poster

Deníky zombie

 • Velká Británie

  The Zombie Diaries

 • Slovensko

  Zombie

 • Slovensko

  Walking Zombies

 • Austrálie

  The Zombie Diaries

 • Nový Zéland

  The Zombie Diaries

 • USA

  The Zombie Diaries

 • Japonsko

  Escape from Living Dead

Horor

Velká Británie, 2006, 85 min

 • SOLOM.
  **

  Jediné pasáže, které se mi líbili o něco víc jsou ty, ve kterých se střílejí zombie. I když tyto scény vypadají hodně komicky, docela jsem se u nich pobavil. Kdy jindy máme možnost sledovat zástupy nemrtvých, kteří se pomalinku plouží za svou obětí a takzvaní lovci je kosí po desítkách rovnou do hlavy. Čím víc se blížil film ke svému konci, tím se mi to zdálo lepší. Bohužel mě opět zradila kamera, která byla vážně na otřesné úrovni. Naštěstí se však povedlo natočit několik velice zajímavých záběrů, především pak mučící scénka. Tohle je však zřejmě první zombie film, nebo chcete-li zombie dokument, který mě doslova uspával. Já nejsem velkým příznivcem tohoto žánru, nebo lépe řečeno ho rád nemám skoro vůbec, ale po shlédnutí tohoto kousku si začínám některých známějších filmů vážit trochu víc. 3/10(27.10.2010)

 • J*A*S*M
  *

  Na můj vkus příliš málo zombíků a příliš mnoho řečí okolo. Sice starší (a tedy asi originálnější) než REC a Romerův Diary of the Dead, což ale nic nemění na tom, že ZD jsou prostě stále moc amatérské na to, aby se s těmito svými soupeři mohly vůbec pouštět do boje. Pár scén nepostrádá nějakou tu atmosféru, avšak vylepšit by se toho mohlo tolik, že tento jeden plusový bodík naprosto zapadne. 30%(1.7.2008)

 • playboxguest
  *

  Amatérská megazhovadilost, kde je vrchol už v první části, kdy hrdinové svítí baterkou na jednoho počmáranýho herce a řvou, že je musej oběhnout a schovat se do lesa k ohni nejmíň na celou noc, toho se mám bát? Navíc jsou všechny postavy ve filmu tak pitomý a nesympatický, že bych je nejraději sama naservírovala zombíkům. Trapas.(25.12.2010)

 • Kosmik 1
  *

  Hmm takhle to dopadá, když si člověk splete film. Chtěl jsem Romerův Deník mrtvých, ale dostala se ke mě omylem tahle slátanina. Jedná se o amatérský film natočený reálnou kamerou, která se neustále pohybuje, dokonce i při dialozích jsem měl pocit, že se stále pohupuje, šlo mi to pěkně na nervy. Byla statická jen když ji někdo položil na zem. Co se týče zombíků, viděl jsem asi ty nejstupidnější a nejpomalejší zombíky všech dob, ty by předběhl i šnek a kterých by se nebálo ani tříleté dítě. Postavy se chovají nelogicky, dialogy příšerné, jednání lidí vyšinuté. Udělat oheň u lesa, to byl teda nápad. Jestli by tihle zombíci měli sežrat lidstvo, to bych byl docela v klidu. Těžká nuda, ale zázrakem jsem vydržel až do konce, ještě že stopáž není tak dlouhá, a proto za snahu dávám 1*. 10%(13.12.2011)

 • JAn
  ***

  Jak se tak začíná víc a víc mluvit o Romerově Diary of the Dead a Plaza-Balagueróvě [Rec], musím trochu popíchnout i Bartlett-Gatesovy Zombie Diaries. Nápad natočit zombie dokument tu visel dlouho, jen to nebyli američani a ani španělé, kdo se ho prvně pokusil zrealizovat. To nenápadní britové uchopili kameru a vyslali mladé reportéry natočit reporáž o podivné epidemii, která zachvátila Londýn a širé okolí. Film je rozdělen do tří "deníků", každý z nich má své vlastní hrdiny, jejichž osudy se pak v závěru protnou. Amatérismus a minimalismus sice pomohly vytvořit syrovou, pomalu se budující atmosféru, ale je to zároveň onen minimalismus, který nás ochuzuje o hordy krvelačných zombies a lidožroutských orgií a amatérismus, který z herců ani režie nedělá nic vyjímečného. Nicméně, nejvetší slabinou, nebo raději zklamáním z filmu zůstává fakt, že právě oni nemrtví ´sou lacině odsunuti do vedlejší role a největší zlo tak opět páchají raubíři lidé. Na druhou stranu, je to právě již zmíněná syrovost a autenticita, která drží ZD nad hladinou. Při některých scénách opravdu mrazí, finále má velice solidní hype a hlavně stopáž příjemně odsýpá. Na první vlaštovku to rozhodně nebylo zlé. Mezi kanibaly, čarodějnicemi a monstry tak konečně máme i ten zombie epic document. To skutečné ovoce ale přinese teprve čas.(13.10.2007)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace