V útulném newyorském klubu probíhá párty na rozloučenou. Jejím aktérem je Rob, který se rozhodl dát sbohem městu přezdívanému Big Apple a odjet pracovat do Japonska. Zábava je v plném proudu, digitální kamera snímá rozjařené tváře Robových přátel, jenže pak vše razancí blesku přeruší výpadek proudu a zlověstný neidentifikovatelný zvuk, který se rozléhá nad městem. Dodávka elektřiny se sice po chvíli obnoví, ale úleva je jen dočasná. Zatímco televizní reportéři spekulují o zemětřesení nebo jiné přírodní katastrofě, nedaleký horizont ozařuje mohutná exploze, znovu doprovázená tím podivným zvukem připomínajícím kvílení nějakého pravěkého monstra. Párty razantně končí, nastává panika. Špatně se ale utíká, když netušíte před čím prcháte. (Bontonfilm)

Mol

Co na to říct? Celkem slabý, efekty nic moc, atmosféra taky nic moc a hrdinové měly celkem smůlu, páč Manhattan je celkem velkej, ale oni celou tu dobu byli s tím monstrem. I tak jsem se díval až do konce a sem tam se jen pousmál. Znám i horší filmy. ()

Jurinek

Poznáte ten pocit, keď máte chuť si pozrieť nejaký film, tak si ho zoženiete(akokoľvek, čo sa týka formátu a pirátstva),ale následne nemáte čas si ho pozrieť? Po čase samozrejme chuť a nadšenie opadne a množstvo "filmov, ktoré si musím pozrieť" sa nahromadí. O náročnosti následného výberu, keď sa čas naskytne ani nehovorím. Každopádne k "Monstru" som sa takto dostal asi po roku a pol. Môj zdanlivo odveci začínajúci komentár, teda čiastočne zdôvodnuje moje hodnotenie. Medzitým (za tie zhruba 2 roky), ruch okolo tejto "senzácie" trochu opadol a ja som videl kopu iných vecí, po ktorých sa mi tento film nezdal až tak svetoborný, ako som očakával. Je to asi aj tým, že som o filme veľa čítal, počul a videl útržkov a názorov. Takže môj dojem: vidím silu, ale nijako ma to pri pozeraní neohromilo. Kvality sú do očí bijúce a pochopiťeľné, ale jediné, čo som si povedal bolo, že už som to (konečne) videl. Poznámka do budúcna: filmy s podobnou marketingovou stratégiou pozrieť ihneď! ()

ceskyhonza

Takovou kravinu neuvídíte každý den. Omladina prchá mezi mrakodrapy před obrovskou příšerou, která zabíjí a ničí. Při tom úprku o život ovšem nezapomínají natáčet na ruční kameru, po americku - absolutně nerozbitnou a s nekonečnou baterií. Takže, jak se zde praví v obsahu - výjimečný zážitek to každopádně je. :-) ()

KajusaK

Možné spoilery..?? Ehm..?? Tak nevím jestli si režisér dělá srandu nebo ne.. Co na tohle napsat.. Měla jsem se bát? Jestli ano tak se omlouvám všem hororovým fanouškům ale více mě vyděsily Katakomby a May :D) a to už je opravdu co říct. 20 minut než se začne vůbec něco dít, potom 45 minut roztřepaná kamera, absolutně šílený dabing, nic pořádně ukázaného, všichni umřou a konec..:)) .. No nevím komu se na tom co líbilo, já dávám 2* jen za zdemolovanou sochu svobody a poválečný stav Manhattanu :D) palec hore. ()

dr.fish odpad!

Toto není film, ten má totiž svá pravidla, jakože kamera se netřepe tak, že se divákovi udělá po deseti minutá blivno. Bez ohledu na to co snímek chtěl sdělit, nedalo se to zkrátka vydržet. Normálně se mi z toho rotřeseného obrazu dělalo zle. ()

