Skyfall

Britská tajná služba MI6 se ocitá v nelehké situaci, ze základny v Turecku byl ukraden harddisk se seznamem agentů. Agent 007 James Bond a jeho kolegyně Eve se pokusili lupiče zadržet, Bond byl však během akce postřelen a zmizel neznámo kam. Šéfce MI6, M, nezbývá nic jiného než prohlásit Bonda za mrtvého. Nový předseda bezpečnostně-zpravodajského výboru Mallory je situací silně znepokojen; nejedná se totiž o první případ krádeže seznamu tajných agentů. Podle něj je načase, aby M odešla do důchodu a byla nahrazena někým schopnějším. M se ale do penze rozhodně nechystá. Cestou z ministerstva M zjistí, že se někdo naboural do systémů v hlavní centrále MI6 a snaží se dešifrovat ukradený seznam. M spěchá zpět do centrály, vtom celá základna MI6 exploduje. Útočník neměl v plánu zabít M, chtěl však, aby viděla zkázu svého úřadu. M je odhodlána viníka najít a potrestat... Když se M vrátí z pohřbu svých kolegů, čeká na ni doma nezvaný host, a to Bond. Využil toho, že je považován za mrtvého, a užíval si svobodného života, nyní však usoudil, že ho tajná služba potřebuje, a rozhodl se přihlásit zpět do služby. Bond se na M zlobí, protože byla ochotná ho kvůli seznamu agentů obětovat. Bond je převezen asistentem M Tannerem do starých tunelů metra, kam byla přemístěna tajná základna MI6. Pokud Bond uspěje v testech, je M ochotná přijmout ho zpět... Tanner Bondovi prozradí, že útočníkem je někdo, s kým se M dostala v minulosti do konfliktu. M však tvrdí, že netuší, kdo seznam ukradl. Ve fyzických i psychologických testech Bond prošel, podle Malloryho však rozhodně není způsobilý vrátit se do terénu. Střela vyjmutá z Bondova těla zavede tajnou službu na stopu agenta Patrice, který má podle zdrojů ze CIA právě namířeno do Šanghaje. Bond obdrží od nového výstrojního důstojníka Q letenky do Šanghaje, pas, rádiovysílač a zbraň, která funguje pouze při identifikaci otisku Bondovy dlaně. Bond si počká na Patrice na letišti a pronásleduje ho uprostřed noci do kancelářské budovy. Tam na Patrice zaútočí, chce získat informace o seznamu, Patrice však umírá, aniž by cokoliv prozradil... Bondův souboj s Patricem sledovala skrz prosklenou stěnu protější budovy záhadná žena. V Patriceových věcech najde Bond žeton do kasina v Macau. Do Macaa přijíždí Eve, aby předala Bondovi zprávu: nový vlastník seznamu udeřil a odhalil identitu pěti tajných agentů. M nařídila agenty okamžitě stáhnout, tři z nich však byli zabiti... (TV Prima)

darkrobyk

Aby bylo jasno, jako BOND dávám odpad, dobře, jednu*. Šedivějící Craig s opičí hubou je troska, alkoholik, vytahují se jeho traumata z dětství, Q je nesympatický mladý blb a M jde opravdu do důchodu. Jakoby se vše začalo rozpadat v čase. Ale, ale jako napínavý špionážní film se mi líbil. Po dlouhé době skvělá úvodní píseň (Adele) a pěkné titulky, hudba celkově výborná, ctící tradici, oproti Quantum of Solace zklidněná kamera s nádherným, až comicsovým vizuálem (Šanghaj - město, křižovatka, reklamy) a Bond si po dlouhé době také zaděvkaří (i když ne tolik...). Několik odkazů - Jen pro tvé oči, vybuchující pero či auto s katapultem - je milou vzpomínkou. Akce není příliš, což mi kupodivu až tak nevadilo. Jde spíše o honičku kdo s koho. Zcivilnění je vidět i v hlavním záporákovi - není to světový megapadouch, může to být kdokoliv z vašich známých, bezejmenný, žijící ve stínech. Jen si říkám, kde to zcivilnění skončí, kdy se z hrdinů přestanou stávat trosky (Batman, Spiderman, Thor, Bond) a kdy znovu ti neohrožení a nejsilnější budou jen vyhrávat...asi ještě nedozrál čas. ()

