Dokonalý únik

• USA A Perfect Getaway (více)

Cliff (Steve Zahn) a Cydney (Milla Jovovich) jsou mladý pár dobrodruhů, který tráví své líbánky na cestách po nejkrásnějších a nejodlehlejších plážích na Havaji. Při cestách po divokých, opuštěných stezkách si připadají jako v ráji. Když se ale setkají se skupinkou vyděšených turistů, kteří probírají děsivou vraždu jiného páru, začínají přemýšlet o tom, zda by se neměli raději vrátit.
S jistým váháním se připojí k dalším dvěma párům – Nickovi (Timothy Olyphant) s Ginou (Kiele Sanchez) a Kaleovi (Chris Hemsworth) s Cleo (Marley Shelton) – a záhy se situace začne vyhrocovat. Daleko od civilizace a záchrany začíná každý působit jako hrozba a nikdo neví, komu vlastně může věřit. Začíná brutální boj o přežití a z ráje na zemi se stává opravdové peklo. (oficiální text distributora)

Wade

Jeden z nejlepších thrillerů co kdy spatřil světlo světa! Dokonalý únik mě dokázal napnout jako ocelové lano které drží 100tunový závaží. Do filmu jsem se neuvěřitelně zažral a ke konci jsem už nevydržel být ani chvíly v klidu,až tak jsem se těšil na rozuzlení celého příběhu. Ve vetšině filmů se dá konec odhadnout po 10minutách,tady jsem ale neodhadl vůbec nic neuvěřitelný film. 100% ()

Sany33

Ak by to bol dokument zameraný na prírodnú scenériu a na jej krásy, asi by som uvažoval aj nad plným počtom bodov, ale nakoľko sa jedná o thriller musím brať do úvahy oveľa viac aspektov. Napríklad, či sa mi herci hodia do svojich úloh alebo či to na mňa zapôsobila alebo malo dáke špecifické vyvrcholenie deja. Tak čo sa týka hereckého obsadenia sexi Mila Jovovich a neuveriteľný sympaták Timothy Olyphant sú vážne ľudia na ktorých sa dá pozerať a skutočne je aj ich herecký talnet na dosť vysokej úrovni a ich úlohy som im žral. Krása filmu "Perfect Getaway" je v tom, že do poslednej chvíle neviete komu máte fandiť, pretože do poslednej chvíle neviete, ktorý z troch párov sú vrahovia čo je dosť pritiahnuté za vlasy.Ku koncu celkom psycho ale inak počas celého trvania filmu dosť vlažný odvar. A celý film vysvetliť v 5 minútovom stepbacku je tiež dosť pod úroveň modernej filmárčiny. Ja osobne sa prikláňam k zlatej strednej ceste nakoľko film nie je nič svetoborná ale ani neurazí a dá sa na neho z odstupom času pozrieť znova. 55% ()

fefee

Prvá polka filmu celkom zásadne zaujme a podrží diváka vo fajn bdelosti a napätí, aby totálne nelogickým a dementným zvratom zrazu v druhej polke upustila od logickosti a začala scenáristicky sr*ť na hlavu sama sebe. Za všetkým vidno prílišnú snahu urobiť najprekvapivejší zvrat vo filme ale zároveň sa z neho stal aj najtrápnejší... ()

ghatos

Viděl jsem to, když jsem měl dvojku v krvi, takže to nebude asi zcela objektivní hodnocení. Přišlo mi to jako podprůměrný thriller s dějovým zvratem, který mě vůbec nenadchnul a nepřekvapil. Snímek není ničím výrazný. Celé je to takové předvídatelné. ()

