Perníkový táta - Série 2 (série)

Krimi / Drama / Thriller

USA, 2009, 10 h 11 min (Minutáž: 46–48 min)

Tvůrci:

Vince Gilligan

Michael Slovis

Dave Porter

Bryan Cranston, Aaron Paul, Anna Gunn, Dean Norris, Betsy Brandt, RJ Mitte, Raymond Cruz, Steven Michael Quezada, Cesar Garcia, Ryan Lee, Tess Harper, Mark Margolis, Nigel Gibbs, Harry Groener, Michael Shamus Wiles, Matt Jones, Tom Kiesche, David House, Julia Minesci, Todd Terry, Michael Bofshever, Drew Waters, Caleb Landry Jones, Krysten Ritter, Dale Dickey, David Ury, Charles Baker, Judith Rane, Jessica Hecht, Carmen Serano, Danny Trejo, Christopher Cousins, Paul J. Porter, Bob Odenkirk, DJ Qualls, Rodney Rush, Giancarlo Esposito, Jeremiah Bitsui, John de Lancie, Carl Savering, Sam McMurray, Mike Seal, Jonathan Banks, Juliet Lopez, Angelo Martinez, Tina Parker, Jesus Payan Jr., Ashley Kajiki, Antonio Leyba, Christopher Dempsey, Dan Desmond, Jonathan Ragsdale, Catherine Haun, Isaac Kappy, Shauna McLean, Jeff Fenter, Marcus M. Mauldin, Cyd Schulte, Vic Browder, J.D. Garfield, Tony Whitecrow, Shannon McCormick, Cocoa Brown, Rio Alexander, Drew Pollock, Kat Sawyer, Lawrence Varnado, Daniel D. Halleck, Richard Christie, Ramsey Williams, Karen M. Hudson, Andrea Good, Lawrence Gilligan, Jamie Haqqani, Tavia Schwartz, Tina Borek, Z. Ray Wakeman, David T. Quan

Komentáře uživatelů k sérii (18)

Série navazuje na tu předchozí a od počátku do toho šlape maximálně. Celou dobu není čas na vydechnutí, jedna vyhrocená situace střídá druhou. Zápletka kolem drogového dealera nemá chybu a i osobní vztahy dokonale zapadají. Jak násobící se trable v rodině Pinkmanů, tak konec zaměřený na osobnější stránku Jesseho, kdy se jednotlivé pasáže vyhrocují do extrému. Druhá série předčí po všech stránkách.......9/10(20.3.2017)

Viac dielov ohodnotených menším ako plným počtom, napriek tomu a možno aj práve preto je celá séria takmer stopercentná. Od tej prvej scenáristi aj herci prešli značným vývojom a držia opraty seriálu viac v rukách. Stále tu nehraje vždy logika čistú hru, Skylar nenapadne napríklad zavolať Waltovi, či došiel v poriadku k matke atp., čiže nemôžem povedať, že sa tu všetko drží v uveriteľných vodách skutočného života, ale máme tu aj chlapíka z ľudu v netradičnej situácii, takže to zase až tak nevadí. Každopádne veľké očakávania od tretej série sú úplne na mieste.(21.2.2018)

Je to dobré. Baví ma to. Dejové zvraty sú zmotivované a celkovo sa to nesie vo veľmi dynamickom duchu. Ústredná dvojica sa skvelo dopĺňa a aj záver v sebe nesie akúsi predzvesť nepríjemných vecí, čo sa na dvojicu pomaličky ale isto zosúvajú. Prvé časti druhej série nervydrásajúce. Tie posledné zase dávajú veľký dôraz na vzťahovú zložku. Je to vyvážené. Poteší Saul ako človek s plánom. Teším sa čo prinesie tretia séria. Zatiaľ 2. séria - 80%(1.2.2019)

Stejně jako narostl počet dílů, tak vzrostl i můj zájem o seriál. Ale skoro jejich zdvojnásobení bylo možná až zbytečně moc ambiciózní, a tak už nebyly tolik plynulé, i když dokázaly pokaždé krásně nalákat, a to po celou sérii, jejíž vyvrcholení bylo pro mě vážně nečekané. Plusové body seriál získává i za malou a smutnou roličku Krysten Ritter.(1.9.2016)

A teraz úprimne. Síce tomu stále nechápem, ale mám približne rovnako na piču poisťovňu ako tu náš hlavný hrdina. Keď mi odišlo v tele niečo nemenované, tak moja poisťovňa sa rozhodla si nehať čas. Ich oznam takticky znel „do dvoch týždňov sa rozhodneme, či ste vôbec podľa nás chorá“, popri čom som skoro skapala. To síce nebola rakovina, ale viem si presne predstaviť, ako sa musela naša tuto hlavná postava cítiť. Ja som ani nevedela čo mi je, a vďaka mojej poisťovni a nedostatku peňazí doteraz neviem čo mi bolo. To je o tom, že on vie pre vysoko zárobkovú, navyše nezdanenú činnosť niečo veľmi užitočné. A presne pre to je tento seriál svojim spôsobom veľmi, ale veľmi zaujímavý. Zároveň je zaujímavé, že aj skrz to, že má Skylar (dúfam, že sa to tak píše, toto krásne meno) takticky pravdu si myslím, že je koza a jej postava mi je dosť nesympatická, typicky ženská. Matka, kontrolujúca telefóny, hrajúca sa na detektíva a zisťujúca pravdu, opúšťajúca manžela a ja som naozaj zvedavá na doriešenie tohto závažného rozvratu rodiny.(1.9.2016)

