poster

Deníky zombie

 • Velká Británie

  The Zombie Diaries

 • Slovensko

  Zombie

 • Slovensko

  Walking Zombies

 • Austrálie

  The Zombie Diaries

 • Nový Zéland

  The Zombie Diaries

 • USA

  The Zombie Diaries

Horor

Velká Británie, 2006, 85 min

 • playboxguest
  *

  Amatérská megazhovadilost, kde je vrchol už v první části, kdy hrdinové svítí baterkou na jednoho počmáranýho herce a řvou, že je musej oběhnout a schovat se do lesa k ohni nejmíň na celou noc, toho se mám bát? Navíc jsou všechny postavy ve filmu tak pitomý a nesympatický, že bych je nejraději sama naservírovala zombíkům. Trapas.(25.12.2010)

 • SOLOM.
  **

  Jediné pasáže, které se mi líbili o něco víc jsou ty, ve kterých se střílejí zombie. I když tyto scény vypadají hodně komicky, docela jsem se u nich pobavil. Kdy jindy máme možnost sledovat zástupy nemrtvých, kteří se pomalinku plouží za svou obětí a takzvaní lovci je kosí po desítkách rovnou do hlavy. Čím víc se blížil film ke svému konci, tím se mi to zdálo lepší. Bohužel mě opět zradila kamera, která byla vážně na otřesné úrovni. Naštěstí se však povedlo natočit několik velice zajímavých záběrů, především pak mučící scénka. Tohle je však zřejmě první zombie film, nebo chcete-li zombie dokument, který mě doslova uspával. Já nejsem velkým příznivcem tohoto žánru, nebo lépe řečeno ho rád nemám skoro vůbec, ale po shlédnutí tohoto kousku si začínám některých známějších filmů vážit trochu víc. 3/10(27.10.2010)

 • lennyd
  *

  Smrtelný virus decimuje Londýn a vlastně celou planetu - po smrti ale zesnulí občané neužívají připravených hrobů, ale dál se potácejí světem toužící po lidském mase. Ti kteří přežili mají pak jen jednou možnost - společně se hrozbě postavit. Jenže i v této situaci někteří touží po získání nadvlády nad ostatními ... Tento film se skládá z několik - z počátku velmi nesouvisejících příběhů - které se v několika posledních minutách propojí do jediného. Bohužel, jednotlivé příběhy mají velmi sestupnou kvalitativní tendenci. První (o filmařích jedoucí natáčet do opuštěného městečka) je docela schopný, a pokračovat v něm by určitě filmu přineslo větší úspěch, než se za každou cenu snažit o "umělecký" dojem a míchání příběhových linií. "Dokumentaristické" pojetí dnes už sice neohromí, ale vždycky potěší - i když mi zde sedělo pouze v prvním příběhu, v ostatních mi přišlo už tak nějak navíc...(9.12.2011)

 • killerbean
  ***

  Je omyl myslieť si, že [Rec] alebo Diary of Dead boli prvé zombie snímky točené ručnou kamerou. S touto ideou prišla banda britov ktorí natočili amatérske Zombie Diaries. Amatérizmus a obmedzený rozpočet je cítiť celým filmom, napriek tomu sa tu nájdu pasáže ktoré fungovali oveľa lepšie ako niektoré scény z Romerovho Diary of the Dead. Atmosféra chaosu je vierohodná do tej miery, že človek niekedy netuší o čo vlastne ide, a to je aj hlavný zápor filmu. Rozháranosť a neutriedenosť. Každopádne niektoré nápady boli dobré, a zombie fanúšikov tento výtvor môže pobaviť :) 60 %(5.10.2008)

 • J*A*S*M
  *

  Na můj vkus příliš málo zombíků a příliš mnoho řečí okolo. Sice starší (a tedy asi originálnější) než REC a Romerův Diary of the Dead, což ale nic nemění na tom, že ZD jsou prostě stále moc amatérské na to, aby se s těmito svými soupeři mohly vůbec pouštět do boje. Pár scén nepostrádá nějakou tu atmosféru, avšak vylepšit by se toho mohlo tolik, že tento jeden plusový bodík naprosto zapadne. 30%(1.7.2008)