Saprofag

Ať to neprotahujeme: Dvě hvězdičky pouze za to, že jsem viděl i větší lejna. Naprostej souhlas s Limou, bez debat. Opět uchcávačka dojící peněženky všech, kdo si tohle užívaj. Není Vás málo. Je Vás většina. No a já zase kritizuju a nesouhlasím, ale prostě mě z toho už na konci bylo blbě. Tohle nechci. Strašný. Nemá cenu sem psát něco s čím nebude většina vůbec souhlasit. Je mi to jedno. Nazdar. ()

Sk8autik

Abych pravdu řekl tak tento film celkem "slušně" ukazuje laikovy co je to MMA, ale jinak je to další americké drama o hrdinném vojákovi a jeho bratru (takže blbost) ()

Ondra.kabrna

Absolutně nejlepší prožitky, co jsem kdy u filmu měl!!!! Smích střídaly slzy v očích a zničeho nic zase obrovský výbuch radosti!!! Luxusní film! ()

Phoeniyx

Jeden z nejlepších sportovních filmů který jsem kdy viděl, geniální obsazení. Myslím že tenhle příběh bude nezapomenutelný drsní chlapi se srdcem na pravém místě. Možná jen ta krev tam chyběla ale jinak vůle a láska obsažena ve snímku je opravdu úchvatná. Ten konec byl jeden z nejdojemnějších co jsem kdy ve sportovním filmu viděl. Naprosto mě oslnil a stal se právem mým neoblíbenějším snímkem. Tohle si zaslouží víc jak 5* ()

Vilda6

Pozoruhodný nápad. Na rozdíl od spousty bijáků, kde se objevuje bojové umění, má tenhle film něco víc do sebe. Má myšlenku. Byť se v něm objevuje několik naprosto kýčovitých a nesmyslných věcí, tak s přivřením obou očí se dají přehlédnout. Ale abych nepředbíhal. Shrňme si trošku děj filmu: Brendan vede vcelku spokojený život. Vzal si lásku z dětství, má dvě děti, velký dům a práci, která ho baví. Rodinnou idylku kazí to, že se topí dluzích a hrozí mu exekuce na dům. Brendan se tak rozhodne přivydělat si peníze v zápasech ve smíšeném bojovém umění. Jeho představení se ale nějakým způsobem dostane do školy, kde pracuje jako učitel fyziky. Oblibu a údiv žáků, který s sebou jeho vystoupení v ringu nese, ale nesdílí školní inspektor, který nechá Brendana se školy vyloučit. Paralelně s tím se vrací domů válečný hrdina a Brendanův bratr Tommy. Jako první navštíví svého otce, se kterým ani jeden z bratrů nemá dobrý vztah, kvůli jeho alkoholismu a násilné povaze. Nyní si ale otec chce napravit reputaci, ovšem jeho snaha nevyvolá u synů kýžený výsledek. Poté co Tommy navštíví tělocvičnu, kde doslova zrube světového šampiona ve střední váze, požádá otce, aby ho trénoval na turnaj, kde na vítěze čeká výhra 5 milionů dolarů. Na ten samý turnaj se s obrovským štěstím dostane i Brendan. Původní zápasník, kterému Brendan dělá tréninkového partnera si zraní nohu a na jeho místo nenastoupí nikdo jiný než Brendan (zde nastává velký kýčovitý okamžik, když se naprostý outsider dostane kvůli zranění původního zápasníka na jeho místo a splní se tím pointa celého filmu). Shodou okolností jsou oba bratři nalosováni na rozdílné konce turnajového pavouka. Oba turnajem postupují (Brendan vždy dostane strašnou nakládačku, ale nakonec svého protivníka vždy technicky porazí). Velké finále obou bratrů končí obrovskou řeží. A jak dopadne? Podívejte se, protože velkým kouzlem tohoto filmu je, že nevíte, jak to vlastně všechno skončí. Na rozdíl od spousty podobných bijáků se vyvrcholení nedá naprosto tušit. Film mě vtáhl do děje hned od prvního momentu a získal si mě tím, že jsem se po celý film nemohl rozhodnout, komu vlastně fandím a přeju vítězství. Ať už Brendanovi, nebo Tommimu a do si ještě přeju, aby se oba bratři usmířili s otcem. Komu budete fandit vy? Kdo bude váš Warrior? To už si musíte vybrat sami. ()

truhliobecny

Já mám v oblibě filmy o bojových sportech. A když se k celkem kvalitně zpracovaným soubojům přidá takto poutavý děj, dobré obsazení a vynikající herecké výkony, nemůže z toho vzniknout nic jiného než výborný film, na který se dá koukat skoro vždycky a pokaždé potěší. Samozřejmě, jak už tady zmínila spousta lidí, objevují se občas zbytečná klišé a děj je někdy předvídatelný, také je pravda, že Brendan by asi proti dalším špičkovým bojovníkům neměl moc šancí a také mne velice naštvalo, že poslední souboj nevyhrál Tommy, protože to by dělalo film podle mého názorů méně předvídatelným a trošku by se to zachránilo. Přesto zde rozhodně převažují klady než zápory. Já osobně jsem s Warriorem docela spokojený a řadím ho spolu s Neporazitelným 2, 3 k nejlepším bojovým filmům. ()