czejny

Že máte problém s kousáním nehtů? Tak to na tento snímek radši nechoďte. Mohlo by se stát, že už byste své nehty v původním stavu nikdy neviděli. Monstrum mě překvapilo mírou napětí, které koluje celým filmem. Amatérský kameraman Hud si pohrává s divákem a spolu s jeho propůjčenou ruční kamerou se dějí věci. Roztřesený obraz vs. monstrózní zvuk, to je ta vražedná kombinace. Momenty překvapení je věc druhá. Od pomalého začátku se to postupně rozjíždí a v tu chvíli, kdy se město otřásne v základech a hlava sochy Svobody létá po městě, si zvyknem na to, že nás každou chvílí něco překvapí. O to víc jsme napnutí, když dlouho nic nás nedostane. Tento rádoby dokument je výborný upgrade Záhady Blair Witch, ale nemá to ten punc opravdové syrovosti a v některých pasážích se to tváří až moc hraně. Klasický Hollywood se ve filmu také projeví, a to v podobě strašně nastavovaného konce, který nemálo diváků zklame. Nicméně J. J. Abramsi, tleskám ti...opět povedená akce, která ukázala jak dokážeš být důmyslný. ()

Deyw

Byl jsem na tom v kine. a moc se mi to libilo az na to ze se mi to zdalo kratky.ale jinak perfektni filmek sedel sem a ani sem se nehnul..vubec sem od filmu nic necekal a posadil me na prdel...spokojenost :) edit: Nejlepsi monster film co znam, uz se tesim na ten prequel nebo co to vlastne ma byt, kolem filmu je tajemno jako u tohoto. edit2: zjistuju, ze ten film je lepsi a lepsi...uz se na nej chystam ve 4k. edit2: tpc to je fakt nadcasovej monster film...best ever ()

E=mc2

parta americkych mentalov nataca monstrum v N.Y. a do toho debilne slaboduche dialogy. zaujimavy pokus o film a o dokument ;) ()

stOKYi

Typická práčka na peniaze. Nemôžem si odpustiť koment k tomuto maximálne stupidnému filmu ktorého jediným predurčením bolo spraviť mu obrouskú reklamu na základe "skvelého" vizuálnemu traileru, srdce rvúcimi plagátmi symbolu ameriky sochy slobody bez hlavy a podobne. A následne na ne nalákať veľkú kopu povrchných divákov do kín aby zaplatili svoje peniaze za prvých 30-40 minút kedy sa vôbec ale vôbec nič nedeje, potom aby sa zrazu z ničoho nič objavila obluda ktorá všetko zdevastuje a nakoniec prichádza zlikvidovanie príšery poriadnými a nadupanými výbuchmi . To je ale paráda . Aspoň toto si divák "dneskajška" povie. Umelo vytvorená stopáž filmu ktorá mala byť zakrytá tým že nás chcel režisér akože zoznámiť s postavami a nabudiť napínavú atmosféru. Správanie postav v krytických okamžikoch sa mi zdalo byť tiež dosť umelé. Takže v konečnom dôsledku nikto nič nevysvetlil s kadiaľ sa objavila, prečo sa objavila a čo sa vlastne snažila "povedať". Ľuďom stačí vidieť ako sa natriasa kamerá ktorá mala divákovy čo najviac priblížiť atmosféru, vizuálne efekty a boom. Máme hollywoodsku tlačiareň na peniaze. Aké povrchné. Ale na druhéj strane treba mať aj toto, však tie effekty boli naozaj pekné :))) a preto dávam za jeden bodík :)) ()

Noviik

Jako první mě napadlo přirovnání k Godzille či Válce světů, pokud bych to bral takto, tak Monstrum jednoznačně zvítězilo, protože bylo nejen kvalitnější, ale i zajímavější. Styl natočení se velmi podobá Záhadě Blair Witch, ano, tento film ji posunul do dalšího levelu, jak zde psal POMO, ovšem v tomto porovnání u mě Monstrum propadlo. Nápad není ani trochu originální, pouze originálně kombinuje již starší nápady, jak jsem již psal výše. Příběh, kdy zvítězila láska nad rozumem je tak již tradiční, navíc tak trochu hloupý. Tím nejlepším z filmu tak zůstává zvuk, který určitě stál velké peníze, na vyšší hodnocení by to však chtělo mnohem víc. ()