cheyene

Bond 23 - James Bond je zpět! A je zpět v podobě, která nemá chybu a kterou jsem si vysnil. Drsný, nekompromisní a také citlivý Bond s dávkou suchého britského humoru, bezcitností v určitých situacích a zranitelný elegán. Směle tvrdím, že Skyfall je spolu s Casinem Royale nejlepší bondovka za posledních 30, 35 let. Skyfall mne nadchnul od samého začátku. Scény v Istanbulu jsou dechberoucí akční podívanou, která nedává vychladnout a rozjíždí naprosto parádní děj, který se může hrdě rovnat k těm nejlepším, co 50 let stará série přinesla. Pří naběhnutí titulkové sekvence a skvostné, tklivé a velmi silné písni od Adele člověk cítí, že starý 007 je zpátky, čemuž dopomáhají i skvěle se prolínající obrazy. Velmi se mi líbila i pasáž filmu, v níž je Bond neoholený, žije jen díky práškům a alkoholu, užívá si s ženami a nevypadá právě ve formě. Je to skvělý odraz toho, že i agent s povolením zabíjet je jen člověk, na kterém se jeho práce podepisuje. Opětovné setkání s M a novým Q je vytříbenou ukázkou smyslu pro vtipné a trefné dialogy, přičemž špičkování mezi 007 a Q se drží po celý film. Odkaz v podobě vybuchujícího pera pobavil a zasvěceným divákům série pohladil po duši, stejně jako později Aston Martin DB5 se všemi vychytávkami starého pana Q. Naprostou vizuální dokonalostí pak jsou scény v Šanghaji a Macau. Velmi jsem si užíval souboj siluet v mrakodrapu a následnou zápletku v kasinu a setkání se Severine. Vrcholem elegance je scéna, kdy Bond připlouvá za zábavou na voru a za ním se honosí osvětlená dračí hlava. Nesmím opomenout též intimní scény, které opravdu nemají chybu, ať už jde o holení břitvou či sprchu na jachtě. Destrukční pasáž odehrávající se v Londýně je brilantním důkazem řemeslné zručnosti režiséra Mendese a opět nenechává diváka vychladnout, přičemž v akčním a mírně humorném rozpoložení jej opět udržuje vkusně napsaný scénář. Závěrečná část filmu situovaná do Skotska je neuvěřitelně atmosferická, komorní a nepopsatelně skvěle vygradovaná. Rodinné sídlo Bondů, setkání se s hajným, jemné naznačování minulosti Jamese a proměna vztahu mezi 007 a M z úřednického v přátelský, kdy připomíná vztah matky a syna, je velmi silná a emotivní, což nachází svůj vrchol zejména na samém konci filmu, resp. ve scéně v kapli, což lze považovat za jeden ze tří nejsmutnějších konců bondovek. Úplný závěr pak definitivně potvrzuje, že 007 se vrací do podoby, kterou známe, přičemž ale zůstane svým způsobem v duchu, který přišel s nástupem Craiga do role. Potěšila i změna gunbarrelové scény. :) Krátké resumé na závěr. Daniel Craig v roli Bonda dokazuje, že role agenta Jejího veličenstva mu dokonale pasuje a cítí se v ní jako ryba ve vodě. Doufám, že tímto výkonem již definitivně umlčí všechny pochybovače o jeho eleganci, vzhledu a právu být 007. Javier Bardem je jeden z nejlepších záporňáků, kteří se v celé sérii vyskytují. Je patřičně úlisný, zákeřný, hravý, krutý a postižený. Judi Dench je standardně skvělá a potěší též nová postava ztvárněná Ralphem Fiennesem. Bond girl v podání Berenice Marlohe se směle může zařadit mezi nejvíce sexy dívky Jamese Bonda, avšak neměla mnoho prostoru. Nová Moneypenny jistě ještě leccos nabídne, takže se je do budoucna na co těšit. Nový Q je poplatný dnešní počítačové době, působí sebevědomě, inteligentě a chemie mezi ním a 007 by mohla fungovat i v dalších filmech. Po druhé projekci považuji za slabinu malý prostor pro Bond girl a téměř nulovou romantickou linii. A trochu mě mrzí, že nedošlo na osobní souboj Silva vs. Bond. S 23. pokračováním Jamese Bonda jsem nadmíru spokojen, o hodnocení není třeba více uvažovat a nemohu se dočkat, až si jej pustím ještě jednou a hlavně, až za 2 roky půjdu do kina na Bonda 24! "Skyfall ... Skyfall" - "Done." [v kině 26.10. 2012; 19:30 a 24.11. 2012; 19:30] () (méně) (více)

