Život a vztahy nejsou tak jednoduché, jak se zdá podle oblíbených knižních rádců, které mají odpověď a dobrou radu úplně na každou situaci. Přesvědčí se o tom sedm mladých lidí, kteří mají společné nejen to, že bydlí v Baltimore, ale hlavně že hledají lásku a potýkají se přitom s řadou nečekaných potíží. Beth už sedm let chodí s Neilem, marně mu však naznačuje, že by se mohli vzít. Její kolegyně Gigi chodí na rande s muži, kteří o ni zjevně nemají zájem, což si ovšem odmítá připustit. Problémy má i Janine, která je sice provdaná za sympatického Bena, jenže on se právě seznámil s pohlednou zpěvačkou Annou. I když jí dá jasně najevo, že je ženatý, Anna se do něj zamiluje. A aby to nebylo tak jednoduché, do Anny je pro změnu stále zamilován její bývalý přítel Conor, jeden z mužů, s nimiž randila Gigi, a jeden z těch, na jejichž zavolání stále čeká. Marně čeká na lásku také Annina kamarádka Mary, která se snaží najít vztah pomocí internetu. Gigi se seznámí s cynickým barmanem Alexem, který jí otevřeně objasňuje, jak to chodí v mužském světě, časem se však sám chytí do pasti a do Gigi se zamiluje. Jenže vrhnout se do vztahu pro něj není jednoduché, stejně jako není pro Janine snadné přijmout pravdu o manželově nevěře a lžích, na které postupně přichází. Zdá se, že muži a ženy si nikdy nemohou porozumět, přesto se však do sebe mohou zamilovat. A tak stále hledají způsob, jak vytvořit fungující vztah. (TV Nova)

Trailer 1

Chrustyn

Nepříliš povedené romanticko-komediální-drama, rozehrávající několik životních příběhů. Máme zde manželský pár, který prochází krizí, kterou manžel řeší nevěrou a kouřením cigaret, mladý pár na pokraji rozchodu z důvodu, že mužská část se nehodlá ženit, ženu, která hledá štěstí na on-line seznamce a mladou dívku, která má prostě na partnery smůlu a všechny její schůzky skončí v bodě "zavolám ti". Postav je zde ve skutečnosti více ale jelikož se různě propojují nemá cenu je zmiňovat. To, že jsem dal tak malé hodnocení není zapříčiněno tím, že se jednalo o špatný film, to rozhodně ne. Je zde pár zajímavých momentů, herecká sestava také není špatná ale hlavní problém je v přílišné jednoduchosti jakým tento zbytečně dlouhý snímek jednotlivé postavy pozoruje a taky v tom, že podobně jako postavy neví čím chce být. Film se zaměřuje převážně na ženskou část a až feministickým pohledem odsuzuje tu mužskou. Muži jsou zde degradováni na svině, které ženy využívají a nedokáží jim říct pravdu do očí. Tohle se opravdu nedá vydržet dvě hodiny. Stejně otravné je i pozorovat, jak žádná z postav neví co chce a tudíž se většina zúčastněných chová opravdu podivně. Až na pár vyjímek jsou postavy neskutečně ploché a jednoduché, že jsem se občas ani nedivil, že jsou sami a nikdo je nechce. Naopak ty zajímavé postavy (především Jennifer Connelly a Jennifer Aniston) dostali ostudně málo prostoru. Režisér se snaží tvářit smrtelně vážně a jen občas do filmu vsune nějakou rádoby vtipnou situaci známou z jiných romantických komedií jako jsou třeba homosexuální spolupracovníci jedné z postav. Je vidět, že nezkušení tvůrci si ukousli zbytečně velké sousto a zůstali někde na půli cesty mezi vážným dramatem a romantickou komedií a rozhodně by udělali lépe, kdyby vystřihly některé zbytečné postavy, film zkrátili minimálně o 20 minut a přidali trochu toho humoru. Ženskou část to ale zcela jistě potěší. Hlavně tomu holky nevěřte. ()

