Až tak moc tě nežere

• Německo

Er steht einfach nicht auf Dich

• Nizozemsko

He's Just Not That Into You

Nie je z teba až tak paf

• Belgie

Komedie / Drama / Romantický

USA / Německo / Nizozemsko, 2009, 124 min

Hodně rozpačitý rozjezd vystřídá hodně solidní mix „uvěřitelných“ vztahových trablů a dojemný dojezd. Prostě z látky režisér Ken Kwapis (Kněz je poděs) překvapivě vykřesal solidní film, i když je škoda, že se nepřiklonil k jednomu. Skáče totiž mezi romantickou komedií a vážným dramatem. Navíc dostal pod taktovku skutečnou hereckou smetánku a předkládá dvouhodinové konverzační cosi o vztazích. A vůbec ne špatně. Jak říkám, úvod je těžkopádný, lemovaný vztahovým tápáním roztěkané Gigi, která všem cpe své telefonní číslo a pak zklamaně zírá na telefon, který.. jasně, chápete dobře. Film prostě chce rozluštit, co znamená tohle a co zas tamto, jak rozklíčovat chování mužů, žen, svobodných, zadaných atp. A svým osobitým způsobem říká něco, co mi (a doufám, že i řadě jiným divákům) nebylo úplně cizí a neznámé. I když nejsou tvůrci víc odvážní ve svých názorech a režisér se do toho nikdy POŘÁDNĚ neponoří, svůj účel film plní. Musím uznat, že větší polovinu snímku jsem se solidně bavil a dojímal. A to holt ke štěstí mnohdy stačí. Zmiňované obsazení je lahůdkové (velmi příjemní Ben Affleck, Scarlet Johansson, Jennifer Aniston, Bradley Cooper + milí, ale zbyteční Kris Kristofferson nebo Drew Barrymore + jednoznačně nejlepší Justin Long a Jennifer Connelly, která má navíc asi jediná někam se vyvíjející postavu). Sečteno, podtrženo. Tvůrci úplně neprodali to, co bych si představoval, ale pod tou vší povrchností se dají leckteré pravdy vyčenichat!!(8.11.2010)

Ve svém životě jsem vychytrale zaznamenal, že muži rádi vrážejí klíny do hlav důvěřivých žen a ženy často bezchybně dešifrují signály, které nikdo nevysílá. Životními moudry a s nadhledem odpozorovanými situacemi disponuje tento snímek v míře vrchovaté, ale nějak mi hlava nepobrala množství chlapů dávajících kontakty na svou maličkost ženám, které už nechtějí nikdy vidět. Buď jsem staromódně zabržděný nebo jsem ve své podstatě špatný lovec, ale to je jedno, protože až tak moc mě to moje nepochopení nežere.(17.6.2012)

Soundtrack Cliff Eidelman: 1. I'd Like To - Corinne Bailey Rae ,2. I'm Amazed - My Morning Jacket ,3. Don't You Want Me - Human League ,4. Supernatural Superserious - R.E.M. ,5. Madly - Tristan Prettyman ,6. This Must Be The Place - Talking Heads ,7. By Your Side - Black Crows ,8. I Must Be High - Wilco ,9. You Make It Real - James Morrison ,10. If I Never See Your Face Again - Maroon 5 ,11. Can't Hardly Wait - The Replacements ,12. Fruit Machine - Ting Tings ,13. Smile - Lilly Allen ,14. Somewhere Only We Know - Keane ,15. Love, Save The Empty - Erin McCarley ,16. Friday I'm In Love - Cure ,17. Last Goodbye - Scarlett Johansson ,(11.5.2011)

Příjemná a neškodná romantika ve formátu připomínající geniální Lásku nebeskou. Bohužel stopáž je tady silně přepálená, ale dá se to přežít hlavně díky plejádě známých herců, z nichž většina se cítí v romanticko-komediálním žánru jako doma. Ne všechny příběhy mají na to udržet divákovu pozornost celé ty dvě hodiny bez toho, aby se začal nudit a tak můžou nastat chvíle, kdy začnete přemýšlet, co si dáte k večeři, v kolik zítra půjdete z práce nebo kdy už se konečně staví kámoš s tou novou hrou. Zklamání? Ne. Překvapení? Taky ne. 65%(5.11.2009)

Celkem pohodová, dobře obsazená romantická komedie, která se sice tak trošku marně snaží hrát na americkou Lásku nebeskou, leč mě se tohle líbilo přecejen o trošku více. Už jen proto, že jsem byl ušetřen bídného suchého anglického humoru. Naproti ostatním musím přiznat, že se mi naopak rozložení příběhu do více párů líbilo a nenutilo nudit se, jelikož si myslím, že takový příběh by se pro jediný pár moc nehodil. Navíc jsou ty páry tvořeny vesměs známými a sympatickými herci, což lépe vtáhne do situace. Abych to shrnul, určitě bych našel lepší romantické komedie, které si i rád pustím znova, He's Just Not That Into You však taky není úplně zlé a alespoň za jedno shlédnutí stojí. PS : Scarlett :P ...60%(24.5.2014)

• - Krycí jméno filmu bylo "Boy Trouble". (Zdroj: ČSFD.cz)

• - Ve scéně, kdy je Gigi (Ginnifer Goodwin) na józe, kde stále čeká na zavolání Conora (Kevin Connolly) s telefonem na cvičící podložce, cvičitelka říká, aby se cvičící postavili do pozice psa. Ženy v záběru jsou však včetně Gigi v pozici kobry. (paphaja)

• - Spoiler: Když Conor (Kevin Connolly) ukáže Anně (Scarlett Johansson) dům, který by jim rád koupil, je Anna unešená ze skládacího žehlícího prkna. Jedná se o odkaz na film Ghost World (2001), kde se postava Scarlett Johansson zachová podobně. (GudMen)