Až tak moc tě nežere

He's Just Not That Into You

• Německo

Er steht einfach nicht auf Dich

• Nizozemsko

He's Just Not That Into You

Nie je z teba až tak paf

Komedie / Drama / Romantický

USA / Německo / Nizozemsko, 2009, 124 min

Ve svém životě jsem vychytrale zaznamenal, že muži rádi vrážejí klíny do hlav důvěřivých žen a ženy často bezchybně dešifrují signály, které nikdo nevysílá. Životními moudry a s nadhledem odpozorovanými situacemi disponuje tento snímek v míře vrchovaté, ale nějak mi hlava nepobrala množství chlapů dávajících kontakty na svou maličkost ženám, které už nechtějí nikdy vidět. Buď jsem staromódně zabržděný nebo jsem ve své podstatě špatný lovec, ale to je jedno, protože až tak moc mě to moje nepochopení nežere.(17.6.2012)

Chcelo by sa povedať, že Až tak moc som ten film nežral, ale klamal by som. Nie je to síce typický americký nezávislák, ale skôr typický americký komerčák, alebo možno niečo medzi tým. Príjemná oddychovka na večer vo dvoch s niektorými pravdivými postrehmi o vzťahoch. Poteší hviezdne obsadenie, ktoré sa zdá byť nekonečné a nechápem, ako sa poducentom podarilo toľko stars zlákať do jedného filmu.(31.8.2009)

Netušila jsem, že česká Sally přesídlila za oceán aneb psychologická poradna po americku. Občas nudné, občas ukecané, nijak vtipné, moc načančané, celkově průměrné. Zajímavá a dobře zahraná persona byl Justin-Alex, nej pár Jenn a Ben, i když měli docela málo prostoru. Macaté Scarlett v podání Anny sedí role "ojetiny" dokonale. Když nic, tak aspoň Benova věta stála za to: "Potřebuju tě udělat šťastnou, chci abys byla šťastná a pak budu i já šťastný." Tak tak, tohle upřímné vyznání má univerzální platnost.(19.11.2011)

Romantická komedie trošku jinak, celkem hravě podaná, že vám dvě hodiny utečou, ani nevíte jak. Tenhle film prostě je tím, čím je, na nic víc si nehraje. Takže kdo od toho ani víc nečeká, nebude ani zklamán. Z proplétajících se vztahů byl pro mě zajímavý Gigi a Beth, který nebyl zas tak zajímavý, jako opravdu krásný, až neuvěřitelný.(7.2.2015)

"So trust me when I say if a guy is treating you like he doesn't give a shit, he genuinely doesn't give a shit. No exceptions." Aneb, dámy, přestaňme si namlouvat, že když se chlap chová jako kretén, je to proto, že nás má rád. Oceňuju, že tenhle film přichází s trochu jiným, ironičtějším a realističtějším pohledem na věc. A přece jako romantická komedie funguje, i když chvílemi dost nahořká. Líbilo se mi, že každý si tu najde svoje - máme tu manželskou krizi, přechozený vztah, loosery hledající partnera pomocí nejrůznějších technologií... A kdo má rád tu pravou romanťárnu, nechť se zaměří na příběh Gigi a Alexe (oba moc roztomilý). Právě u nich zazní moudra typu "když ti ten chlap nezavolal do jednoho týdne, tak ho přestaň omlouvat a smiř se s tím, že jsi mu prostě u (...)". Ale nebojte se, scénáristé nám dávají jistou naději - vždycky můžeme být ta výjimka z pravidla. ;-)(31.7.2011)

• - Nejen, že Jennifer Aniston (Beth) a Jennifer Connelly (Neil) mají stejná křestní jména, ale jméno Ginnifer Goodwin (Gigi) se vyslovuje stejně.

• - Film byl volně natočen podle knihy Grega Behrendta a Liz Tuccillo, kde odpovídají na otázky čtenářů ohledně vztahů. Ti samí autoři se také podíleli na scénářích pro seriál Sex ve městě (od r. 1998). V epizodě Trochu hádek, trochu řečí (2003) je dokonce myšlence „He's just not that into you“ věnován příběh Mirandy, která zjišťuje, jak poznat, když ji chlap „až tak moc nežere“. (Bbbulanek)

• - Stejnojmenná kniha, z níž film vychází, není klasická beletrie, nýbrž jedna z mnoha příruček na téma "Jak zlepšit svůj život". (duklak2)