Jacob23

Ne neni to genialne napsane jak pise jeden zdejsi uzivatel-co treba ta curaci scena?ta je v kontextu konce zcela nesmyslna a zbytecna..jinak prekvapili dobri herci a misty slusne napeti,obcas jsem se i zasmal(Timothy Olyphant)ovsem nejvic uchvatne je prostredi ostrova,ktere pridava *..pointa mi vsak byla jasna asi v pulce 70% ()

blackJag

Dokonalý film na bezútěšně mrazivé odpoledne, kdy nemáte chuť na nic intelektuálně zdatného, zábavným kouskem ale nepohrdnete. Příběh je zde předvídatelně zamotaný podle osvědčeného pravidla, kdy ta skupina (jednotlivec), která se tváří nejdrsněji, nikdy není pachatelem - v tímto způsobem laděné atmosféře odehraje se celá tato tropická šaráda. Během filmu přesto nepřestanete být poháněni touhou na pohled do úplně odkrytých karet (samozřejmá závěrečná obrazová rekonstrukce nechybí ani zde), protože vždycky tak nějak doufáte, že se scénárista vytasí s něčím über překvapivým. To se sice nestalo, k vyložené škodě snímku to naštěstí není. Bavil jsem se spolehlivě a k tomuto účelu rád doporučuji. 75% ()

cross

****1/2 - Fantastická filmová pecka, která pro mě byla obrovským překvapením a po dlouhé době jsem z kina odcházel vyloženě nadšený! Dokonalý únik je víc než cokoliv jiného skvělým thrillerem, jehož autoři rozehráli úžasnou hru udržující diváky v neustálém napětí a nejistotě... Závěrečné rozuzlení je originální a překvapivé (...i když samozřejmě trochu kontroverzní....), nicméně to co dělá film naprostou povinností filmových fanoušků je dokonalý mix thrilleru, černé komedie a dobrodružného putování v nádherné přírodě. Obsazení v podstatě nemá chybu a překvapivě dobrá je i hudba. A Perfect Getaway je přesně ten film, kterému sluší potemnělý sál, velké plátno a chuť po napínavém večeru s originální závěrečnou jízdou... ()

NoFiction

Až samotný závěr to teprve rozjel a odhalil skutečný zločin, jinak to za moc nestálo. Každopádně pěkná krajina, ve které se dá skvělé strávit nejenom romantické chvíle. ()

Ichabod

Jedno z největších překvapení poslední doby, takhle solidní thriller (vlastně thrillerová bomba roku) s překvapivě skvěle a lehce zvládnutým závěrem to jsem dlouho neviděl. Sympatické obsazení s pořád mluvícím Olyphantem, který ani chvilku nenudí (a stoupá u mne ke hvězdám největším) jsou také velkou výhrou tohohle dobře natočeného filmečku, který strhne až když je to potřeba a už nedá nikomu vydechnout. Hodně dlouho jsem nebyl z filmu takhle nadšený, zvláště když jsem od něj nečekal nic, což je na filmech to nejlepší. Twohy je borec a má mne v hrsti už s třetím filmem, což je hodně solidní. ()

Guzo

U některých filmů prostě vždycky lituju, že na csfd není možnost hodnotit různorodějš, že tu je "jen těch 5 hvězd". Perfect Getaway totiž leží někde uprostřed mezi třemi a čtyřmi. Za velké plusy ve filmu považuju nádhernou krajinu (ne zrovna typické prostředí pro thrillery), herce a částečně! režii. A v tom je tu právě ten problém. Film je pro mě rozkouskovaný na 3 části. První dvě třetiny filmu ubíhají celkem svižně, každý hádá, kdo že je ten vraždící pár, pak se to vypointuje s flashbacky, které jako by točil úplně někdo jiný, a nakonec akční scény - zase jiný styl. Opravdu mě překvapuje, že to točil jen jeden režisér ;-) Samotné části jsou samy o sobě dobré, ale nelíbí se mi ta pospojovanost dohromady, proto z těch 7/10 zaokrouhluju dolů, i když se takhle zatratit PG asi nezaslouží. ()

jitrnic

Timothy Olyphant je naprosto dokonaly, Milla Jovovich a Kiele Sanchez jsou nadherne a take velmi dobre hraji, Steve Zahn hraje prijatelne, kamera je chvilemi velkolepa, z pribehu jsem zklamany (onen sokujici zvrat je smesny), dohromady solidni zabava na nedelni vecer. ()

MI-380

Tak tenhle únik moc dokonalý nebyl, stejně tak mnohé scházelo k dokonalosti celému filmu. Dokonalost havajské přírody a slušně zapletená zápletka však vše drží mírně nad průměrem. 60%. ()