Vořežprut

Klišé ano, ale jak chcete natočit film z tohoto prostředí, aby to trochu klišé nebylo? Jak natočit film, abychom to v jiné podobě neviděli už někde jinde. Já myslím, že přesně takhle. Bylo to zábavné, strhující a emociálně nabité a hlavně to ani chvilku nenudilo a to je něco, co od filmu očekávám. Takže největší problém jsem měl, kterému z těch dvou fandit. No a konec byl sladký aspoň, že to jeden vyhrál a neobjali se ještě před začátkem ... nicméně jiný konec by mě nejspíš naštval :-) ()

data675

Pro mě jednoznačně nejlepší film, co jsem kdy viděl. Objevuje se řada komentářů, že Brendan by neměl proti svým soupeřům šanci, ale popravdě řekněme si, dokázal by Andy Dufresne v Shawschanku vykopat tunel z vězení s tak malým kladívkem?? ()

joker211

filmu som dal 5 hviez pretoze ma fascinuju sportove dramy a hlavne mma. nebol to len taky bezduchy pribeh o chlapcoch ktori sa mlatia v klietke, ale boli v nom aj prvky ktore vedia divaka dojat. film sa konci klasickym happyendom ale v tomto filme to nebude nikomu vadit ()

ragtime

Je jedno, či máte alebo nemáte radi filmy so športovou tématikou, resp. z ringu. Toto je majstrštyk s presne nadávkovanými emóciami, bez trápnych klišé. Budúca klasika žánru, ktorá hravo strčí dovrecka ostatné snímky podobného razenia (a že ich v poslednej dobe vzniká dosť - The Fighter, Real Steel). Toto bol jednoducho masaker. ()

Cubah

Typická ukázka, jak může být na (vlastně malých) detailech vystavěný úžasně silný příběh, který je přece jen něčím víc, než jen sportovním filmem a přece jen něčím míň než filmem akčním (což považuji za pozitivum). ()

dudel3333 odpad!

tak som sa tešil,tak velmi a videl som a viac ani nemusim.Asi na 50 krat vyprate kliše(zadlženy otec,chraniaci rodinu...2 strateny bratia......otec alkoholik......vojnovy hrdina........ nenavist bratov......nikto ktorí vyhrava nad všetkymi......trieda fandiaca učitelovy.....outider ktorí to natrie každemu...........smutiaca vdova.....atd,atd,atd)WTF?????.Tento film vyžmykal všetko čo už bolo 100krat použite.Zas ako skladačka urobena dokonale.Skoda že už na začiatku som vedel ako to skonči.A ten americky patriotizmus........fuha všetkym to tu vadi a v tomto filme to nevadilo nikomu.......no dalo sa,odpočinkovy filmik so skvelym Hardym(za neho 2 hviezda). ()

Iroquois

Je to jeden z nejlepších filmů k tématu, ale k dokonalosti stále něco chybí...možná příliš mnoho klišé a přeci jen poněkud nereálné. ()

sakac

Síce som si to pozrel trochu neskôr, ale na dobré sa čakať oplatí ako sa hovorí. Pre mňa jeden z najlepších (ak nie najlepší) film s podobnou tématikou. Fakt dobre vybraný herci, ktorý pre mňa osobne niesu veľmi známi, ale podali obdivuhodný výkon. Hlavne ak si to pozriete s originálnym dabingom, tak tie dialógy medzi synmi a otcom alebo medzi Tommym a Brendanom sú neskutočne reálne. Celý film som prežíval emotívne, či už to odpustenie otcovi (ak môžem nazvať scénu kde sa otec opije odpustením), ale hlavne ten koniec filmu, ktorý ma naozaj dostal a dokázal mi vytlačiť menšie slzy do očí. Aj keď možno si trošku neodpustím tú neznášanlivosť američanov k rusom, ktorú nepriamo prejavili aj vo filme, ale to je asi tak všetko čo sa mi tam nepáčilo resp. mi to ostalo v pamäti po pozretí filmu. Pre mňa jeden z naj filmov z roku 2011 aj keď som ho videl až tento rok. ()

