Ošklivka Katka

Česko, (2008–2009), 65 h 47 min (Minutáž: 52–56 min)

Kamera:

Asen Šopov

Hudba:

Karel Mařík

Kateřina Janečková, Lukáš Hejlík, Michaela Horká, Olga Lounová, Michal Zelenka, Václav Vydra nejml., Jana Boušková, Petr Štěpán, Romana Goščíková (více)

Série(2) / Epizody(73)

Všichni máme jistě rádi pohádky a vůbec při tom nezáleží na věku. V případě „Ošklivky Katky“ jde o moderní variaci pohádky O Popelce s tím, že děj se odehrává v módní firmě. Naše hrdinka se jmenuje Katka, pochází z pražské periferie a sociálně velmi skromných poměrů. Rodiče dali chytrou a nadanou dceru studovat, ona se jim odvděčila vynikajícími studijními výsledky, dokonce získala stipendium na zahraniční univerzitě. Potud by bylo všechno v pořádku. Jenže teď se Katka nachází v situaci, kdy by ráda našla místo odpovídající jejímu vzdělání a odborné erudici. Jenže to je problém. V dnešní době mají totiž šanci nejen chytří a studovaní lidé, ale také fyzicky přitažliví. A mezi ně Katka rozhodně nepatří. Navíc vkusně se obléknout a mít zájem o módu je něco, co ji absolutně míjí. Se svými starými brýlemi, nemožným účesem, rovnátky a nevkusným oblečením se nemůže divit, že ji všichni nazývají „ošklivkou“.
Katku to netrápí, jenže o jedno místo kvůli svému vzhledu přišla (klienti v bance si stěžovali), dalšími přijímacími pohovory neprošla. Táta je bez práce, mamince její krámek s potravinami moc nevydělává... Co s tím? Když Katka objeví v novinách inzerát na místo sekretářky největší módní firmy v zemi, vůbec neváhá. A tady začíná její neuvěřitelný příběh, který popisuje život každého člověka, který se rozhodne poprat se svými handicapy a nepřátelským prostředím. Na své cestě potká velké množství lidí, které musí přesvědčit o svých kvalitách a vnitřní kráse. A samozřejmě se setká hned v prvním díle se svým vysněným princem v podobě prezidenta módního domu. Jeho srdce nakonec získá, cesta za vysněným cílem je však dlouhá a trnitá... (oficiální text distributora)

Allien.9 odpad!

Viděla jsem kousek dílu... Postavily se mi vlasy na hlavě... Nevěděla jsem, jestli mám brečet nebo se smát... Rychle jsem to vypla... Byly to nejhorsí 2 minuty mého života. ODPÁÁÁD!!! Češi jsou čím dál tím větší zoufalci (nojo, Prima, no). ()

k212 odpad!

Skutečná a nepostradatelná perla pro široké divactvo veřejnoprávního kanálu X, námět nekonečných diskuzí ve školních lavicích prvního stupně a v důchodcovských slevových marketech. ()

kingik odpad!

Nemuselo to dopadnout takto, kdyby autoři byli pečlivější ve výběru herců. Pro mě Kateřina Janečková nebyla ideálem krásy. Ani ostatní herci nebyli zrovna vybráni šťastně a Lukáš Hejlík byl dost mimo. Vůbec ta myšlenka měla dobrý základ, ale to by se to muselo dobře zahrát, napsat i zrežírovat, ale to se nestalo. A tak nejpovedenější zůstává titulní skladba Ewy Farne Ty víš, jaký to je. ()

InJo odpad!

Na tuhle zhovadilost se nemůže dívat snad žádnej normální heterosexuální chlap s IQ aspoň přes 60. Sledovat totiž pravidelně Lumíra Olšovského s tou nejúchylnější obličejovou vizáží všech dob (o jím předváděném výkonu se nemá ani cenu zmiňovat, to už je záležitost přesahující rámec běžného chápání) se rovná tomu nejextrémnějšímu stupni masochismu. Mimochodem by mě zajímalo, jestli vůbec někdy dojde k té "razantní" vzhledové proměně hlavní hrdinky, kterou (asi) každý očekává...? 10 % ()

Ellesime

Člověk na to musí koukat tak jednou za měsíc a z veeeelkým nadhledem. Pokud se chce bavit, nemůže to brát vážně, a myslím, že tento seriál je hlavně pro pobavení. Žádné hlubší poselství v tom nehledejme. ()

Fingon odpad!