kinej

Skyfall je od dob filmů Seana Conneryho nejlepší bondovka. Asi kvůli její vyrovnanosti a stylovosti. Tvůrci si konečně vystačili s tím co od začátku mají, přestali do filmu křečovitě tlačit tuny nesmyslných hi-tech až sci-fi hraček a Skyfall tak nepůsobí jako katalog (byť dobře natočený) lusuxního zboží, exotických destinací a drahé módy. Samotného Bonda nechali být tím kým v začátku byl, tj. nereálným nadčlověkem jehož činy občas sympaticky koketují s reálnem (ale zase ne moc) a jehož dobrodružtví by se snad mohly stát, kdyby po světě běhali tajní agenti s nadliskými schopnostmi a prohnilí géniové dost šílení na to se jim postavit. Od tohoto pojetí se bondovky s Moorem odklonili a definitivní návrat ke kořenům přinesl až Skyfall. Herecky je postava Bonda povedeným mixem tradice nastolené Connerym a Craigova hutného charisma, což z něj činí druhého nejvýraznějšího představitele celé série. A režisér Mendes udělal také skvělou věc, nechal ty kvalitní herce, které má k dispozici pro změnu zase jednou hrát. Po shlédnutí minulé bondovky jsem si říkal, že tahle série je už vyčerpaná, nemá nic moc co nabídnout a že by nebylo od věci Bonda zabít. Ale pletl jsem se. ()

LiVentura

Velmi podivně zpracované, nevyrovnaný příběh s nepříliš dobrým ozvučením... Došel tomu dech, autor by asi nebyl příliš nadšen.! Před Mendesem klobouk dolů za Road to Perdition, ale k tomuto ho neměli pouštět. Ti varani mě odrovnali... Zkrátka, "kouzlo" bondovek jest asi navždy ztraceno. Poslední záchvěv byl v Quantum of Solace. Zločinec, Javier Bardem, byl zde skvostný, ale měl málo prostoru.!! :-( ()

Hrabka

Rozhodně nejsem žádnej bondofil, takže hvězdičky jen za to že to je 007 ode mě nečekejte. Film jsem si užil, protože se jedná o povedený akční krimi-thriller. Akce vskutku stojí za to a děj je taky obstojný, i když to není žádná sláva. Se znalostí předchozích bondovek bych mohl docenit třeba i nějaké ty drobnosti okolo, ale jak říkám, úchyl na Bonda ze mně nikdy nebude a ke Skyfallu, mé druhé viděné bondovce (někdy dávno v minulosti jsem viděl mám dojem Jeden svět nestačí, ale už si fakt nevzpomínám jaký to bylo, takže jsem to tu ani neohodnotil), jsem se dostal jen díky velmi silným doporučením ze strany mé drahé polovičky... 75% ()

nunka

Absolutne štýlový Bond, ktorý má baví a takto ho mám rada. Úvodné titulky s vynikajúcim songom navnadzujú zrakovú predstavivosť na niečo špeciálne. Následné úvodné prestrelky a akcia definujú Bonda v úplne inej rovine, trochu ľudskejšej, zároveň stále do seba zahľadenej. Nový Bond je lahôdka , tak ako čarovné prostredie Skyfall-u a perfektný peroxidový Bardem. ()

