Píše se rok 1930, v USA panuje prohibice a Chicago ovládá gang Al Caponeho. V boji o miliardy dolarů plynoucích z nelegálního prodeje alkoholu korumpuje úplatky představitele města a policie a likviduje obchodníky, kteří od něj alkohol odmítnou koupit. Jeho heslem je, že s dobrým slovem a pistolí dojde dál než jen s dobrým slovem. Do Chicaga je vyslán zvláštní zmocněnec ministerstva financí Eliot Ness, který má řídit vládní akci proti distribuci lihovin a proti násilí. Dozví se o velké zásilce whisky a ve spolupráci se zvláštní policejní jednotkou vykoná razii ve skladu. V bednách však alkohol není. Al Capone, tisk i zkorumpovaní policisté se mu vysmívají. Setkání s poctivým pochůzkářem Jimem Malonem ho přivede k myšlence vytvořit malý neúplatný tým. Spolu s Malonem vyberou na policejní střelnici nejlepšího střelce, Itala Georga Stonea, původním jménem Guiseppa Petriho. Čtvrtým mužem se stane policejní účetní Oscar Wallace, kterého Nessovi poslali z Washingtonu. Ness prohlašuje, že chce využít všechny zákonné prostředky k tomu, aby Al Caponeho dostal do vězení… (TV Prima)

Rekpet

Výborné, další skvělý film o mém asi nejoblíbenějším "námětu". Byla jen jedna scéna, která mi vadila [SPOILER] ta přestřelka na mostě, přišlo mi to trochu více jako blbá westernová střílečka [/SPOILER] , ale i tak to nemohlo zkazit celkový dojem z filmu, který je na jasných 5*. ()

Rondell

Jeden z nejsilnějších filmovejch zážitků vůbec. Film měl takovou příjemnou patinu a promítání v kině asi taky ničemu neuškodilo. ()

Johny303

Jedna z mála akčních gangsterek. Robert De Niro je vynikající jako Al Capone a jeho roli jsem mu uvěřil. Tolik populární scéna na nádraží, která se nevyhnula ani hledáčku parodií patří mezi nejlepší části filmu. Bavil jsem se. ()

Brejlil

Herci: nádhera; kamera: naprosto úžasná, zvláště steadicam v Maloneho bytě; výprava: taky dobrá. Ale hudba občas působila nevhodně a hlavně všechna ta vizuální hype stylizace přebíjela důvěryhodnost příběhu. Poučení o baseballu asi zavedu na naše firemní porady. ()

radekgfx

Skvostné herecké výkony, skvělé interiéry, famózní hudba, atmosférické svícení a uvěřitelné reálie. Příběhu je nejspíše možno vytknout omezenou výpravu a přílišnou hermetičnost, nicméně jsem toho názoru, že Neúplatní sází spíše na údernost okamžiku. Úvodní scéna výbuchu bomby, nábor agenta Stonea, scéna umírání Jima Maloneho, reakce zbývající přeživší dvojice, scéna na vlakovém nádraží, soud ... V okamžiku, kdy máte k dispozici takové výborné herce, scény samotné vydají za stovky stran scénáře a omezovat je na úkor výpravy by byl nesmysl. Neúplatné hodnotím znovu (stejně) poté, co jsem měl možnost vidět ve zlínském Velkém kině původní analogovou 70mm kopii. Digitální formát mám rád. Výborně se s ním pracuje a je dostupnější. Nicméně se připojují k lidem, kteří tvrdí, že nástupem digitálních formátů na pole, které dříve obývala média fyzická/analogová (knihy, film, fotografie), ztratila tyto dříve nedigitální média část svého kouzla. Přišla o svou "živost" či schopnost promluvit k divákovi/uživateli i skrze svou formu. Mně osobě tento nedostatek vadí. Stejně je to i u filmu. "Nedokonalost" analogu mi zejména u historických filmů přidává další rozměr u jejich sledování. Trochu mě mrzí, že u zmiňované 70mm projekce bylo v kině, které má kapacitu 1000 míst, všehovšudy 12 lidí. ()

majec4

Fakt super gangsterka s este lepsimi hercami. Bavilo ma to od prvej sceny az po poslednu. Nemam viac k tomuto filmu. ()

petikacka

Výborná gangsterka Briana De Palmy...Sqělé herecké obsazení i děj...Jo dostat tenkrát Al Capona do basy byl neřešitelný problém...Půlka poldů podplacená a zbytek obstaraly kulomety...Až přišel finančák a dostal ho za neplacení daní...A tak je to milé děti, dodnes...Za mě 95% ()

Ulrich

Asi nejstylovejsi a osobne, muj nejoblibenejsi De Palmuv film. Vsichni ctyri neuplatni jsou perfektne obsazeni a zahrani a i De Niruv i Al Capone se mezi jeho ostatnimi gangsterskymi kreacemi rozhodne neztrati. De Palma se jeste drzi na uzde a nesnazi se stat druhym Hitchcockem (scena, ktera tim trochu zavadela je prepadeni Conneryho, ktere je ale opravdu vynikajici). Neuplatni jsou napinavi od zacatku az do uplneho konce a nemaji ani jednu zbytecnou scenu. Takhle podle me ma vypadat opravdova klasika. ()

kowalski

Jedna z prvních kriminálek, která mě ovlivnila a doteď ji považuji za jednu z nejlepších. Výborné obsazení od hlavních po vedlejší hrdiny. ()

