoplošný kanál a výborný 30 Rock přitom umístila na Prima Cool.(1.2.2010)

• - Dalším zfilmovaným románem Candace Bushnell by měl být Dům na Páté avenue (One Fifth Avenue, 2008). Ten vyšel mezi Džunglí rtěnek a prvním románem o mladé Carrie - Denníky Carrie B. (The Carrie Diaries, 2010). (NinadeL)

• - Seriál je adaptací stejnojmenného románu Candace Bushnell, který v originále vyšel v roce 2005 a česky o rok později. (NinadeL)

• - Knihy Candace Bushnell, které vyšly mezi Sexem ve městě a Džunglí rtěnek, adaptovány nebyly. Jedná se o tituly 4 blondýnky (4 blondes, 2000) a Krása na prodej (Trading up, 2003), ty spojuje postava Janey Wilcox, stárnoucí supermodelky. (NinadeL)