Ernia

Můžu dát 6 hvězdiček? Konečně film, na který jsem se mimořádně těšila a vůbec mě nezklamal. Sotva jsem vyšla z kina, chtěla jsem jít zas. ()

Fiftis

Režisér sa k sérii rozhodol pristúpiť z vďačného a originálneho uhla a krásnym spôsobom Bonda popísal, uctil, zakončil aj naštartoval zároveň. V samom závere navyše svojmu nástupcovi necháva dvere gavaliersky doširoka otvorené, tak aby sme nabudúce mohli dostať Bonda ako rovnako zádrapčivého ako v Quante, tak elegantne prehnaného, ako napríklad v brosnanovkách. Bravó! ()

Hunt

(24.10.2012) Sam Medes ukázal, že umí i akční snímky s dynamikou a šmrncem. Skyfall se vyznačuje kvalitním zpracováním, skvělou hudbou Thomase Newmana ( jehož soundtrack si musím brzy pořídit) a dobrým příběhem. Po "bondovi" z roku 2008 s podtitulem Quantum of Solace, který mě opravdu nebavil, je Skyfall fajn snímek, který potěší mnohými odkazy a poctivým zpracováním s trochou něčeho navíc. Uvažoval jsem i o hodnocení pěti hvězd, avšak na vcelku inteligentní příběh a zajímavý průběh mne dost zarazilo finále...pro ty, kteří ještě neviděli, tak bych jim nechtěl prozrazovat situaci, tak bych ji nazval jednoduše "baterka ve tmě". Co se nedá nezmínit je hlavní hvězda Daniel Craig, který určitě budí mnoho polemik a ne každému sedí. Je to pochopitelné, neboť jse svým vzhledem "německého nácka s velkýma ušima" či "ala Putin" se vcelku jasně odlišuje od předešlých Bondů. Rozhodně se mu nedá upřít charisma, buldočí pohled a fyzická zdatnost. Jeho běh či boje dávají akčním scénám neokoukaný ráz. V žádném případě novým Bond není zklamání, stojí ho za to vidět v kině a jistě bude patřit mezi nejlepší ve své 23-dílné sérii. P.S. oproti hodnocení jiných uživatelů musím za sebe říct, že pro mě IMAX filmu neslušel, bylo znát, že obraz je oříznutý, takže nevyzněla kompozice a celkové vyznění některých scén. Takže se ještě chystám do "normálního" kina, kde bude velikost obrazu identická s natočeným formátem. (11.11.2012) Viděl jsem film v klasickém kinu s úžasným širokoúhlým obrazem, oproti IMAXU prostě paráda! ()

Shakers

Skyfall je trochu iný ako predošlé Bondo - Craigovky a to hlavne od druhej polovice, ktorá je predovšetkým akčná. Bond tentokrát vymenil krimi žáner za akčný, čo môže byť pre niekoho mínus a pre druhého zase plus. U mňa je to tak trochu uprostred. Prvá polka filmu, bola typická Bondovská. Luxusná akcia, zaujímavý príbeh, fajn dialógy, nenásilný humor, perfektná kamera a strih. Ta druhá skoro len čisto akčná. Menej Bondgirl a menej cool vecičiek, ale opäť luxusná akcia. Čo sa týka postavy Bonda, tak tentokrát mi prišiel ako reálnejší hrdina (Sam Mendes to prirovnal, tak trochu k The Dark Knight Rises), čo je fakt dobre a moc som si to užíval. Skrátka to už nie je nesmrteľný "zabijak" a hlavne to je hlavný triumf filmu. Bondové problémy sú o niečo väčšie a osobnejšie a to nie len odvtedy, čo prišiel na scénu Javier Barden. Čo sa týka Javriera Bardena do roli záporáka, tak to bola fajn voľba a vo filme pôsobí ako Hanibal Lecter alebo Joker. Jediný mínus filmu je pre mňa, tak trochu nevýrazné finále. Akčná stránka perfektná, ale chýbala mi tam dramatickosť. A na záver to najlepšie - úvodné titulky. Ťažko povedať, či to bol pre mňa najlepší Bond, ale najlepšie úvodné titulky určite. 90% - 5* ()