Driscoll

85 % --- [TV] --- Skvělý mafiánský film, korunovaný celou řadou nezapomenutelných scén (přestřelka na schodech, Conneryho výslech atd.) a hereckými výkony (především výkon De Nira jako Capona). Filmu sluší i mírná naivita (čišící už z názvu) a odlehčenost. Po druhém shlédnutí mně přijde možná ještě o kus lepší. ()

Jabro

Jedna z mých nejoblíbenějších gangsterek vyniká především hereckými výkony Seana Conneryho, Kevina Costnera, roberta De Nira a také Andyho Garcii (kterého zase tolik nemusím, ale tady se mi fakt líbil - vyjímka potvrzuje pravidlo:)). Hudba od Ennia Morriconeho je jako vždy taky super! ()

RadimFišer

Tohle je velice silné sousto tvrdých chlapů, kteří se pro něco rozhodnout. Žít v kůži člověka jako Kevin Costner, bát se o všechny blízké. Jako můra z nejhoršího filmu. Jeden z nejhorších a zároven nejkrásnějších drasťáků, co jsem viděl. Ale nechtělo se mi na něj dívat po druhé. Nicméně z tohoto filmu čiší monumentálnost a věkovost. Budou se na něj dívat ještě naši vnuci a vzpomínat na romantického Al Capona. To už tady snad bude pořádek. To říkám já Radim Fišer ()

dawe787

Vynikající snímek z období 30. let z Ameriky v době prohibice. Skupina policistů se snaží dostat bose Al Caponeho. Je tu skvělé herecké obsazení, úžasná atmosféra, akční scénky a divák se naprosto ponoří do děje a fandí svým hrdinům. ()

jane1106

Veliké zklamání, celkově vyumělkované a líbivé, mnoho scén mi přišlo kýčovitých, patetických, až směšných (,,schody"), a vůbec celá ta mašinérie, která nakonec dostala velkého Al Capona za mříže mi nepřišla dostatečně věrohodná... Málo De Nira, u Charlese Martina Smithe mi nesedla jeho ,,hrdinská etuda" ne mostě, ale Kevin Costner si alespoň vybral silnější hereckou chvilku. Z očekávaných 5* nakonec nemohu hodnotit výš jak 70% a Neúplatní pro mě zaostávají hóóódně daleko za Scarface a Carlito´s Way. ()

Gastovski

Docela slušná gangsterka s velmi dobrou atmosférou mafiánských 30. let. Místy je to sice vleklé (např. pro někoho legendární scéna na nádraží), ale vyvažuje to dobré herecké spektrum. Bohužel jsem film v originále neviděl, pouze s dabingem z Novy a ČT 1, které jsou docela povedené. Originál je určitě bezpochyby lepší, ale ještě že jsem ze čtyř dabingových verzí neviděl tu, kde Costnera dabuje Preiss, Conneryho Brzobohatý a de Nira Postránecký. To by byl teprve masakr :). ()

El-Barto

Gangsterky mám rád a De Palma si mě získal skvělou Carlitovou cestou, ale The Untouchables mě nějak minuli. Je to možná tím, že se mi děj zdál místy trochu nudný a taky tím, že Kevina Costnera nemusím, za to Bobby De Niro byl jako Al Cappone výborný. Film obsahuje pár nezapomenutelných scén a taky několik okamžiků, které bych v takovém filmu raději neviděl. Neúplatní jsou klasika svého žánru, ale mě nezaujali. ()

Saur.us

Kvalitní gangsterka z nejlepších let americké mafie s hvězdným obsazením a legendární přestřelkou na nádražních schodech. Plus musím ocenit širokoúhlou kameru. A nadruhou stranu zdrbat soundtrack Ennia Morriconeho. ()

Helldo

Pokud opomenu faktickou chybu v záležitosti smrti Franka Nittiho, tak téměř není, co vytknout. "Velká trojka" byla naprosto bezchybná a atmosféra mafiánského Chicaga mě naprosto dostala. ()

Chundys

Gansterka to byla opravdu hezká :-)! Na scénu se střechou budu vzpomínat asi ještě dlouho :-)! A scéna na nádraží zase byla hodně dobrá pro mě, ale pořád mi celkově ve filmu něco chybělo... ()

Ennio Morricone - The Official Concert Celebration

Ennio Morricone - The Official Concert Celebration

23.11.2023

Pacino, Mortensen a Travolta v jednom filmu

Pacino, Mortensen a Travolta v jednom filmu

16.05.2023

Oznamování velkých projektů těsně před začátkem festivalu v Cannes pokračuje a po novince Rona Howarda tak dostáváme zprávy také o chystaném a poměrně unikátním filmu amerického režiséra a dramatika… (více)

Zemřel Sean Connery

Zemřel Sean Connery