poster

Deníky zombie

 • Velká Británie

  The Zombie Diaries

 • Slovensko

  Zombie

 • Slovensko

  Walking Zombies

 • Austrálie

  The Zombie Diaries

 • Nový Zéland

  The Zombie Diaries

 • USA

  The Zombie Diaries

 • Japonsko

  Escape from Living Dead

Horor

Velká Británie, 2006, 85 min

 • J*A*S*M
  *

  Na můj vkus příliš málo zombíků a příliš mnoho řečí okolo. Sice starší (a tedy asi originálnější) než REC a Romerův Diary of the Dead, což ale nic nemění na tom, že ZD jsou prostě stále moc amatérské na to, aby se s těmito svými soupeři mohly vůbec pouštět do boje. Pár scén nepostrádá nějakou tu atmosféru, avšak vylepšit by se toho mohlo tolik, že tento jeden plusový bodík naprosto zapadne. 30%(1.7.2008)

 • Kosmik 1
  *

  Hmm takhle to dopadá, když si člověk splete film. Chtěl jsem Romerův Deník mrtvých, ale dostala se ke mě omylem tahle slátanina. Jedná se o amatérský film natočený reálnou kamerou, která se neustále pohybuje, dokonce i při dialozích jsem měl pocit, že se stále pohupuje, šlo mi to pěkně na nervy. Byla statická jen když ji někdo položil na zem. Co se týče zombíků, viděl jsem asi ty nejstupidnější a nejpomalejší zombíky všech dob, ty by předběhl i šnek a kterých by se nebálo ani tříleté dítě. Postavy se chovají nelogicky, dialogy příšerné, jednání lidí vyšinuté. Udělat oheň u lesa, to byl teda nápad. Jestli by tihle zombíci měli sežrat lidstvo, to bych byl docela v klidu. Těžká nuda, ale zázrakem jsem vydržel až do konce, ještě že stopáž není tak dlouhá, a proto za snahu dávám 1*. 10%(13.12.2011)

 • oveckaoa
  odpad!

  Takže shrneme to film má 3 dokumenty První popisuje nákazu ve světě se šíří obavy z nákazy jakousi formou viru vláda ale ubezpečuje že do Anglie a do Usa se nic nedostane a jedná se o planý poplach. Skupina filmařů se jede podívat do vesnice aby udělala rozhovor s jakýmsi dědkem a jsou napadeni zombiimi, utečou jim a schovají se v lese. V této části je několik zombie ale ukážou se tak 2 minuty a nikoho nesežerou je zde taky záběr na ožraného člověka. Stupidita pasáže všichni reportéři zdrhnou kolem celé skupiny zombie aniž by se jim něco stalo :-) Druhá Čističi (název je úplně Out nic se tam nečistí) Skupina přeživších hledá v vesnici jídlo. Příjdou na místo vezmou jídlo a zabijou pár zombie pak se rozdělí aby prohledaly místa a jednoho z nich tam odstřelí vojáci. Stupidita pasáže jeden přeživší vidí jak vojáci střílí zombie rozběhne se k nim a oni ho odstřelí (WTF :-)) Pasáž Třetí (název už nevím) Dva členové z skupiny jsou psychouši dostanou se k skupině filmařů a mučí je a zabíjejí. V této části nejsou žádnou zombie. Stupidita pasáže pokus o samoúčelné gore typu stříhání prstů (co to dělá v zombie hororu ví bůh) Resume amatérská sračka tečená ruční kamerou ve které se zombie chovají jak idioti chodí tam jak retardi a přebyje je i pěstí :-). Když je záběr na zombie tak je to buď ve tmě (výsledek není nic vidět film je sice amatérský a nízkorozpočtový ale i tak se to dalo lépe natočit) nebo jsou záběry do země (aby se podpořila realita :-) nebo se kamerový pásek seká a skáče a podobné. Hodnocení odpad je ještě mírné P.s. ti co dali odpad Deníku Mrtvých od Romera tak u těch by mě zajímalo hodnocení této sračky.(2.10.2010)

 • Karamanlis
  ****

  Fakt, že Zombie Diaries bol natočený ešte pred [Rec], Diary of the Dead či Cloverfieldom možno vrhá trochu iné svetlo na vývoj trendu točenia "ručnokamerových" hororov a možno práve týmto, na prvý pohľad nenápadným britským zombie hororom sa Balagueró a Plaza inšpirovali pri tvorbe svojho majsterštyku z roku 2007. Kvalít RECu síce Zombie Diaries zďaleka nedosahuje, súhlasím však s tým, čo napísal killerbean a to že Deníky zombie v mnohých ohľadoch fungujú lepšie a presvedčivejšie než Romerov vyumelkovaný Diary of the Dead, ako aj s tým, že snímka dopláca najmä na svoju rozháranosť a neusporiadanosť, čo je škoda, lebo napríklad z toho konca som teda nebol moc múdry...(12.5.2011)

 • killerbean
  ***

  Je omyl myslieť si, že [Rec] alebo Diary of Dead boli prvé zombie snímky točené ručnou kamerou. S touto ideou prišla banda britov ktorí natočili amatérske Zombie Diaries. Amatérizmus a obmedzený rozpočet je cítiť celým filmom, napriek tomu sa tu nájdu pasáže ktoré fungovali oveľa lepšie ako niektoré scény z Romerovho Diary of the Dead. Atmosféra chaosu je vierohodná do tej miery, že človek niekedy netuší o čo vlastne ide, a to je aj hlavný zápor filmu. Rozháranosť a neutriedenosť. Každopádne niektoré nápady boli dobré, a zombie fanúšikov tento výtvor môže pobaviť :) 60 %(5.10.2008)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace