Saw

Krátkometrážní / Horor / Krimi / Thriller
Austrálie, 2003, 9 min

James Wan, režisér prvého dielu série Saw ešte predtým ako sa pustil do réžie samotného filmu, blisol mu v hlave brilantný nápad.. a vďaka nemu sa do dejín kinematografie sa navždy zapísal John Kramer (aka Jigsaw), ktorý napomáha ľuďom zmeniť svoje životy pomocou hier o vlastný život. Jedno je isté, jeho hry vás navždy poznamenajú... Keď už mal James Wan tento nápad a rozhodol sa, že natočí krátkometrážny film, v ktorom chcel svoju ideu odprezentovať spoločnosti Lions Gate. Takmer všetci vieme ako jeho pokus dopadol a že sa realizácia jeho projektu uskutočnila. V tomto 10 minútovom filme uvidíte ukážku ako by mohla Jigsawova hra vyzerať. Tento snímok sa neskôr objavil ako bonus na DVD nosičoch filmu Saw. (baruss)

venca163

První ochutnávka, po které muselo být jasný, že tohle se musí natočit. I když tvrdit to teď už je o dost snazší =). (75%) ()

skinnee

Ak tomuto kratasu mozeme podakovat ze hlavne prvy film o Jigsaw Hollywood prijal (ostatne vobec nemusim a posledne dva som ani nevidel) tak dobre. Moze byt. ()

Arkanoid

Chutný predkrm použitý aj v rovnomennom celovečernom filme presvedčivo podáva, o čo pôjde v celej sérii. Ochutnávka bizarnej brutality spoľahlivo navodí k pozretiu filmov z tejto série. ()

Lukoboss

Zatím nedokonalá ochutnávka toho, co pak následovalo a bylo dotažený do posledního detailu (myslím tím samozřejmě jenom ten první díl z roku 2004). ()

BlackTom

Vynikajúci kraťas, ktorý dal neskôr vzniknúť nezabudnuteľnej scéne Shawnee Smith v jedničke. Len Leigh, jeho obeť, Billy a zvedavý detektív... ()

borec999

Krátkometrážny predchodca ešte nie je takým strhujúcim filmom ako celovečerný SAW, ale na zaujatie hollywoodskych producentov stačil ,a to je hlavné. Wan s Whannellom za pár dolárov natočili kvalitný hororík s ikonickou bábkou Billyho, základnou dejovou kostrou ktorá neskôr zdobila prakticky každý film a na konci to podčiarkli výborným hudobným motívom. Kto by to bol povedal, že z takéhoto 10 minútového krátkeho filmu nakoniec vznikne jedna z najznámejších hororových sérií na svete a že z tvorcu filmu Jamesa Wana, sa stane jeden z najvýznamnejších (ak nie vôbec najvýznamnejší) hororový režisér 21. storočia. 70% ()

Devadesát Dva

Původní kraťas skvěle zosobňuje esenci a základní myšlenku toho, co o rok později proslavilo kultovní celovečerní film a to na velmi krátké ploše a ve velmi slušném stylu. James Wan hned od počátku válí a i s nízkým rozpočtem a absolutním minimem tvoří hodně slušivou podívanou. Tohle jsem se jaksi chtě nechtě rozhodl si pustit, jako "do-vzdělání" během sledování Saw X. My way. ()

Sancty

Malajzijský "uvoľňovač zvieračov" a jeho prvý pozoruhodný trip do zatuchnutých močarísk strachu. Fajn nápad, ktorý je naplno využitý až v rovnomennom celovečeráku. ()

Sayko

Taková rychlá ukázka toho, o čem vlastně bude celá série Saw. Nic přelomového, nic co by nám otevřelo oči. ()

Xavi6

Docela poutavá předehrávka něčeho tak velkého, jako je série Saw, velice jsem si tuhle sérii oblíbil, každopádně nerad hodnotím takové filmy, ale přeci jsem se tentokrát rozhodl, že to ohodnotím. :) ()

oRi11

Krásná vstupenka do celé řady Saw! Krátkometrážní film naznačuje atmosféru, tvořenou úžasnou loutkou(Billy), která vás vtáhne do hry o život, vše podpořené dokonalou hudbou. Je dobře, že mu to vyšlo a nechali ho rozjet hru na život a na smrt ;) ()

orkadimenza

Právě v tomto kraťasu je ukryt počátek nejen hororové Wanografie, ale i brilantního nápadu jménem SAW. Sice jsem celovečerní hru o život viděl dřív, ale své kouzlo v detailech a atmosféře vzpomínky Saw-0 neztrácí. ()

Hororoví machři a další strašidelný dům

Hororoví machři a další strašidelný dům

28.11.2011

Nicole Kidman a návrat k hororu?

Nicole Kidman a návrat k hororu?

16.05.2011

V několika kouscích tohoto žánru si už zahrála, ale nejlepší z nich byli bezesporu Ti druzí. A zdá se, že se s Nicole budeme opět příjemně bát. Projevila totiž zájem o hlavní roli v nadpřirozeném… (více)

Sekaná z upírů a zombíků

Sekaná z upírů a zombíků

24.07.2009

A to ve dvou videoherních adaptacích, spojených se jménem Paula W. S. Andersona. Ten se v očích některých svých odpůrců částečně rehabilitoval nářezovou Rallye smrti. Teď se vrací k sérii, kterou… (více)