Až tak moc tě nežere

He's Just Not That Into You

• Německo

Er steht einfach nicht auf Dich

• Nizozemsko

He's Just Not That Into You

Nie je z teba až tak paf

Komedie / Drama / Romantický

USA / Německo / Nizozemsko, 2009, 124 min

Chcelo by sa povedať, že Až tak moc som ten film nežral, ale klamal by som. Nie je to síce typický americký nezávislák, ale skôr typický americký komerčák, alebo možno niečo medzi tým. Príjemná oddychovka na večer vo dvoch s niektorými pravdivými postrehmi o vzťahoch. Poteší hviezdne obsadenie, ktoré sa zdá byť nekonečné a nechápem, ako sa poducentom podarilo toľko stars zlákať do jedného filmu.(31.8.2009)

Docela fajn vztahový proplenec, ale nic originálního ani nijak objevného či dokonce pravdivého, jak se to chvílemi snaží tvářit, tu nevidím. Poněkud zbytečně působí poměrně velké množství dějových linií, z nichž zákonitě jsou některé méně zajímavé než jiné, a také stopáž je vzhledem k námětu na hranici snesitelnosti.(27.6.2009)

Tohle musela napsat ženská - tolik párů a tolik o vztazích (prakticky jen o vztazích). Uvidíte dost hvězd pohromadě, nikdo nevyčnívá, všichni mají zhruba stený prostor. Ale jinak je to odnikud nikam a že bych se nějak moc bavil, se říct taky nedá. Pozitivní vzpomínka pro mě patrně zlstane Drew - před tímto filmem jsem ji nijak zvlášť nemusel, ale ukázala, že umí.(28.5.2009)

• Arachneuss

Air France je vynikající cestovka. Let z Paříže do San Franciska trvá něco okolo 8 hodin a tudíž jsem si naplánoval, jak krásně se vyspím. Chyba lávky! Celou dobu jsme putovali se sluncem a já po dvou hodinách už začínal vidět dvakrát, ale spánek nikde. Pak ale koukám na obrazovku a tam film. Dal jsem si sluchátka na hlavu a začal sledovat. Po pár minutách se mi v zorném poli objevil Ben Affleck a Jennifer Aniston a mně už bylo jasné, že se jedná o tu romantickou komedii, jejíž plakát mne strašil každé ráno při cestě do školy. Uplynuly dvě hodinky a spal jsem jako mimino. P.S. Za poslední desetimutovku by měli být scénáristé postaveni před popravčí četu, protože do té doby působil Affleck z těch všech chlapů jako největší sympaťák. P.S.S Scarlett se zase nesvlíkla. Člověk stále čte o tom, jak má nejlepší dekolt na světě, ale že by se s ním pochlubila, to ne.(9.7.2009)

Slušně obsazená vztahová koláž, místy slabší, jindy velmi silná, takže v průměru taková… průměrná. Byť lehce drnkající o příčku lehkého nadprůměru. Vítězem hvězdného obsazení je bezpochyby Ginnifer Goodwin jako okouzlující naivka Gigi zatímco Drew Barrymore byla spíš do počtu a v příběhu se moc neohřála. Mělo to skvělé entrée, příjemně to mísilo úsměvnou romantiku s hořkým dramatem, nikde to nebylo přeslazené natolik, aby to kazilo chuť, a vždy, když jsem začal mít pocit, že to slábne a začíná nudit, zachránila to nějaká podařená scéna, nebo nečekaný (byť očekávaný) zvrat, který zahustil drama nebo odlehčil romantickou nadsázkou.(7.2.2012)

• - Krycí jméno filmu bylo "Boy Trouble".

• - Nejen, že Jennifer Aniston (Beth) a Jennifer Connelly (Neil) mají stejná křestní jména, ale jméno Ginnifer Goodwin (Gigi) se vyslovuje stejně.

• - Stejnojmenná kniha, z níž film vychází, není klasická beletrie, nýbrž jedna z mnoha příruček na téma "Jak zlepšit svůj život". (duklak2)