jojinecko

2,5*/5... Mix Sexu v meste a Love actually po kastrácii a to celé ešte v zmysle revival filmu...Keby som bol slobodná americko-povrchná tínedžerka/žienka, tak je to možno film, z ktorého som "mimo" a považujem ho za "hlbokú psychologickú sondu do ľudských vzťahov a charakterov"... Hoci pár postáv bolo zaujímavých a rovnako aj herecké výkony (predovšetkým naivná Ginni Goodwin), ale pri tak prepálenej stopáži a toľkých postavách sa konštantná pozornosť jednoducho udržať nedala..A ani tá Scarlettka už nie je to čo bývala!!!:) ()

hellstruck

Tak trochu upovídaný návod na to, jak rozumět opačnému pohlaví. A tak trochu přesně to, co jsem potřebovala. Řekla bych, že dost žen se v nějakém příběhu najde. Obzvlášt sympatická je hlavní linka s Ginnifer Goodwin v roli rozkošně tápající Gigi. Myslím, že do její postavy se dalo snadno vcítit, protože která ženská nezažila to netrpělivé vysedávání u telefonu? Mě si film získal již od začátku myšlenkou, že se od dětství učíme tomu, že když se k nám chlapi chovají hrozně, tak nás chtějí. To je zatracená pravda. A pravděpodobně odpověd na otázku, proč se většinou ženské trápí kvůli chlapům, kteří o nás ve skutečnosti nestojí. Řekla bych, že my ženy jsme prostě až příliš komplikované (respektive všechno si komplikujeme samy), chlapi zase v mnohém příliš jednodušší - tím pádem je pro nás těžké rozumět jejich signálům a pak vzniká spousta nedorozumění a zlomených srdcí. Malá úvaha pro zdejší uživatelky :) - film mi dal zkrátka pár podnětů k přemýšlení a přehodnocení různých zkušeností a za to mu trochu nadhodnotím pěti hvězdičkami. Celkově je to velice příjemná záležitost, která neurazí. Mimochodem, tvůrcům se podařilo namíchat kombinaci hvězd, které nesnáším nebo nemusím. Ale přestože se jejich jména (Affleck, Aniston, Cooper, Johansson) tak důležitě výjimají na plakátech, zase tolik prostoru nedostali, což mě opravdu potěšilo. ()

teutates

Množstvo zvučných mien, Justin Long je borec no a veľký "našľap" ako sa nestať klasickým "romantickým" snímkom, avšak nestalo sa tak. Všetko je milé, miestami reálne... určite to nie je úplne tzv. "klasika" - zaujímavé. Rozhodne stojí aspoň za jeden "kuk". Ale ako K. Kwapis zohnal toľko hviezd vážne nechápem. 6-7/10 ()

Matty

Pěkná (romantická komedie), ale moc kecá. Je fajn, že teorii mezilidských vztahů mají hrdinové nastudovanou dokonale, trochu jim ale uniká praxe. Jejich poznatky se dobře poslouchají, protože nejsou hloupé ani nepravdivé, ale když budu chtít poslouchat, pustím si rádio. Čím bych se ale připravil o pohled na tváře (a těla) známých a povětšinou i dobrých herců (a hereček). Délkou a množstvím postav připomíná film Lásku nebeskou, bohužel ničím dalším. U každé nové scény, protože jde v zásadě o sérii lehce provázaných dialogů na podobné téma, jsem si musel ujasnit, co k sobě dané postavy cítí a které další postavy znají. Možná na tom nakonec moc nezáleželo, ale chtěl jsem mít jasno, v čem mi zamilovanými živými bytostmi přehlcený scénář nepomáhal. Na rozdíl od jiných romantických komedií mne zde neschopnost „položit“ se do příběhu mrzela – hrdinové byli sympatičtí a minuty s nimi strávené příjemné. Až tak moc tě nežere svým vyzněním navíc není tak moderní romantickou komedií, jak zkouší předstírat (moderní technologie, ženy volající mužům): párují se výhradně heterosexuálové, být sám znamená být nešťastný a nevěra je v závěru potrestána. Takže 70% Zajímavé komentáře: imf, Madison, Mat21 ()

• Tržby ze severoamerických kin byly 94 miliony dolarů, součet těch celosvětových 178,9 mil. (NIRO)
  • Když Gigi (Ginnifer Goodwin) cvičí jógu a stále čeká na hovor od Conora (Kevin Connolly) s telefonem na podložce, cvičitelka říká, aby se cvičící postavili do pozice psa. Ženy v záběru (včetně Gigi) jsou však v pozici kobry. (paphaja)