Radiq

Dost stupidní mi přišlo to, že by si natáčeli každou blbost a za každou cenu by furt točili. Taky dost nelogický bylo to, že na začátku bylo napsaný, že je to páska ministerstva obrany, ale hlavně že si tam nechali i tu část z party a před. To úplně hučí kravinou a je to tam jenom kvůli obeznámení se s hlavními hrdiny/oběťmi. Jinak potfora byla poměrně dost dižital a bylo to poznat, ale to jsem neřešil. Řešil jsem to, že budova opřená o druhou mi přišla nesmyslná. Scéna v tunelu neměla chybu a byla jedna z nejvíce nahuštěnějších (napínavejch). Gozilla je oproti tomuhle dost šajze šit, ale tohle taky nebylo žádný pocukrovaný lízátko. Je to klasickej průměr, kde vás půlka věcí sere a druhá baví. No, možná trošišku nadprůměr. ()

tom88

Toto som potreboval, konečne je tu monster movie v modernom prevedení (už len aby som videl The Host). Tešil som sa na to veľmi moc, no škoda, že som to nestihol v kine. Zážitok by bol určite ešte väčší. Natáčanie ručnou kamerou nebol zlý nápad aj keď mne to veľmi nesedí, ale beriem to. Je to po celú svoju krátku dobu dosť napínavé, teda okrem párty v NY na začiatku filmu. Dejovo film nevyniká. Vyniká svojou úžasnou skoro hororovou a beznádejovou ustráchanou atmosférou. Herci sú neznámi, ale sympatickí. Príšera je super, je obrovská, ničí okolie, mrakodrapy padajú ako pri teroristickom útoku, armáda do nej šije ostošesť všetkým čo má. Je to vlastne podobne ako v Godzille iba hlúpe zviera, ktoré chce zrejme nájsť pokoj, kľud, možno potravu a domov. Nikto nevie kde sa monštrum vzalo, odkiaľ prišlo a prečo...nič, nič. Vieme len toľko čo kameraman a ľudia okolo neho. Za tých 25 melónov sme teda dostali pomerne veľa kvalitnej muziky. Efekty, deštrukcia mesta je super. Je to síce iba obyčajný americký biják, no už sa nemôžem dočkať pokračovania a dúfam, že nebude iba jedno. Som veľmi potešený, ale musím uznať, že až také skvelé to zas nebolo, no ja som fakt spokojný. 85% ()

wendelin9

Nemám slov - prostě fantastické.... Sice je to hodně podobné godzille, ale pouze hlavním tématem, jinak je to ve všech ostatních pohledech 1000x lepší. Amatérské zaběry vás ihned vtáhnou do děje a nepustí vás až do samotného konce... Prostě 5* ()

Rockwood

No tak to sem po dlouhé době viděl film, kterej mě teda dostal. Líbí se mi podobná tématika, ale u podobných filmů s profesionálními filmařskými kameramy atd atd... u těch prostě něco chybí. Každopádně u těch filmech si říkám "To by muselo být hrozný", ale u tohodle filmu si říkám "To je horzný". Fakt že jo. Tenhle film mě teda hodně vtáhl do děje a mě nezbývá nic jinýho, než hodnotit plným počtem. ()

3n3my

Skvelé. Tak takto nejako má vyzerať práca s ručnou kamerou! Zhodou okolností som nedávno pozeral Deník mrtvých, ktorý je točený podobným štýlom, ale v podaní a spracovaní príbehu ďaleko zaostáva za Cloverfield. Až zimomriavkové autentické zábery, tak to už som dávno nemal! Možno aj preto ostatné záležitosti (toľko omielaná originalita a pod.) dávam bokom a 5*. ()

tomeek

Brutální. Musí se vidět v kině. PS: po druhém zhlédnutí krapet slabší zážitek - inu, notebook není kino. 4* ()

StanislachKo

Pekná formálna prácička! Sci-fi, ktoré nekladie otázky, iba plynie. Presne ako to máme radi! A príjemné osvieženie subžánrom foundfootage. ()

Cloverfield se oficiálně dočká pokračování

Cloverfield se oficiálně dočká pokračování

30.01.2021

Herci nesmí pracovat na novém filmu o nákaze

Herci nesmí pracovat na novém filmu o nákaze

04.07.2020

Snímek Songbird od producenta Michaela Baye má potíže. Herecký odbor SAG-AFTRA (The Screen Actors Guild - American Federation of Television and Radio Artists) totiž vydal přísný zákaz všem svým… (více)

Michael Bay chystá film o pandemii

Michael Bay chystá film o pandemii

21.05.2020

Netflix ulovil Matta Reevese

Netflix ulovil Matta Reevese

06.01.2018

Ačkoliv se tržby z kin nijak zásadně nepropadají, diváků (alespoň v Americe) reálně ubývá. Leckdo totiž místo riskování s blockbusterem zůstane doma a zapne si Netflix, jenž se snaží vyrobit co… (více)