TedGeorge

Asi nejlepší kinozážitek roku 2012. Kdyby tam místo toho Finneyho byl fakt ten Connery, tak bych asi slastí umřel. Mendes překvapil. ()

DJ_bart

Zcela bezkonkurenčně nejlepší Bondovka. Neuvěřitelně strhující a znamenitě osobitý špionážní thriller.... ()

lamps

James Bond nám definitivně dospěl. S tváří Daniela Craiga už není tím ulízlým playboyem s lišáckým pohledem, co se za každých okolností potutelně usmívá, a pod taktovkou režijního velikána Mendese se stal konečně i člověkem, zranitelným, emocionálním a s vlastní kousavou minulostí. Skyfall se liší od toho klasického Bonda ještě mnohem markantněji než civilní Casino Royale, a přestože obsahuje všechny potřebné ingredience, bez nichž si žádnou misi agenta jejího veličenstva nedokážeme už půl století představit, vtahuje publikum do zcela nové, temnější a příběhově mnohem atmosféričtější dimenze bondovského univerza, v němž jsou úsměvné blbnutí s tanky nebo šílené plány na zničení celého světa vytlačeny rafinovaností jeho záporáků, intimitou vztahu 007 a jeho spolupracovníků a drtivou aurou osudovosti a dokonce i strachu o postavy. Skyfall je nádherně natočené a nesmírně inteligentní špionážní drama, které unikátním způsobem přetváří zakotvené hodnoty své slavné značky ve prospěch filmařské inovace a dosud nevídané kvality. Stylová adrenalinová akce, ultimátně vzrušující sekvence v londýnském metru, výborný Daniel Craig a úchvatně odporný Javier Bardem..... Mendes and Bond on the top of their form. 90% ()

