Až tak moc tě nežere

He's Just Not That Into You

• Německo

Er steht einfach nicht auf Dich

Nie je z teba až tak paf

Komedie / Drama / Romantický

USA / Německo / Nizozemsko, 2009, 124 min

Tak trochu typický romantický zástupca. Hviezd tu hraje toľko, že by to vydalo na niekoľko filmov, len škoda, že tým kvalitu filmu dvihnúť nevieme. Sledujeme niekoľko dejových liniek a párov, navzájom trochu prepletených a mňa najviac zaujala dvojica, presnejšie trojica Cooper, Connelly a S. Johansson. Asi preto, že bolo čo hrať. Nebyť J. Connelly, tak by to bolo o dosť slabšie a je jediná kto drží film ako tak v úrovni priemeru. A inak ma prekvapil už len Luis Guzmán alias "Pačanga", ktorý zoberie už kadejaký štek. No aspoň na nájom mu hádam vyšlo...60%.(28.10.2012)

Jestli on mě nežere, tak já jednoznačně žeru tento film. Ačkoli se na mi na první pohled jevil jako laciný hollywoodský "doják" zářící těmi nejvytříběnějšími hvězdami - tedy nic pro mě, musím přiznat, že He's Just Not That Into You mě lapil a už nepustil ze svých pout. Nenechte se zmást hodnocením, protože podle mě je zde podhodnocen. Můžete se zde setkat s osudy, které vám přijdou až nezdravě povědomé. Postavy jsou tu až neuvěřitelně uvěřitelné a já tak nejsem nucena k rozpačitému úsměvu nad absurdností příběhu a můžu si vychutnávat jednotlivé milostné propletence. Velice mne potěšilo herecké obsazení v podobě Bena Afflecka, kterého v jiných filmech zrovna nevyhledávám, nebo herecké ztvárnění "sucharky" Jennifer Connelly. Byla mi docela sympatická i naivita Gigi v podání Ginnifer Goodwin a Justin Long se ujal své role taky velice zdařilým způsobem. Nevím proč, ale Scarlett mi tady děsně lezla na nervy. Asi tím, že byla kus. Soundtrack mi padl do noty, dokonce jsem si musela po skončení filmu pustit Keane :)) Co dodat? Musím říct, že tenhle nenápadný snímek (i když s 6500 hodnoceními) na mě udělal dojem a překvapil mě na plné čáře... A hlavně to nebylo jedno klišé za druhým. Co víc si přát :)(31.8.2011)

Tak trochu upovídaný návod na to, jak rozumět opačnému pohlaví. A tak trochu přesně to, co jsem potřebovala. Řekla bych, že dost žen se v nějakém příběhu najde. Obzvlášt sympatická je hlavní linka s Ginnifer Goodwin v roli rozkošně tápající Gigi. Myslím, že do její postavy se dalo snadno vcítit, protože která ženská nezažila to netrpělivé vysedávání u telefonu? Mě si film získal již od začátku myšlenkou, že se od dětství učíme tomu, že když se k nám chlapi chovají hrozně, tak nás chtějí. To je zatracená pravda. A pravděpodobně odpověd na otázku, proč se většinou ženské trápí kvůli chlapům, kteří o nás ve skutečnosti nestojí. Řekla bych, že my ženy jsme prostě až příliš komplikované (respektive všechno si komplikujeme samy), chlapi zase v mnohém příliš jednodušší - tím pádem je pro nás těžké rozumět jejich signálům a pak vzniká spousta nedorozumění a zlomených srdcí. Malá úvaha pro zdejší uživatelky :) - film mi dal zkrátka pár podnětů k přemýšlení a přehodnocení různých zkušeností a za to mu trochu nadhodnotím pěti hvězdičkami. Celkově je to velice příjemná záležitost, která neurazí. Mimochodem, tvůrcům se podařilo namíchat kombinaci hvězd, které nesnáším nebo nemusím. Ale přestože se jejich jména (Affleck, Aniston, Cooper, Johansson) tak důležitě výjimají na plakátech, zase tolik prostoru nedostali, což mě opravdu potěšilo.(5.8.2014)

TV/// Obsazení 10/10 Děj 5/10 Hudba 4/10 Prostředí 4/10/// +Ginnifer Goodwin a Justin Long, potěší i Drew Barrymore a samozřejmě celkové hvězdné obsazení, postavy mají dostatek prostoru a díky dlouhé stopáži je čas odvyprávět i jejich příběh -místy nemastné, neslané, často babsky ukecané, některé postavy mě nevzali, prostředí bytů, barů a kanceláří nijak neohromí, hudba je spíš upozadněná/// Čekal jsem o dost víc a tak trochu jsem to přetrpěl. Poslední třetina byla nejlepší, protože postavy už jste měli přečtené a byli jste zvědaví na to, jak to s nimi dopadne. Nejkouzelnější dvojicí je Ginnifer a Justin, pro někoho možná i dějová linka se Scarlett a Bradleyem. Jinak to ale moc pohromadě nedrží a některé postavy jsou spíš nezajímavé (Jennifer Connelly, Jennifer Aniston). Tak už to ale bývá. Pro holky to asi bude zajímavější film než pro většinu mužské populace. Pár moudrých rad se tu možná najde, jestli je ale budu aplikovat to si nemyslím./// Celkem 55%///(29.1.2012)

Pokud vztahový film má trvat přes dvě hodiny, vyžaduje to mimořádně nadaného scenáristu i režiséra. Tedy přesně ty dvě kategorie, které v tomto případě mají dost nízkou úroveň. Vykonstruovaný scénář si pohrává s postavami, jak se mu to hodí, a v závěru pěkně postupně příběhy všech devíti hlavních postav uzavře. Tenhle film je tak bohužel jen sledem volně navazujících scén, jejichž úroveň stojí čistě na charismatu a talentu prvotřídního hereckého obsazení. Z něj si s nástrahami scénáře dokázali nejlépe poradit Scarlett Johansson a Justin Long. Není to špatné, ale mohlo to být i dobré. :-/(29.5.2009)

• - Jedním z producentů je i Drew Barrymore. (duklak2)

• - Film byl volně natočen podle knihy Grega Behrendta a Liz Tuccillo, kde odpovídají na otázky čtenářů ohledně vztahů. Ti samí autoři se také podíleli na scénářích pro seriál Sex ve městě (od r. 1998). V epizodě Trochu hádek, trochu řečí (2003) je dokonce myšlence „He's just not that into you“ věnován příběh Mirandy, která zjišťuje, jak poznat, když ji chlap „až tak moc nežere“. (Bbbulanek)

• - Filmovalo sa v štáte Kalifornia, Maryland, Oregon a tiež v britskej metropole Londýn. (MikaelSVK)