Až tak moc tě nežere

He's Just Not That Into You

• Německo

Er steht einfach nicht auf Dich

Nie je z teba až tak paf

Komedie / Drama / Romantický

USA / Německo / Nizozemsko, 2009, 124 min

Film, na kterém oceňuju hlavně to, že téměř přesně vyjadřuje, jak to mezi muži a ženami ve skutečnosti je. Pomocí příběhů několika páru a lidí sledujeme různé případy lásky, sympatií a nesympatií. Chování postavy Gigi (Ginnifer Goodwin) mi přišlo trochu přehnané, ale to mělo samozřejmě přispět ke komediálnímu prvku filmu. Jinak to vidím na "hezký" a taky "poučný" film, navíc s několika dobrými herci (Jennifer Aniston se mi v této roli hodně líbila). ~(4,0)~(15.2.2010)

• jojinecko

2,5*/5... Mix Sexu v meste a Love actually po kastrácii a to celé ešte v zmysle revival filmu...Keby som bol slobodná americko-povrchná tínedžerka/žienka, tak je to možno film, z ktorého som "mimo" a považujem ho za "hlbokú psychologickú sondu do ľudských vzťahov a charakterov"... Hoci pár postáv bolo zaujímavých a rovnako aj herecké výkony (predovšetkým naivná Ginni Goodwin), ale pri tak prepálenej stopáži a toľkých postavách sa konštantná pozornosť jednoducho udržať nedala..A ani tá Scarlettka už nie je to čo bývala!!!:)(10.6.2009)

Netušila jsem, že česká Sally přesídlila za oceán aneb psychologická poradna po americku. Občas nudné, občas ukecané, nijak vtipné, moc načančané, celkově průměrné. Zajímavá a dobře zahraná persona byl Justin-Alex, nej pár Jenn a Ben, i když měli docela málo prostoru. Macaté Scarlett v podání Anny sedí role "ojetiny" dokonale. Když nic, tak aspoň Benova věta stála za to: "Potřebuju tě udělat šťastnou, chci abys byla šťastná a pak budu i já šťastný." Tak tak, tohle upřímné vyznání má univerzální platnost.(19.11.2011)

Až tak moc tě nežere. Žrala jsem celých 124 minut, smála jsem se, dojímala, byla škodolibá, zkrátka mě to vzalo. Málokdy se podaří film, kdy naleznu sympatie úplně ke všem postavám, tady to bylo snadné. Nejvíce mě ale samozřejmě dostala průzkumnice vztahů Gigi, která to nikdy nevzdala a ke svému štěstí přišla a na druhém místě pak vévodí prosvouprácivšeudělám Connor v podání sympaťáka Kevina Connollyho. Tento snímek má vše, co má mít a pokud něco nadbývá či chybí, není to poznat. Divím se celkem nízkému hodnocení, pánové asi Scarlett Johansson zas tak úplně nežerou, nebo se lekli, že je film odhalil z té druhé stránky. Pro mě 5* a šestá je za úchvatný soundtrack.(19.2.2011)

Velmi ambiciózní, skvěle obsazené, vkusně nakroucené. Potíž je v tom, že dvojic je příliš a divák se mezi nimi ztrácí. Morálka příběhu i jednotlivých point je navíc dokonale černobílá, tempo skřípe kdykoliv není v záběru Scarlett Johansson a Ken Kwapis je fušér. Proč tolik hvězd naskákalo do projektu, který kormidluje autor filmů jako Kněz je poděs nebo Dunston: Sám v hotelu, je mi věru záhadou. V rukou někoho zručnějšího (a s tříčtvrtinovou stopáží) to mohla být komplexní vztahovka s přesahem. Takhle jen plýtvání talentem, filmovým materiálem a vaším časem.(4.2.2009)

• - Jedním z producentů je i Drew Barrymore. (duklak2)

• - Ve scéně, kdy je Gigi (Ginnifer Goodwin) na józe, kde stále čeká na zavolání Conora (Kevin Connolly) s telefonem na cvičící podložce, cvičitelka říká, aby se cvičící postavili do pozice psa. Ženy v záběru jsou však včetně Gigi v pozici kobry. (paphaja)

• - Stejnojmenná kniha, z níž film vychází, není klasická beletrie, nýbrž jedna z mnoha příruček na téma "Jak zlepšit svůj život". (duklak2)