filmfanouch

V roce 2012 se série o Jamesi Bondovi mohla pyšnit 50. výročím. Za 50 let se vystřídalo 6 představitelů hlavního hrdiny, 11 režisérů a nespočet hezkých aut, ještě krásnějších žen a protřepaného martini. Série o Jamesi Bondovi dokázala tak vydržet i díky tomu, že se vždy dokázala přizpůsobit své době. Nedělalo jí problém, aby se její filmy v jisté době stali naprostou zábavou, jindy se naopak vydali vážnějším směrem. Když poté v roce 2006 vyšlo Casino Royale, s Jamesem Bondem se začalo od jeho počátků a v rámci filmů Casino Royale a Quantum of Solace se z něj definitivně pomalu stával ten ikonický hrdina, přičemž tímto směrem se vydává i Skyfall. Jenže Skyfall je ve finále ještě více osobnější snímek než Casino Royale a to i především proto, že James Bond za celých 50 let vůbec poprvé selže ve své misi. A i když se po 3-měsíční dovolené vrací do akce, není vůbec jasné, zda na to vůbec pořád po fyzické i psychické stránce má. Skyfall je důkazem toho, že může vzniknout vrcholný akční blockbuster, který může ale mít i něco navíc. Nejde o vyloženou zábavu, ale uvědomělou podívanou, která má ze všech bondovek nejlepší scénář a s tím i spojené nejlepší dialogy. Neal Purvis a Robert Wade ve spolupráci s Johnem Loganem vytvořili scénář, který má štěstí v tom, že ho ujmul oscarový režisér. Sam Mendes! Režisér Americké krásy nebo Mariňáka se skutečně chopil 23. bondovky a bylo tak jasné, že nás čeká něco, co může velmi snadno strčit všechny ostatní bondovky do pasti. A víceméně se to stalo. Skyfall se stal vrcholem celé série o Jamesi Bondovi. Má svůj vlastní obličej, jedná se skutečně o nejvíce realistickou bondovku a celý Skyfall funguje jak výtečný špionážní thriller tak i drama, které těží především z výtečného hereckého obsazení. Spousta lidí srovnává Mendesovo pojetí Bonda s tím, jak Christopher Nolan pojal Batmana. A dává to smysl. Mendes totiž skutečně bere ikonickou postavu, která je tím starým známým Jamesem Bondem, přesto jí ale dává něco na víc. A to nejen díky tomu, že se dozvíme něco o jeho minulosti, ale také proto, že se na postavu Jamese Bonda i jeho selhání v úvodní sekvenci vrhá zcela nové světlo. Je snad Bond už příliš starý? Neměl radši nechat svět v tom, že je mrtvý? O to více intenzivně funguje fakt, že s hlavním záporákem Skyfallu Bonda pojí jedna zásadní věc. A především je tu postava M tentokrát skutečně stěžejní a společně s Jamesem Bondem je hlavní hrdinkou filmu, která by se v podstatě dala označit jako taková Bond girl Skyfallu. Už Casino Royale i Quantum of Solace uvedlo Jamese Bonda do vážnějšího a realističtějšího světla, Skyfall ale zachází ještě o kus dál. A výtečně se mu daří vyvážit scény, kdy se řeší vzájemná traumata/ stíny minulosti a předvádí se vrcholné akční řemeslo. Skyfall má jednoduše výtečný scénář, který Jamese Bonda skutečně vypouští do dosud neprobádaných vod a přesto je základní vzorek DNA nadále zachován. Celý děj Skyfallu je v podstatě zátěžovou zkouškou pro Jamese Bonda. Funguje zapojení Q i Moneypenny, fanservice jako Aston Martin vyloženě nebije do očí a skutečně máte pocit, že vidíte něco, co jste v rámci série prozatím jednoduše neviděli. A vedle čeho všechny ostatní bondovky jednoduše trčí ve stínu. Skyfall tomu může vděčit i geniálnímu Samu Mendesovi. Od toho člověk prostě nemohl čekat klasickou sázku na jistotu. Jeden z nejzajímavějších filmařů současnosti Mendes se skutečně podařilo natočit vážný uvěřitelný realistický thriller, kdy schopně vede herce, nebojí se nových triků a i přes drsné otočení volantu o 180% skutečně pořád zůstává plnokrevnou bondovku. Od režiséra Americké krásy se povinně musí čekat velké věci. Už od úvodní akční sekvence a nejlepších úvodních titulků v historii série, které jsou doprovázené výtečnou písní Adele ovšem bylo jasné, že Mendes skutečně dokázal natočit něco naprosto skvělého a to i především díky výtečnému vizuálu. Roger Deakins točí bondovku! Takhle jednoduše by se dal shrnout vizuál Skyfallu. Kameramanský bůh neselhal a Skyfall díky němu vypadá božsky. Deakins svým božským kameramanským párem rukou dodal vizuálně silný zážitek, který výtečně pracuje s obrazovou estetikou, kombinací různých barev, různým typem osvětlení i různými kamerovými hrátky. Kreativní génius Deakins nadále dokáže překvapovat a v rámci Skyfallu ani náhodou nezaostal. Bravurní soundtrack Thomase Newmana, výtečný střih i lahodný zvuk. Skyfall je po technické a vizuální stránce prostě totálním vrcholem celé série. A pak jsou tu ti výteční herci - Daniel Craig v rámci Skyfallu nadále výtečně ztvárnit osobitější pojetí Bonda a skutečně se mu daří, aby skrze jeho výkon divák nahlédl do Bondova nitra více, než kdykoliv dřív. Judi Dench jako M je v podstatě druhou hlavní postavou a dle očekávání tahle britská herecká jistota prostě zklamat nemohla. A pak je strašně super Ralph Fiennes, velmi fajn Naomie Harris, Ben Whishaw jako ideální nový Q a také bravurní Albert Finney v roli Kincadea, správce Bondova panství. I díky jeho postavě se na Bonda daří vrhnout zcela nové světlo a Finney ve své poslední filmové roli jednoduše nezklamal. Především je tu ale Javier Bardem a jeho Raoul Silva. Bardem ztvárnil šíleného protivníka, který působí jako skutečná hrozba, dokáže snadno u diváka probudit husinu a především s ním skutečně má možná společného více, než by se Bondovi líbilo. Bardemovo vynikající ztvárnění dodává jednoho z nejpůsobivějších filmových záporáků posledních let, kdy i v tomhle případě je laťka v rámci série nasazena až příliš vysoko. Háček je tak jasný - Skyfall je sám o sobě dokonalou záležitostí, že jakákoliv další bondovka bude mít problém se jí jen vyrovnat (i následující bondovka Spectre pod režií samotného Mendese bylo v porovnání se Skyfall slabším odvarem) a Skyfall pravděpodobně ještě dlouho zůstane vrcholem série společně s Casino Royale. Nejen vrcholná akční podívaná, ale i silný zážitek, kdy to celé funguje i když probíhají většinou dialogy dvou postav. Nejvíce duší nasáklá bondovka, které se vady na kráse vyčítají fakt obtížně. Sam Mendes dokázal natočit jeden z nejlepších akčních filmů, nejlepších blockbusterů i špionážních thrillerů všech dob. Už když jsem v 10 letech kdysi seděl v kině jsem cítil, že jsem viděl něco totálně speciálního. A jsem rád, že mě po skoro dekádě ten pocit pořád neopustil a jen to dokazuje, že dokonalost Skyfallu je prostě nesmrtelná....... () (méně) (více)

