• jojinecko

2,5*/5... Mix Sexu v meste a Love actually po kastrácii a to celé ešte v zmysle revival filmu...Keby som bol slobodná americko-povrchná tínedžerka/žienka, tak je to možno film, z ktorého som "mimo" a považujem ho za "hlbokú psychologickú sondu do ľudských vzťahov a charakterov"... Hoci pár postáv bolo zaujímavých a rovnako aj herecké výkony (predovšetkým naivná Ginni Goodwin), ale pri tak prepálenej stopáži a toľkých postavách sa konštantná pozornosť jednoducho udržať nedala..A ani tá Scarlettka už nie je to čo bývala!!!:)(10.6.2009)

Já si ve vztahových filmech libuji, a i když jsem k tomuto divně pojmenovanému a ještě divněji přeloženému snímku měl nedůvěru, příjemně mě překvapil. Obával jsem se nadměrného počtu holywoodských hvězd a hvězdiček, ale navzdory vysokému počtu postav, děj nenudí a má šťávu. Nejdojemnější postavou - Ben Affleck, nejtragičtější - Scarlett Johansson (po Vicky Cristina Barcelona již podruhé), nejsympatičtější - Justin Long, nejprotivnější Ginnifer Goodwin, nejněžnější a nejkrásnější - Jennifer Connelly, tu já žeru :-)(9.3.2009)

Romantická komedie trošku jinak, celkem hravě podaná, že vám dvě hodiny utečou, ani nevíte jak. Tenhle film prostě je tím, čím je, na nic víc si nehraje. Takže kdo od toho ani víc nečeká, nebude ani zklamán. Z proplétajících se vztahů byl pro mě zajímavý Gigi a Beth, který nebyl zas tak zajímavý, jako opravdu krásný, až neuvěřitelný.(7.2.2015)

Hodně rozpačitý rozjezd vystřídá hodně solidní mix „uvěřitelných“ vztahových trablů a dojemný dojezd. Prostě z látky režisér Ken Kwapis (Kněz je poděs) překvapivě vykřesal solidní film, i když je škoda, že se nepřiklonil k jednomu. Skáče totiž mezi romantickou komedií a vážným dramatem. Navíc dostal pod taktovku skutečnou hereckou smetánku a předkládá dvouhodinové konverzační cosi o vztazích. A vůbec ne špatně. Jak říkám, úvod je těžkopádný, lemovaný vztahovým tápáním roztěkané Gigi, která všem cpe své telefonní číslo a pak zklamaně zírá na telefon, který.. jasně, chápete dobře. Film prostě chce rozluštit, co znamená tohle a co zas tamto, jak rozklíčovat chování mužů, žen, svobodných, zadaných atp. A svým osobitým způsobem říká něco, co mi (a doufám, že i řadě jiným divákům) nebylo úplně cizí a neznámé. I když nejsou tvůrci víc odvážní ve svých názorech a režisér se do toho nikdy POŘÁDNĚ neponoří, svůj účel film plní. Musím uznat, že větší polovinu snímku jsem se solidně bavil a dojímal. A to holt ke štěstí mnohdy stačí. Zmiňované obsazení je lahůdkové (velmi příjemní Ben Affleck, Scarlet Johansson, Jennifer Aniston, Bradley Cooper + milí, ale zbyteční Kris Kristofferson nebo Drew Barrymore + jednoznačně nejlepší Justin Long a Jennifer Connelly, která má navíc asi jediná někam se vyvíjející postavu). Sečteno, podtrženo. Tvůrci úplně neprodali to, co bych si představoval, ale pod tou vší povrchností se dají leckteré pravdy vyčenichat!!(8.11.2010)

Pěkná (romantická komedie), ale moc kecá. Je fajn, že teorii mezilidských vztahů mají hrdinové nastudovanou dokonale, trochu jim ale uniká praxe. Jejich poznatky se dobře poslouchají, protože nejsou hloupé ani nepravdivé, ale když budu chtít poslouchat, pustím si rádio. Čím bych se ale připravil o pohled na tváře (a těla) známých a povětšinou i dobrých herců (a hereček). Délkou a množstvím postav připomíná film Lásku nebeskou, bohužel ničím dalším. U každé nové scény, protože jde v zásadě o sérii lehce provázaných dialogů na podobné téma, jsem si musel ujasnit, co k sobě dané postavy cítí a které další postavy znají. Možná na tom nakonec moc nezáleželo, ale chtěl jsem mít jasno, v čem mi zamilovanými živými bytostmi přehlcený scénář nepomáhal. Na rozdíl od jiných romantických komedií mne zde neschopnost „položit“ se do příběhu mrzela – hrdinové byli sympatičtí a minuty s nimi strávené příjemné. Až tak moc tě nežere svým vyzněním navíc není tak moderní romantickou komedií, jak zkouší předstírat (moderní technologie, ženy volající mužům): párují se výhradně heterosexuálové, být sám znamená být nešťastný a nevěra je v závěru potrestána. Takže 70% Zajímavé komentáře: imf, Madison, Mat21(30.6.2012)

• - Jedním z producentů je i Drew Barrymore. (duklak2)

• - Ve scéně, kdy je Gigi (Ginnifer Goodwin) na józe, kde stále čeká na zavolání Conora (Kevin Connolly) s telefonem na cvičící podložce, cvičitelka říká, aby se cvičící postavili do pozice psa. Ženy v záběru jsou však včetně Gigi v pozici kobry. (paphaja)

• - Nejen, že Jennifer Aniston (Beth) a Jennifer Connelly (Neil) mají stejná křestní jména, ale jméno Ginnifer Goodwin (Gigi) se vyslovuje stejně. (Zdroj: ČSFD.cz)