Po shlédnutí prvního dílu tohohle skvostu mám chuť vrátit se do profilu Ošklivky Betty a dát jí pět hvězdiček, vážně. Úvodní pohledový záběr nebyl špatný nápad, ale to je asi tak všechno, co se dá o Katce říct pozitivního. To, že je hlavní představitelka vlastně docela hezká, se dá vyčíst i původnímu seriálu, protože přiznejme si, z hezké holky se dá udělat ošklivá mnohem jednodušeji než naopak. ----- Vzhledem k tomu, že si moje matka tenhle seriál oblíbila, tak jsem byl tak nějak donucen shlédnout i všechny další díly, v tuto chvíli asi tak dvacet. Jediná dobrá věc na tomhle seriálu jsou snové pasáže, čili představy Ošklivky Katky, které jsou leckdy nablblé, ale občas i dost brutální (třeba když ji její šéf cpe proti její vůli do kufru svého auta). ()

Sašenka165 odpad!

Proč natáčet českou verzi praštěné kolumbijské telenovely, která byla sama o sobě hodně hloupá, a opět tímto odpadem zamořovat obrazovky našich televizí? Česká verze je doopravdy hodně špatná a o to víc trapná, bohužel... ()

dex2man odpad!

Celkem povedený seriál - viděl jsem 3x polovinu dílu a hned dostal nápady na vhodné využití: 1.jako "erotická pomůcka" pro hardcore masochisty 2.jako individuální trest ve věznicích(5 dílů bez přestávky na samotce) 3.jako odměna pro ředitele tv Prima ()

heyda

Pár dílů jsem viděl a bylo to docela humorné :D. Kvalita je samozřejmě nulová, ale mám takové nutkání tomu tu hvězdičku dát, tak jí dávám. :-D ()

honajz

A půjdu proti davu - je to sice zdlouhavě a nudně natočeno, ale herci hrají skvěle, užívají si to, kamera je vynikající, zvláště pražské prostřihy (holt Asen Šopov), bavil jsem se u téhle pohádky pro dospělé. Berte ten seriál, že je to skutečně pohádka pro dospělé a je tedy nutné jej hodnotit ve svém žánru. ()

d-corso odpad!

Vlastně to bylo výtečné. Večer se podařil. Pustil jsem si televizi (Prima), dorazil zbytek nevalného André, přečetl si noviny, načal výtečný Cabernet Sauvignon, občas si zapálil, napsal dvě, tři urážlivé SMS svým přátelům a nakonec jsem se konečně začal dívat na Real Madrid vs. AS Řím (to už ale ne na Prima). Řím vyhrál, já jim fandil, Katko, doufám, že ty taky. Mám všechny důvody ke spokojenosti. Jen tak dál. Těším se na shledanou za dva týdny. ()

Jenda odpad!

OMFG!!! To tam vážně nikdo neumí hrát? Připadá mi, jako by skupina chronických neherců strhla k přehnaně stupidním výkonům i herce významných českých divadel... I scénař je precizně ukradený... Grauluju, výroba musí být vážně laciná... ()

Ištván87 odpad!

Na Primě už vážně nevědí, jak ze sebe udělat pitomce. Je pravda, že jsem z tohoto seriálu viděl dohromady asi 1 hodinu, ale i to mi stačilo na pokus o sebevraždu. Vážně by mě zajímalo, jak tahle kráva, která si neumí ani zavázat tkaničku, udělala vysokou. ()

ARI50 odpad!

Tady Češi ukázaly jak dokážou klesnout se svojí logikou nejdou najít hrozné slova na tento komentář prostě odpad! ()

duklak2 odpad!

Proboha, jak někoho mohlo napadnout točit českou ošklivku Betty. Je to hrozný seriál. Ničemu se tam nezasměju. Většina vtipů je trapná. Už, když vezmu samotnou ošklivku tak nevypadá až tak moc ošklivě. A je až trapné, že představitelka hlavní role K. Janečková má ve své smlouvě, že se nesmí nikde vyfotit ve své pravé podobě. ()