Pepinec

Prosím vás, bavíme se tu všichni o tom samém filmu, jo? Víte, jaký mám na mysli; hraje v něm týpek, co snídá, obědvá i večeří Martiny, mezitím v zájmu britského impéria klátí jednu kočku za druhou, při nesnázích z rukávu pokaždé vytasí nějaké to kouzelné eso a pro akci nikdy nejde dál než za nejbližší roh, kde na něj samozřejmě nečeká nikdo jiný, než krásná Bondgirl se sklenkou v ruce. Tuším, že ten týpek si říká James Bond... Takový film já jsem totiž už dlouho neviděl a trošku se začínám bát, že v dohledné době ani neuvidím, protože veškeré tradiční půvaby jsou, krom titulků, fuč... Tady zní odevšad jednohlasý mocný chorál opěvující skrytou výjimečnost prý nejpodařenější Bondovky vůbec, přitom jakoby snad nikomu nevadily ty očividné rozpaky... /// Kosmetická úprava po druhé projekci: přesně nevím, čím jsem Skyfall sledoval poprvé, ale jestli očima, asi bych měl zajít k doktorovi, protože tam všechno to, co nějakej Pepinec v první části dobrovolného příspěvku kritizuje, bylo a bylo a bylo. Takže sorry, Bonďáku, pokračuj v práci. ()