Bagr_007

Rádoby intelektuálové budou mít hromadu keců, jak je to trapný a kdoví co, ale to nic nemění na tom, že Twohy natočil skutečně velmi dobrý thriller, kde si minimálně dvě třetiny filmu nebude nikdo ničím jistý. Od herců nečekejte, žádné oscarové výkony, ale všichni víme, že tady jde spíše o to, aby vypadali dobře, což je splněno na sto deset procent. A ta akce má docela koule. 70% ()

zigíš

žánrová sázka na istotu (!) twohy i s tak malým budgetom (14melónov) dokáže namiešať mix thrilleru a national geographicu (na havaiiských exteriéroch prakticky niet čo vylepšovať) ..a na kiele sanchez som mohol oči nechať ;) ()

Scar

Celkom slušne stráviteľný zákusok zo starej filmovej školy, s novou polevou. Nijako neudivuje, ale ani nenudí a nesklame. Pôsobí dojmom, že ste ho už raz videli, avšak zaujímavé nové, neokukané tváre, toto dejavu zaháňajú. ()

strelenaL

Překvapivý zvrat i když při lepší pozornosti vám pointa dojde dřív než se tak stane. Ale i přesto má tento film můj obdiv. Byla to krásná podívaná plná barev a slušného příběhu, který dokáže diváka strhnout. Na herce nemám žádnou výtku svých postav se z hostili překvapivě dobře. Milla Jovovich ukázala zase tutéž stránku osobnosti, kterou na ní miluji. Na první pohled Cydney byla zranitelná a milující žena, která ve skrytu duše ukrývá nějaké tajemství... Hudba ve filmu byla velmi přijemná. ()

R1CH1E

Totálně vymrdanej scénář zabil úplně všechno, ikdyž první půlka filmu byla super. Pak přijde scénaristický WTF zvrat, po kterém ta první polovina filmu vůbec nedává smysl a divák se v tom ztrácí, stejně jako se v tom ztratili páni režiséři a proto se to snažili zachránit závěrečnou akční vložkou, která mě ale vůbec nebavila. ()

J-o-k-e-r

Nečekaně velmi kvalitní thriller, kdy si od začátku do konce říkáte, která že ta dvojice je onen vražedný pár. Vše zasazeno do nádherného prostředí Havajských ostrovů. Sympatické osazenstvo v čele s M. Jovovich a S. Zahnem. Pro mě ale nejlepší postavou je hrdina do nepohody - precizní - T. Olyphant. Těšil jsem se i na Ch. Hemswortha, bohužel s blonďatou kolegyní nedostal moc prostoru. ()

Autogram

Začiatok som takmer nevládal pozerať, ale potom sa vo filme prejavil takmer dokonalý trik. Bol pre mňa mementom a už ma nepustil. Niektoré scény a súvislosti je potrebné vidieť znovu, každému priaznivcovi zamotaných príbehov odporúčam. ()

deckardx

Velmi zajimavy thriler s perfektnim vyustenim, ktere asi kazdeho prekvapi. Skvely vyber hercu a sikovnost rezisera jsou hlavnim duvodem, proc se podivat na tento film, ktery byl pro me prijemnym zazitkem. ()

Milla Jovovich a vrah bez obličeje

Milla Jovovich a vrah bez obličeje

02.11.2009

Thor bude drtit kosti

Thor bude drtit kosti

02.06.2009

Komiksová adaptace Thor, kterou pro studio Marvel natočí Kenneth Branagh, začíná nabírat konkrétní tvary. Na scénáři už pracují původně televizní tvůrci Ashley Miller a Zack Stentz (Terminátor:… (více)

Riddick žije... možná

Riddick žije... možná

11.03.2009

Taky vás to už unavuje? Pokaždé, když chtějí David Twohy anebo Vin Diesel na sebe upozornit, začnou roztrubovat obehrané „máme tu postavu rádi a přestože Černočerná tma a Kronika temna na sebe jen… (více)

Olyphantovy krvavé líbánky

Olyphantovy krvavé líbánky

20.01.2008

Scenárista a režisér David Twohy má slabost pro holohlavé kluky. Proslavil Vina Diesela v Černočerné tmě (a téměř pohřbil jeho kariéru v Riddickovi: Kronice temna) a teď se zakoukal do Hitmana.… (více)