"Stay Out Of My Territory." --- Aneb zde, dámy a párkové, jde již více méně do tuhého. Děj pomalu ale účinně graduje, situace je o mnohem vážnější, seriál jistě a pomalu dupe na pedál, epizoda od epizody kvalitnější a co se bezmála napětí týče vyhrocenější. Herecky bezchybné, po emocionální stránce zdrcující... více netřeba asi dodávat. Jednoduše: paráda na nejvyšší možnou entou.(5.12.2016)

Už o něco lepší než první sezóna, WW už se v tom začíná orientovat ne jen chemicky, ale i obchodně. A navíc tu je SAUL!(15.2.2018)

Seriál mě chytnul snad ještě více než Trůny a druhou sérii jsem dokoukal doslova se zatajeným dechem - přerod Walta "Heisenberga" Whitea pokračuje a já se těším jak malej na třetí sérii, kterou tímto začínám !...................moje hodnocení = 10 z 10.(1.4.2017)

Asi od 7 - 8 dielu 2. série sa mi Breaking Bad začalo konečne skutočne páčiť a pochopil som o čo seriálu ide. Nebolo to ani zďaleka len o drogách, peniazoch a problémoch. Je to miešanica všetkého dokopy a vsádza i na humorne bizardné nadsadené stiuácie ktoré su scenáristicky na vysokej úrovni. Stále to nieje tam kde by som to mať chcel ale verím že sa to tam dostane.(8.10.2017)

2. série pro mě byla spíše zklamáním, oproti první, která slibovala mnohem větší standardy. Na konci každého dílu vás to sice naplo natolik, že jste si pustili hned další epizodu, ale jinak se děj poměrně vlekl. Myslím že to rozšíření, vetšího počtu dílů v sérii, bylo ještě unáhlené... 80%(19.1.2016)

90%(15.6.2017)

Musím uznat, že druhá sérka byla lepší než ta první. To se ovšem dalo čekat, jelikož první sérka byla spíše prolog, zatímco druhá už je děj seriálu :). Co mě překvapilo, že zde byli lepší epizody, než v první sérii. A Finále? Opravdu Luxusní. I když za nejlepší epizodu druhé série pokládám Better call Saul. Co mě ale lehce štve, je to, že mezi hlavní postavy patří Skyler,která mě začíná vážně vytáčet. Walter Jr. se zlepšil, zatímco taková Marie se mi znechutila. Mezi nejlepší postavy bych zařadil - Saula, Walta, Hanka, Jesseho. Mezi nejhorší postavy - Skyler, Marie, Jane. Za mě velká spokojenost(16.9.2016)

Po toľkých kvantách epizód si netrúfam povedať, či bola lepšia séria 1 alebo 2. Určite však 2. séria kvalitatívne bola MINIMÁLNE na úrovni tej prvej. Plus priniesla jednu z najzábavnejších (ak nie úplne najzábavnejšiu) z postáv = Saula. Opäť musím tvorcom zložiť ďalšiu veľkú poklonu, toto je totiž masterpiece!(23.11.2016)

Není to úplně šálek mýho čaje, chvílema už je mi to dlouhý, pokládal jsem si otázku, kterou dostala Waltova žena od Waltova onkologa: “Narodí se vůbec někdy to dítě?”, Waltův egoismus mě irituje a neimponuje mi, mám k tomu morální výhrady, ale srší to nápady a všechno tady dokonale sedí, proti tomu nemůžu říct ani popel, naopak opět po čase obdivuju vysokou úroveň americké seriálové tvorby.(12.10.2017)

Druhá série mně chytila víc než první. Je tu víc akce, humoru a sem tam i nějaká mrtvola. Jsou zde i lepší výkony herců a hlavně více dílu. Bylo tady i pár epizod u kterých byla nuda, ale ta tříčtvrtina to zachránila. Uvidíme, jak dopadne třetí řada.(23.7.2018)

Nejlepší herecký výkon v celé druhé sérii (kromě Walta samozřejmě) předvedl bez debat herec Saula... absolutně dokonalé ztvárnění - jako by se pro tu roli narodil. Také nemohu opomenout pochválit scénář - dokonalost. Sice se i v této sérii objevily dva slabší, nudné díly. Ale zbytek byl naprosto strhující. Podle mého názoru se kvalita seriálu rozhodně zlepšila - 2. série je lepší (i když ne zas o tolik) jako ta první. Téměř každý díl je napínavý, a to až do samotného konce... Walt se zapletl do lží a opravdu mě velmi zajímá, jak to vyřeší ve třetí sérii... Očekávám, že si s tím scénáristé jako doposud mistrně poradí... Absolutní spokojenost, učebnicový příklad toho, jak má takový seriál vypadat... :)(4.12.2016)

Druhá séria je omnoho lepšia ako prvá. Walter sa skvelo vyvíja a každá časť ma bavila, navyše sa tu konečne objavil Saul čo môže byť po Waltovi najlepšia postava. Jediné čo ma serie je odporná Skyler. Tá žena je snáď symbolom nesympatickosti.(24.8.2018)

Druhá řada byla o něco slabší, a to asi proto, že nám ukazuje nejméně zajímavé ,,vývojové stádium" Walta. Některé pasáže s jeho rodinou jsou opravdu nudné, a Jesseho vztah s feťačkou Jane také není to nejlepší co mohl BB nabídnout. A to to začalo tak skvěle, druhý díl je opravdu velkolepá podívaná, řekl bych. Asi nejslabší řada BB, přesto však stále těsně pět hvězd. 80%.(12.11.2018)