Jacinda

Skyfall je jedním z dalších fimů, které v kině svou návštěvou počastuji víckrát. Z původního Bonda podle mě moc nezbylo, protože kdyby ano, byl by fim proset nereálnými výdobytky Q jako atomovka v peru (jak něko napsal), či raketovým pohonem pohodlně vyřešenýmjako příruční batoh. Takhle nám zůstavají jen nereálné bitky a pády, což k Bondovi samozřejmě patří. O to víc oceňuji to krásné vyjádření času, které je možná ústředním tématem. Ten dokonalý 007 - nahrazen mladšími, rychlejšími, ambicioznějšími. Přesně proto se nejkrásnější scénou stala Emmyna citace básně. Potom tu máme padoucha,který konečně přestal být černobílý. Jako by si vzali příklad od Japonců a vytovřili záporáka, který ale má konečně reálné důvody k pomstě. Javier byl tak úžasný, že jsem mu podlehla i přes ty blonďaté vlasy. Hlas, intonace, šílené vtipy, gay narážky a jeho pološílený cit k "M", to vše napasované do postavy zároveň schopné, rychlé a vražedné. Boží byl taky jeho kožený obleček. Závěrečný boj a hlavně příprava k němu měla úžasnou atmosféru a (při prvním shlédnutí) vytvořila dokonalou auru strachu, kdy se asi Silva objeví. Fakt nevím, proč jsem si myslela, že přijde sám, :-D. Zkrátka kdybych měla film rozdělit do bloků, nej patří kasinu, útěku v kanále, střelbě u zasedání a pak závěr, závěr, závěr. A nejlepší na tom je, že nový mladý a velice pohledný Q odvede pozornost natolik, že i ignoruju příšernou Naomie a její snahu o to být svůdná (trapná) ()

Big Bear

Ano, Bond už není dávno tím nezranitelným nesmrtelným milovníkem s výbušným perem. Nenosí v manžetových knoflících lano s navijákem a nejezdí s Aston Martinem vybaveným tryskami a lodním šroubem ( vlastně jezdí.. :-). Už to není taková bžunda jako za Conneryho a Bond se bere mnohem více vážně i když lehká nadsázka je všudypřítomná. A já říkám - ještě že tak! Zlouni už nemají zlaté pistole a nejsou tak snadno lapitelní. V dnešním světě počítačů už lotři často ani nejsou známí a mohlo by se zdát, že agenti s kolťákem patří k minulému století... Naštěstí agent Jejího Veličenstva Bond nám stále ukazuje, že i když chlápek v županu s kafem v hrnku na stole dokáže ve světě od svého compu napáchat mnoho zlého, je borců jako 007 stále třeba. Craig mne jako 007 opravdu baví i ten britský šmak se všemi těmi Land Rovery, Jaguáry a celou tajnou službou ! Ovšem Barden byl jako záporák k sežrání a možná nejlepší záporák vůbec ! Tohle je prostě Made in GB, přesně jak to mám rád. O dokonalém Soundtracku i perfektní úvodní písni se tu asi nemusím zmiňovat. Sound je moderní, skvělý, ale přesto si v sobě nese rysy původní klasické melodie. To samé platí i o titulcích. Tleskám! ----- Pět královských korunek * * * * * ()

JohnnyD

The Dark Knight vs. Casino Royale vs. Goldfinger. A najstrašidelnejšia a najlepšie zrežírovaná bondovka. Nemožno nevidieť, že je to prvá bondovka nakrútená po Dark Knightovi, už len soundtrack niekedy túto informáciu doslova bije do uší. Navyše film je nevídane mrazivý, hlavne vďaka úchylnému Javierovi Bardemovi v možno svojej životnej role a určite v jednom z top bondovských záporákov, ktorý si môže podať ruku s Blofeldom, či Goldfingerom. Na druhej strane ale Mendes pracuje s tématikou starosvetského Bonda, s vychytávkami Q, suchými hláškami a v neposlednom rade s tradičnou bondovskou hudbou (ktorá skoro nezaznela v predošlých dvoch bondovkách). A pýta sa, aké miesto má Bond v 21. storočí, v storočí Nolana. Prekvapivo má a bez toho, aby stratil vlastnú tvár! ()

Pokračování Top Gunu slaví miliardu dolarů

Pokračování Top Gunu slaví miliardu dolarů

26.06.2022

Jedním slovem wow. Kdo tvrdí, že ještě před premiérou druhého Top Gunu, sequelu k osmdesátkovému náborového filmu amerického námořnictva s mladým Tomem Cruisem a Valem Kilmerem, čekal pokoření… (více)

Navštivte lokace slavných filmových scén!

Navštivte lokace slavných filmových scén!

09.04.2022

Chris Evans ztvární legendárního herce