Džungle rtěnek (TV seriál)

Lipstick Jungle

Komedie / Drama

USA, 2008–2009, 14 h 13 min (Minutáž: 41–43 min)

Předloha:

Candace Bushnell (kniha)

Brooke Shields, Kim Raver, Lindsay Price, Paul Blackthorne, Andrew McCarthy, Robert Buckley, David Norona, Sarah Hyland, Matt Lauria, Marcia DeBonis, James Lesure, Adriane Lenox, David Alan Basche, Rosie Perez, Christopher Cousins, Shannon McGinnis, Julian Sands, Carlos Ponce, Vanessa Marcil, Mary Tyler Moore, Ronald Guttman, Edward Kerr, Melanie Mayron, Maria Thayer, Lorraine Bracco, Ben Huber, Noah Bean, George Aloi, Reg Rogers, Anastasia Griffith, Cheyenne Jackson, Dan Lauria, Michael Aronov, Christine Ebersole, Leven Rambin, Adam Trese, Dan Hedaya, Florencia Lozano, Damian Young, Jason Antoon, Rosanna Arquette, Bobby Cannavale, Holley Fain, Charles Busch, Marsha Mason, Sara Bareilles, Rondi Reed, Leia Thompson, Kathie Lee Gifford, Chris Riggi, Jaime Tirelli, Hoda Kotb, Ewa Da Cruz, James Blake, John Keating, Matthew Walker, Greg Keller, Jicky Schnee, Lucy Walters, Pepper Binkley, Joe D'Onofrio, James P. Anderson, Kim Allen, Neal Bledsoe, Jackie Moore, Keith Patterson, Marlies Pinto, Matthew Risch, Katherine Dickson, Jennifer Butler, Danny Boushebel, Mark Vincent, Quarles Antoine, Angela Jeanneau, Gabriel Liotta, André De Shields, D.K. Bowser, Dj Nino Carta, Chip Zien, Vincent De Paul, Tom Degnan, Seth Barrish, Skylar Gaertner, Frank Converse, Julia Barnett, Stacey Maltin, Ira Hawkins, Mark DiConzo, Geoffrey Nauffts, Jake Siciliano, Sylvia Kauders, Bhavesh Patel, Shirley Rumierk, Kerry Butler, Ivan Hernandez, Julie Claire, Bradley White, Jennifer Ikeda, Natasha Bedingfield, Bill Geary, Jacqueline Antaramian, Nathan Clarkson
  • Mrs.Christie

Ani Sex ve městě ani Zoufalé manželky, něco mezi a kvalita taky průměrná. Ztotožnit se s hlavními hrdinkami je pro mě nemožné. Lindsay Price mám ráda od dob Béháčka, ale ta její postava je vyložené hloupá slepice, Brooke Shields tam tak nějak proplouvá a Kim Raver mi tam vyloženě vadí. A vůbec mi nevadí, že seriál po druhé řadě stopli.(28.3.2014)

20/20 + preair Ideální alternativa pro někoho, kdo zas až tak nevyznává Sex ve městě a chtěl by, aby ty hrdinky byly zralejší a svým způsobem reálnější. Je to dokonalá kombinace moderní doby a klasického melodramatu. Civilní herectví, serialita i epizodičnost. Velké romance i seriózní kariéry, tady najdete vše. A ano, předloha má také svá plus. Má poklona.(2.2.2015)

Každému, kdo viděl byť jen pár dílů, musí být jasné, že ze života je to mnohem víc, než Sex ve městě, i když tady jsou dámy mnohem bohatší, a tak víc odtržené od našeho malého, středostavovského (jak kterého?) života. Vynahrazují to ovšem půvabem, o kterém se v Sexu nedalo moc mluvit. Jen ta Brooke fakt příliš toho hereckého talentu nepobrala.(18.5.2010)

• Sinn

Tak tohle je pořádná bída. Těšila jsem se, že po Sexu ve městě následuje další podobně jednoduchý a nenáročný, ale zábavný seriál o postarších kamarádkách na život a na smrt. Ale tohle? Absolutně nezajímavé, nudné, s nesympatickými hlavními představitelkami, které hereckého talentu moc nepobraly. Sex ve městě měl sice stáří, ale především šarm, vtip a módu, tady zůstalo jen stáří.(26.4.2011)

• Jeremiah

Po první řadě mohu říci, že to co jsem očekával se událo. Úspěšné ženy a jejich pracovní a vztahové problémy, které více či méně úspěšně řeší a dokazují, že zvládnou své úkoly minimálně stejně dobře jako muži. Teď jsem to asi u většiny uživatelek "podělal", že? Ale je to jen pocit, jaký mám z tohoto seriálu a jaký mívám i z většiny filmových děl týkajících se "zrovnoprávnění". Za každého by měl hovořit jeho pracovní výsledek a mělo by být jedno, zda se jedná o ženu či muže. Hvězdičky dávám za slušnou dějovou linii, ale i za příjemné a dobře vybrané herečky.(10.3.2010)

• - Knihy Candace Bushnell, které vyšly mezi Sexem ve městě a Džunglí rtěnek, adaptovány nebyly. Jedná se o tituly 4 blondýnky (4 blondes, 2000) a Krása na prodej (Trading up, 2003), ty spojuje postava Janey Wilcox, stárnoucí supermodelky. (NinadeL)

• - Dalším zfilmovaným románem Candace Bushnell by měl být Dům na Páté avenue (One Fifth Avenue, 2008). Ten vyšel mezi Džunglí rtěnek a prvním románem o mladé Carrie - Denníky Carrie B. (The Carrie Diaries, 2010). (NinadeL)

• - Byt Wendy Healy (Brooke Shields) je vyzdobený plakátem na film Její komorník (1936). (NinadeL)