Nocturnum

Neměl jsem jasno, komu z těch dvou mám fandit .. nakonec mi byl sympatičtější pan Hardy - ostatně, bez něj by to bylo zpolovic tak dobrý :-) už se těšim na TDKR. Můj komentář vyznívá na slabších 5*, ale kdybych měl v profilu top30, tenhle film by tam byl. ()

worship.film

Kdo miluje bojové umění v jeho syrové podobě, nemůže si dovolit nevidět Warriora. Od začátku až do konce jste vtahováni nejen do světa MMA (mixed martial arts - smíšených bojových umění), ale i velice nevšedním a opravdu povedeným příběhem do toho "obyčejného", do světa každodenních problémů a starostí, se kterými se musíme každý den potýkat. I nezainteresovaný jedinec si tím pádem může film výborně užít a nemusí být přímo kdovíjakým milovníkem bojových sportů. U filmu mě ale nejvíce fascinovaly až mnohdy neuvěřitelné a v současnosti pro mě zatím dost originálně (možná až pedantsky) zpracované záběry samotného bojového představení, a to do nejmenších detailů. Samotní herci museli podstoupit nejeden tvrdý trénink, což ale výsledku mimo jiné přispělo také k tomu, že vám celým film dává úžasný pocit, že i vy sami jste svým způsobem vtahováni do právě probíhajícího souboje. Sám jsem tak dostal nemalou a velice příjemnou dávku adrenalinu. Nezbývá mi teď nic jiného, než vám Warriora vřele doporučit. ()

roboroz

Tuctový film - Rocky krížený Krvavým športom. Praktickými fyzikálnymi pokusmi zocelený stredoškolský pedagóg porazí vo "veľkom" finále dezertéra z Iraku, ktorý počas úteku domov vytrháva dvere tankov zachraňujúc amerických vojakov hrdinne bojujúcich za svetový mier a tým si zaistí strechu nad hlavou. Americký národ je nakoniec celý neskutočne dojatý, keď zistí, že sa jedná o bratov. Všetci "hlavní hrdinovia" riešia počas svojho života neskutočné problémy, ale nakoniec všetko dobre dopadne. Škoda len, že nám režisér neprezradil ako sa udobrení bratia podelili o tú výhru - celú noc som z tohu dôvodu nespal... ()

Jinoch

Jsem zcela bez dechu, jen sedím s otevřenou pusou a vyvalenýma očima visím na obrazovce, neboť Warrior mě knokautoval nevídaným způsobem... Pravda, rozhodně se nejedná o film bez chybičky - nesrší kdovíjakou originalitou, tetičky klišé a předvídatelnost stále nakukují zpoza kamery (i když v tomto případě se nejedná tolik o nedostatek daného filmu jako spíše žánru obecně) a krom toho bych ocenil, kdyby si tvůrci ještě o malinko více pohráli s postavou otce, která zde má opravdu nebývalý potenciál. Ovšem to jsou z mé strany jediné nedostatky a dál už musím jen chválit... Největší devízu filmu vidím asi v celkové vybalancovanosti ústřední trojice. Každá z postav je zde naprosto plastická (všechny si v sobě nesou část své temné minulosti, každého žene do ringu jiná motivace, ...) a tudíž i zcela uvěřitelná. Navíc jsou všechny spojeny do zajímavého rodinného trojúhelníku, jenž během turnaje prochází neustálým vývojem... Další výraznou přednost vidím v promyšleném dávkování děje (hlavně v druhé polovině filmu). Jeho schéma je vcelku jednoduché - nejdříve vás tvůrci (v ringu) dokonale odrovnají, aby poté zklidnili situaci a dali prostor konkrétnímu vývoji postav, popřípadě jejich vzájemné konfrontaci. S přibývajícím časem (, kdy se tento model stále opakuje) se tempo stupňuje a vrcholí v závěrečném finále, ve kterém jsou z diváka vymačkávány i ty poslední zbytky emocí, které v něm ještě zůstávali. To ve spojení s vynikající kamerou, skvělými hereckými výkony a dobře vybraným hudebním podkresem vytváří opravdu nezapomenutelný zážitek... Warrior je vynikající sportovní drama se silným sociálním přesahem, které mě v prvních sekundách vtáhlo a až do jeho skončení nepustilo... 90% ()

Seriálový Warrior nabírá obrysy

Seriálový Warrior nabírá obrysy

18.07.2022

Z Warriora se stane seriál

Z Warriora se stane seriál

13.09.2021

Sebevražedný oddíl se utká s Rockem?

Sebevražedný oddíl se utká s Rockem?

11.11.2017

Zeleného sršně čeká drsný reboot